A. Huxley:"Až lidé jednou zjistí pravdu, zešílí z ní..." - to není nutné, ale čistit se a zvyšovat vibrace a lásku ano. Začněte s vědomým tvořením své reality, nejlépe HNED!

AVATAR - Recenze filmu

6. února 2010 v 16:51 | Achaia |  FILMY
AVATAR - Skutečné poselství filmu

| Alue |

( Na přání Alue staženo, nepochopila že článek umístěný i jinde, jí může udělat reklamu :)) a přála si jej stáhnout, nebo to byl strach z veřejnosti za určité myšlenky? )Autor Achaia:

Co jsem viděl ve filmu AVATARPandora si přinesla na svět skříňku kovanou zlatem, v níž se skrývalo všeliké zlo.
Byly tam Starosti, Trampoty a Bolesti, Zármutek, Nemoci, Hlad a konečně i Smrt.
Když všetečná a zvědavá Pandora sňala víko ze skříňky,
v tom okamžiku se všechny ty zlé bytosti rozletěly po světě.
Překvapená kráska sice skříňku ihned zavřela, ale bylo už pozdě.
Jediná Naděje zůstala uvnitř.
(Starověké báje a pověsti, Rudolf Mertlík)Půvabná Naytiri, princezna domorodého lidu Na´vi při posledním rozloučení líbá na čelo chromého Jake Sullyho, bývalého "mariňáka" a invalidu . Při nadcházejím rituálu bude jeho tělo obětováno Pramáti Evě a jeho duše bude, s pomocí boží a tajemné bohyně Evy, definitivně převtělena do Avatara…

To není ale konec filmového příběhu, to je naopak začátek nové doby na planetě Pandora. Prostřednictvím posvátného spojení poslední dosud čisté duše agresorů se vznešenou princeznou se zrodí Avatar. Genetické experimenty Nebešťanů směřující ke zničení posvátné civilizace Pandory, žijící v harmonii s Kosmem, přírodou, svými předky i Bohy a Bohyněmi se obrátí proti nim a prostřednictvím špiona Sullyho v nově vytvořeném těle způsobí pád jejich agrese a nadvlády nad Božími lidmi.

S úžasem "zříme" /slovy Naytiri / monumentální podobenství o úpadku anglo-saské civilizace, která v posledních 400 letech vybila většinu přírodních národů a civilizací na své vlastní Zemi, a dále pokračuje nesmyslným válčením proti nomádům v Afghánistánu, Arabům v Iráku, černochům v Kongu, domorodým kmenům v Amerikách … Pralesy pokrývající pramáti zem se podařilo již téměř zlikvidovat. A právě o to se snaží námezdní žoldáci na Pandoře, aby získali naleziště vzácného nerostu ležícího pod posvátným stromem domorodců. A zdá se, že spojení nesmiřitelného zabijáka plukovníka Quaritche s bývalým mariňákem Jakem zajistí pro výkonného ředitele Selfridge splnění úkolu ústředí - získat ložiska vzácného kovu a zlikvidovat domorodce.

Nebešťané/ ve skutečnosti lidé/ však nepočítají s pátým elementem, kartou blázna, která umožní spojení duše čistého a ušlechtilého válečníka Jaka s geneticky upraveným tělem Avatara. Princezna jen vdechne do jeho těla energii posvátné Evy a oživí v něm spasitele Pandory. Cameronovi se podařilo něco naprosto bezprecedentního …v reálu i ve filmu … Válku světla a temnoty, dobra a zla, která zuří na Zemi po celé období židovsko-křesťanské civilizace přenesl do kosmu a ukázal tak v plné hrůze, kam směřuje naše pozemská pouť 21. století.

Ne, není to tak, jak se snaží našim dětem natlouct do hlavy školy , university, televize a propaganda - že už 2 tisíce let - a v posledním století nejrychleji - směřuje pozemská civilizace k pokroku a vzestupu. Právě naopak. Postupným ničením planety Země, jejího nerostného bohatství, lesů, zvířeny a domorodých národů se dostáváme pod nadvládu strojů a /lidských ?/ bytostí bez duše , které mají dostatečnou palebnou sílu, aby dokonaly dílo zkázy.

Jediné, co nám ještě zbývá, je podstata Ježíšova poselství- víra, naděje a láska. Víra a naděje v to, že karta blázna, která obrátila ve filmu zvrhlou lidskou vědu a jejich dokonalé smrtící automaty proti nim samým, zvrátí i poslední hru lidské civilizace a pramáti Eva se bude moci navrátit nejen na Pandoru, ale i na Zemi. A vesmírná láska, kéž nám pomůže k tomu, abychom se do doby posledního rituálu na zemi nepozabíjeli.

Ani se nedivím, proč se lidé po shlédnutí filmu Avatar hroutí na těle i na duchu. Avatarovo poselství je tak silné, že pořádně hne každým přítomným. Divákem, který si většinou uvědomí, že jeho energie a cit je na straně domorodců. Asi nejhorší vnitřní krizi pak musí prožít ti, u nichž tento posvátný a hluboce vnitřní cit narazí na naučený a zakořeněný dogmatismus nadřazenosti anglosaského patriarchátu a katolického fundamentalismu.

A jen tak mimochodem, ten úžasný rituál léčení pod posvátným stromem života funguje.

Vyzkoušejte si ho …:-)
Achaia
30/1/2010
 


Aktuální články

Reklama