close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
A. Huxley:"Až lidé jednou zjistí pravdu, zešílí z ní..." - to není nutné, ale čistit se a zvyšovat vibrace a lásku ano. Začněte s vědomým tvořením své reality, nejlépe HNED!

Červen 2010

2013 energetická sluneční bouře

20. června 2010 v 0:43 | idnes.cz |  Po roce 2012

Slunce může kolem roku 2013 ochromit lidstvo na měsíce, tvrdí vědci


18. června 2010

Doslova vesmírnou bouři má zažít naše planeta v důsledku rekordní sluneční aktivity. Vědci předpokládají, že přijde zhruba za tři roky a má mít devastující účinky na pozemní infrastrukturu a elektronická zařízení.

Vědecká konference na téma "vesmírného počasí" přišla minulý týden s důrazným varováním: připravme se na velkou vesmírnou bouři, která ochromí lidstvo.
Po letech až podezřele nízkého slunečního výkonu vědci očekávají, že do tří let Slunce procitne s nebývalou aktivitou. 

Nebezpečná závislost na elektronice

Není to poprvé, co lidstvo bude čelit nadprůměrně vysoké sluneční aktivitě. Každý člověk ji zažije jen několikrát v životě. Rozdíl je v tom, že jsme dnes mnohem závislejší na elektronice a elektrických zařízeních.
Slunce dosahuje maxima svého energetického cyklu každých zhruba 22 let. To znamená, že dosáhne energetického vrcholu a počet erupcí se zvýší na nejvyšší úroveň. Každých průměrně jedenáct let se zase maximalizuje počet tzv. slunečních skvrn.
Tyto cykly se přitom mohou vychylovat o několik let oběma směry. Právě v roce 2013 má dojít k jednomu z jejich dalších souběhů. To má vyvolat velké magnetické bouře.
"Sluneční bouře mohou produkovat elektromagnetické pole, které do drátů přivede extrémní proud, vyřadí z provozu elektrické vedení, způsobí všeobecné výpadky proudu a zasáhne komunikační kabely podporující internet. Nepříznivé vesmírné počasí také produkuje sluneční energetické částice a způsobuje posuny v zemských radiačních pásech, což může poškodit družice používané pro komerční komunikaci, pro GPS a pro předpovídání počasí," varovali před rokem a půl vědci z americké Národní akademie věd ve zprávě o nebezpečí z vysoké sluneční aktivity.

Podobná slova o nebezpečí zazněla minulý týden ve Washingtonu na konferenci, která se týkala právě vesmírného počasí.
"Víme, že se tato událost blíží, ale nemůžeme s jistotou říci, do jak velkých problémů nás může dostat," uvedl v rozhovoru pro The Daily Telegraph Dr Richard Fisher, který je ředitelem Heliosférické divize NASA.
"Poničí komunikační zařízení jako jsou satelity a navigační systémy, naruší leteckou dopravu, bankovní systém, počítače, prostě elektronická zařízení všeho druhu. Velká území budou bez elektrické energie a oprava bude trvat velice dlouho," vyjmenovává možné následky Fisher.
I když podobné sluneční aktivitě lidstvo již čelilo mnohokrát, nyní mohou být její následky nejdramatičtější. V roce 1859 například velké erupce poškodily telegrafní síť a nad Karibikem pozorovali polární záři.
"Moderní společnost je společnost příliš závislá na elektronice, mobilních telefonech a satelitech," varuje odborník z NASA.
Vědci doporučují vytvořit záložní systém například pro nemocnice, zajistit, aby napájecí síť a satelity mohly přejít do speciálního bezpečného módu, který jim dovolí podobné problémy přežít.
"Některé družice by šlo natočit tak, aby působení té erupce bylo co nejmenší - prostě by ty citlivé přístroje 'schovali'," uvažoval astronom Miloš Tichý z observatoře na Kleti.
Bez podobné koncepce by prý mohlo odstraňování následků trvat měsíce s vážnými důsledky na chod naší lidské společnosti.

CO SE DĚJE PŘI geomagnetické bouři

Geomagnetická bouře je poruchou v magnetickém poli (magnetosféře) Země. Slunce ji může způsobit výronem koronární hmoty, zmagnetizovaného plazmatu, které dorazí k Zemi rychleji a s větší energií, než obyčejný "sluneční vítr".
Projevem poruch magnetosféry jsou například polární záře, ale může dojít i k poničení elektroniky. V roce 1859 masivní výron koronární hmoty stlačil zemskou magnetosféru ze zhruba 60 tisíc kilometrů nad Zemí na sedm tisíc.


Odmítnutí očkování a pokuta 10 000??!!

12. června 2010 v 23:27 | Lucie Hrabcová |  Epidemie a očkování

Odmítli očkovat dítě. Pokuta je ale mine

Brno - Za to, že odmítli své dítě naočkovat, dostali rodiče dvouletého chlapce z Brna desetitisícovou pokutu. Platit ji ale nebudou. Za rodinu se postavilo ministerstvo zdravotnictví.


UFO díra v Guatemale

12. června 2010 v 0:15 | Orgonet |  Pravda o UFO

UFO díra v Guatemale vyrobena mimozemšťany 
žijícími pod městem v podzemní základně
http://scottcwaring.blogspot.com/2010/06/guatemala-sink-hole-made-by-aliens.html
Scott C. Waring - ufolog
3. 6. 2010
Z celého světa známe zprávy, že pod zemí jsou základny obývané tvory, kteří vytvořili tyto základny již před stovkami, možná tisíci let. Mnohé z těchto základen jsou 2 - 4 míle hluboké. Existují na celém světě, údajně též pod laboratoří Los Alamos v Novém Mexiku.
Guatemalská díra, "výlevka", je od víkendu internetovou senzací. 
Vlevo je ta letošní, a vedle je stejná díra, která vznikla ve stejném městě v roce 2007, pouhé 3 míle odtud..


Když jsem prohlížel důkladně fotografie, všiml jsem si, jako mnozí další, že tato díra vypadá jako vyvrtaná. Fotky z blízkosti ukazují, že tuto půdu neerodovala voda, protože kdyby to byla voda, tvar celé té díry by byl nepravidelný a podobný jeskyni. Ale tato vypadá, jako kdyby ji vyvrtaly US Air Forces pro svou základnu.
Na fotografii je novinová zpráva, jak se v USA vyrábí podzemní základny. Když to mohou dělat lidé, proč by to nemohli dělat i mimozemšťané?

Další foto ukazuje vojenský vrtací tým v podobném tunelu a vrtací stroj, který používá USAF k výrobě podzemních základen.

"Výlevka" je dokonale válcovitá v celé své hloubce. Zprávy říkají, že je hluboká 100 - 200 stop, čili 30 - 60 m, ale je třeba ji ještě prozkoumat. Zprávy trvají na tom, vznikla tak, že podzemní říční systém vytvořil dlouhý tunel, který erodoval půdu nad sebou a tím se vytvořila díla, která "vcucla" třípatrovou textilní továrnu.

Domnívám se, že ta podzemní řeka je ve skutečnosti starodávný systém tunelů, který byl vytvořen cizinci ještě předtím, než vzniklo město Guatemala. Tento systém tunelů umožňuje lodím na základně čas od času vklouznout dovnitř nebo ven, i když to se spíše odehrává obvykle v hornaté oblasti, spíše než uprostřed města.

Samozřejmě existují různé druhy mimozemšťanů. Někteří vypadají jako lidé, někteří jako z fantasy nebo sci-fi filmu. Ne všem záleží na lidských zájmech, jako například těm, kteří vytvořili obrovskou díru, která vcucla třípatrovou budovu. Zdá se buď něco vletělo do této díry nebo z ní ven, velmi rychle, což způsobilo efekt sesuvu a vtáhlo dovnitř budovu.

V tento okamžik nikdo ještě nemá prozkoumánu tuto díru, ani nikdo neprozkoumal podzemní systém tunelů pod městem. Měli by to udělat, protože stejná díra se vytvořila ve stejném městě v roce 2007, pouze 3 míle od této, která vznikla před několika dny. Není snad nikomu ani trochu podezřelé, že mohou vzniknout tak široké a tak dokonale tvarované tunely?

Mimozemšťané jsou skuteční. Area S4 (součást Area 51) učí své nové členy, že USAF zná 56 druhů mimozemšťanů, takže když americká vláda věří v mimozemšťany, proč byste neměli věřit vy?