A. Huxley:"Až lidé jednou zjistí pravdu, zešílí z ní..." - to není nutné, ale čistit se a zvyšovat vibrace a lásku ano. Začněte s vědomým tvořením své reality, nejlépe HNED!

Očkování a černý kašel, záškrt, tetanus

24. února 2010 v 11:43 | Dr. Med. Bernard Buchwald |  Epidemie a očkování


Dr. Med. Bernard Buchwald, autor knihy Očkování - obchod se strachem

V roce 1975 bylo očkování proti černému kašli vyškrtnuto ze seznamu "doporučeného očkování" na základě studií, prací a publikací prof. Ehrenguta. Ten upozorňoval od roku 1969 na rizika očkování proti černému kašli. Stickl a Pachem pak museli připustit: "Kromě toho se téměř u každého kojence po očkování proti černému kašli dostavují nežádoucí účinky a ve vzácných případech dochází k závažným komplikacím provázeným trvalým poškozením.

Po skončení války došlo k prudkému poklesu výskytu onemocnění na záškrt nehledě na to, že v poválečných letech se buď neočkovalo vůbec a nebo jen málo. Je zde opět vidět, že živnou půdou pro infekční onemocnění je bída, hlad, nouze, tak jak to bylo zřejmé z křivek týkajících se neštovic, tuberkulózy a černého kašle. V jistých pracích se hovoří pak o epidemii záškrtu mezi švédskými alkoholiky. V obou případech lze mluvit o okrajových skupinách společnosti.

Tetanus - díky tomu, že koně byly nahrazeny traktory, zmizely z našich cest kobylince a koňský trust se přestal používat jako hnojivo. K nakažení dochází pouze v případě přímého kontaktu organismu s patogenem. Z jednotlivého nakažení nemůže vzniknout epidemie; onemocnění není nakažlivé. Infekce může vzniknout pouze u ran uzavřených přístupu vzduchu protože bacily tetanu se mohou vyvíjet pouze v případě nepřítomnosti vzduchu. Z odřených kolen nebo škrábnutí se proto nikdy nerozvine tetanus. Rodiče by si měli rozmyslet, jak velké je nebezpečí, že by si jejich dítě ve svých prvních letech života přivodilo rány a poranění skrývající v sobě nebezpečí vzniku tetanu. Mělo by se přezkoumat, jestli několik málo teoreticky možných vyjímek onemocnění tetanem opravňuje k proočkování celé populace a k požadovaným pravidelným přeočkováním od dětství až do vysokého věku.
Rodiče, kteří si přejí očkování proti tetanu, od něj neodrazuji. Provádí se pomocí toxinů produkovaných bacily tetanu. V rámci jedné dávky se do těla vstřikuje padesátinásobek smrtelné dávky toxinů, ale zbavených své toxicity. Nejedná se tedy o živé ani oslabené mikroorganismy. Doporučuji však rodičům, aby očkování nechali aplikovat až tehdy, když dítě dobře mluví. Mělo by se provádět až po třetím roce života. Poškození způsobené očkováním lze potom dobře rozeznat a nemůže být popřeno.

Očkovací látka proti záškrtu, černému kašli a tetanu (DPT) obsahuje 12 miliard bakterií černého kašle, 50IE difterického toxinu stejně jako padesátinásobek smrtelné dávky netoxikovaného toxinu tetanu. TBC, záškrt a černý kašel u nás na tolik vymizely natolik, že již ztratily na významu. Jejich úbytek však nelze považovat za úspěch očkování, které se proti nim provádělo. Křivky ukazují, že úbytek nastal již dávno před zavedením očkování a že očkování nemělo na pokles výskytu žádný pozitivní vliv, spíše naopak negativní.
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama