A. Huxley:"Až lidé jednou zjistí pravdu, zešílí z ní..." - to není nutné, ale čistit se a zvyšovat vibrace a lásku ano. Začněte s vědomým tvořením své reality, nejlépe HNED!

Odmítnutí očkování a pokuta 10 000??!!

12. června 2010 v 23:27 | Lucie Hrabcová |  Epidemie a očkování

Odmítli očkovat dítě. Pokuta je ale mine

Brno - Za to, že odmítli své dítě naočkovat, dostali rodiče dvouletého chlapce z Brna desetitisícovou pokutu. Platit ji ale nebudou. Za rodinu se postavilo ministerstvo zdravotnictví.Ilustrační foto
Ilustrační foto     Autor: shutterstock.com

Postoj jihomoravské hygienické stanice zhodnotilo jako příliš přísný. A zrušilo jej. "Rodina pokutu platit skutečně nemusí," potvrdil mluvčí ministerstva zdravotnictví Vlastimil Sršeň.
Podle rozhodnutí, které hlavní hygienik Michael Vít podepsal minulý týden, totiž rodiče chlapce takzvanou hexavakcínu neodmítli proto, že se zákonné povinnosti chtěli vyhnout. Ale jen z obav o zdraví dítěte. Podle Víta ve prospěch rodičů mimo jiné mluví i to, že chlapcovu starší dceru očkovat nechali.
A první dvě ze čtyř očkovacích dávek dostal i chlapec. "Na podzim roku 2008 měl dostat třetí dávku. Pak se ale objevily zdravotní potíže, které trvaly až do začátku dalšího roku. Syn přestal lézt, jeho motorický vývoj se zastavil. Požádali jsme proto lékařku, aby v očkování nepokračovala. Nechtěla nám ale vyhovět," popsala chlapcova matka Anna Francová.
Lékařka na případ upozornila krajskou hygienickou stanic, která odmítnutí posoudila jako přestupek. Rodině nařídila zaplatit pokutu, ti se ale proti rozhodnutí prostřednictvím Ligy lidských práv odvolali.


V mnoha jiných zemích očkování povinné není.

Jakým právem náš stát nutí k očkování???
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama