A. Huxley:"Až lidé jednou zjistí pravdu, zešílí z ní..." - to není nutné, ale čistit se a zvyšovat vibrace a lásku ano. Začněte s vědomým tvořením své reality, nejlépe HNED!

Tropická vedra postihla i Sibiř

23. července 2010 v 15:08 | ČTK |  Chemtrails a Haarp

Vedro sužující střední Evropu se s plnou silou dostavilo i do míst, která klimatologové označují za nejchladnější na severní polokouli. Podle páteční zprávy ruské agentury ITAR-TASS dosahuje v těchto dnech teplota v Ojmjakonském okrese Jakutska výše až 35 stupňů. Horko trápí celé Rusko. Sucho je největší za posledních sto let.

Rusko sužuje největší sucho za více než sto let. Na snímku hoří porost u Volgogradu.
Rusko sužuje největší sucho za více než sto let. Na snímku hoří porost u Volgogradu.

pátek 16. července 2010, 7:30 - Moskva

Na Sibiři s extrémními mrazy nezřídka teploměry v zimních měsících klesnou pod minus 60 stupňů. Nyní tam extrémní vedra ohrožují dálkové vedení elektřiny a způsobují výpadky trafostanic. Problémy má i železniční doprava, protože vysoké teploty deformují koleje. Lesníci mají obavy z požárů, které se v některých místech přibližují městům a obcím.
Horka sužují celé Rusko a v zemi kvůli teplotám nad 35 stupňů Celsia zemřely desítky lidí - jen za poslední týden jich bylo 233. Mnoho z nich se utopilo, často po požití alkoholu. Silnice v centru Moskvy neustále křižují cisterny rozstřikující vodu, aby se neroztavil asfalt. V hlavním městě padl absolutní teplotní rekord 36,6 stupně Celsia.
Současné vedro, které má pokračovat ještě přinejmenším týden, je největším a nejdelším za poslední desetiletí. Rusko podle BBC navíc sužuje nejhorší sucho za poslední více než století, v zemi od zimy prakticky nepršelo a sklizeň je bídná. V šestnácti regionech byl vyhlášen stav nouze a vláda navýšila půjčky zemědělcům, aby odvrátila jejich bankrot.

 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama