A. Huxley:"Až lidé jednou zjistí pravdu, zešílí z ní..." - to není nutné, ale čistit se a zvyšovat vibrace a lásku ano. Začněte s vědomým tvořením své reality, nejlépe HNED!

Rok 2012 – konec starého světa?

6. února 2010 v 20:31 | Jokanaan |  Po roce 2012

Zdroje: Internet, 2008


Mayský kalendář končí rokem 2012, přesněji 21. prosincem.
Bude následovat konec světa? Nakolik závažné budou přicházející globální změny? Nastane očista naší planety? Co na to vědci a vlády?
Již několik let sledujeme stále závažnější zprávy o stavu naší planety, o nevyhnutelných katastrofách a to je možná ještě odvar, připuštěné množství zpráv oproti děsivé skutečnosti. Pokud vložíte diskutovaný rok do internetového vyhledavače, naběhne mnoho různých odkazů na stránky, detailně rozebírající i ezoterický pohled na celou záležitost, především ve smyslu duchovního vzestupu planety a navyšování vibrací. Přibližme si některé informace...
To, co se děje poslední roky, je předehrou roku 2012?

Zrychlování života
Podle amerického geologa Grecca Bradena dochází ke zrychlení tzv. Schumannovy frekvence - rytmu magnetických vln, jímž naše Země pulsuje. Vzniká rezonancí podobně, jako v prázdné lahvi a nebo v jeskyni, v případě naší planety v prostoru mezi povrchem Země a ionosférou. Schumannova frekvence přímo ovlivňuje tvorbu hormonů - látek, řídících veškerý chod našeho těla včetně nálad. Ještě roku 1980 to bylo přesných 7,83Hz (pulsů za vteřinu), nyní téměř 12Hz, tedy starých 24hodin představuje nyní 16hodin, čas je zkrácen (zrychlen) o třetinu času původního!Změny na slunci

Sluneční cykly přestávají být pravidelné. Přestože je slunce v etapě snížené aktivity, vědci sledují 2.dubna 2001 nejsilnější sluneční erupci v historii lidstva. Stupnice erupcí má 20 stupňů, ale tato nejsilnější erupce nelze zařadit ani měřit! 28. října 2003 se situace opakuje, pozorovatelé sledují dosud největší naměřenou sluneční erupci. Následující extrémní erupce v roce 2005 dokonce rozsvěcí polární záři nad Českou republikou.Příroda šílí
Mořská hladina v současnosti stoupá o 2,5 cm za každé desetiletí. Teploty v Mexickém zálivu jsou roku 2005 nejvyšší od roku 1890, až 5,5 oC nad průměrem, což vyvolává hurikány. Od roku 1990 se počet silných hurikánů 4. až 5. kategorie téměř zdvojnásobil a sníh se objevuje tam, kde dosud nebyl.


Přepólování planety
Bude brzy kompas ukazovat sever na jihu a jih na severu? Změna zemské polarity již začala. V jižním Atlantiku kolísá severní a jižní polarita a oslabuje magnetický štít proti slunečnímu záření. Vědci z Oregonské státní univerzity potvrzují, že se magnetický pól posunul během 20. století o 1100 kilometrů do Severního ledového oceánu a stále se zrychluje. Roku 2012 bude tendence k přepólování nejvyšší, protože se bude podle pravidelného cyklu přepólovávat i Slunce. Severní póly Slunce a Země se ocitnou vedle sebe, což není stabilní poloha.


Magnetické bláznění

Hluboko v zemském jádru zřejmě řádí bouře, která oslabuje náš magnetický štít. Ten pomáhá udržet život na naši Zemi, chrání ji před smrtelným kosmickým zářením. "Nyní to vypadá, jako by chtěl štít zmizet," potvrzuje Peter Olson z americké Univerzity Johna Hopkinse. Proces se údajně stále zrychluje. Naopak se zesiluje magnetické pole Slunce, podle vědců z Rutherford Appleton National Laboratories v Kalifornii zesílilo oproti roku 1901 o 230 procent!


Hynutí druhů
Vědecké výzkumy publikované na britské univerzitě v Oxfordu prokazují vymírání druhů stokrát až tisíckrát rychlejší, než dříve. Dle šetření z roku 1998 je 70 procent biologů přesvědčeno na základě svých výzkumů, že do roku 2028 vyhyne až 20 procent všech známých živočišných druhů. Podle týmu Jana van Dama z Utrechtské univerzity v Nizozemsku se nacházíme v kritické fázi cyklu trvajícího 2,5 milionu let, při kterém opakovaně dochází k vymření až 30 procent druhů.

Rozpouštění ledovců
Plocha arktické ledové pokrývky se zmenšila posledních 10 let o celou třetinu. Roku 2007 se rozlomila na dvě části a vznikla mezera, jíž lze poprvé v historii skrze Arktidu proplout! Díky tání ledovců se potápí například kanadské město Sachs Harbour.

Golfský proud, který do velké míry ovlivňuje teplé podnebí u nás tím, že přivádí teplejší vody z jižní polokoule do severní a zpátky bere chladnější vody ze severu na jih, začal měnit a zmenšovat svůj tvar. Byla vypracována studie, podle které by měl tento proud postupně snižovat svoji rychlost a dokonce se může prý i zastavit úplně. Když se naposledy v dávné době tento proud zastavil, nastala podle vědců na evropské pevnině doba ledová a tento scénář by se mohl znovu zopakovat. V takovém případě by např. Dánsko zůstalo osm metrů pod ledem. Ve Velké Británii upozorňoval na tato fakta premiéra Tonyho Blaira ministr sir David King a později i otiskl své závěry v jednom vědeckém časopise. Byl však napomenut, aby takové zprávy nešířil a výtisk byl zakázán samotným Tony Blairem. I v jiných zemích existují vlády, které nechtějí nic takového přiznat, protože rychlé změny např. v souvislosti s množstvím vypouštěného CO2 by pro ně znamenaly příliš velké ekonomické ztráty. Vědci ovšem stále upozorňují, že k těmto změnám dojde.

Dlouho se mělo za to, že jižní pól nepodléhá žádným změnám tak jako severní pól. Ledovec pojmenovaný "Larsenův A" byl považován vědci za tak stabilní, že vlivem oteplování nemůže roztát a bude chránit mnohokrát větší Larsenův ledovec B. Později však jen spolu s diváky u televize National Geographic udiveně sledovali, jak Larsen A zmizel celý ve vodě. Světový oceán se díky tomu zvedl o několik milimetrů. Vědci se tomu divili, ale tvrdili, že Larsen B roztát nemůže. Nakonec roztál i obrovský Larsen B a oceán už stoupl o 6 cm. Za těmito dvěma ledovci se nachází třetí, mnohem větší ledovec, který kdyby roztál, zvedne hladinu světového oceánu o 6 metrů. Někteří politici přitom stále nechtějí o takových problémech slyšet a určují, jaká pravda bude lidem poskytnuta a co bude zamlčeno.
Sibiřské klima u nás?


S velkými katastrofami se začíná počítat…

Roku 2004se objevuje na veřejnosti utajovaná zpráva amerického Pentagonu. Zpráva varuje, že během nadcházejících 20 let povedou změny podnebí ke GLOBÁLNÍ KATASTROFĚ. Miliony lidí dle odhadů Pentagonu přijdou o život ve válkách a přírodních neštěstích. Souvisí s tím i tendence vytvořit celosvětovou vládu, která bude účinněji než OSN regulovat mezinárodní vztahy, celosvětovou ekonomiku, těžbu surovin a pohyb pracovních sil?

Týdeník Observer získal tajenou zprávu amerického inisterstva obrany: Velká evropská města se ocitnou pod vodou v důsledku zvyšujících se hladin moří a Británie bude mít sibiřské klima. Ve světě lze očekávat obrovské sucho, hladomory a rozsáhlé nepokoje a anarchii. Mizející zásoby vody, potravin a energie budou muset být bráněny jadernými zbraněmi…

Sledujete - li zpravodajství, zjistíte, že lhůta 2012 se ve vojenských a společenských plánech objevuje překvapivě často jako ultimátní datum, s předtermínem 2008. Například:
· Plán jednotné modernizované a profesionalizované armády NATO
· Plán omezení emisí CO2, tzv. Kjótský protokol
· Strategický plán sjednocení a zmezinárodnění spolupráce evropských zemí (AER)
· Plán drogové strategie Evropské unie
· Strategický plán udržitelnosti, sestavený OSN
· Plán pro ziskový rozpočet USA
· Spuštění nových jaderných reaktorů (Turecko, Čína, Korea, Francie, Rusko, Japonsko i Slovensko)
· Plány na podporu ekonomicko - politické globalizace (např. Pacific Council z USA)
· Plány knihoven USA na společné reformy
· Strategický plán reforem amerického soudnictví (např. v souvislosti s terorismem)
· Plán americké obranné špionážní organizace (DIA)


Také vznikají varovné filmy promítané v kinech veřejnosti, jako např. roku 2007 film 11th Hour (11 hodina).
Tento film se snaží dokumentačními záběry a výroky V.I.P. osobností včetně některých prezidentů poukázat na kritický stav, v jakém se nachází životní prostředí naší planety a podnítit k zamyšlení v posledních okamžicích, dokud nenastane nezvratný destruktivní vývoj, týkající se šance dalšího přežití lidstva.
Podtext: Planeta se očistí, ale my u toho již nemusíme být…
Podobný film natočený dříve: Nepříjemná pravda
Mayský kalendář a sluneční cykly
Mayské výpočty a kalendář Tzolk´in začínají rokem 3114 př.n.l. a definitivně končí rokem 2012 - 21. prosincem. Kalendář prostě dál nepokračuje, následující období je prázdné. Zůstávají jen tajemná proroctví.
Rok 2012 má přinést přelom astronomického cyklu. Dojde ke "galaktickému zarovnání". Slunce přechází přes galaktický rovník dvakrát ročně, ale na slunovrat tento přechod vychází jen jednou za 12900 let. Ve středoevropském pásmu vychází zimní slunovrat 2012 přesně na 12.11 hodin s tím, že ve 12.12 hodin se ocitneme v údajném novém věku. Je toto důvod, proč Mayové ukončili svůj kalendář právě zde? Je to nějaké završení času a základního megacyklu?

Proroctví starých Aztéků
Národ Aztéků nám k současné době zanechal také jedno proroctví, ze 16. století: "Ve věku Šestého slunce bude objeveno vše, co bylo pohřbeno. Pravda se stane zdrojem života…"
Čínský I-Ťing
Čínská Kniha proměn, neboli I-Ťing, věštecký systém z 2. až 3. tisíciletí př.n.l. obsahuje časové mapy. Čas měl být jako matrjoška, soška obsahující shodnou menší a menší sošku, matematikové hovoří o fraktálech - obrazcích, jejichž kterákoli část se podobá celku dle daného vzorce. Podobně to má být i s veličinou času a dění - čas se sbíhá do určitého bodu a každý další cyklus je kratší, než ten předchozí. Propojenost všeho na světě tak roste a množství odehraných událostí se zhušťuje. Neuvěřitelně zní, že nulový bod, vyluštěný z I-Ťingu, ve kterém by se mělo vše střetnout, je právě 21. prosinec 2012, 12 hodin a 18 minut středoevropského času!Antropolog a historik mayského původu Carlos Barrios
říká na adresu zvěstí o konci světa:

"Mayští starší jsou tím rozhněváni. Svět neskončí. Bude jen přeměněn. Tento přechod bude provázet kolosální globální sbližování, destrukce prostředí, sociální chaos, válka a postupné změny Země. To všechno je zaznamenáno prostou spirální matematikou mayských kalendářů. Bude to změna, která změní všechno. Mayští ´strážci dnů´ pohlížejí na 21. prosinec 2012 jako na datum znovuzrození…" zároveň také varuje: "…takzvané zdroje finanční stability jsou už ve skutečnosti duté. Banky jsou oslabené. Toto je choulostivý okamžik."Následují ukázky a další informace z několika internetových stránek:


Ze stránek autora Jokanaan:

Rešeršemi na německých, holandských, anglických, a polských webových stránkách se podařilo dát dohromady shrnutí možností, co nás, jako lidstvo čeká v roce 2012. Souvisí to samozřejmě s mayským kalendářem. Mayové označili 21.12.2012 jako konec jejich posledního cyklu a konec času. Venuše a Slunce budou ten den společně zapadat na západě. Zárověň bude vycházet Orion a současně na východě souhvězdí Plejády. Navíc to bude den zimního slunovratu.

13tý poslední (Baktun) cyklus mayského kalendáře zvaného Tzolkin o délce 5125 let začal před 5119 lety, přesněji v roce 3113 př.nl. Tento kalendář byl údajně dárek mimozemských mayů, aby nás synchronizoval s galaktickým paprskem "Hunab Ku". Tato galaktická energie vychází ze středu galaxie, a je jednou z mnoha, která na naši sluneční soustavu cyklicky působí. Ale pouze tento jediný galaktický paprsek rezonuje s naší DNA a může nás a naši Zemi transformovat do vyšší dimenze. Od roku 1987 se nacházíme již v blízkosti a v působení tohoto paprsku, 21.12.2012 má jeho působení vyvrcholit.

Tento Tzolkin kalendář je poslední pátou částí většího mayského cyklu, (5 x 5125 = 25.625 let) který téměř odpovídá takzvanému Platonskému roku (25.800 let) během kterého projde Země všemi 12ti znameními zvířetníku. Esotericky se nacházíme v čase "Ryb", a v roce 2012 vstoupíme do času "Vodnáře". (Jen malá poznámka: v čase před Kristem jsme se prý nalézali v "Beranu" - Ježíš bývá označován jako boží obětní beránek... V čase "Ryb" měla velkou moc církev - ta bývá označována symbolicky jako ryba, i Nostradamem.)

Dalším aspektem je, že naše sluneční soustava má v roce 2012 vstoupit do fotonového "Manasického" prstence. Tento energetický prstenec ze světla je v (pro naše oko neviditelném) spektru o vysoké vibrační frekvenci. Toto záření vychází z hvězdy Alcyon, součásti souhvězí Plejády, kolem kterého krouží naše Slunce. Doba oběhu je necelých 26.000 let !

Takže co nastane v roce 2012? Toť otázka... Nalezl jsem (Jokanaan) zatím 10 odpovědí:

1. Nestane se NIC. Manipulace a kontrola lidstva dnešními vládci a vládami bude pokračovat.
2. Vzestup Země a "vyvolených" osvícených lidí do páté dimenze. Zbytek lidstva si na jiné planetě bude pokračovat ve hře na Reinkarnaci a Karmu, dalších 26.000 let, než dojdou další lidé k osvícení. (Tato verze nejvíce odpovídá Zjevení Jana - Armagedonu) Nastane opět "Zlatý věk".
3. Vzestup Země a lidstva "do Světla" a božího království. (Další biblická verze.)
4. Začátek "Nového světového pořádku". Absolutní kontrola očipovaného lidstva světovou vládou. (Plán Iluminátů.)
5. Začátek "Nového času". Lidé kteří se roku 2012 dožijí, nabudou nové uvědomění, a založí novou, přátelskou společnost.
6. Působením fotonového prstence dojde ke sjednocení sfér, Jang a Jin, světlo a stín... pocity, myšlenky se pro nás stanou viditelné.
7. Na Zemi se vrátí mimozemské rasy. Dle předpovědí různých afrických a jihoamerických kmenů a také pana Ericha von Dänikena.
8. Před celosvětovou katastrofou budou vybraní lidé zachráněni mimozemšťany. Budou jimi poučeni, a po zotavení Země se vrátí, aby se stali učiteli přeživších...
9. Vládu nad Zemí převezme mimozemská reptiliodní civilizace, jejíž geny nám byly implantovány - (had v ráji), aby pokračovala s pomocí lidstva ve společném vývoji. Ztratila totiž schopnost rozmnožování.
10. Reptiliodní rasa mimozemšťanů z jiné galaxie nám přijde "na pomoc", s úmyslem využít lidstvo jako otroky.

A teď si milý čtenáři vyber...
Ale přestože to nyní může vypadat, že se naplní ta či ona předpověď, věřím že máme možnost svým myšlením a chováním ovlivnit to, co doopravdy bude.
Přeji Vám všem pěkný den.Výtah ze stránek www.earth.tym.sk:

Mayský králměl ve své hrobce napsáno "radujte se do roku 2012, pak budete jiní". Když se vrátíme zpět do naší doby, velký rozruch vyvolal projekt USA nazvaný MONTAUK, který byl zaměřený na vědeckými přístroji provedenou projekci do budoucnosti a minulosti, který odtajnil jeden z účastníku tohoto projektu a podle kterého vědci dokázali vnímat jisté projevy z budoucnosti, avšak pouze do roku 2012. V roce 2012 by také naše planeta podle vědců měla stanout v pásu fotonů, které se nacházejí kolem středu naší galaxie a tato velká koncentrace fotonů bude mít za důsledek větší množství trvalého světla na Zemi, i lidé prý budou prosvětleni a celý život bude od základu transformován. Průchod tímto pásmem by měl trvat 2000 let.

V 50. letech minulého století změřil pan Schuman vibraci naší planety, která byla už dlouhou dobu zpátky stále na hodnotě 7,5Hz. Od roku 1980 (7,83) začala růst, dnes je její hodnota 12Hz a stále se zvyšuje. Vědci spočítali, že když se naše planeta pohybuje rychleji i čas by měl být rychlejší, život by měl být intenzivnější a den by měl dnes utéct rychleji než v padesátých letech. Pokud by zrychlení neustále pokračovalo stejným trendem, tak v roce 2012 by den netrval ani jednu minutu.

Všechny tyto nastíněné možnosti jsou vlastně součástí přechodu lidstva do jiné duchovní dimenze a to jak se ho dotknou zaleží na tom, co my jako lidé děláme a budeme dělat. Podle indické tradice žijeme nyní ve věku temna a úpadku duchovna zvaném Kalijuga, po tomto období má následovat zlatý věk návratu duchovnosti na Zem - Sátjajuga a je vztahován k roku 2012. Zřejmě se objeví úplně nové technologie a také lidé se změní. Už dnes jsou lidé jejichž DNA je tvořena trojitou šroubovicí místo obvyklé dvojité a vlivem změn jich můžeme mít i více, což bude mít vliv na celý život na Zemi. Čím dál tím víc dětí se rodí s barvou indigo a modrou v auře, místo dřívější červené a oranžové, atd. Změní se naše mysl, celý náš život.
Do roku 2012 je krátká doba a my všichni si budeme moci ověřit tato poselství. Co ale doporučuje většina duchovních lidí je již teď se připravit na tento přechod. V dnešní době jsme stále většinou zaměřeni převážně hmotně a pokud dojde k takovému duchovnímu růstu jaký je předpověděn, hmota už nebude hrát tak významnou roli jakou má dnes a lidé, kteří nebudou schopni se změnit budou zřejmě trpět, dokud se netransformují. Proto je důležité již teď se snažit produchovnit svoji bytost, zaměřit se na vlastní přeměnu. Čistá bytost s čistými myšlenkami pak bude moci přijmout energii, která má přijít a která přichází už i dnes.

Filosofie 2012

1. Lidstvo a planeta Země v současnosti prochází obrovskou změnou nebo pokrokem ve vědomí a vnímání reality.
2. Mayská civilizace Střední Ameriky byla a je jednou z nejpokročilejších co se znalostí v časovědě týče. Jejich hlavní kalendář je tím nejpřesnějším na planetě. Nikdy nechybil. Mayové mají ve skutečnosti celkem 22 kalendářů, zachycujících oněch mnoho časových cyklů ve vesmíru a sluneční soustavě. Některé z těchto kalendářů ještě čekají na své objevení.
3. Mayský pátý svět skončil roku 1987. Šestý svět začíná v roce 2012. Nyní jsme tedy "mezi světy". Tento čas je nazýván "Apokalypsa" neboli zjevení (odhalení - pozn. překl.). To znamená, že bude odhalena skutečná pravda. Je to také období, kdy na sobě máme individuálně a kolektivně pracovat.
4. Mayský šestý svět je "prázdný". Je tedy na nás, jako spolustvořitelích, abychom začali tvořit nový svět a civilizaci, kterou v současnosti chceme.
5. Mayové také říkají, že rokem 2012: - překročíme technologii, jak ji známe - překročíme čas a peníze - vstoupíme do páté dimenze, po prostupu dimenzí čtvrtou - planeta Země a sluneční soustava budou synchronizovány se zbytkem vesmíru
6. V roce 2012 se rovina slunečního systému vyrovná s rovinou Galaxie, Mléčnou dráhou. Tento cyklus trval 26000 let. Virgil Armstrong také říká, že se současně srovnají i dvě další galaxie s tou naší. Kosmická událost!
7. Čas se opravdu zrychluje (nebo stlačuje). Tisíce let byla Schumannova frekvence Země 7,83 pulsů za vteřinu. Armáda tuto frekvenci používala jako spolehlivý kalibrační signál. Nicméně od roku 1980 se tato frekvence pomalu zvyšovala. Nyní je více než 12 pulsů za vteřinu! To znamená, že méně než 16 hodin je ekvivalentem starým 24 hodinám.
8. Během "Apokalypsy" nebo času "mezi světy" podstoupí mnoho lidí velké osobní změny. Bude jich mnoho a budou různé. Je to všechno součástí toho, co jsme se sem přišli naučit nebo prožít. Příklady změn mohou být ukončení vztahů, změna bydliště, změna zaměstnání, posun v náhledu na život či v myšlení atp.
9. Pamatujte, že v každé chvilce, která nám byla dána, činíme malá a velká rozhodnutí. Každé rozhodnutí je založeno na LÁSCE nebo STRACHU. Vyberte si lásku, následujte intuici, ne rozum, a nechte se vést svým nadšením, vnitřní hořící touhou. Plyňte s "proudem" života.
10. Myšlenkové formy jsou velmi důležité a ovlivňují náš každodenní život. Realitu tvoříme svými myšlenkovými formami. Pokud uvažujeme o ostatních negativně, přitahujeme to. Pokud myslíme pozitivně, přitahujeme pozitivní události a příjemné lidi. Proto si buďte vědomí svých myšlenek a eliminujte ty negativní nebo odsuzující, které nejsou nutné. Vytvářejte sobě i okolí tu nejlepší realitu.
11. Uvědomte si, že většina médií je kontrolována jen několika. Buďte pozorní a bdělí, jaké informace média "pouští na veřejnost"! Hledejte skryté záměry. Proč je vám informace prezentována? Co je "jejich" skutečný záměr? Jde o případ problém-reakce-řešení? Vytvářejí problém, abychom my reagovali a žádali nápravu, načež "oni" nabídnou své řešení? To "řešení" bylo tím, co "oni"chtěli v první řadě.
12. Pamatujte, že téměř nic se nestává náhodou. Téměř všechny "události" jsou naplánované někým jiným. Vyjma toto, je velice vzrušující doba k životu! Pravda nás osvobodí!
(Tolik "filosofie webu 2012unlimited")


Další stránky k tématu:

www.earth.tym.sk - velmi obsáhlé stránky o souvislostech s rokem 2012
http://jitro.bloger.cz - duchovnější pohled k souvislostem s rokem 2012
http://www.druide.estranky.cz - Mayské kalendáře, cykly, pokyny


Co doporučit?

Mít otevřené oči a mysl na pozoru, vnímat a objektivně se zdravým selským rozumem vyhodnocovat, co se skutečně poslední roky na světové scéně odehrává, protože rok 2012, vědecká varování a to co se děje nejen v přírodě, rozhodně nelze brát na lehkou váhu, ani náhodou!
 


Aktuální články

Reklama