A. Huxley:"Až lidé jednou zjistí pravdu, zešílí z ní..." - to není nutné, ale čistit se a zvyšovat vibrace a lásku ano. Začněte s vědomým tvořením své reality, nejlépe HNED!

Teorie o duté Zemi - Edmond Halley

23. července 2010 v 16:10 | Jiří Woodman |  Dutá Země

Edmond Halley


Narozen 8. listopadu 1656 v Haggerstonu, Londýně. Zemřel 14. ledna 1742. Byl anglický astronom, geofyzik, matematik, meteorolog a fyzik. Jako student publikoval práci osolárním systému a slunečních skvrnách. Jeho jméno proslavilo těleso, jemuž předpověděl návrat. Halleyova kometa je vidět ze země každých 75-76 let.

V roce 1692 Halley předložil myšlenku o duté Zemi. Zem se měla skládat ze skořápky silné asi 800 mil, dvou vnitřních soustředných skořápek a nejniternějšího jádra podobně velkých jako průměry planet Venuše, Marsu a Merkuru. Skořápky od sebe dělila atmosféra a každá také měla vlastní magnetické póly. Tyto koule měly rotovat různou rychlostí. Halley nabízel tuto myšlenku jako vysvětlení neobvyklých měření kompasem. Předpokládal, že vnitřní atmosféry svítí (a jsou možná obydlené), a domníval se, že unikání těchto atmosfér způsobuje Polární záři.
připravil jw.


 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama