A. Huxley:"Až lidé jednou zjistí pravdu, zešílí z ní..." - to není nutné, ale čistit se a zvyšovat vibrace a lásku ano. Začněte s vědomým tvořením své reality, nejlépe HNED!

Brno - Špilberk - Svítící místnost

6. února 2010 v 21:03 |  Zajímavá místaOpravený Špilberk v plné parádě, záhady však zůstávají konzervovány v temnu a chladu pověstných kasemat.Málokdo i ze "zasvěcených" ví, že světélkující prostory se nachází i pod brněnským Špilberkem!


Svítící místnost pod hradem Špilberk

Na rozdíl od Jihlavské chodby, která byla opatřena fluoreskujícím nátěrem, zdejší protilehlé kamenné stěny v podzemní místnosti pod Gotickou kaplí nesvítí celé, ale světélkuje pouze malta mezi kameny zdiva, oproti Jihlavě výrazněji zeleně. Existuje předpoklad, že v této místnosti, která se nachází pod úrovní druhého nádvoří, v půli schodiště do východního příkopu kasemat, něco označili nacisté, kteří hrad Špilberk za války zabrali, otázka je, co je tu barvou označeno... Hrad se již tehdy dočkal několika stavebních úprav, vzniku nacistického koncentračního táboru v roce 1939 v kasematech, a stal se peklem mnoha živých. Co vše se dělo v podzemí kasemat, není zdaleka patrné. Kobky a místnosti byly přestavěny přepážkami a při těch všech změnách není v současném zdivu rozlišitelná ani případná zazdívka do podzemí dalšího. Není znatelné ani původní spojení s odposlechovými vojenskými chodbami, které se pod novým bastionem při hloubení základů objevily. České archivy mlčí a hlavní staré dokumenty stále ještě vlastní Kriegsarchiv ve Vídni.Pohled z východního příkopu kasemat ke schodišti, vedoucímu k zelenkavé dvojmístnosti v mezipatře.
Svítící místnost je však na Špilberku oříškem největším. Protože se nejedná o dodatečný fosforeskující nátěr celých stěn, ale svítí jen malta ve spárách, lze předpokládat odlišnou a dodatečnou vyzdívku, nebo zazdívku s označením něčeho. Možná vstupu do více chodeb, které se hlouběji pod druhým nádvořím (tedy tím menším, zadní velké nádvoří se studnou, je nazýváno třetím) také očekávají. Výšková úroveň svítící místnosti by tomu odpovídala.


Místnost se svítící stěnou

Tato stěna po nasvětlení a zhasnutí zelenkavě svítíDetail stěny - svítí pak jen spáry mezi kameny


Prosíme pamětníky a nebo velmi schopné senzibily o jakékoli informace k těmto zajímavým záležitostem.
Starý romantický záběr na západní - hlavní bránu Špilberku
Tento článek autor publikoval v Magazínu 2000 - březnové číslo 6 / 2007.
 


Aktuální články

Reklama