A. Huxley:"Až lidé jednou zjistí pravdu, zešílí z ní..." - to není nutné, ale čistit se a zvyšovat vibrace a lásku ano. Začněte s vědomým tvořením své reality, nejlépe HNED!

Intuice a rozlišování

21. března 2010 v 12:09 | Diana Cooper |  Vzestup do 5D

Je důležité naslouchat intuici po celou dobu. Intuice nepřichází pouze v záblescích vědění, ale také pocitem nadšení a radosti a smyslem pro správné jednání. Mistři spoléhají na svou intuici a nikdy nespoléhají pouze na radu někoho jiného. Vždy instinktivně víme, jakou energii má dotyčná osoba nebo daná situace.

První dojem, který předchází racionálnímu uvažování, je často ten správný. Pokud cítíte, že se něco děje příliš rychle, zastavte se. Pokud vám vnitřní pocit říká, že něco není v pořádku, zkontrolujte to.

Lidé často říkají: "Věděl jsem, že mi lže, ale stejně jsem udělal to, co po mně chtěl." Důvěřujte svému vnitřnímu hlasu nebo pak čelte důsledkům svého jednání.

Diana Cooper před delší dobou potkala instalatéra, který říkal, že je Mistr Reiki, a zadala mu práci, aby jí udělal novou koupelnu pouze na základě toho, že byl Mistr Reiki. Myslela si, že proto musí mít dobrou energii. Brala ohled na to, že byl na podpoře se záměrem nepracovat, že opustil svou ženu a malé dítě bez emocionální a finanční podpory? Ne. Brala ohled na to, že si koupil své mistrovství Reiki velmi levně, protože byl na podpoře? Ne. Zkontrolovala si jeho doporučení jako zedník a instalatér? Ne. Pouze si pomyslela, jak je skvělé mít Mistra Reiki, který jí udělá novou koupelnu.

Musela čelit důsledkům nedostatku soudnosti. Instalatér odstranil starou koupelnu, kterou nechal na záhybu schodiště. Když po nekonečně mnoho telefonátech po šesti týdnech přijel, řekl: "Nedivím se, že tu ta stará koupelna zůstala tak dlouho. Cítím, že je na tomto místě špatná energie." Když si uvědomila, co se děje, řekla, že ta špatná energie je výsledkem frustrace, kterou všichni členové domácnosti cítili, když se museli přikrčit, když procházeli kolem staré koupelny. Kdyby bývala užila soudnosti, následovala by svůj přirozený instinkt a najala by si solidního instalatéra.

Je v pořádku si vybírat, koho si pozvete k sobě domů nebo do života. Umět si vybírat není to samé jako někoho soudit. Chtěl byste, aby vaším přítelem byl zloděj? Můžete respektovat cestu každého člověka a zároveň dělat rozhodnutí, že si nepřejete spojit se s jeho energií. Spousta lidí šířící světlo si myslí, že soudí druhé lidi pokaždé, když někomu řeknou ne. Někteří léčitelé a terapeuti nejsou soudní a neodvrátí se od někoho, kdo k nim přijde pro pomoc, a potom jsou převálcováni těžkou energií těch, kteří hledají někoho, od koho mohou čerpat světlo.

Všechna energie má svou vibraci. Záleží na vašem úsudku, kterou vibrací se chcete obklopit, se kterou pracovat a kterou případně vyléčit. Náboženství a členové některých vlád diktují lidem, jak mají myslet a co mají dělat, což lidi ovládá a omezuje. V Británii předtím, než bylo ženám přiznáno volební právo, se muselo narodit několik žen, které se obětovaly, aby bojovaly za to, v co věřily. Tyto ženy věděly, co bylo pro ně správné, a byly připraveny jednat bez ohledu na důsledky svého jednání. Mistr musí být nezávislý a dělat své rozhodnutí. Nemůžeme ovládnout svůj život do té doby, než můžeme posoudit, co je pro nás dobré nebo špatné.

V tom je nebezpečí jakéhokoli náboženství. Necháme někoho, aby nám říkal, čemu máme věřit, a stane se z nás loutka. Dochází k válkám a mučení ve jménu někoho nebo něčeho. Pokaždé ti, co vedli, pracovali se stinnými stránkami a jejich následovníci neužívali svůj vlastní úsudek. Na druhé straně náboženství je zdrojem dobra a světla. Je mnoho cest na vrchol hory a je hodně hor, které si vybereme vyjít. Za všemi horami je slunce, měsíc, hvězdy, nebe - to je to, za čím jdeme.

Ježíš řekl: "Je pouze jedna cesta." Myslel tím, že je pouze jedna cesta, jak se navrátit ke zdroji, a to přes Kristovo vědomí, což znamená otevřít srdce a žít v bezpodmínečné lásce a přijetí všech lidí. Toto je cesta. Bez této cesty není možné vzestoupit. Pokud neotevřeme své srdce, všechno intelektuální vědění je k ničemu. Abychom se stali Nanebevzestoupenými Mistry, musíme mít osvícenou mysl (jako Buddha) a otevřené srdce (jako Kristus). Láska a moudrost jsou bratrské energie.

Pokud by bylo dětem a dospělým dáno povolení, aby mluvili pravdu a byli učeni následovat intuici a byli by pak za to respektováni, nedošlo by k žádné válce. Hitler by se nikdy nedostal k moci. Lidé, kteří následují vnitřní vedení, jsou spokojení, šťastní a klidní lidé. Jsme bombardováni informacemi a channellingy z různých zdrojů. Někteří lidé čtou všechno a věří všemu, což může být velmi matoucí. Je důležité naslouchat intuici a vybrat si pouze to, co je pro nás relevantní. Temnota živí nepravé a neúplné informace a překrucuje je, což vede k pochybnostem a zmatenosti. Mějte na paměti, že nikdo žijící v hmotném těle nemůže být úplně čistý, proto i s tím nejlepším záměrem na světě všechny channellingy prochází přes systémy přesvědčení dotyčné osoby.

Nebuďte ovlivněni pohledem jiného člověka. Přestaňte si myslet, že druhý člověk ví více než vy nebo musí mít pravdu. Pokud vám daná informace nesedí, nechte ji být. Pokud vám zní, co daný člověk říká, přijměte to. Je to pro vás. Pokud vám to nezní, nechte informaci být. Pokud si na ni vzpomenete po letech a zní vám, pak je to správné. Nikdo nemůže říct, co je správné, protože pokud žijeme v lidském těle, nemáme celý obraz věci. Představte si velkou mísu ovoce. Pokud se na ni podíváte z jednoho úhlu, vidíte banány, jablka a třešně. Z druhé strany vidíte švestky, hrušky a ty samé banány. Z výšky malé třešně na jedné straně nemusí být viděny. Každá osoba, která popisuje, co vidí, má pravdu a nikdo z nich nemá úplnou pravdu.

Lidé šířící světlo byli vycvičeni předtím, než se narodili. Mají v sobě uloženou velkou moudrost a vědění. Otevřete se a objevte, kým skutečně jste. Následujte svou intuici. Některé entity, které s vámi chtějí komunikovat, jsou škodolibé, zaseknuté a nevyvinuté. Mohou se s vámi spojit a dát vám zavádějící nebo špatnou informaci. Pokud jste nevěřili zesnulému strýci, proč byste mu měli věřit proto, že je mrtvý? Může říct, že je andělem světla. Záleží na vašem úsudku, jestli je tato energie pro vaši komunikaci správná. Váš cíl je spojit se s bytostí světla, která je na vyšší úrovni než vaše monáda nebo alespoň vaše vyšší Já. Pokud nejsou, bude lepší naslouchat vašemu vlastnímu vedení.

Na planetě svobodné vůle, kde je světlo, je i temnota. Proto pokud komunikujete s andělem světla, může být kolem vás i anděl temnoty. Každý světlý průvodce má svůj temný protějšek. Záleží na vašem úsudku a schopnosti rozlišovat, co si vyberete. Je třeba se v tom cvičit. Z tohoto důvodu naše planeta byla obdařena spirituálním zákonem - Zákonem Výzvy. Říká, že pokud se zeptáme jakékoli bytosti nebo entity třikrát ve jménu Boha a všeho, co je světlo, pak tyto bytosti musí říct, kým jsou nebo odejít. Vyšší bytosti světla vítají výzvy. Znamená to, že jsme si vědomi volby schopnosti rozlišovat.

Pokud pochybujete o tom, odkud pochází vaše vedení, řekněte: "Ve jménu Boha a všeho, co je světlé, jsi...........?" Počkejte na odpověď. Pokud přijde Ano, zopakujte tuto výzvu dvakrát a pokaždé si počkejte na odpověď. Buďte pozorní, jestli tato bytost řekne: "Jsem" nebo "Nejsem". Je lepší se ptát na Ano/Ne otázky. Pokud jste přijmuli odpověď, je v pořádku se zeptat, jaký je účel a záměr jejich kontaktu. Pokud během komunikace o něčem začnete pochybovat, přestaňte a zeptejte se znova. Poté se uvolněte a užijte si proces komunikace s vyššími energiemi a vždy přijměte pouze to, co vám intuitivně sedí.

Poznatky z knihy A new light on Ascension od Diany Cooper.
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama