A. Huxley:"Až lidé jednou zjistí pravdu, zešílí z ní..." - to není nutné, ale čistit se a zvyšovat vibrace a lásku ano. Začněte s vědomým tvořením své reality, nejlépe HNED!

Orgonit - zdroj záporných iontů

15. února 2010 v 1:08 | elf |  Orgonity a GIFTING


Potvrdilo se, že orgonity do svého okolí výrazně emitují žádoucí záporné ionty. Kdo přijde do místnosti s orgonity, rozhlíží se, kde je nějaká čistička nebo zvlhčovačka vzduchu, nebo nějaký ionizátor. Jak je to možné? Způsobuje to orgon, do okolí orgonitu pak jsou emitována kvanta volných elektronů...
Záporně polarizované ionty a jimi osvěžený vzduch evokuje stejné pocity, jako vůně lesa po bouřce a navozuje velmi příjemné prostředí. Orgonity jsou také jejich zdrojem. Emitace aniontů je další důležitý účinek při jejich principu čištění a nabíjení prostor.
Co vše vlastně dokáží anionty a proč jsou dnes tak důležité?


Se zápornými ionty (též zvané anionty) se každý z nás setkáváme od svého prvního nadechnutí. Vzhledem k tomu, že jsou obsaženy ve vzduchu, kterého denně "zkonzumujeme" 15 kg, se dá dokonce říci, že žádného jiného léku, potravin ani tekutin nespotřebujeme za celý život tolik, jako právě záporných iontů.

Bohužel díky znečišťování ovzduší a civilizačním vymoženostem (zejména přístrojům produkujícím ozón a výrobkům z umělých hmot a vláken) je důležitých záporných iontů stále méně a přes 60% populace, žijících většinou ve větších městech, dýchá většinu života vzduch, který je velmi vzdálený alespoň minimální doporučené úrovni záporně polarizovaných iontů. Dopady této trvalé nerovnováhy na zdraví jsou přitom veliké.Role záporných iontů při zlepšování našeho zdraví:

Záporný iont je významným zdrojem energie lidského těla. Záporné ionty rovněž hrají zásadní roli ve funkci všech buněk našeho organismu. Množství záporných iontů v buňce i vně buněčné stěny je pro její funkci kritické. Dodáme-li záporné ionty, dojde k otevření kanálů v buněčných stěnách a vyloučení toxinů a absorpci kyslíku a živin, tj. k vytvoření nových zdravých buněk. Nedostatek záporných iontů v buňkách má naopak negativní vliv na příjem živin a vylučování odpadních látek. To může vést k anémii, alergiím, bolesti ramen a zad, revmatismu, neuralgii, zácpě, gastritidě, žloutence, chorobám ledvin, nevyrovnanému autonomnímu nervovému systému, nespavosti apod.Jak nás ionty - potažmo ORGONIT - činí zdravějšími?

ČIŠTĚNÍM KRVE
Podle japonského odborníka Dr. Tanaky zvyšuje dodání záporných iontů (zvané negativní ionizace) množství záporných iontů vápníku a sodíku v krvi, což vede k pročištění krve zvýšením její zásaditosti.

OŽIVOVÁNÍM BUNĚK
Při zvýšení množství záporných iontů se aktivuje funkce buněk. Látková výměna zrychlí jejich funkci, buňka plně přijímá výživu a dochází k vyloučení odpadních látek. Zlepšuje se metabolismus a celková funkce buněk se postupně oživuje.

VYLEPŠENÍM IMUNITNÍHO SYSTÉMU TĚLA
Jak se zvyšuje počet záporných iontů, zvyšuje se také množství gama globulinu v krvi, díky čemuž je krev bohatá na proteiny protilátky.

ŘÍZENÍM FUNKCE AUTONOMNÍHO NERVOVÉHO SYSTÉMU
Dr. Tanaka zjistil, že záporné ionty ovlivňují rovnováhu mezi funkcemi inzulínu a nadledvinek v autonomním nervovém systému. To vede k silné odolnosti vůči chorobám.


Záporné ionty a jejich účinek

- působí příznivě na dýchací ústrojí a urychlují samočištění plic
- podporují tvorbu enzymů ovlivňujících pružnost dýchacích cest (snižují tendenci k astmatickým záchvatům)
- stimulují funkci žláz s vnitřní sekrecí, zlepšují funkci štítné žlázy, stimulují nadledvinky k tvorbě glukokortikoidů a minerálokortikoidů, což jsou látky pomáhající zvládat zátěže
- zvyšují svalovou sílu a ekonomiku svalové práce
- příznivě působí na neurotiky a lidi trpící poruchami spánku a různými bolestmi bez organických změn
- zrychlují hojení ran a popálenin
- zlepšují akomodaci očí
- mají příznivý vliv na hypertoniky, způsobují pokles krevního tlakuVliv iontů na lidské zdraví

V posledních letech se definitivně potvrdila vážnost vlivu iontové nerovnováhy na lidské zdraví. Přestože na tento škodlivý stav vědci upozorňují již dlouho, až alarmující nárůst civilizačních chorob, alergií, respiračních a duševních potíží donutil odborníky pátrat znovu po příčinách. A výsledky byly v mnohém ohromující!

Mimo klasické viníky zdravotních potíží, jako je znečištění chemikáliemi objevili ještě jeden nenápadný jed. Jed o to zákeřnější, že je neviditelný, není cítit a obtížně se měří. Jedná se o trvalé vystavovaní organizmu působení přebytku škodlivých - kladně nabitých iontů. Prakticky všechny civilizační vymoženosti totiž produkují tyto škodlivé ionty. Automobily, průmyslový smog, umělá vlákna, vysílače (mobilní, mikrovlnné a další), ozónová díra, skleníkový efekt, televize, monitory, zářivky, kopírky, laserové tiskárny atd. Všechny tyto vlivy naprosto vychylují zdravou rovnováhu iontů (kterou nacházíme již jen na některých místech v přírodě) v neprospěch našeho zdraví. Vždyť v průměrné kanceláři se hladina záporných iontů pohybuje blízko nule, zatímco v přírodě je to mezi 800 - 100.000 iontů na cm3. A v průměrné domácnosti nebo na městské ulici nejsou hodnoty iontů o moc vyšší než 100 iontů na cm3.

Přitom právě na těchto místech trávíme většinu svého času! Pracujeme, učíme se, spíme. Převaha škodlivých - kladně nabitých iontů prokazatelně způsobuje bolesti hlavy, zvýšený krevní tlak, nervozitu, únavu a u citlivějších jedinců již po několika týdnech může odstartovat alergii, astma a deprese. Ruku v ruce pak výrazně klesá pohlavní aktivita, kterou daleko překrývá únava, slabost a další výše jmenované potíže.

Souvislost mezi zápornými ionty a spánkem:

Náš spánkový cyklus je tvořen čtyřmi úrovněmi hloubky spánku. Ty se během 7-8 hodin spánku čtyřikrát až pětkrát opakují. Jelikož je naše tělo schopno absorbovat záporné ionty pouze z 15-20%, je optimální být jejich působení vystaven právě po dobu 7 až 8 hodin. Např. vzduch, který dýcháme, má hustotu 1000 záporných iontů na krychlový centimetr, z čehož absorbujeme pouze 150-200. Proto byla vyvinuta metoda RichWay Bio-Mat pro léčbu infračerveným zářením a zápornými ionty, která vašemu tělu pomáhá přijímat záporné ionty během spánku. Po osmi hodinách vystavení záporným iontům se probudíte odpočatí a svěží. Mít tedy blízko postele alespoň jeden větší orgonit je velmi přínosné.
Dr. Takada z Univerzity Toho je odborníkem na léčbu zápornými ionty. Během výzkumu fenoménu ionizace zjistil, že působení záporných iontů má pozitivní vliv na fyziologickou funkci organismu.

Zlepšení dýchání v přítomnosti orgonitu

Zvýšené množství záporných iontů činí vzduch svěží, dýchatelnější a lehčí, což výrazně zlepšuje dýchání. Běžná převaha kladných iontů má účinek právě opačný. Dýchání vyšší koncentrace záporných iontů zlepšuje průchodnost vzduchu v plicích.

Stimulací pohybu řasinek buněk vnitřního povrchu plic se posiluje samočisticí schopnost plic. Při koncentraci 100 iontů v cm3 a nižší, se pohyb řasinek zastavuje! Podle měření bývá jejich koncentrace v městských bytech a kancelářích dokonce nižší než 50 iontů v cm3. Proto je velmi vhodné interiéry ve městech vybavit orgonity, díky kterým je možné ve vnitřním prostředí dosáhnout hladiny záporných iontů srovnatelné s prostředím v přírodě (na horách, u moře, vodopádu, v jeskyních).

Orgonit výrazně pomáhá proti vzniku alergií a astmatu. Tím, že emituje velké množství anionů kyslíku (záporně nabitých částic), které vdechováním působí na sliznice a dále přecházejí do krve, působí jako vzdušné antihistaminikum - antialergikum. Zvýšené množství anionů v krvi totiž upravuje hladiny vazoaktivních látek (histaminu, leukotrienu, prostaglandinu aj.), které jsou přímo zodpovědné za propuknutí a průběh alergické reakce, jakož i průběh astmatického záchvatu. Toto působení je umocněno ještě schopností anionů podporovat regeneraci - hojení tkání a sliznic. Pouze tam, kde již existuje alergie - přímo na včelí produkty a včelí vosk, je samozřejmě třeba opatrnosti v používání orgonitů odlitých ze včelího vosku.

Záporné ionty ničí bakterie a viry, snižují nemocnost až o 80%

Nejsnáze prokazatelný důkaz účinků záporných iontů je jejich retardační účinek na bakterie a viry, což se často využívá ke sterilizaci zdravotnických zařízení, operačních sálů a popáleninových pracovišť.

Podle odborných studií je dezinfekční účinnost vzdušných iontů až 98% a snižuje pravděpodobnost nákazy vzdušnou cestou až o 80%. V dnešní době, kdy jsou stále častější chřipkové epidemie, množí se záněty horních cest dýchacích a počet alergií roste strmě nahoru, je používání orgonitů v interiérech víceméně nezbytností, nehledě na účinné snížení negativních vlivů elektrosmogu a patogenních zón.

Snižování škodlivého působení radonu

Karcinogenní nebezpečí při pobytu v oblastech s vyšším výskytem radioaktivního plynu radonu není způsobeno radonem samotným, ale vdechováním částic vzniklých rozpadem radonu (např. radioaktivní izotopy olova). Proto se doporučuje v těchto oblastech často větrat a utírat prach. Vzhledem k tomu, že se jedná o mikroskopické, velmi lehké částice, usazují se při vdechnutí až v nejzazších místech plic, kde již nefunguje proces samočištění řasinkového plicního epitelu. Tyto usazené částice pak "ozařují" okolní tkáň, a tím podstatně zvyšují riziko vzniku rakoviny.

Prostorem poletující mikročástice nebezpečných izotopů pak přitahují záporné ionty emitované orgonitem svou opačnou polaritou přímo ve vzduchu. Shluknutím mikročástic do tzv. těžkých clusterů jim již nedovolí poletovat a být vdechnuty. Toto řešení snižuje riziko vzniku rakoviny podle různých zdrojů o 16%, resp. až 40%.

Zvýšení pracovní výkonnosti

Výkonnost člověka je výrazně ovlivněna prostředím, ve kterém pobývá. Při každé fyzické práci nebo duševní činnosti má vysoký vliv čistota okolního vzduchu, tepelný stav prostředí, hladina hluku a intenzita osvětlení, také míra pohody a nebo stresu a nezanedbatelný faktor časového a emočního presu a tlaku. Existují studie, které analyzují opatření vedoucí ke zvýšení kvality vnitřního prostředí a následný vzestup produktivity práce.

Pět laboratorních studií ukázalo, že zlepšení kvality vzduchu (obohacení zápornými ionty) zvyšuje výkonnost simulované kancelářské práce. Výsledek byl později potvrzený dvěma studiemi v reálném prostředí, kde bylo měřeno, jak kvalita vzduchu ovlivňuje výkonnost skutečné kancelářské práce (Wyon a Wargocki, 2006). Je nesporné, že kvalitní vnitřní prostředí je při dlouhodobé expozici podmínkou zdraví lidí, jejich celkové spokojenosti a dobré pracovní výkonnosti. Náklady vynaložené na zlepšení kvality vnitřního prostředí mají po určité době vysokou návratnost a odráží se na kvalitě práce i zdraví a celkové pohody a potenciálu pracovníků.

Orgonit produkuje vzdušné aniony, které se inhalací dostávají do krve, následně příznivě ovlivňují paměť, zlepšují syntetické a analytické myšlení, snižují únavu a nemocnost a zvyšují pracovní nasazení a výkonnost. Také tím, že orgonit odstraňuje z okolí všechny nežádoucí disharmonická škodlivá působení patogenních, psychosomatických zón a elektrosmogu vytvářeného kancelářskou, mobilní a komunikační elektronikou a zařízeními, je ideálním a trvalým pomocníkem pro vytvoření příjemného prostředí jak pro práci, tak i pro odpočinek. Je tedy zřejmé, že zájmem zaměstnavatelů by měla být snaha vytvořit zaměstnancům optimální pracovní podmínky (např. umístit orgonity do místností, kanceláří, zajistit optimální teplotní a světelné podmínky atd.), díky kterým lze ovlivňovat pracovní nasazení a produktivitu zaměstnanců a navíc snižovat jejich nemocnost.

Snižování krevního tlaku

Vlivem dlouhodobého působení zvýšené koncentrace záporných iontů, kterými orgonit zaplavuje soustavně své okolí, dochází k příznivým změnám ve složení a vlastnostech krve. V krevním oběhu se zvyšuje pH krve, roste podíl albuminů a významně se snižuje hladina serotoninu. Výrazně klesá sedimentace a snižuje se počet leukocytů v perifériích. Nejnápadnějším projevem je však změna krevního tlaku. Záporné ionty snižují krevní tlak zejména u lidí se sklony k hypertenzi.

Záporné ionty přispívají k normalizaci potenciálu buněčné membrány, posilují buněčnou činnost a zlepšují vstřebávání výživných látek. Anionty evidentně podporují rozšiřování cév, zmírňují zvýšenou hybnost tepen a napomáhají snižování krevního tlaku. Výrazně zlepšují aktivitu srdečního svalu a podporují rekonvalescenci pacientů se zvýšeným krevním tlakem, chorobami srdce, srdečních cév a mozkovou mrtvicí.

Zlepšení koncetrace a paměti

Vzdušné aniony, které jsou produkovány orgonity, inhalací přecházejí do krve, působí na "vzrušivost" nervových zakončení, čímž přímo a rychle (v řádu hodin) příznivě ovlivňují paměť. Aniony ovlivňují též úroveň elektrolytů (valenci K+ iontů), což zvyšuje přenos elektrických impulsů zejména silných nervových kmenů. Tím napomáhají ke komunikaci mezi pravou a levou hemisférou mozku a měřitelně zlepšují syntetické a analytické myšlení. Podle Wengera až o 10 IQ bodů.

Komunikace pravé a levé hemisféry mozku je zásadní i pro koordinaci pohybů a reakční dobu. Výzkumníci automobilky Toyota např. zjistili v r. 2003, že vdechování vzdušných aniontů zlepšuje řidičské schopnosti (zejména na několikahodinové cestě), snižuje únavu o 40% a snižuje počet řidičových chyb až o 57%. Hned následující rok začala emitory vzdušných aniontů montovat Toyota do svých nejluxusnějších modelů.

Odstraňování depresivních stavů

Orgonity prokazatelně mění složení vzduchu, obohacují ovzduší o vzdušné ionty záporné polarity (anionty), které jsou pro život stejně důležité jako vitamíny. Zdraví prospěšným záporně nabitým kyslíkovým iontům se také proto přezdívá Vitamins of air - vzdušné vitamíny, neboť mají skutečně blahodárný vliv na lidský organismus.

Zvýšená úroveň anionů (záporně nabitých iontů) v krvi, a tím také v mozku, optimalizuje produkci neurotransmiterů (serotoninu - "hormonu štěstí", noradrenalinu a dopaminu), které jsou odpovědné za vznik deprese. Nejen v USA, Anglii a Austrálii se proto zařízení produkující záporné ionty stejně jako předepsané procházky přírodou a parky používají při léčbě lehčích a středních forem depresí a velmi úspěšně také k léčbě tzv. sezónních depresí.

Tím, že orgonit zápornými ionty, ale také harmonizací psychosomatických zón odstraňuje či zmírňuje depresivní nálady, velmi příznivě působí a poskytuje zásadní podporu ještě v řadě přímo i nepřímo souvisejících zdravotních potíží (snižování nadváhy, odvykání kouření a zvládání i jiných závislostí).

Pomoc při hubnutí

Orgonity zápornými ionty pozitivně ovlivňují hladiny neurotransmiterů v krvi (serotoninu - hormonu štěstí, noradrenalinu a dopaminu), čímž upravují výkyvy nálad a také chuti na jídlo - zejména sladkosti a noční "vyjídání ledničky". Jak je známo, ve více než 70% případů má nadváha psychické důvody. Konzumací potravin (zejména s vysokým obsahem cukru) si člověk uměle navozuje iluzi a pocit spokojenosti a zahání tím dennodenní stres a frustrace. Toto konání se poměrně brzy stává závislostí a jelikož takové jednání převládá a uspokojuje stále více lidí, máme tu epidemii nadváhy. Tím, že orgonit emitováním záporných iontů upraví hladinu serotoninu (hormonu štěstí) v krvi, pomáhá ke snížení zbytečné konzumace. Také tímto zrychluje metabolismus, regeneraci buněk a výměnu elektrolytu v krvi.

Vzdušné anionty též upravují pH krve směrem k zásadité reakci, což podporuje lepší trávení, snižuje ukládání cholesterolu, zvyšuje odbourávání tuků a působí např. proti dně a revmatickému zánětu kloubů způsobenému vylučováním kyseliny močové do kloubní chrupavky. Je tedy zřejmé, že ovzduší a metabolismus jedince spolu velmi úzce souvisí, ač si tuto souvislost lidé málokdy uvědomují. S nadsázkou by se tedy dal říkat i slogan "Hubněte s orgonity" a nešlo by o žádnou lež.


Podpora růstu rostlin

V běžné kanceláři bez zdroje aniontů se hladina O- iontů pohybuje blízko nule, zatímco v přírodě je to mezi 800 - 100.000 iontů na cm3. A v průměrné domácnosti, nebo na městské ulici, nejsou hodnoty iontů o moc vyšší než 100 iontů na cm3.

V prostorách, kde je dostatek prospěšných negativních iontů, je růst rostlin výrazně stimulován, naopak při koncentraci pod 30 iontů v cm3 se růst rostlin výrazně zpomaluje. Růst rostlin je tedy zřejmým indikátorem iontové nerovnováhy ve vnitřních prostorách. Platí to i pro venkovní prostředí a zahrady, kde se rovněž v dnešní době díky bezohlednému chování civilizace produkující přebytek kladných iontů zřetelně negativně projevuje na nízkém vzrůstu a výnosnosti rostlin a vegetace.


Použití orgonitů velmi napomáhá optimálním podmínkám pro růst a pěstování rostlin. Pomocí orgonitů můžete vytvářet iontovou rovnováhu a vnímatelné komfortní prostředí vhodné nejen pro člověka, ale i pro rostliny a zvířata.

Orgonit - osvěžovač vzduchu

Dýchat záporné ionty je velmi příjemné, voní jako vzduch po bouřce. Stejně tak místnost, kde jsou orgonity umístěny. Tato jejich další schopnost nás, přátele i mnoho klientů velmi překvapila.

Klasické ionizátory (narozdíl od orgonitů) ionizují i veškeré prachové částice, které se pak usazují jako černá špína nejen na předmětech v okolí ionizátoru, ale i v koutech místnosti. Místnosti s trvale zapnutým klasickým ionizátorem bývá potřeba po roce vymalovat.

Orgonity (dle našich osobních zkušeností a vpodstatě všech ostatních majitelů orgonitů) nahrazují i v menších místnostech dříve stojatý mrtvý vzduch, který by se dal krájet, svěžím čerstvým voňavým vzduchem. Zaplavují své okolí zápornými ionty, což je další velice příznivý jev principu orgonitů, potvrzující jejich význam v dnešní době civilizačně tolik zatížené a nemocné.

Zejména orgonity z přírodního včelího vosku lze doporučit nejen pro to, že intenzivně zaplavují své okolí volně emitovanými zápornými ionty (při poloze orgonitu položeného na plochu, podložku, stůl, zem, je to především kolmý proud aniontů vzhůru, citelný i pouhou rukou), ale i proto, že krom aniontů umí nádherně provonět prostory jemnou vůní přírodního včelího vosku, z něhož jsou odlity.


Informace z dalších zdrojů:

Působení lehkých záporných iontů na člověka

Vědecké studie prokázaly, že záporné částice - ionty, obsažené ve vzduchu mají velmi příznivý vliv na naše zdraví. Odborně se tyto částice nazývají anionty a podporují celkovou látkovou výměnu, pozitivně působí při odbourávání napětí a stresu a přinášejí tělesnou a duševní svěžest.

Pokud se zaměříme na některá populační onemocnění, jako onemocnění dýchacího ústrojí, špatný krevní oběh, či hypertenzi (zvýšený krevní tlak), tak dnes již víme, že při léčbě těchto onemocnění mají blahodárný účinek negativní vzdušné ionty. Významné je např. zjištění, že inhalací lehkých negativních iontů se zrychluje enzymatická oxidace serotoninu a v důsledku toho dochází ke snížení krevního tlaku, snížení bolestivosti popálených tkání a zvýšení odolnosti proti onemocnění dýchacího ústrojí. Vliv na dýchací systém se projeví zpomalením dechové frekvence, zvýšenou produkcí hlenů a zvýšením frekvence pohybu řasinkového epitelu. Přítomnost lehkých negativních iontů v ovzduší také výrazně snižuje dýchací potíže především u nemocných s respiračními chorobami, jako např. u astmatiků a alergiků. Lehké negativní ionty přispívají také k příznivým změnám složení vlastní krve. Dlouhodobé působení těchto iontů také zvyšuje pH krve a zpomaluje sedimentaci červených krvinek. Vliv na žlázy s vnitřní sekrecí je ten, že se stimuluje produkce glukokortikoidů a mineralokortikoidů. Působení iontů má rovněž za následek zlepšení distribuci sodíku a draslíku. Kůže je v ionizované atmosféře chráněna proti vzniku sekundární infekce. Možnost infekce se snižuje také díky zlepšené kožní cirkulaci a snížení tělesné teploty. Pokusy prokázaly také vliv ionizace na centrální nervový systém. Je-li koncentrace těchto záporných iontů zvýšena, dochází ke stimulaci nervové činnosti a zlepšení paměti, případně zvýšení psychického výkonu. Také dochází ke zlepšení nálady a snížení nespavosti.


V prostředí se sníženou koncentrací lehkých negativních iontů dochází k útlumu duševní aktivity. Stav s nedostatkem lehkých negativních iontů vyvolává pocit dusna a vydýchaného vzduchu a má nepříznivý vliv na funkci nervového systému parasympatiku, který ovlivňuje mediátor acetylcholin. Ionty působí na organismus nejenom při vdechování, tedy z vnitřku, ale také pronikají do těla povrchem kůže.

Vliv iontů na rostliny

Během let výzkumů se ukázalo, že záporně ionizovaný vzduch výrazně podporuje růst rostlin. U mladých rostlin se v prostředí bohatém na volné záporné ionty výrazně zrychlují jejich metabolické funkce a rostlina zraje rychleji. Chceme-li růst rostlin zpomalit, jednoduše snížíme koncentraci volných záporných iontů. Zároveň lehké negativní ionty potlačují růst plísní.

Vliv iontů na mikroorganismy

Vliv volných záporných iontů je velice významný a snadno prokazatelný. Je-li v prostředí vysoká koncentrace lehkých záporných iontů, zpomalují bakterie své množení a posléze i zanikají. Této dezinfekční vlastnosti volných záporných iontů se hojně využívá v oblastech tzv. klimatických lázní, kam se jezdí léčit pacienti s nejrůznějšími nemocemi, popáleninami, kožními ekzémy a špatně se hojícími zraněními, u kterých je zvýšené riziko septických komplikací. Některé prameny uvádějí, že ionty způsobují rozklad mikrobních aerosolů. Tím je tedy vliv některých druhů bakterií zcela potlačen. To je zvláště důležité pro udržování mikrobiální čistoty vzduchu v prostorách, kde jsou lidé a zvířata a není možné použít k desinfekci látky jedovaté nebo alergizující.


Vliv stavebních konstrukcí na koncentrace iontů v interiéru

Nejmenší vliv na celkovou koncentraci atmosférických iontů ve vnitřním prostředí mají objekty z přírodních materiálů (dřevo, cihelné zdivo). Ionizaci vzduchu v interiéru značně negativně mění železobetonové zdivo panelových domů. Pro udržení nezbytné koncentrace iontů je v nich obzvlášť důležité větrání. Krajním případem jsou panelové objekty bez možnosti přirozeného větrání s klimatizací. V takových domech je koncentrace iontů v ovzduší velmi malá a pro komfort prostředí se doporučuje obnova ionizace vzduchu pomocí ionizátorů uměle.

Vliv lidských činností na ionizaci vzduchu


Největším nepřítelem přirozené ionizace vzduchu je kouření. Cigaretový dým je aerosol množství chemických látek, hlavní složkou je dehet. Mikroskopické kapičky dehtu mají mimořádnou schopnost vázat na sebe lehké záporné ionty a ve velkých kvantech způsobují jejich zánik.

Druhým nepřítelem ionizace vzduchu je dlouhodobý pobyt více lidí v nevětrané místnosti. Lidé pak mají pocit "vydýchaného vzduchu" a "nedostatku kyslíku". Ve skutečnosti se jedná o nedostatek lehkých záporných iontů.


Třetím nepřítelem je úprava vzduchu klimatizací, kdy se vzduch filtruje, vlhčí a dopravuje v potrubí často na značně vzdálená místa. Míst, kde mohou lehké ionty zaniknout, je tedy mnoho. S klimatizací se však v obytném prostředí setkáváme výjimečně.

Dalším činitelem, který ovlivňuje okamžitou ionizaci vzduchu v bytě je provoz televizní a počítačové obrazovky, které se podílejí na rychlejším zániku lehkých iontů.

Vliv ionizace vzduchu na člověka

Přímé působení vzdušných iontů se děje jednak vdechováním, tedy v plicích. K přímému působení dochází i na povrchu těla, kůží. Řada autorů ještě dnes o přímém působení iontů na člověka diskutuje. Samo jejich působení není dosud detailně objasněno. Protože člověk nemá specifické čidlo k vnímání iontů (ionty ve vzduchu nevidí ani necítí - vnímá však jejich deficit jako ztrátu pocitu pohody), předpokládá se informace mozkové kůry pomocí podprahových podnětů.


Informací o vhodnosti či spíše naléhavé potřebě a nedostatku záporných iontů v našem okolí najdeme nepřeberně. Víceméně se potom již opakují. Pokud Vás trápí některé jmenované příznaky osobně, stojí za zvážení, promyslet některé řešení. Orgonity ustavičně zaplavují své okolí zápornými ionty. Pořízení několika orgonitů do bytu patří mezi ta řešení levnější a rozhodně účinná.
 


Aktuální články

Reklama