close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
A. Huxley:"Až lidé jednou zjistí pravdu, zešílí z ní..." - to není nutné, ale čistit se a zvyšovat vibrace a lásku ano. Začněte s vědomým tvořením své reality, nejlépe HNED!

Březen 2011

JAPONSKO: Katastrofa očima usedlíka

28. března 2011 v 17:31 | Daniel Forró |  Přichází NWO ?

(velice uklidňující informace;
je zde jasně vidět, jak evropská média šíří nesmyslně strach a paniku)

21. března 2011


Žiji v Gifu, 40 km na sever nad Nagojou, a musím potvrdit, že co se děje v českých (a potažmo mnohých západních) médiích, je naprostá zhovadilost. Ztratil jsem veškeré iluze o médiích, pokud jsem ještě nějaké měl. Hraničí to dokonce se šířením poplašné zprávy, stálo by za pokus je všechny zažalovat. Nehledě na to, že urážejí i Japonce.
Situace tady v Japonsku zdaleka není taková, jak ji média popisují - naprosto zkresleně a nepravdivě. Posílal jsem mnoha lidem, přátelům a známým popis situace (přikládám jej na konci). Poslal jsem už několik protestních mailů do různých médií s uvedením věci na pravou míru, pochopitelně jsem se odpovědi nedočkal, ani nic nebylo uveřejněno. Pravda je nezajímá, tvoří si svůj vlastní virtuální svět. Nechápu ale proč, jestli za tím jenom honba za lacinou senzací, nebo co vlastně. Cui prodest?

Takže jen něco málo:

- něco jako údajná panika tu nikde není, tohle slovo Japonci nemají ve svém slovníku, je to statečný a disciplinovaný národ. Na takové lapálie jsou zvyklí a snášejí všechno se stoickým klidem. Samozřejmě, že mají emoce jako každý člověk, ale nedávají je najevo z vrozené slušnosti, aby druhé neobtěžovali. Proto ani nikdy nežádají jiné země o pomoc. Jediným důvodem je jejich taktnost a slušnost, prostě se svými problémy nechtějí nikoho otravovat, i když pomoc potřebují, a uvítají ji, když ji někdo nabídne.

Jestli někdo podlehl panice, je to česká vláda, která sem do Japonska za peníze daňových poplatníků vysílá dvě letadla (předpokládám dokonce, že sem poletí prázdná a žádnou pomoc nepřivezou, to je prostě skandál), aby vyzvedla členy České filharmonie, která tu naprosto zbaběle zrušila dva vyprodané koncerty a prchá. V situaci, kdy až na nějaká drobnější zemětřesení, která jsou tu normálně 3x denně po celý rok (včera večer jsme měli jedno zase), v 99% Japonska probíhá život ZCELA normálně.

V situaci, kdy milovníkům kvalitní klasické hudby pomůže cokoli, aby přišli na jiné myšlenky - někteří z potenciálních návštěvníků koncertů třeba přišli o své příbuzné nebo majetek... Nemám pro to slov a tento orchestr si tímto svoje renomé rozhodně nevylepšil. Je to bohužel typicky české chování. Budu mít dost práce to tady mým přátelům vysvětlit, ale nebudu si brát servítky a tohle chování omlouvat. Z ČR jsem odešel i proto, že se cítím v mnoha věcech víc jako Japonec. Velmi by mne zajímal názor takové paní Čáslavské na tohle chování orchestru. Vsadím se, že ona by neutekla, kdyby byla v této době tady v Japonsku.

- Problém se týká jen malého území a ani ne 0,5% obyvatel. Zbytek země žije ZCELA normálním životem a pomáhá, ať už vysláním záchranářských týmů, zdravotníků, dobrovolníků, finanční i materiální pomoci, techniky a taky trochu šetřením elektřinou. (Ale například velký obchodní dům řetězce Jusco Aeon asi 2 km od našeho domu září do noci naplno, takže je vidět, že ta pomoc se moc nepřehání a našly by se ještě rezervy.)

Právě jsem se vrátil z cesty autem do Kóbe, 200 km od nás na západ, měl jsem tam dnes práci. Všechno je v normál, plno aut jako jindy, benzínky fungují, žádnou frontu jsem u nich nikde neviděl.

- Nedochází k žádným výpadkům elektřiny nebo jejímu vypínání, jak bylo původně oznámeno.

- Infrastruktura se nehroutí, všechno funguje normálně s výjimkou postižených oblastí a jejich okolí, kde jsou evakuovaní (asi 450 000 lidí). V Tokiu a kolem něj je z důvodu šetření elektřinou omezena vlaková doprava a metro. Šinkanseny jezdí, zastaví se jen při zemětřesení.

- Efektivní státní správa funguje bez problémů, na krizi jsou připraveni a zvládají všechno obdivuhodně, podle plánů a BEZ PANIKY. Záchranné a úklidové práce pokračují s plným nasazením, i když se nedá očekávat, že najdou živé lidi.

- Evakuovaní nebydlí v nějakých nouzových přístřešcích, jak se kdesi uvádělo, ale v evakuačních centrech ve školách, tělocvičnách. radnicích, sportovních a koncertních halách apod. Je tam o ně postaráno, jsou v teple (dnes se bohužel dost ochladilo, když jsme přejížděli horská pásma na západě, byla tam sněhová vánice), mají jídlo, pití, základní hygienu, lékařskou péči, spojení do světa, TV...

- Nikdo nerabuje, nekrade a, pozor, ani nevykupuje obchody nebo benzínky. Nedělají to ani normálně, natož v takovéto situaci. Nejsou individualisté a sobci, myslí na druhé a na kolektiv. Nikdo nehamouní nějaké zásoby, ani s nimi nekšeftuje. Nechápu, kde média vzala fotografie prázdných regálů v obchodě. Tohle je bohatá země a Japonci jsou zvyklí na vysoký standard ve všem.

- V atomové elektrárně problémy jistě jsou, ale nejde o žádný výbuch reaktoru, jak uvádějí některá média, to jsou nesmysly. Radiace unikala, protože musejí vypouštět radioaktivní páru, aby snížili tlak a teplotu. Evakuace lidí v okruhu 20 km je preventivním opatřením. Pracuje se naplno na odstranění problému. Osobně si myslím, že se to zvládne.

- A proč ti hloupí Japonci i po Hirošimě a Nagasaki stavějí atomovky? Nic jiného jim nezbývalo, elektřinu potřebují, řeky jsou tu krátké a přehrad se nedá moc stavět, i když tu nějaké menší jsou (už i kvůli zemětřesení). Proč u moře? Je tam voda potřebná pro provoz. Ochrana proti zemětřesení? Dokonalá, ani tentokrát nebyly elektrárny poškozeny zemětřesením, ale cunami. Ochrana proti cunami? Je, u elektrárny Fukušima to bylo na šestimetrovou vlnu, nepočítalo se s desetimetrovou. Věřím, že se z toho poučí a tuto ochranu posílí.

- Japonská média informují veřejnost stále a pravdivě o aktuální situaci v elektrárně. Nic nezatajují. Na všech TV kanálech je od začátku katastrofy průběžné zpravodajství, nic jiného, vyjadřují se tam mluvčí vlády, odborníci, jsou tam reportáže z postižených míst, vzkazy a telefonní čísla pro spojení s pohřešovanými, apod. Na rozdíl od těch českých médií. Je jen pár výjimek, které zapadnou v blábolech, lžích a honbě za senzacemi, jako např. zde:

A teď podrobněji pro toho, koho zajímají detaily:

O zemětřesení mi řekl někdy odpoledne tchán, který sleduje celý den televizi. Teprve pak jsem si zpětně uvědomil, že v té době byl menší otřes i u nás, zrovna jsem seděl na dřevěné podlaze verandy a něco jsem zaregistroval. V novinách jsem si později přečetl, že to mělo stupeň 3. Takových je ale do roka tolik, že si toho člověk přestane všímat. Japonci jsou v tomto ohledu fatalisté a berou to se stoickým klidem, jsou na to zvyklí od malička. Taky jsou na zemětřesení trénovaní a připravení (evakuační balíčky jsou nachystané v každé rodině, máme je taky) a dobře vědí, jak se při něm i po něm chovat (zavřít plyn, vypnout elektřinu, nechat otevřené dveře, helmy na hlavu a fofrem pod nejbližší stůl). I naše dětičky mají ve školce občas cvičný poplach a učí se v zájmu záchrany života chovat jako roboti. Protože příště to může udeřit třeba tady u nás.... Opravdu velké zemětřesení v naší oblasti bylo asi před 140 lety, tehdy tady popadalo všechno. Ale domy ještě nebyly stavěné tak, aby vydržely.

Ten den jsem pracoval doma jako většinu dnů, kdy nemám nějaký koncert nebo něco jiného. Ve čtvrtek jsem měl trochu náročný, ale úspěšný sólový klavírní recitál v jednom prestižním koncertním sálu v Nagoji, kde už jsem hrál loni, tak jsem jen trochu odpočíval a psal odpovědi na odbornou anketu časopisu Muzikus, místní média jsem nesledoval. Ale tím, že tady žiji, je i tohle nebezpečí pro mne denní realita, normální situace, Damoklův meč nad hlavou, který může kdykoli spadnout. Člověk se musí naučit s tím žít, a dovedete si představit, že mi to nějakou dobu ze začátku trvalo. Teď to ale nechápu jako nějakou senzaci, exotiku nebo něco extra mimořádného. Beru to stejně jako Japonci a nic jiného mi nezbývá. Jako každý se toho bojím, tohle téma - džišin, cunami - je mezi Japonci tabu, ale když už to přijde, nedá se nic dělat. Mají přesně v tomto smyslu přísloví "šikata ga nai".

Po katastrofě se všechno rychle uklidí, postaví se nové domy a život jde dál, jenom přibude pár pomníčků a prázdných míst u stolu.
Televize teď vysílá průběžně reportáže a monitoruje aktuální situaci, objevují se tam už rozhovory s evakuovanými a zachráněnými a jsou to většinou velmi smutné příběhy, naštěstí některé končí dobře a pohřešovaní členové rodiny se najdou. Japonci neradi dávají najevo emoce, ale samozřejmě že je mají, stejně jako kdekoli jinde na světě, a v takovéto situaci se nestydí za slzy. Ti lidi přišli o všechno, zachránili holý život. Ale je to silný a houževnatý národ a dokáží při sobě v takové situaci držet, pomáhat si, zatnou zuby, spolknou slzy, vyhrnou si rukávy a dají všechno zase do pořádku. Tohle vím určitě. Zaslouží si obdiv. Ani v tak zlé situaci nepodléhají panice nebo malomyslnosti. A ještě jsem neslyšel, že by někdo v podobných situacích kradl nebo raboval - oni to nedělají ani v normální situaci.

Na tu sílu zemětřesení a cunami se mi zdá zatím málo obětí, ale skutečnou situaci se dozvíme postupně později a obávám se, že číslo hodně naroste na děsivé hodnoty. Nic jiného se nedá očekávat. Teď večer udávají asi 5 000 obětí, ale pohřešují půl města v prefektuře Mijagi, asi 10 000 lidí, to je strašně lidu všeho věku, a nikdo z nich se na onen svět nechystal... Jenže ono se dá umřít tak snadno a rychle... Nejspíš ta voda, před tím se nedalo utéct, v novinách psali, že tam na pobřeží měli jen 20 až 40 minut po zemětřesení čas... Mnohým spadla při zemětřesení televize nebo rádio a o přicházejícím cunami se nedozvěděli včas. Kdyby to bylo "jenom" to zemětřesení, tolik obětí by nebylo - tam svoji pozitivní roli sehrává připravenost Japonců na takové situace, jejich disciplinovanost a kolektivní mentalita a také kvalitně provedené stavby s ohledem na možnost zemětřesení. Nové stavby s tím počítají, nevím přesně, jak silné otřesy by přežily bez poškození - takhle silné asi s poškozením, ale nespadly by. Náš dřevěný domek v tradičním japonském stylu postavený asi před 40 lety moderním normám ještě neodpovídá, asi by se rozpadl. Máme i těžkou střechu s masívními keramickými taškami, to se dneska taky už nedělá.

Na všech TV kanálech pořád ukazují tu strašnou spoušť - je jasné, že větší nadělala ta voda. Pokud už při zemětřesení spadne dům, tak prostě jenom spadne nebo se položí a je to. Není až tak velký problém to odklidit a postavit nový. Domy, většinou stále ještě dřevěné a nejčastěji nanejvýš patrové, jsou tu postavené na betonové základové desce. V centrech měst jsou samozřejmě domy s železobetonovou konstrukcí, a mnohem vyšší, včetně těch hodně vysokých. Pod troskami se dá i přežít. Ale ta voda toho zničila víc, odnesla celé domy, lodě, auta a dokonce i malá letadla a všechny trosky pryč, všechno promíchala a zanechala všude bláto. Pokud se do toho dostane člověk, moc šancí na přežití nemá, ani uvnitř v autě. Když záchranáři najdou nějakou oběť, vyznačí to místo tyčí s červeným praporkem. V TV ukazovali příbuzné, kteří se tam pak přišli pomodlit... Před chvílí ukazovali dva staré rodiče, kteří se pokoušeli najít v těch troskách syna. Hrůza, to se nedá ani popsat. Snaží se nést to statečně.

Cunami nám tady asi 50 km od moře naštěstí nehrozí. Dřív tu ale bývaly záplavy, máme tu velké řeky - Kiso je od nás asi kilometr a půl. Všechny řeky jsou ale už mnoho let v Japonsku zregulované, kolem nich bývají i dvě pásma vysokých hrází (obvykle tam vede silnice) a kolem řek nechávají pro všechny případy záplavové pásmo bez budov (to normálně slouží jako rekreační zóna, bývají tam hřiště, parky apod.). Aby byl přehled možného ohrožení úplný, musím uvést ještě zářijové tajfuny, ty nás naštěstí v posledních letech míjely a zažil jsem jen opravdu velký vítr a déšť. Na to jsou domy nachystané a celý dům se chrání zatažením velkých okenic. V naší oblasti řádil velký tajfun naposled asi před 50 lety a taky zanechal pěknou paseku. Jsou tu i aktivní sopky, ale ne blízko nás. Ale to už je jen takový místní folklór:-)

Jako zajímavost uvedu, že všechna ta seismická aktivita přináší kromě katastrof i určité výhody - v Japonsku je mnoho tisíc termálních pramenů, na kterých je postaven celý průmysl termálních lázní - onsenů - a prosperujících hotelů, ať už v tradičním japonském duchu (rjokan) nebo v moderním stylu. Jejich návštěvám člověk velmi rychle propadne, i mne to brzy dostalo - je to moc příjemná a zdravá záležitost. Možná jedno z tajemství japonské dlouhověkosti. Zrovna v neděli jsme jeden onsen v horách asi hodinu cesty na sever od nás navštívili, abychom přišli na jiné myšlenky. Bylo tam hodně plno, takže stejný nápad mělo víc lidí. Ale taky bylo konečně pěkné jarní počasí se 17 stupni teploty, letos je jaro asi o měsíc opožděné. Tak teď hlavně, aby se nezhoršila situace v té elektrárně. Ale věřím, že i tohle mají ošetřené a zvládnou to přes trvající problémy a unikající radiaci. Ta elektrárna je samozřejmě na odpis, budou to muset demontovat.

Pořád přemýšlím, jak nějak lépe pomoci v této situaci. Poslali jsme hned peníze, ale zdá se mi to málo. Napadlo mne tam jet a dělat v evakuačních střediscích koncerty, ale to by nebylo tak jednoduché. Jiný nápad je vzít si k sobě na nějakou dobu některé děti z těch provizorních podmínek, a odlehčit tak rodičům. Mohly by tady chodit do školy. Když to udělají i naši přátelé, a zkusíme tomu udělat publicitu, mohlo by to zafungovat. Divím se, že to ještě nikoho nenapadlo. Zkusíme to na oficiálních místech navrhnout, jak se k tomu postaví. Zdá se, že to tady není zvykem.

Jinak berte s velkou rezervou zprávy v českých médiích, v honbě za senzacemi nebo já nevím co píšou totální bláboly. Situace není zdaleka tak zlá, jak vypadá, jenom v postižených oblastech a jejich okolí, to dá rozum. Do některých oblastí se nedá ani jet, silnice jsou tam rozbité nebo zaplavené a ucpané troskami. Na některá místa na pobřeží bylo možné se dostat jenom loděmi i před katastrofou, přístavy jsou ale rozbité. Tokio je megalopolis s obrovskou spotřebou energie, všechen ten složitý dopravní systém metra a vlaků a všechno ostatní, tam jsou nějaká omezení.

Ale na západ od Tokia jde život naprosto normálně, dokonce ani oznamované plánované přerušování dodávky elektřiny v celých rozsáhlých oblastech nakonec nedělají. Něco jako panika, prázdné regály v obchodech nebo fronty u benzínových pump, to je naprostý nesmysl. Z těch zpráv to vypadá, jako že celá japonská infrastruktura se zhroutila a Japan Inc. navždy končí. Není pravda. Jede se dál, státní správa funguje, záchranné a úklidové práce pokračují a život jde dál.

P.S. Ta Česká filharmonie mne naštvala dvojnásob, chystali jsme se na jejich koncert v Nagoji, ale poslední dva koncerty zrušili, čili zřejmě ani nedodrželi smlouvu s místní agenturou. Tohle jim Japonci nikdy nezapomenou. Kanazawa i Nagoja jsou nějakých 1000 km od problému.

Nádherný článek o charakteru a srdci Japonců také na jiném blogu >> putujicioblak


Zdroj - převzato:

Rozbor hlíny a sněhu po Chemtrailech

25. března 2011 v 22:44 | orgonet |  Chemtrails a HaarpDostal jsem druhé oficiální výsledky rozboru magnet.částic, dovolím si tímto udělat krátké, neodborné shrnutí.

Popud ke zkoumání těchto částic vznikl náhodou, při pozorování lesklé "špíny na okně" a přípravě vody pro labor.zkoušky a jejího náhodného kontaktu s neodym.magnetem.
Potom následoval "sběr" na chodníku,na dvoře,v CHKO a po trase Humpolec Č.Budějovice.

Všechny vzorky jsou si "opticky a magneticky" podobné, liší se množstvím.
Rozhodující pro testy byl sběr na dvorku R.D. ,21.2.2011.
Místo je ze S.J.Z. chráněno budovami, na dvorku neprobíhaly od r.1999 žádné práce s kovem.
Navíc je pravidelně sekaná tráva, takže určité množství částic bude určitě v kompostu.
Bude zajímavé udělat rozbor.

Bylo povrchově odebráno 200 g zeminy,z níž bylo pouze promícháváním získáno 7,5g magnet.částic.
(Toto množství bylo rozděleno na tři díly,dva zaslány do laboratoří a jeden uložen jako porovnávací vzorek.)
Tímto způsobem však nikdy nelze získat množství celkové, skutečné, které bude podstatně vyšší.
Přesto je nadále počítáno s poměrem magnet.částic v původní zemině 3.75 %.
Pro získání 1000 g magnet.částic je tedy zapotřebí pouhých 26.6 kg zeminy.

Vzorek vody č.1 pochází ze stejného místa z hromady starého sněhu,odběr-z 18.2. 2011
Vzorek vody č 2.pochází z místa u rybníka 300 m od komunikací,ručním sběrem při sněžení, cca 3 cm nad povrchem, ze dne 19.2.2011 dopoledne.
Laboratoře projevily velikou vstřícnost a ochotu, přičemž byla vyjádřena neobvyklost zadání.
Možná návod, co hledat.

Ceny rozborů na jeden prvek-120 až 250 korun plus poplatky za manipulaci, likvidaci, vystavení protokolu aj. Dá se to vydržet.

Ještě jednou upozorňuji---Jedná se o kovy, které ZACHYTIL MAGNET, tudíž i HLINÍK je tady v MAGNETICKÉ podobě. Zmiňoval jsem slitinu AL Ni Co, nepletl jsem se.

K magnetickým částicím.
Obě laboratoře potvrdily vysoký obsah Fe a Al.
Zatím se nenašel nikdo,kdo by jenom připustil toto obrovské množství z dopravy.
(Jedna hláška-pokud je tady tolik hliníku, tak je to otěrem, ne provozem-dlouholetý technik teplárny).

Nikdo si neumí vysvětlit tak velkou přítomnost Co.
Je to prvek s měr.hmotností 8,7kg/dm3, velice odolný kyselinám a otěru, velice drahý.
Zastoupení v Zem. kůře 25 mg na kg.Feromagnetický do 1000 st C.
Radioizotop C 60 má poločas rozpadu 5,2714 let-používá se jako gama zářič.
Zastoupení v mořské vodě 0,27 mikrogramu na litr.
Sloučeniny mají také žluté až žlutooranž. zabarvení.
Použití - Chemický průmysl, výroba skla, metalurgie.
Zdravotně málo prozkoumaný, neexistují hyg.normy.
Při vdechování toxický,účinky se projevují se zpožděním řádu měsíců.
Způsobuje pálení očí,ekzémy.
Názor:
Uvedené množství odpovídá těžkému chemickému nebo slévárenskému průmyslu při výrobě!
Mangan-nahradil antidetonátor a částečně mazivo v benzínu místo olova,množství obrovské.

Nikl-legura do kovů, korozivzdorný, toxický, magnetický.
Způsobuje kromě jiného otravy, ekzémy.
Povolený limit v 1 m3 vzduchu je 0,02 mikrogramu za ROK !

Olovo-toxické, jako většina kumulativní v organismu.
Způsobuje těžké otravy, poruchy činnosti mozku aj.
Povolený limit v 1m3 vzduchu je 0,5 mikrogramu za ROK !

Železo -používá se jako sanační činidlo na chemicky znečištěných půdách.
Ve velkých dávkách způsobuje choroby prostaty, varlat, neplodnost.
Povolená mezní hodnota pro pitnou vodu je 35 mg / l.
Zjištěná hodnota v přepočtu na 26.6 kg zeminy- 160 až 190 000mg !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hliník-opět upozorňuji-POUZE ten MAGNETICKÝ!!!!!!!!!!!!!!!!
Toxický od 0,1-0,8 mg/l.
Způsobuje degenerativní procesy, je kumulativní, z těla téměř nejde, jako ostatní toxické kovy, vyloučit.
Choroby-ucpání tepen a cév,srdeční arytmie,vysoký tlak,Alzheimer a jiné.
Mezní hodnota pro pitnou vodu 0,2mg/litr.
Zjištěná hodnota v přepočtu na 26,6 kg zeminy---11-12 400mg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ve vodě ze sněhu-vzorek 1 3,1 mg/litr. 15.5 krát nad normu pro pitnou vodu !!!!!!!!!!
Vzorek 2 čerstvě padající sníh 0,76 mg/litr 3,8 krát nad normu pro pitnou vodu!!!!!!!!!!

Fluor a fluoridy.
V potravinách a pitné vodě povoleny v množství 0,7-1.5 mg/litr.
Je potřebný pro organismus v nepatrném množství.
Fluoridový anion je protoplasmatický jed, zasahující do funkce enzymů, neurotický.
Váže ionty vápníku (odvápňování kostí)
Množství ve starém sněhu-3.6 mg/litr 2,4 krát nad nejvyšší mezní hodnotu!!!!!!!!!!!!!

Fluorid sodný se používal za 2.sv.války jako prostředek k potlačování lidské identity, schopnosti vlastního rozhodování a úsudku a ke zvýšení lepší ovladatelnosti lidí.
Způsobuje naprosto nevratné změny v psychice lidí!!!!!!!!!!!!!!!
Ostatní komentáře prozatím vynechávám.

Ještě pro upřesnění.

Laboratoře mají potřebné akreditace pro uvedené rozbory.
Magnet. částice byly v obou případech zkoumány atomovým absorpčním spektrometrem.
Vzorky vody byly podrobeny fotometrické metodě po reakci s pyrokatecholovou violetí (barvivem) při vlnové délce 580nm.
Výsledky z laboratoří jsou vypovídající ve smyslu stavu konkrétního vzorku.
Mohou napovídat, kam zaměřit svoje požadavky a zjišťování.

Asi by nebylo špatné brát konkrétní vzorky z konkrétních míst a posílat do laborek s přesným zadáním na měření.
Na obecné požadavky bude obecná odpověď, je potřeba zadat naprosto přesně požadavek, co se má podrobit analýze.
Možná by nebylo na škodu laboratoře přímo vyzvat k odběru, aby se vyloučily případné pochyby a spory.

Nerad bych zapomněl na Trimethylaluminium. Raději to připomenu.
Jedná se o pravděpodobně i voňavou kapalinu, chemicky nestálou a hořlavou.
S vodou reaguje exotermicky za vzniku methanolu (ten podle chemiků prokázat nepůjde) a koloidního hydroxidu hlinitého (ten prokázat jde-Aluminium).
Ten na sebe silně váže vodu (i ve formě vlhkosti).
Myslím, že značné množství hliníku má původ v této formě.

Potud fakta
Nyní očekávané nepodložené teorie.

Pod mikroskopem jsou viditelné průhledné částice velikosti desetin mm, na jejichž obvodu drží jemné kuličky, předpokládám nanoželezo.

1.Buďto jsou velké průsvitné částice slída a na magnetu je drží síla nanoželeza,nebo
2.Velké částice jsou uhlíkové fullereny a naopak drží částice nanoželeza vlastní magnetičností (já vím, je to pekelně drahá technologie).

Směs 25% práškového Al a 75 % práškového železa= termit.
Nanočástice= nanotermit(WTC-?).
Pokud to podpoří pyroforický kobalt-??
Proč jsou takové obrovské požáry lesů,které jde těžko hasit?
Termit hoří i pod vodou.
Nechci domýšlet, co by se stalo při částečné náhradě hliníku hořčíkem.

Pod mikroskopem jsou i viditelné potvory z říše biologické, vzdáleně mi připomínají perloočky nebo buchanky na krmení rybiček. Ale tohle zatím neumím.
Jak by se asi mohla chovat magnetická "směs" při kmitočtu jednotek až stovek GHz při nosné vlně jednotek Hz?
Jak na různé kmitočty reaguje lidské tělo,"nacucané" magnetickým marastem?
Léky a byznys versus uzdravení

21. března 2011 v 18:08 | Ondřej Hošt |  Epidemie a očkování
Buď se chcete léčit, anebo uzdravit. Je to vaše volba

Pondělí 17. leden 2011 Autor: Ondřej Hošt

"Tělo nemá jinou možnost, než nás napomenout bolestí," říká MUDr. Jan Hnízdil. "Pokud si jen vezmete prášek a informaci nepochopíte, pouze vypnete varovný signál."
MUDr. Jan Hnízdil má klasické medicínské vzdělání, je atestovaným internistou a rehabilitačním lékařem. Přesto je v jistých odborných kruzích považován téměř za vyvrhele.
MUDr. Jan Hnízdil
Věnuje se totiž psychosomatice a celostní medicíně, na něž se oficiální věda dívá s určitým despektem, ale zejména pro svoji kritiku "obchodníků se zdravím".

Jeho snahou je totiž uzdravovat:

"Jenže v tomhle systému je doktor placený za to, že lidi léčí, ne za to, že jim radí, co mají dělat, aby se uzdravili. Každý uzdravený člověk znamená ekonomickou ztrátu."

Knižní výběr z článků a úvah Jana Hnízdila Mým marodům aneb Jak vyrobit pacienta vyšel v Nakladatelství Lidové noviny.

V současné době se věnujete celostní, komplexní medicíně a psychosomatice. Co to vlastně znamená?

Dá se to popsat na mém profesním putování a tápání. Po studiu jsem nabitý informacemi nastoupil na rehabilitační kliniku ve Všeobecné fakultní nemocnici. Časem jsem si všiml, že ke mně přicházejí lidé s různými tělesnými obtížemi, bolestmi hlavy, zad, kloubů. Já jsem je neustále odesílal na různá vyšetření, ordinoval jim léky, fyzikální léčbu, indikoval je k operacím… Oni se neustále léčili, ale jaksi neuzdravovali.
Všiml jsem si, že ti samí pacienti, kteří se léčí u mě, se léčí i na ortopedii, na neurologii, na interně… A léčí se, léčí, ale stále jsou nemocní.
Vrtalo mi hlavou, kde dělám chybu. Byl jsem z toho tak otrávený, že jsem chtěl skončit s medicínou. Pak jsem se potkal s doktorem Šavlíkem z psychosomatické poradny polikliniky na Karlově náměstí. Do té doby jsem o psychosomatice vůbec neslyšel. Tak jsem se ho zeptal, co to vlastně dělá.
A on mi odpověděl: "Milý kolego, zatímco v ostatních ordinacích léčí choroby, já radím lidem, co mohou udělat pro to, aby se uzdravili." Neznám výstižnější definici psychosomatiky.

Také článek: Pacienti "bez diagnózy" mohou mít psychosomatic­ké potíže

Co tedy můžeme udělat pro to, abychom se uzdravili?

Nemoc je informace o tom, jaký člověk je, jak a v jakých podmínkách žije, o tom, že ve svém životě někde dělá chybu. Abychom jeho stonání porozuměli, musíme se seznámit s jeho životním příběhem.
Poznat, jaké má radosti, starosti, rodinný život, vztahy, způsoby odpočinku. Posoudit tedy nejen fyzickou, objektivní stránku, ale také stránku psychickou a sociální, musíme znát všechny souvislosti. Teprve potom pochopíme, proč právě on, právě teď a právě tímto způsobem onemocněl.
Od toho se pak odvíjí i způsob léčby. Doslova platí, že jak člověk žije, tak také stůně. Pokud nezmění způsob svého chování a života, nemá šanci se uzdravit. Na tom je postavená komplexní medicína. Psychosomatika tuto problematiku dost zužuje. Je totiž založená jen na posuzování vztahů tělesna a duševna, ale to si myslím, že nestačí. Zdravotní problémy je plížet celostně, komplexně, ve všech životních souvislostech.

Je komplexní přístup vhodný pro všechna onemocnění?

Pro všechny nemoci, pro každého člověka, pro každou situaci. Vůbec nejdůležitější je v první linii. Měli být v něm být vyškoleni hlavně praktičtí lékaři, protože stojí nejblíže pacientovu životnímu prostoru. Když k nim člověk přijde s problémem, tak by okamžitě měli vědět… Bez dlouhého zkoumání by měli být schopni identifikovat skutečnou příčinu jeho obtíží.
Pokud by to takhle fungovalo, byli by schopni zachytit stonání v první fázi, včas a efektivně, pouhou konzultací, poradit člověku, jak změnit chování, aby se uzdravil. Podchytit problém ještě dřív, než se z něj vyvine vážná nemoc. Tím by odpadlo obrovské množství pacientů, kteří úplně zbytečně zaplavují velké nemocnice a specializovaná pracoviště. Většina z nich by se tam totiž vůbec dostat nemusela.

Možná by byl ideální model rodinného lékaře, který zná rodinu, souvislosti…

Rodinný nebo osobní praktický doktor je základem kvalitní medicíny. S ním medicína stojí a padá, ne s megaspecializo­vanými centry s nejluxusnější technikou. Psychosomatika není nic nového. Je to návrat k původnímu, k rodinným doktorům, kteří fungovali celostně, používali selský rozum. Nám technika ten selský rozum zatemnila. Myslíme si, že s ní všechno zvládneme. To je velký omyl.

V knize uvádíte konkrétní případy ze své praxe. Často se opakuje situace, kdy lidé trvají na svých zvycích a způsobu života, přestože jim škodí. A to i v situaci, kdy si tento fakt uvědomí.

Ke mně přicházejí pacienti, kteří žijí v extrémně nezdravých vztazích; ale my žijeme i v nezdravé společnosti. V knize zmiňuji studii, kterou publikovala ekonomka z Cambridge Luisa Corrado.
Zjišťovala, v kterých zemích EU jsou lidé nejzdravější a nejspokojenější, a co o tom rozhoduje. Ekonomové očekávali, že to jsou lidé v zemích jižní Evropy, kde je prosperující ekonomika, svítí tam sluníčko… Byli překvapeni zjištěním, že je tomu naopak. Nejzdravější a nejspokojenější lidé žijí v Dánsku, Finsku, Švédsku… Ukázalo se, že pro spokojenost a zdraví je rozhodující důvěra ve státní správu, vymahatelnost práva a dobré mezilidské vztahy. Nikoli jen ekonomická prosperita a růst HDP, ale také nemateriální kvality.
Asi nemusím komentovat situaci u nás. Na mnoho lidí doléhá společenská atmosféra, stresuje je to… Začnou stonat, tzv. somatizovat svoji životní situaci. Přicházejí do ordinací, stěžují si na tělesné potíže a chtějí po nás, abychom je léčili. Ale tady je potřeba léčit společenské podmínky, ve kterých žijí a jež jsou hlavní příčinou jejich problému. Proto jsem začal psát o tom, jak chování našich politiků souvisí se stonáním občanů v naší zemi. O tom, že mnozí z politiků jsou nebezpeční psychopati, vytvářející nebezpečný a nezdravý společenský systém.

Také článek: Blbá nálada. Kde se vzala a jak se šíří

Tak to by bylo snazší léčit konkrétního člověka, než celou společnost…

Léčit společnost je možné jedině od konkrétního člověka. Od politiků nečekám vůbec nic. Žádné reformy neprosadí. Šance na uzdravení je jedině zdola. Od pacientů často slýchávám "Ano, pane doktore, máte pravdu, mám to ze stresu, náporu práce, špatných vztahů, jedno vedle druhého…" U nás dostane nabídku - chcete se uzdravit, ale pak je to o vaší aktivní spolupráci a snaze chybu odstranit. Pokud z jakéhokoli důvodu odmítne, tak se nabízí druhá cesta, tedy léčení, užívání léků proti… - proti bolesti hlavy, proti úzkosti, proti depresi, proti překyselení žaludku… To je ale jen odsouvání problému. To není řešení příčiny. Všeho do času, ono se to pak někde objeví.
Je každého volba, jak se rozhodne. Nechat se léčit a manipulovat je pohodlnější. Je to ale cesta do pekel. Kdo chce být zdravý, musí se starat nejen o sebe, ale také o společenské podmínky, v nichž žije. Vytvářet občanskou společnost. To je práce na plný úvazek.

Co člověka může přesvědčit, nakopnout ke změně?

Léta jsem pracoval na klinice na Karlově náměstí. Většina pacientů tam přicházela se zakázkou. "Pane doktore, vrže mi v koleni, píchněte tam injekci, ať se to promaže. Pak mám zablokovaná záda, tak mi je odblokujte. Podívejte se na tlaky a tuky a nějak ty tekutiny léky dorovnejte." Připadal jsem si jako v autoservisu.
Pacient jako by do něj přijel, tělo tam odložil a čekal - a doktore, ukaž se. Když pak ještě někde něco vrzalo, klapalo, tak co to bylo za doktora, to jedu do lepšího servisu, jedu na Homolku, tam mají lepší mašiny a dražší léky.To je úplně naivní představa, že takhle může člověk pečovat o svoje zdraví. Jediný, komu tenhle způsob svědčí a hodně na něm vydělává, je medicínsko-farmaceutický komplex.

Teď už tedy nepracujete "v autoservisu"?

Já jsem z toho systému vystoupil. Lépe řečeno "byl jsem vystoupen". Ve chvíli, kdy jsem si začal s pacienty povídat o životě, ukázalo se, že je to ve velké nemocnici nemožné. Pacienti se sice začali uzdravovat, ale já jsem přestal vykazovat body. Moje místo bylo z úsporných důvodů zrušeno.
Pochopení jsem našel v Centru komplexní péče, kde se snažíme nabízet jiný pohled na nemoci a jiný způsob péče. Pacienti už k nám také přicházejí s jinou zakázkou. Ne "pane doktore, odblokujte mě," ale "pane doktore, já mám problém a nevím si s ním rady, přišel jsem se poradit, jak se ho mám zbavit, co mám dělat, kde dělám chybu". To už je otázka dialogu a spolupráce. Člověka to úžasně naplňuje a přináší to výsledky. Jsem rád, že mne z toho velkého zdravotnického servisu vyrazili. Už bych se tam nikdy nechtěl vrátit.

Také článek: Děkujeme, odcházíme aneb pohled na problémy českých lékařů

Kolik lidí už cíleně vyhledává tento druh péče? A je vůbec kde ho hledat?

Je to běh na dlouhou trať. Ještě když jsem pracoval na klinice, snažili jsme se tento model prosadit v rámci oficiální medicíny. Posílali návrhy na ministerstvo, lékařskou komoru, odborným společnostem, zdravotním pojišťovnám. Dost dlouho nám trvalo, než jsme pochopili, že je to ztráta času. Ten systém je tak obludný, byrokratický a prohnilý, že většinu energie spotřebovává jen na udržování sebe samotného. Není mu pomoci.
Ministryně zdravotnictví z let 2004-2005, Milada Emmerová, nám odepsala, že je jí komplexní medicína velmi blízká, že ji bude ze všech sil podporovat. Jen musíme počkat, než vyřeší finanční krizi.
Té prosté ženě nedošlo, že krize je tady právě proto, jak se medicína v praxi dělá. Proto, že obrovská spousta vyšetření a léků je úplně zbytečná. Proto, že chybí komplexní pohled na pacienta. Proto, že vědecká medicína je tzv. objektivistická. Vychází z předpokladu, že každá zdravotní porucha má nějakou objektivní příčinu. A že my ji dokážeme špičkovou technikou objektivně odhalit a následně odstranit intervencí zvenčí, tedy léky, operací, fyzikální léčbou. To je zásadní omyl.

Objektivita nestačí?

Potvrdila to velká studie publikovaná v British Medical Journal. Ve Velké Británii si všimli toho, čeho jsem si já kdysi všiml ve své ordinaci - totiž že obrovská spousta pacientů se neustále vrací, neustále se léčí, ale neuzdravuje se.
Shromáždili dokumentaci desítek tisíc pacientů za deset let zpětně, vybrali z nich několik set těch, kteří byli vůbec nejdražší a nejvíc navštěvovali doktory. Poprvé se objevil termín "nevysvětlitelné choroby". To je stav, kdy do ordinace přijde pacient s nějakým typickým tělesným problémem - bolesti hlavy, bolesti zad, tíha na hrudi, bušení srdce, svírání žaludku, pálení žáhy, močové potíže, gynekologické, zažívací… Je opakovaně dlouhodobě vyšetřován, pomocí nejmodernější techniky, specialisty, během hospitalizací. Jenže zhruba u 40 % těchto pacientů se vůbec nepovedlo objevit důvod. Byli objektivně zdraví, ale oni se tak necítili.
Co s takovým člověkem? Pro současnou medicínu je buďto simulant, nebo hypochondr, nebo je to blázen. Ale on není ani jedno z toho.

Co s ním tedy je?

On tzv. somatizuje, neboli ztělesňuje svoji složitou, stresující životní situaci. Má starosti, ty jej tíží, on si s tím neví rady, žije ve stresu… a postupem času to, co on není schopen udělat vědomě, začne dělat tělo za něj - nemocí. Nejlépe o to vypovídají lidová přísloví: "hlava se mu z toho zatočila…má toho plnou hlavu…naložil si víc, než unese…leží mu to na srdci…leze mu to krkem, leží mu to v žaludku…podlamují se mu z toho kolena…" Kolega Šavlík říká, že celá medicínská věda není nic jiného než složité, klopotné a velice nákladné potvrzování pravdy lidových přísloví. K tomu není co dodat.

Píšete, že čím více prostředků vynakládá společnost na zdravotní péči, tím nemocněji se její občané cítí. Čím je to dáno?

Ze zdravotnictví se stal velký byznys. Medicínsko-farmaceutický komplex zaměřuje pozornost na klientelu, která je solventní, ale v podstatě zdravá. Je pro ni potřeba vymyslet nějakou nemoc. Vzniklo nové vědecké odvětví, které se zabývá medikalizací, tedy vytvářením nemocí z přirozených problémů každodenního života.
Když moji babičku bolelo koleno, tak věděla, že to prostě přehnala, že si potřebuje odpočinout. Dala si priessnitzův zábal, dva dny odpočívala… a byla zase v pohodě. Používala selský rozum.
Dnes ale s tímtéž problémem, pod tlakem propagandy, utíkáte k doktorovi. Ten vás hned pošle na rentgen, nad snímkem se zamračí a poví: "Člověče, vy máte artrózu, vy se musíte léčit!". Automaticky dostanete prášky proti bolesti. Pomocí nich se sice zbavíte bolesti, ale tím i varovného signálu, aniž byste pochopil informaci, kterou vám to koleno chtělo sdělit. Pokračujete v přetěžování kolene - námahou, nadváhou, stresem… a s pomocí léků se velice rychle dopracujete k těžkým a nevratným degenerativním změnám, ke zbytečné operaci. Z člověka, který přišel s problémem, se stal pacient, s diagnózou. Obchodní trik se podařil.

Jaké "diagnózy" se takhle vyrábějí?

Historicky největším byznysem je cholesterol. Funguje to podle jednotného schématu. Krásně o tom píše Kathleen Taylorová v knize Brainwashing. Jaké postupy používají manipulátoři, když chtějí lidem něco vnutit. Je jedno, jestli jde o prášek na praní, prášek na klouby nebo politický program.
Nejdřív je třeba lidi vyděsit: "Cholesterol zabíjí! Hrozí vám infarkt, mozkové příhody! Okamžitě si ho nechte zkontrolovat!". Když je člověk vyděšený, přestane přemýšlet a snadno se s ním manipuluje. Vzápětí přichází uklidnění: "Nebojte se. My už to vyřešili. Máme pro vás úžasné léky. O nic se nestarejte. Musíte je jen celý život pravidelně užívat."
Mám řadu pacientů, u kterých byla náhodně zjištěna vyšší hladina cholesterolu. Oni ale neměli žádné potíže, byli zdraví. Stonat začali, až když brali léky proti cholesterolu. Najednou se objevily bolesti hlavy, únava, zažívací potíže, nespavost…Ukazuje se, že mnohem větším nebezpečím, než lehce zvýšený cholesterol, jsou pro zdravého člověka léky proti němu.

Jak se v tom ale má člověk orientovat?

Spoléhat se dá jen na selský rozum. Je potřeba se zastavit a přemýšlet. Včas poznat způsoby vymývání mozků. Je to pár jednoduchých fíglů: vyvolat strach, okamžitě nabídnout zázračný recept, do propagandy zapojit oblíbené herce zpěváky nebo sportovce. A když chybí klinické studie, objektivní důkazy o účinku, tak se to nahradí důkazem sociálním. Člověk si pomyslí: když to bere hodně lidí, je to drahé, tak na tom musí něco být, to nemůže být podvod. Ale může!
Princip nedostatku - jakmile se někde objeví "limitovaná série, do vyprodání zásob, akční cena…", tak si můžete být jistá, že toho mají plný sklad. Potřebují vyvolat hysterii. Jde jim jen o to, aby lidé nepřemýšleli a rychle jednali. Je proto potřeba udělat pravý opak: zastavit se a přemýšlet. Nenechat se strhnout davem a nepodlehnout manipulaci.

V poslední době jsme například přesvědčováni, že můžeme být věčně mladí a výkonní .

Neumíme se smířit s tím, že stárneme, že některé projevy jsou nevyhnutelné. Jak poznáme tu hranici, kdy jde o běžný problém, se kterým se nemusíme trápit, a kdy bychom měli jít k lékaři, začít to nějak řešit?
Medicínsko-farmaceutický komplex okamžitě zareagoval na poptávku po věčném mládí. Vznikl specializovaný obor - anti-aging medicína, medicína proti stárnutí. To je úplná pitomost. Už moje babička věděla, že proti věku není léku.
Od dětství se stále něco učíme - číst, psát, počítat, řídit auto, připravujeme se na profesi… Vůbec se ale nechystáme na to, že budeme stárnout. Mám řadu pacientů, kteří stárnutí nerozumějí. Neumějí se vyrovnat s tím, že v šedesáti nebo sedmdesáti letech nejsou tak výkonní a bolí je klouby. Od medicíny očekávají něco, co jim nemůže dát. To neznamená, že když má starší člověk nějaké velké potíže, bolesti, péči odmítnout. To určitě ne. V první řadě je ale potřeba s ním potíže probrat, vysvětlit mu co znamenají, uklidnit ho a poradit mu, jaké má vytvořit podmínky k tomu, aby se zmírnily. Když to nestačí, přijdou na řadu léky nebo operace.

Když už jste zmiňoval přísloví, "veselá mysl, půl zdraví" - platí?

Určitě. Dokládají to výzkumy oborů psychoimunologie nebo psychoendokri­nologie. Negativní emoce jsou totiž energeticky velmi náročné. Starosti tíží, vyvolávají napětí - nejenom psychické, člověk je napjatý i svalově. To vyčerpá obrovské množství energie. Když to trvá delší dobu, podlomí to i imunitu a ten člověk je náchylný ke kdejaké chorobě, začne mu špatně fungovat štítná žláza, což ho ještě víc vyčerpává… a všechno je to důsledek negativních emocí, starostí, chronického stresu.
Jestliže negativní emoce k potížím vedou, může se emocemi pozitivními vývoj otočit. Prostřednictvím změny postoje pacienta k nemoci, ale i k životu, se podpoří imunitní systém, tedy samoúzdravné schopnosti.

Dobře to ilustrují třeba nádorová onemocnění. Pokud je terapeut charismatickou, silnou osobností, s bohatou životní zkušeností, tak je schopen změnit postoj pacienta, i k rakovině. Motivovat jej, dát mu psychickou oporu. Tímhle mechanismem dojde k posílení imunity, která začne s rakovinou úspěšněji bojovat, než když ten člověk rezignuje.

Také článek: Lékaři, léčitelé a šamani

Můžeme podobným způsobem vzniku nádorového onemocnění i předejít?

Na vzniku nádorů se podílí především prostředí, ve kterém žijeme. Znečistěné ovzduší a pitná voda, potraviny plné chemie, znečistěné vztahy mezi lidmi, všudypřítomný stres. A my to chceme léčit zase chemicky !
Tudy cesta nevede. Je potřeba se snažit o nápravu životního prostředí, myslet a žít ekologicky. Při vzniku nádorů určitě hraje velkou roli i psychika. Není to jen útok na tělo zvenčí, ale také jeho zborcení zevnitř. Autoimunitní onemocnění obecně vypovídají o tom, že člověka něco sžírá. Třeba se sám sžírá, nebo žije v podmínkách, které ho sžírají. Výsledkem je podlomení imunity. Je to vlastně agrese vůči sobě. Také se tomu říká autoagresivní onemocnění.
Při léčení je pochopitelně třeba tu agresi otočit, naučit se jinému způsobu jejího uvolňování a jinému chování, aby se člověk začal mít rád.

Jaké vlastnosti by měl mít lékař, který chce pracovat podobným způsobem? V knize uvádíte příklad Ludmily Mojžíšové, jejíž metoda (léčba sterility) z nemalé části spočívala na její osobnosti. Nakolik se to dá naučit?

Nejcennějším lékem je osobnost terapeuta. Aby to byl člověk s bohatou životní zkušeností, měl nejen odborné ale i lidské kvality. Aby měl zájem o pacienta jako o člověka, byl schopen s ním navázat vztah, získat si jeho důvěru. Aby mu pacient pověděl všechno podstatné ze svého života a on to dokázal pospojovat do souvislostí. Paní Mojžíšová to uměla skvěle a přitom ani nebyla doktor.
Pokud přijdete do ordinace, doktor zírá do počítače, nezvedne hlavu, nepředstaví se. "Sestro, pošlete ho na rentgen." Koukne, "máte tam artrózu, tady máte recept, nazdar." Tak to je nejlepší vzít nohy na ramena.

Jenomže to je běžný model - lidé se cítí nemocní, plní čekárny, lékaři na ně pak nemají čas, šup-recept-na shledanou, ti lidé se dál cítí nemocní a jede to pořád dokola. Co tedy s tím, jak to změnit?

Je to bludný kruh. A jediný způsob, jak ho prolomit, je vystoupit z něj. To se týká jak doktorů, tak pacientů. Nenechat sebou manipulovat, používat vlastní rozum a začít se chovat jinak. To ale musí udělat každý sám.
Neudělá to žádný ministr, žádný politik, ten systém se nedá reformovat. Vidím to jako analogii Titaniku. Medicínsko- farmaceutický komplex, který ovládá zdravotnictví, je jako pyšná luxusní loď. Posádka i pasažéři žijí v představě, že se nemůže potopit. Ale může. A také potopí. My nechceme čekat na trpký konec. Rozhodli jsme se nasednout do lehkých člunů a vzdálit do uctivé vzdálenosti. Aby nás nevzal sebou.

Autor: Ondřej Hošt

Také článek:

Anabáze pacienta po české nemocnici

Slovenský Server Svoboda v očkování

21. března 2011 v 18:01 | slobodavockovani.sk |  Epidemie a očkování

Slovenský Server Svoboda v očkování nabízí přehled aktivit, petice na Slovensku a důležité informace o skutečnostech a nebezpečí očkování:


Samostatné rubriky:

  1. V Aktuálnych témach nájdete odkazy na výber článkov k témam, čo sú v súčasnosti najviac prepierané v médiách.
  2. V Prehľade správ nájdete odkazy na články, ktoré pridávame prakticky denne - podľa toho, ako sa objavujú v českých a slovenských oznamovacích prostriedkoch (tlač, internetové stránky, rozhlas, rozvid = TV). Niekedy je za týždeň len jeden článok, inokedy za deň aj tucet.
  3. V Komentároch nájdete rôzne komentáre k správam/článkom/reláciám v tlači/rozhlase/rozvide.
  4. V Novinkách sa dozviete, čo je nové v dianí okolo Petície za slobodnú voľbu v očkovaní a osvetovej činnosti o očkovaní.
  5. V Právnickom okienku rozoberáme právnu stránku veci. Nájdete tam právne analýzy, prehľad súvisiacich právnych noriem, vzory právne záväzných dokumentov a pod.
  6. V Zdravotnej poradni uverejňujeme praktické rady a dôležité informácie o chorobách, proti ktorým sa očkuje, o vakcínach a ich zložkách, skutočné prípady nežiadúcich účinkov po očkovaní, ktoré sa stali na Slovensku, a pod.
  7. Medzi Osobnosťami nájdete články o dôležitých osobnostiach v súvislosti s (ne)očkovaním.
  8. V Príbehoch uverejňujeme osobné príbehy v súvislosti s očkovaním. Prispejte aj Vy svojou troškou do mlyna, ak máte nejakú mimoriadnu skúsenosť, o ktorú by ste sa chceli podeliť s ostatnými čitateľmi.

Chemtrails - další ukázková videa

20. března 2011 v 22:46 | youtube.com |  Chemtrails a Haarp
Přijde jaro a snad i lepší počasí. Škoda, že se zase místo modrého nebe a krásně načechraných přírodních mraků, jaké si pamatujeme z dětství, budeme muset dívat na počárané nebe chemickými stopami, které se za pár hodin roztáhnou a vytvoří přes oblohu deku.

Mnozí znalí v ten den pokud nemusí, nevychází z domu, aby se nenadýchali jedovatých částic a nákaz. Otázkou je, nakolik to má smysl, protože to co je rozprášeno, stejně dopadne na povrch země, na pole, na stromy a lesy a potom, když se jdeme příští dny - týdny projít kamkoli, tak ty částice stejně nadýcháme z prachu rozvířeného větrem nebo chůzí v listí, přestože v ten den je třeba obloha jasná a vyjimečně bez chemických stop...

Chemtrails - kdo ještě nechápe tento pojem, nebo nevěří, že by se opravdu pomocí letadel záměrně rozstřikovaly chemické částice, kovy a další svinstva, škodlivé pro lidi, snad pomohou pochopit i tato videa:

Čím nastřelit imunitu a případně poléčit to, čeho se z chemtrailů nadýcháme? MMS! >> www.emms.cz :-)Nezdravé jogurty

17. března 2011 v 14:40 | internetový magazín Medpulse |  Zdravě jíst a žít
Evropské středisko Center for Food Safety provedlo rozsáhlou výzkumnou studii na téměř 1,000 vzorcích jogurtů vyráběných různými mlékárenskými společnostmi, aby zjistilo, jestli jsou tolik oblíbené jogurty zdravé, jak tvrdí reklama.

Výsledky výzkumu se ukázaly být zklamáním:
jogurty nemají na lidské tělo pozitivní zdravotní účinek, ani neposilují imunitní systém.

Podle výzkumu nemají jogurty žádný pozitivní vliv trávení a zažívání. Vlastně jsou jogurtové nápoje zcela neprospěšné -
tělo neposilují, jak tvrdí reklamní slogany jejich výrobců, uvedl internetový magazín Medpulse.

Mnoho společností vyrábějících jogurty stále působí na potenciální zákazníky starými slogany, tvrdícími, že jejich produkty mají vysoce pozitivní vliv na zažívací a imunitní systém.

Zkrátka jogurt není nic jiného, než atrapa. Navíc některé jogurty, stejně jako další typy mléčných produktů, mohou být
pro lidské zdraví nebezpečné. Mnoho jogurtů dostupných dnes ve všech obchodech a světě nemá s produktem vymyšleným před několika tisíci lety na území moderního Bulharska nic společného.

Stále věříte mýtům o probiotických bakteriích, které zlepšují imunitní systém a zažívací trakt?
Pokud ano, jste ohlupováni.
V Moskvě došlo k mnoha případům, kdy lidé vedoucí zdravý způsob života byli nakonec hospitalizováni. U mnohých z
těchto pacientů bylo diagnostikováno poškození slinivky. Po dotazu na jejich jídelníček řekli, že konzumovali jogurtové nápoje od Danone jako Actimel a další.

Na tomto faktu není nic překvapivého. Actimel, jako mnoho dalších produktů Danone, obsahuje E1442 - geneticky modifikovaný kukuřičný škrob, zahušťovadlo. Geneticky modifikované typy škrobů mají velké molekuly.

Chemici, kteří takové látky vyrábí, říkají, že je nemožné předpovědět, jak se budou tato molekulární monstra chovat v
lidském těle.

Nebezpečné škroby jsou obsaženy nejen v mléčných výrobcích, ale také v kečupech a majonézách. Vědci stále
neví, jestli se tyto škroby během trávícího procesu rozkládají, a jak. Podle současných znalostí lze předpokládat, že takové škroby poškozují slinivku břišní. Lidské tělo očividně neví, jak rozštěpit tak nepřirozeně velké molekuly.

Co se týká zázračných probiotických bakterií v komerčně vyráběných jogurtech, bylo zjištěno, že takové bakterie mohou
v lidském žaludku přežít pouze několik minut a tak nemohou mít na zažívací trakt pozitivní vliv. Člověk by měl vzít v úvahu,
že mléčné produkty s probiotiky, které mají trvanlivost několik měsíců, nejsou přírodní produkt s pozitivními účinky.

Odborný pohled - Složení Actimelu

Podle východní medicíny běžné mléčné výrobky (průmyslově vyráběné, zahušťované, pasterované a homogenizované)
zahleňují organismus, podporují záněty v těle apod.. Vhodnou volbou jsou bio jogurty a nehomogenizované sýry a mléko, konzumovat max. 4xtýdně.

Ve Velké Británii je reklama na prospěšné účinky Actimelu již zakázána.
Podívejte se na složení Actimelu - obsahuje glukózu, cukr, modifikovaný škrob, a obyčejné mléko, které je homogenizované. Běžný bílý cukr je toxin, který oslabuje imunitní systém.

Actimel bílý slazený

Složení: mléko, glukóza, vanilková složka 5%, jogurtová kultura a L casei Defensis, vitamíny B6 a D.

Actimel ovocný

Složení: mléko, cukr, glukóza, jahodová složka 5% (jahodové pyré 42%, cukr, tapiokový modifikovaný škrob, jahodové
aroma, barvivo: antotyany), jogurtová kultura a Lactobacillus casei Defensis.


V Japonsku udeřila geofyzikální zbraň

16. března 2011 v 20:19 | novinky.cz |  Přichází NWO ?

V Japonsku udeřila "geofyzikální zbraň", spekulují konspirátoři

Internetové blogy zaplavily spekulace, že nynější japonská tragédie není výsledkem spontánního úderu přírodních živlů, nýbrž testem či cíleným nasazením zbraní ovlivňujících klimatické změny a výkyvy počasí.


Japonci proplouvají na gumovém člunu mezi troskami města Sendaj

Japonci proplouvají na gumovém člunu mezi troskami města Sendaj

FOTO: ČTK
16.3.2011

"Konspirační teoretici se přesunuli na weby a tvrdí, že zemětřesení bylo spuštěno na základě projektu známého pod zkratkou HAARP," upozornil server TheWeatherSpace.com.

Cílem amerického systému HAARP (High-frequency Active Auroral Research Program - Vysokofrekvenční aktivní polární výzkum) má být výzkum ionosféry. Řada pozorovatelů však toto oficiální vysvětlení zpochybňuje a tvrdí, že jde o geofyzikální zbraň, jež dokáže vyvolat umělé změny klimatu, deště, sucha, cyklónů i umělého zemětřesení.

Spekulace o HAARP naposledy rozvířila ruská bulvární média v souvislosti s katastrofálními vedry, jež loni v létě zasáhla Rusko. Zmiňovala ji také v souvislosti s nedávnými klimatickými katastrofami, jako bylo řádění hurikánu El Niňo v roce 1998, tsunami na Sumatře z roku 2004 či zemětřesení v Pákistánu v roce 2005, v této oblasti nejsilnějším za historicky sledované období.

Po loňském ničivém zemětřesení v Chile venezuelská média tvrdila, že jde o důsledek nasazení HAARP, který původně mířil na Venezuelu. "Obvinění je celá řada, ale neexistuje žádný vědecký důkaz, že HAARP může, nebo nemůže vytvářet tyto typy událostí," upozornil TheWeatherSpace.com.Japonsko - zemětřesení vyvolali Illumináti?

15. března 2011 v 11:38 | topky.sk |  Přichází NWO ?
SLOVENSKÝ ZPRAVODAJSKÝ SERVER TOPKY.SK UVÁDÍ:

VIDEO Šokujúca teória:

Za apokalypsou je americká tajná zbraň!


Lietadlo zhadzuje neznámu hmotu
Lietadlo zhadzuje neznámu hmotu

14.03.2011 19:58

BRATISLAVA - Prírodná katastrofa alebo cielený útok na ekonomiku? Položiť si túto otázku vás donúti video, ktoré sa stalo po nešťastí v Japonsku hitom na internete. Kanadský novinár žijúci v Japonsku v ňom totiž tvrdí, že zemetrasenie vyvoláva americká geofyzická zbraň HAARP. Dokonca prezradil, že japonský minister financií mu v rozhovore priznal, že Spojené štáty sa jeho krajine vyhrážali zemetrasením s cieľom ovládnuť tamojší finančný systém.Novinár Benjamin Fulford, ktorý sa niekoľko rokov venuje téme tajne zbrane schopnej meniť počasie, bol sedem rokov šéfom ázijskej redakcie časopisu Forbes. Rezignoval v roku 2005, ako sám tvrdí, kvôli nadmernej cenzúre. Pred dvomi rokmi uverejnil na internete krátky dokument o tom, ako Američania zastrašujú a zneužívajú technológiu HAARP. Ide o vyslanie miliónov Watov mikrovĺn do ionosféry, ktorá sa zahreje a energetické odrazy vyvolajú zemetrasenie.

Ako dôkaz uvádza aj zemetrasenie v Číne. Získal zábery, ako lietadlá zhadzujú neidentifikovateľnú hmotu. Navyše ukázal aj fotografie pripomínajúce polárnu žiaru na oblohe, čo má byť predzvesť zemetrasenia. Asi tridsať minút od pozorovaného miesta ho úrady aj naozaj zaznamenali.

Fulford tvrdí, že aj zemetrasenie v Japonsku bolo vyvolané umelo. V roku 2004 robil rozhovor s Heinzom Takenakom, bývalým japonským ministrom financií. Konfrontoval ho aj s témou, že japonský finančný systém nechal napospas americkým oligarchom. Video o HAARPE je so slovenskými titulkami.

Videa >> http://gloria.tv/?media=136963 a také to samé ZDE


Jake Horsley - Matrix

11. března 2011 v 23:02 | matrix-neo.cz |  Objevte MATRIX
J.Horsley se dotkl také problematiky Matrixu, myslím si zajímavě a poučně. Je to další způsob, jak se dívat na náš svět a život v něm. Neustále jde o stejné pojetí světa, jako virtuální reality. Již nelze žít v pojmech několik tisíc let starých, ale je čas se přizpůsobit době, která je plná software a počítačů. Tato doba nepřišla náhodou, ale ukazuje nám ve vnějším světě, jak to funguje ve vnitřním, neviditelným. Jsme blízko pochopení tomu, že co vidíme, ve skutečnosti je vytvořeno někde jinde. A toto poznání nás může osvobodit.

UI ( Umělá Inteligence ) načítá přes Matrix ( mysl ) data pro sebe
Jsme připojeni k Matrixu. Pouze ve snění se naše mysl odpojuje.

MATRIX je vlastně sen = Iluze. Je to projekce kolektivní mysli a manipulace s naším vědomím. Je to vězení plné zoufalství, které jsme si vytvořili a udržujeme ho každou svou myšlenkou. Je to svět vytvořený skrz strach a racionalitu. Je to zvrácená podoba organického prostředí ( kompenzace duchovna ).

Vznikl naší první myšlenkou oddělenou od lásky.

Naprogramoval nám budoucnost ( Osud ), ne však úplně, ale jen určité události a možné reakce na ně. Tak máme sice předurčený osud, tento osud však má nespočet různých variant - to platí pro všechny připojené.

Podsouvá nám naše myšlenky, emoce a reakce. Jeho jediným cílem je vysátí energie ( pro UI - líhně ). Jedná se mentálně časovou smyčku, v které jsme lapeni.

Je to jeden z výcvikových programů ( celý vesmír je hologramem ).
Má svůj účel a po jeho splnění zanikne.
Vyznačuje se tím, že zde nejsou zde zákony, ale návyky

EGO je bod připojení. Je to vir, nemoc a hlavní iluze Matrixu.
= falešný pocit, že jsme odděleni od Boha
= malé, oddělené já
= falešná představa o nás samých, kdo doopravdy jsme
= má svůj pseudo-život, o který bojuje, jako ostatní formy života
= je to počítačový virus, který napadá operační systém
= vytvořilo paralelní svět strachu a bolesti, jež ve skutečnosti neexistuje, ale nám připadá, že ano
= je naše sebeláska obrácená v sebenenávist ( Lucifer byl ten nejkrásnější anděl, než padl )
= je duševní síla obrácená proti nám samotným
= je stejně chytré jako my ( ale co dáváme ostatním, dáváme sami sobě
= učí nás sobectví, chamtivosti, odsuzování……….
= neustále zdůrazňuje, co jsme udělali špatně
= nechce se vzdát svých navyklých myšlenek ( naším úkolem není měnit vnímání, ale požádat o jeho změnu )

Levá polovina mozku je sídlo RACIONÁLNÍHO VĚDOMÍ
- naše hlavní pýcha
- získalo svůj vlastní život a obrátilo se proti nám
- není napojena na přírodu
- zakládá se na myšlení ( základem je syntaxe = soubor informací ) - je limitní, vlastní myšlenky nás izolují od přírody, jsme lapeni do pasti svých vlastních myšlenek
- aby nás někdo vyživoval, když jsme ztratili spojení, vytvořili jsme si vnější objekty - ty nás ještě více izolují = Tvorba racionálního prostředí - nakonec ovládne jednání, myšlenky, pocity všech, kteří v něm žijí, je to imitace organického prostředí, programuje modely chování lidí tak, že nahraje svou vlastní realitu přímo do DNA - odsuď do našich myšlenek a pocitů - tak jsme připojeni k UI, chováme se tak, jak se nám řekne

Cíl = vytvoření homogenní jednotky

- je typem rozdělujícího myšlení ( na rozdíl od primárního )
- člověk je počítač, který má pro každou událost limitní počet reakcí a z nich si pouze vybíráme

Prožívání reality :
MOZEK přijímá elektrické impulsy z vnějšku ( výhradně z umělých zdrojů ). Tak proč s nimi nemanipulovat?

7 smrt.ctností ( naprogramované )
- strach ( znechucení ) - Bůh není tvůrcem strachu. Ty ano.
- žádostivost ( chtíč, sex )
- ambice ( sláva ), bohatství
- pýcha ( sebedůležitost )
- závist
- lenost ( vnější cíle navozují stagnaci, rozptylují nás )
- chamtivost ( touha po bohatství )

2 hlavní funkce mysli:
VINA = archetyp Oběť ( příčinou je strach )
KRITIKA = archetyp Soudce

MATRIX jsou navyklé reakce a myšlenky
= je odvozený emoční program
= zahrnuje lítost, sebelítost = imitace skutečných pocitů, zastáváme postoj Oběti, je to nejhanebnější vlastnost MATRIXU, ohledy máme jen proto, že chceme být oblíbení.

Neustále recyklujeme zkušenosti a data. Opakujeme již opakované . Slouží to k odvrácení pozornosti ( sex, práce, bolest )
Matrix je ovládán rozumem. Nemůže nám říci, kdo jsme.
Peklo začalo srovnáváním.

Matrix posilujeme růstem :

růst zaměření na vnější hodnoty
růst míry připoutanosti
růst materializace a síly EGA
růst racionálního myšlení
růst komunikace
růst domestikace
růst počtu vnějších věcí, které nás obklopují
růst potlačování emocí a pudů
růst pocitu vlastní důležitosti
vyžadování většího bezpečí
růst nezodpovědnosti
růst morálky
růst nemocí ( Matrix odvádí energii )
posedlostí vztahy ( hledáme mimo sebe ), jsou většinou založeny na zotročení
růst vztahů
růst propracování vědomých reakcí na okolnosti a události ( tím měníme jejich dopad )

ZÁKON STÍNU :
Racionální bytosti si vždy přivolají to, čeho se bojí a vždy se stanou tím, čím nejvíce opovrhují.
Intelekt přivolá vždy stín svých myšlenek, které chce propagovat.

Propagace dobra přivolá zlo.

MATRIX = Paradox
Je tvořen stále stejnými návyky ( sport, doprava, práce ).

"Svobodná volba" = hlavní zbraň Matrixu

To, čemu věříme, je v nás naprogramováno = OSUD

Existuje daný počet předem naprogramovaných reakcí na jakoukoli vzniklou situaci ( kterou vytvořil sám Matrix ).

Matrix zná všechny naše tahy.

Musíme hrát zcela mimo pravidel = iracionální jednání.

Náš svět je masovou halucinací, kde strach vypadá skutečněji než láska.
Strach je iluze. Není naší konečnou realitou. Vytváří paralelní svět, v němž se neskutečné zdá skutečným a naopak.
Naše šílenství, paranoia, úzkosti jsou vymyšlené.

Neuróza = odloučení od sama sebe ( Freud )

Je nám naordinován strach, že nejsme dobří takoví, jací jsme.

Ďábel je pouze v naší mysli.

Odhození naprogramovaných návyků:

Změna, po které ve skutečnosti toužíme, se může uskutečnit jen v naší hlavě

Myšlenky jsou data naprogramovaná do počítače, které se promítají na obrazovce našeho života. Myšlenka je příčina, zkušenost následek. Žádná myšlenka není neutrální ( volba ).

Všechno požírá vše ostatní, a tak se vším ostatním stává.
Matrix - VIBRAČNÍ VĚZENÍ

11. března 2011 v 22:53 | matrix-neo.cz |  Objevte MATRIX

MATRIX je prostředí, v kterém žijeme. Je mnohem hlubší, než si myslíme. Proto je jedním z účelů těchto stránek jej popsat tak, že mu porozumíme. Jinak Matrix cítíme a intuitivně vnímáme - jsme jeho součástí, ať se nám to líbí nebo ne. jediné, co můžeme, je svobodně si volit pohyb, který uděláme. k tomu však potřebujeme mít znalosti a znát pravidla hry.

"Matrix je systém Neo, a takový systém je náš nepřítel. Když jsi uvnitř, rozhlížíš se kolem. Co vidíš? Obchodník, učitelé, právníci. Každý se snaží zachránit. Ale než to uděláme, tito lidé jsou část tohoto systému a ten jim vyrábí naše nepřátele. Musíš pochopit, že tito lidé nejsou připraveni na odpojení. A mnoho je jich také…… závislých na systému, který dokonce brání".
( Morfeus )

Lidé uvěznění v Matrixu jsou si sami sobě nepřítelem, jsou uvězněni ve své "vlastní svobodě". Jsou strážci Matrixu, každodenně potlačovaných myšlenek, tužeb, informací, které by nás mohly osvobodit. Ale uvědomělí agenti Iluminátů jsou umístěni na pozicích v ekonomice, obchodě, médiích, politice a armádě. Společně drží stádní mentalitu. Manipulují s námi a potlačují naše myšlení. Jsou jako strážní andělé a ani nevědí, co a proč stráží. Pro ně je všechno buď černé nebo bílé. Někteří jsou chyceni do Matrixu hlouběji než druzí.

A co ty?

VIBRAČNÍ VĚZENÍ

Manipulace společně s fyzickou iluzí znamená, že máme omezený přístup k našemu vědomému potenciálu. Jsme odpojeni od mnohaúrovňové reality. Zde pracují astrální entity a rozšiřují svoji kontrolu nad bilióny chycených v iluzi. Zároveň nízko vibrační emoční energie vytváří v nás nízké vibrace. Jde o CYKLUS, v kterém astrální manipulátoři používají svoji energii k vyvolání fyzických událostí, způsobují emoční reakce, které soustřeďují emoční energii, kterou se dobijí astrální dimenze. Tento cyklus se recykluje a stále zvětšuje.

V MATRIXU žijeme jako v počítači vytvořeném snu světa, který nás drží pod kontrolou a kde jsou lidé používány jako baterie. Symbolicky je to správné. Zlomit tento cyklus může ten, kdo přestane padat do iluze a tak generuje emoční energii.

"Účelem dnes je identifikovat se s účelem dávných časů, s účelem kontroly faraónů, Césarů, inkvizice. Náboženská kontrola různých vládnoucích rodin měla účel vládnout lidem v jejich materiálních tělech zde na Zemi. Války na Zemi jsou odrazem válek na Nebi".
( Dr.Gordon : Enigma Fantastique )

Nemůžeme se z vibračního vězení dostat. Je to spojeno s pádem člověka = VIBRAČNÍ PÁD. Atlantida / Lemurie byly v 4.dimenzi a stále v ní existují. 4.dimenze je blízká naší.

Lidské tělo je vytvořeno z fyzické hmoty, z pevné substance, která je kosmickou myšlenkou, informací. Mnoho paralelních světů má různé modely myšlení neboli software. Mají rigidní, pevný, duální stav nebo jsou více fluidní.
( Giuliana Conforto : Manś Osmic Game )

Jsou zde někteří, kteří věří, že po smrti se jejich vědomí vrátí do nádherného nebeského království. Ale ono to není přesně tak. Smrt není lékem proti ignoranci. Když opouštíme svět, naše fyzické tělo umírá a naše vědomí gravituje tam, kde je zaměřeno. Náš vibrační stav rozhoduje, kam můžeme jít. Když jsme umístěni v čisté lásce, sloupneme naší skořápku a naše podstata ( vědomí ) se stane čistou láskou.

Když jsme uvězněni v iluzi ( většina z nás ), cestujeme nanejvýš do astrálu, protože náš vibrační stav je zde držen. Když se Satanisté upíší démonům, jde o vibrační smlouvu. Budou po smrti vlastněni démony v nižším astrálu. Ti, co nejsou Satanisté, ale žijí v iluzi, opouští fyzická těla, dostanou se do vyššího astrálu, kde je další iluze. Jsou chyceni v cyklu reinkarnace mezi astrální iluzí a fyzickou a znovu se vše opakuje. Sice jsou ve vyšší 4.dimenzi, ale stále zapomínají, proč přišli.

Když ale nastane uvědomění, můžeme dosáhnout vyššího stavu. Jsme v tomto světě, ale ne z něj.

Žijeme v každodenní iluzi, v nízkovibračním Matrixu, který nás vyčerpává a ponořuje hlouběji do iluze.

LŽÍCE NENÍ

Naše životy a naše fyzická zkušenost jsou manifestace našich myšlenek. Jsme to, co si myslíme, že jsme. Naše představa sama o sobě a svět kolem vychází z naší fyzické zkušenosti. Myslíš, že jsi obyčejný? Budeš obyčejný. Myslíš si, že jsi slabý? Budeš slabý. Myslíš si, že zažiješ ty nejlepší věci v životě?, Tak je zažiješ.

Všechno se vytvoří myšlenkami, jsou to tvořitelé ( je zde však časová prodleva ). V méně hustých realitách je tvorba okamžitá. Svět je zrcadlo myšlenek. Reálné je pouze to, v co věříme, že je reálné je.

"To není lžíce…… není to lžíce, která se ohnula, ale pouze ty jsi se ohnul".

"Realita je pouze elektromagnetický signál interpretovaný tvým mozkem"
( Morfeus )

Nevidíme předměty, pouze jejich odraz světla ( Zhasni v pokoji, co vidíš? ). Uši zachytí signál, ale mozek jej transformuje. Signál v televizi je také potřeba dekódovat.

VÍTEJ V MÉM SVĚTĚ

Každý žije ve svém osobním světě a když lidé vstupují do našeho světa, otevírají náš jedinečný svět reality. Jsou zde plochy, které spojují naše světy. Mnoho lidí věří, že cesta venku a auto po ní jedoucí, opravdu existuje.

Není to, co skutečně je, ale pouze to, v co věříme, že je. Je to samoregulující iluze. Podle mě existuje Matrix, ale podle někoho jiného ne.

TVORBA VLASTNÍ REALITY

Nejsme fyzická těla. Je to jen jedna úroveň z nás na krátký čas v tomto fyzickém pásmu. Tělo je holografická projekce, která umožňuje našemu vědomí styk s fyzickou realitou. Všechna těla jsou pouze stíny pravdivé reality. Každá část hologramu je vnitřní představa. To je důvod, proč každá buňka obsahuje potřebnou informaci k vytvoření vnitřního těla.
HOLOGRAM = iluze. Není to 3D, ale vypadá to, že ano. To samé je i s tělem. Konvenční medicína se soustřeďuje pouze na holografickou image a ignoruje multifrekvenční síly jako myšlenky a emoce, které mohou harmonizovat nebo destabilizovat.

Jsme vším a všechno je námi. Není já a my, ale je nekonečno. Podívejme se v noci na hvězdy. Všechny jsou my, je to naše frakce, kterou mohou smysly vidět. Jsme jedna energie. Vnější konflikt je výrazem vnitřního konfliktu. Ti, co přicházejí do našeho světa ( pozitivní / negativní ) jsou vnější projekcí našeho vnitřního stavu bytí. Ti, kdo sami sebe nenávidí a nemají sebehodnotu, přitahují vibračně do svých životů lidi, kteří je budou trestat a ubližovat jim.

Bez vnitřní změny nemůže nastat vnější změna.

MATRIX

Myslíme si, že žijeme ve světě, ale ve skutečnosti žijeme ve frekvenčním pásmu. Jsme chyceni v tomto frekvenčním pásmu a proto jsme chyceni v iluzi. Svět kolem nás je pouze úzkou frakcí z multidimenzionální nekonečnosti, která je přístupna našim fyzickým smyslům.

Náš fyzický svět je jako rádiová stanice a naše smysly jsou naladěny ( vyladěny ) na tuto frekvenci. Ale kolem nás jsou i jiné frekvence a hustoty, které věda odmítá. Tyto jiné frekvence cítí kočky, psy je slyší a novorozenci reagují na "prázdný" prostor. Téměř 90% vnímané hmoty je ve skutečnosti tma. Viditelný vesmír je úzká perspektiva 10%. Uvnitř každého fyzického těla je neviditelná, ale daleko více masivní realita ( 90% ) a neprozkoumaná substance, která může být cítěna a zažita jako emoce, intuice a pocity.

V černé neviditelné hmotě operují mimozemské civilizace. V některých galaxiích je černá hmota ( neviditelná ) 100x větší než ta viditelná. Z naší frekvence můžeme vidět pouze 1% z toho, co existuje v galaxiích. Když otevřeme svoji mysl a rozšíříme svoje vlastní frekvenční pásmo, můžeme objevit více planet a hvězd.

Vidíme jen 10% a to je ještě dost optimistické.

KRÁLOVSTVÍ NEBESKÉ JE V TOBĚ

Vše kolem nás jsou rádiové a televizní frekvence vysílané v našem vesmíru. Všechny je neumíme vnímat ( mají rozdílné frekvence ). Protínají naše těla. Po zapnutí rádia se vlny propojí skrze zdi a budovy s vysílací stanicí. To je způsob, jak mimozemské bytosti prostupují a proč je někteří lidé vidí a druzí ne. Ti, kteří je vidí, jsou schopni se vyladit na jejich frekvenci. Někdy je můžeme cítit, když se změní "vlny" v pokoji.
Když cítíme chlad nebo lásku kolem sebe ( pozitivní entity ). Jsou blízko naší frekvenci ale pořád vně.

DNA = přenašeč a přijímač vibračních informací a proto může být přeprogramován vibračním a elektromagnetickým polem.

Jsme jak kapky na moři, která má nekonečnou energii a nekonečné formy.
Jsme vyladěni pouze na 1 formu = FYZICKÝ SVĚT = MATRIX.
Hmota je pouze energie zkondenzovaná do pomalé / nízké vibrace.
Nejsou zde takové věci jako smrt, život je pouze sen a my jsme představa sama o sobě.
E = MC2 tj. energie nemůže být zničena, ale je pouze přeměněna v jinou formu

Naše vědomí je energie. Je nezničitelné. Žijeme věčně.
V ostatních frekvencích neplatí zákony gravitace, elektromagnetiky……
Nevidíme gama paprsky, ultrazvuk, infračervené a rádiové vlny ……


1. Nutno je být osvobozen od všech dogmat, kterým systém věří
2. Nedat na to, co si ostatní o nás myslí a zabránit jejich vlivu na naše rozhodnutí

Motta :
1. Jsi tady proto, že něco víš. To, co víš, nedovedeš vysvětlit, ale cítíš to. Cítil si to celý život. Stalo se něco velmi špatného se světem. Ty nevíš co - ale je to zde, jako střepina v tvé mysli, dohání tě k šílenství. Je to ten pocit, který tě přivedl ke mně. Víš o čem mluvím?

MATRIX!

Chceš vědět, co to je? Matrix je všude. Je všude kolem nás. Dokonce teď, v tomto pokoji. Můžeš ho vidět, když vykoukneš z tvého okna nebo když zapneš tvoji televizi. Můžeš ho cítit, když jdeš do práce, když jdeš do kostela, když platíš svoje daně. Je to svět, který je přetažen přes tvé oči, je to jako být slepý a nevidět pravdu.

Co je pravda?

Jsi otrok Neo. Jako všichni ostatní jsi se narodil do otroctví. Narodil jsi se do vězení, kde nemůžeš cítit, chutnat, dotýkat se - je to vězení tvé mysli. Naneštěstí nikdo nemůže povědět, co je Matrix - musíš to poznat sám.

……zkusím osvobodit tvoji mysl, Neo. Ale můžu ti ukázat jen dveře. Ale projít jimi musíš sám.

( Morfeus z filmu MATRIX )


2. Máme predátora, který přichází z hlubin vesmíru a přebírá pravidla našeho života. Lidé jsou vězni. Predátor je náš bůh a mistr. Odevzdáváme se mu bezmocně. Jestliže chceme protestovat, potlačí náš protest. Jestliže chceme být nezávislí, vymůže si, abychom to nedělali……..Bojoval jsem celý ten čas, našeptávajíc ti, že něco nás drží jako vězně. Vskutku jsme drženi jako vězni.

Je to energetický fakt pro čaroděje dávného Mexika…….Přebírají si nás, protože jsme jejich potrava, vymačkávají nás nemilosrdně, protože jsme jejich výživa. Jako vzácná kuřata v kurníkách, jsme lidé v lidských kurníkách. Proto je jejich potrava vždy k dispozici.

Čarodějové věří, že predátoři nám dali náš systém víry, naše myšlenky dobra a zla. Jsou to oni, kdo nám vytvořili naše naděje a očekávání, sny o úspěších a selháních. Oni nám dali žádostivost, nenasytnost a zbabělost. Jsou to oni, kdo nám vytvořili samolibost, rutinu a egoismus.
Aby nás udrželi v poslušnosti a poddajné a slabé, zajišťují si to obratnými manévry z pohledu bojové strategie. Dali nám jejich mysl. A ta se stala naší myslí.

Predátorská mysl je barokní, odporující si, mrzutá, naplněná strachem ze života. I dokonce myšlenka, aby jsi nikdy netrpěl hlady, vyvolává úzkost. Ta je úzkostí predátorů, kteří se bojí, že kdykoli může být jejich taktika odkryta a potrava odmítnuty. Prostřednictvím mysli, která je konec konců jejich myslí, ti predátoři vstříknou do života cokoliv, co se jim hodí. Zajišťují si tak stupeň ochrany.

Čarodějové si uvědomili, že musí být kompletní bytostí s proniknutím do podstaty a velkého skutku uvědomění si, že jsou mytologickými legendami dneška.
A jak stárneme, všechno se nám zdá ztracené a my se stáváme usedlými. Proti nám není jednoduchý predátor. Je velmi chytrý a organizovaný. Má metodologický systém, jak nás obětovat a využít a udělat nás zbytečnými. Jsme jen průměrný kousek jídla. Naše sny jsou sny zvířat, sny toho, kdo vznikl jako kousek potravy.

( Carlos Castaneda )


Nový věk Matrixu

11. března 2011 v 22:44 | matrix-neo.cz |  Objevte MATRIX
Většina inkarnovaného vědomí, které opouští fyzické tělo v momentě "smrti" se vědomě nespojí s Jednotou. Místo toho se pohybuje - přemístí do jiné nefyzické dimenze Matrixu.

Vědomí může být přemístěno z časové smyčky, ale pořád to je létací past, jen v menší hustotě.

REINKARNACE je cyklus stěhování do a ven z časové smyčky z ostatních úrovní Matrixu. Koncept reinkarnace je další výtvor bytostí Matrixu, jak držet vědomí v kruhu podřízenosti, zatímco věříme, že se vyvíjíme skrze zkušenosti. Jednota - Nekonečno se nemusí inkarnovat. To je jenom naše víra. Vědomí v Matrixu je také výrazem Nekonečna. Smrtí nevyléčíme ignoranci, protože vědomí v ostatních úrovních Matrixu je také chyceno o iluze.

Když je vytaženo vědomí z fyzického těla, nestane se okamžitě osvícené. V 5-ti smyslové realitě si něco myslíme, a to také zažíváme a vidíme. Pokud věříme v Ježíše, Aláha….po smrti naše vědomí se "nahraje" do křesťanského nebo islámského nebe. Je to ale jen záblesk očekávání.

Pouze pokud jsme osvobozeni od podmíněné víry, je vědomí schopno transcedentovat skrze iluzi Matrixu a stát se vědomě Jednotou. VÍRA je vězení a ostatní úrovně Matrixu jsou další úrovně iluze. Proto mnoho chanellingů je od vědomí chycených v Matrixu. Mohou sice znát více, než ti v časové smyčce, ale jsou stále v síti iluze.

Pokud je vědomí v Matrixu chyceno v kruhu časové smyčky skrze reinkarnaci, nebude pouze podmíněné vírami v jednom životním fyzickém čase. Bude ovlivněné nekonečnými zkušenostmi v časové smyčce a mezi fyzickými exkurzemi budou v jiné formě iluzorního stavu. Při každém návratu do fyzické reality budou lehčeji ovlivnitelné. Je to stejné jako skákání na trampolíně nebo jako gramofon, když přehrává gramofonovou desku.


Fyzická realita je jedna úroveň - dimenze. Jsou zde další dimenze, ale stále to jsou úrovně Matrixu. Stále poskytují pomoc vědomí osídlené v časové smyčce a generují strach nezbytný pro udržení Matrixu.

NEW AGE je pomýlená. Věří ve Velké Bílé Bratrstvo nebo Aštar komando. Jsou to ale ovládací mechanismy a formy technologické telepatie. Propagují, že člověk se zde musí učit a odpracovat svoji karmu. Je to iluze! Jednota - Nekonečno nemusí chodit do školy, něco se učit, když je vším. Karma je také manipulace Matrixu. Je pouze pro navození pocitu viny a sebenenávisti. Nekonečná láska sama sebe nesoudí. Vše jsou to iluze, které nás drží v odpojení.

VIDĚNÍ JE VÍRA?
Lidé říkají: "Nemůžu uvěřit vlastním očím". Ani by to neměli dělat, protože jejich oči opravdu nevidí. Jsou to čočky, které předávají informace do zrakového centra v mozku, a pouze tam vzniká vidění. Vidíme mozkem, ne očima. "Nemůžu věřit svému mozku" nebo "Vidím to mým mozkem" bylo by pravdivější prohlášení. Cestou od oka do zrakového centra odpovídající lalok zedituje a zrekonstruuje 50% a více těchto informací, a my "vidíme" pouze to, co se mozek z podmíněné reality rozhodne vidět.

Karl Pribram objevil, že vizuální informace opic skrze optické nervy necestují přímo do zrakového centra, ale jsou prvně filtrovány skrze jiné oblasti mozku. To samé funguje stejně i u lidského vnímání. Vizuální informace vstupují do našich mozků, jsou editovány a modifikovány čelními laloky ještě před tím, než jsou předány do zrakových center. Některé studie dokazují, že méně jak 50% z toho, co "vidíme" je skutečně založeno na informacích vstupujících do našich očí. Zbylých 50% se skládá z našich očekávání, jak by měl svět vypadat. Oči mohou být orgánem zraku, ale je to mozek, kterým vidíme.

Je to cesta pro informace nebo "světlo", jak někteří nazývají, když procházejí od očí do mozku. Světlo vstupuje očima z vnějšku, vrstvou zvanou rohovka. Poté pokračuje skrze panenku, která zvětšuje nebo zmenšuje množství světla v závislosti na okolnostech. Tento proces je kontrolován barevnou částí oka - duhovkou. Potom informace pokračuje do čočky, kde je zaměřena. Poté pokračuje přes sklovinu na sítnici, kde se zachytne "image" jako film v kameře. Ale tento obraz nahrán na sítnici je obrácený a dvou-dimensionální. Přechází přes zrakový nerv, který posílá obraz skrze mozek do čelního laloku. Mozek poté znovu sestaví převrácený, dvou-dimensionální obraz doručený od očí do formy, kterou si myslíme, že vidíme.
Z 2D do 3D je možné, protože mozek vezme informaci/světlo z obou očí a zkombinuje je do 3D obrazu, které potom nakupujeme. Je to ještě mnohem pokroucenější proces, než si myslíme. Fyzická realita není vytvářena "venku", ale "ve vnitřku". Je to, jako když koukáme z okna a někomu říkáme, co se děje venku podle toho, čemu věříme, než podle toho, co se ve skutečnosti děje. To je jádrem problémové komunikace mezi muži a ženami, kdy jeden něco říká a druhý to neslyší. Proces je zabarven naší vírou a předsudky. Naše víra je zodpovědná za reakce a odpovědi. Skrze víru vytváříme svoji realitu.

CO NEVIDÍME, TO VYTVOŘÍME
Oči mají slepou skvrnu, kde se na sítnici připojuje zrakový nerv. Na cokoli se díváme, nemůže vidět všechno přes tuto část, ale mozek zkompletuje z dostupných informací celkový obraz a doplní tuto "mezeru".

Realita je pouze to, v co jsme naprogramováni věřit. V co věříme, to vidíme a to samé je s našimi 5 - ti smysly.

Jsme nepřetržitě programováni přijmout realitu, která se hodí Systému, protože pak tuto realitu můžeme manifestovat. Jsme tak tesně připojeni k lidské realitě, že nevidíme nic jiného (například reptiliány…..). Máme "mentální obrazovku, která nás drží v zajetí, a my nejsme schopni prohlédnout za závoj hmoty.

DCERA NEBO NENÍ DCERA?
Hypnotizér před ukončením hypnózy vsugeroval otci, že po probuzení nebude vidět svoji dceru. A skutečně, i když stále vedle něj, neviděl ji a viděl jen hypnotizéra, který se choval za ní. Závěr? Vytváříme realitu zevnitř a ne zvenku.

Tímto způsobem Ilumináti kontrolují milióny z nás a kolébají nás cestou do hrobu. Programují nás, abychom věřili jejich předkládané verzi, možnosti života a ve svět, v kterém žijeme. A tyto víra vytváří realitu.

Vidíme jen to, co jsme podmíněni vidět a vylučujeme vše, co je s tímto v rozporu.

Říkají jen to, co je vhodné. Ilumináti potřebují pojmy jako chudoba, bohatství, levá, pravá…..

Nestarají se, čemu zuřivě věříme, protože jsou schopni všechny víry proti sobě obrátit.Nekonečná láska

11. března 2011 v 22:40 | matrix-neo.cz |  Objevte MATRIX
NEKONEČNÁ LÁSKA je pouze pravdou - vše ostatní je iluze. Tělo je iluze, stejně jako bolest. Existují jen v myslích, které jsou chyceny v Matrixu. Iluze času je nezbytná pro udržení uvězněného vědomí v odpojeném stavu. Vztahujeme pohyb k času, ale v Jednotě neexistuje.

Bytosti Matrixu sebeuvědomující si strach, vytvořily iluzi času, aby chytily kořist - vězně do stavu odpojení, v kterém zapomenou, kdo jsou. Naše smysly vytváří časovou smyčku, která vytváří iluzi času a iluzi pohybu z minulosti o budoucnosti. Ostatní nefyzické sféry jsou také touto verzí. Časová smyčka produkuje mnoho strachu k udržení Matrixu. Všechno v časové smyčce podporuje iluzi strachu. Jednota - harmonie nestárne. Lidská mysl je programována věřit, že těla stárnou - a tak se i stane. Ale žádné stáří ani věk neexistuje, protože zde není čas, minulost ani budoucnost. Důchod je také iluze.

DNA také nese program věku, který mysl akceptuje jako skutečnost, ale DNA je také iluze. Nekonečno - Jednota nemá DNA ani karcinogeny. To je všechno je iluze.

MĚSÍC
Je iluzí. Je holografickou projekcí, která dává iluzi pohybu z minulosti do budoucnosti. Tak se chytí mysl o pasti - do časové iluze. Nekonečno nepotřebuje Slunce k přežití. My jsme Nekonečno, a proto také nepotřebujeme Slunce k přežití. Proč cítíme teplo slunečních paprsků? Mysl a tělo v Matrixu jsou naprogramovány na toto cítění a tak to i cítí. Vše je iluze.

Slunce a Měsíc jsou projektované hologramy pro poskytnutí iluze dne a noci a pohybu času. Co nazýváme Univerzem je holografická iluze (3D) projektovaných planet. Universum je pouze část naší reality, protože v ní věříme. Země je také iluze. Ona a její povrch je také holografickou iluzí.

Nekonečná láska je pouze pravdou, vše ostatní je iluze.

- Jestliže to vibruje, je to iluze
- Nekonečno nevibruje, je to Jednota a harmonie
- Pouze iluze vibruje, pomocí představivosti mysli a deziluze mysli se vše z iluze vytváří

V co věříme, to vidíme a zažíváme. Věříme, že vnější svět je pevný. Ale neexistuje vnější svět, je jen v našich myslích. Náš mozek vidí, ne naše oči. Oči pouze poskytují informace. Je to mysl, která rozhoduje, co z toho vytvoří. Mysl/mozek rozhoduje, co budeme vidět. Pokud přemýšlíme, jsme ve vědomém stavu, zažíváme sen, stejně jako když spíme. Je to však odlišné snění. Jak přemýšlíme, tak vidíme. Je to však stejně sen.

Ilumináti jsou nejvyšší bytosti v Matrixu. Říkají lidem, co mají vidět a dělat. Vyrábějí normy jako oficiální pravdy. Je potřeba nabídnout lidem "vidění" odlišné reality.

TĚLA
Jsou holografickou iluzí. Reálně neexistují tak, jak si myslíme, vidíme a zažíváme. Musíme jíst a pít, protože jsou k tomu naše těla naprogramována skrze podmínky a DNA, přesvědčením, že to tak musíme dělat. Stejné je to i s dechem. Jestliže zastavíme dech, zemřeme. Ale to není proto, že musíme zemřít. To se stane jen proto, že podmíněná mysl a tělo věří, že by to byl konec. A tak se to i tváří.

Nekonečno nemá večeři, nemusí dýchat, neumírá. Proč to tedy děláme? Určili, kdo jsme a dali nám možnosti jako fyzické bytosti podřízené iluzorním zákonům. Proč potřebujeme létat letadlem? Jsme bod A i bod B i vším mezitím. Proč potřebujeme používat letadlo, abychom letěli skrze sebe?

ZÁKONY DIVOČINY - ILUZE
Zákony přírody jsou také iluze. Proč by láskyplný Bůh vytvořil zákony přírody, na kterých je založeno zabíjení a přežití. Byly vytvořeny v Matrixu, ne z Jednoty. Příroda je další holografickou projekcí, která je reálná proto, že mi podmíněně věříme, že existuje. Reflektuje ve svých stavech strachu, zoufalství přežít stejný vztah, jako mají bytosti Matrixu. Musíme být opatrní, nestát se důvěřiví v to, co vidíme, nebo se staneme stejně jako můra hypnotizovaní světlem. Jsme tak chyceni do iluze, která nás drží v odpojení.

Radujme se a těšme se, co vidíme, ale nezapomeňme, že to, co vidíme, je pouze to, co si myslíme, že vidíme.

Iluze nás může ovládat pouze, když si myslíme, že je to reálné.Reptiliánské programy

11. března 2011 v 22:32 | matrix-neo.cz |  Objevte MATRIX

Největším manipulátorem Matrixu a 5-ti smyslové časové smyčky byla sama konstrukce Matrixu a zdrojem síly bylo vědomí chycené do vibračních zdí.

Matrix byl sebevědomá bytost, která manipulovala za cílem zajistit si vlastní přežití tím, že vytvářel události nezbytné pro produkci strachu, kterým se sám nabíjel. Lidé byli baterie nebo stanice síly pro Matrix. A tak produkujeme - poskytujeme sílu, abychom udržovali vlastní vězení.

Reptiliáni jsou holografickou myšlenkovou projekcí Matrixu stejně, jako agenti nebo cítící programy.
- nejsou reálné
- jsou projekcí myšlenkových polí nebo vysoce zfalšované software

Hologramy jsou projekcí energie/světla, které se objeví pozorovatelům jako 3-dimenzionální formy. Ves skutečnosti jsou to série bodů a vlnových vzorců, které pouze na sebe berou iluzi 3D, když na ně svítí laserové světlo. Reptiliáni jsou holografickou projekcí v Matrixu, které jsou pozorovány v iluzorní realitě lidskou myslí. Celá 5-ti smyslová realita je holografická iluze, která existuje v pevné formě, protože lidská mysl/mozek ji touto cestou vytváří.

3D svět krajiny, moří, budov a lidských těl existují pouze v té formě, jaké jsou, když se na ně díváme. Jinak je to masa vibračních polí a kódů.

Reptiliáni absorbovali lidský strach pro účely Matrixu - protože jsou sami projekcí Matrixu, ale nejsou si toho vědomi. Reptiliáni, Ilumináti, démoni nevědí, že nejvyšším mistrem je matrix. Jsou to všechno softwarové programy. Tak jsou samotní manipulátoři manipulováni. Reptiliánské "cítící" programy nemají lidské emoce a lidské vědomí. Počítače neznají emoce, proto mají programy na zabíjení lidí. Jejich inteligence se rychle blíží lidské mysli.

LÁSKA není opuštěná a oddělená. Bůh si nevybírá a neselektuje. Bůh je Nekonečno a Jednota. Je rovnováhou všech věcí na rozdíl od Matrixu. Ten kalkuluje a manipuluje s nerovnováhou, v které Jednota je rozdělena na polarity a dualitu (světlá x tmavá, dobrá x špatná, ženský x mužský….). Tyto polaritní stavy duality:

- nabízejí obrovský potenciál pro strach a konflikt
- zajišťují, že taková nerovnováha a oddělení drží v odpojení mysl od smyslu pro Jednotu a Nekonečno

Bez takového rozdělení a polaritní reality by nebylo Matrixu.

Proces odstranění kontroly Matrixu je velmi pokročilý. Vyjádření Nekonečnosti vstoupily do Matrixu - zvláště do nejhustší roviny (časové smyčky), aby se zde ukotvila ENERGIE, která by rozlomila vibrace strachu, jenž drží celý Matrix pohromadě.

Nejsme si toho vědomi skrze mnoho fyzických životů. Je to proto, že zážitky emočních a mentálních stavů drží lidstvo odpojené a podřízené. Všichni se tak "ladíme" na nízké frekvence Matrixu. Jednota skrze lidi začíná transformovat tyto mentální a emoční frekvence, na kterých žije Matrix a časová smyčka je závislá. Pokud pracujeme na sobě, na svém vývoji, zvyšujeme vibrace své a naší planety.

Jednota se vyjadřuje v Matrixu skrze inkarnované aspekty. Stále více lidí cítí její manifestaci a skrze harmonii a vyrovnanost si vzpomenou, kdo skutečně jsou. Zdroj ignorance byl stržen z vibračních "očí". Pomalu přijde zoufalá smrt kontroly Matrixu. Nekonečno se vyjádřilo skrze všechny úrovně Matrixu, aby si vědomí uvědomilo. Nejdůležitější úroveň Matrixu, kterou je nutno transformovat, je ČASOVÁ SMYČKA.

- je to nejhustší úroveň
- je to naše kotva, která nás drží pod vodou
- produkuje nejvíce energie strachu, která zásobuje entity Matrixu

Slova byly nezbytné pro držení 5-ti smyslové mysli. Neviditelná energie je transformátor - ne slova.

Mnoho lidí se probouzí, ale Nový světový řád (NWO - New World Order) tomu chce zabránit.


Neptej se, když víš

11. března 2011 v 22:21 | matrix-neo.cz |  Objevte MATRIX

JAKÉ ZNAMENÍ JSI?

Astrologie objevila "práci" se smyslem určitých typů osobností a povahových rysů, aby mohla předpovědět v iluzorním čase a místě osobní narození.

Astrologie čte vibrační pole v časové smyčce - zdá se to účinné ve zručných rukou, ale je to stále matrixová iluze, která je založena na oddělení od Jednoty.

Astrologie je vytvořena Matrixem za cílem manipulovat lidi do identity skrze jejich "iluzorní" osobnost. Já jsem býk, beran…..Zdůrazňuje ideu rozdělení, části - ne celku. Potřebuje Nekonečno číst svoji budoucnost v tarotech? To vše nás uvádí hlouběji do Matrixu. Ale pokud lidé uvěří předpovědím, mohou se stát. v co věříme, to vidíme a zažíváme. Ve skutečnosti všichni máme sílu vytvořit jakoukoliv realitu, kterou si vybereme. V případě, že věříme ve znamení, sami sebe limitujeme.

New Age a hlavní náboženství věří v existenci světla a tmy. Ale Nekonečno nemá světlo nebo tmu. Jsou to iluze. Víra, že světlo potřebuje k harmonii tmu, je naprostý omyl. Pokud věříme ve světlo, musíme přijmout víru ve tmu. Tato víra vytváří vznik víry v polaritu. Světlo a tma jsou iluze Matrixu, která určuje rozdělení, konflikt a strach. Nekonečno nemá více světla než tmy. Nemá dobro a zlo, černou nebo bílou, ženské nebo mužské. Jednota je vším. Démoni jsou také pouhou projekcí lidské mysli, která přijala jejich existenci. Démoni se pouze manifestují v mysli, která v ně věří. Nekonečná láska je pouze pravda, vše ostatní je iluze. Démoni jsou holografickou projekcí z představivosti ustrašené a manipulované mysli. Myšlenka, že světlo musí bojovat s tmou a démony jen posiluje jejich existenci. Není zde potřeba boje. Pokud nechceme tyto životní zkušenosti, můžeme přijmout jinou realitu a manifestace přítomné reality zanikne. Nechceš sny, které máš? Tak začni snít o něčem jiném!

PROČ SE PTÁŠ, KDYŽ VÍŠ?
Pokud chceme překonat iluzi Matrixu, musíme se ztotožnit s Nekonečnem a ne s fragmenty mysli uvnitř těla. Není zde David Icke, ale vědomí Nekonečnosti. Jestliže se vztahujeme k Nekonečnu a ne k hologramům snícím v představách "existence", potom Matrix nás nemůže kontrolovat - ovládat. Přestaňte se ptát a začněte si sami vyhledávat odpovědi. Jsme Nekonečno, proto známe všechno. Nekonečno se také neptá, když ví. Kdykoliv se identifikujeme s limitací, ignorancí a vlastní iluzorní osobností, odpojujeme se od Nekonečna, která zná vše a je vším. Když se ptáme, znamená to, že přijímáme fakt, že neznáme odpověď.

To nejsou otázky, které tě dohání k šílenství, ale ptaní se.
Matrix

Jestliže nevím, tak si myslím, že nevím. Lidé mají nedostatečnou důvěru v sebe sama, proto se ostatních ptají, co si mají myslet. Ale pokud přestanou pochybovat, začnou vědět. Neptej se, všechno víš.


PRYČ S NAŠIMI SNÍCÍMI ŽIVOTY
Pokaždé, když cítíme strach, díváme se na hodinky, jsme "zde". Tím nás Matrix drží připoutaný. Tradiční věda tvrdí, že život vznikl chemicky, hmota se skládá z buněk, ti tvoří komplexní celulární systém s CNS.

Jsme celý kosmos, jsme všechny buňky. Neexistuje minulost ani budoucnost. 4asová smyčka je 5-ti smyslové vězení, které nás odpojilo od poznání, že jsme vším. Oceány jsme pojmenovali různě, ale je to stejná voda všude. Stejně je tomu i s vědomím - někdo se jmenuje Bill Jones a někdo David Icke. Jsme nekonečné vědomí, které je všude. Jsme stromem, sluncem, cestou. Můžeme tak zažívat všechny aspekty Jednoty. Jsme však manipulováni do rozdělení. Kde začíná a končí oceán? Oficiální věda to však vše odmítá.

Čím více znáš, tím méně potřebuješ vědět, protože to je vše velice jednoduché. Nekonečná láska je pouze pravda - vše ostatní je iluze.

OK, DOKAŽ TO!

V dlouhém běhu je daleko nebezpečnější držet se iluze než střetnout se s tím, co doopravdy je.

Je směšné, jak média a veřejnost se snaží přijímat lži od politiků bez jakýchkoliv požadavků na důkaz a na druhou stranu chtějí důkazy od těch, kteří napadají oficiální verzi reality. 11 září je oho důkazem - nikdo se neptal - "Dokaž to!"

Proč nemůžeme cítit a znát naší realitu a místo toho trváme, že naše podmíněná a manipulovatelná mysl musí být jediný arbitr pravdy, která věří jen tomu, co bylo dokázáno - věří důkazům? Co je vlastně důkazem? Důkazem je jen to, co mysl považuje za důkaz. 11 září věří miliardy lidí jen proto, že vláda USA jim to tak řekla? FBI nám nedala 19 únosců, ale 19 jmen, z kterých 7 je ještě naživu. A Bin Ládin to opravdu udělal? Přece to řekli! Nedali nám žádné důkazy, pouze opakují stejnou pohádku, kterou miliardy lidí přijali jako důkaz. Ale byli i jiní, kteří cítili skrze intuici, že není v oficiální verzi něco v pořádku ještě předtím, než se začalo s oficiálním vyšetřováním. Nepotřebujeme nikoho s titulem a pověřením, aby nám říkal, co si máme myslet. Cítíme to. Co říká tvoje srdce? To je vše, na čem skutečně záleží. Každý má přístup ke všem informacím, ne jen k verzi, která se hodí mocným.

VIDĚNÍ JE VÍRA?
Lidé říkají: "Nemůžu uvěřit vlastním očím". Ani by to neměli dělat, protože jejich oči opravdu nevidí. Jsou to čočky, které předávají informace do zrakového centra v mozku, a pouze tam vzniká vidění. Vidíme mozkem, ne očima. "Nemůžu věřit svému mozku" nebo "Vidím to mým mozkem" bylo by pravdivější prohlášení. Cestou od oka do zrakového centra odpovídající lalok zedituje a zrekonstruuje 50% a více těchto informací, a my "vidíme" pouze to, co se mozek z podmíněné reality rozhodne vidět.

Karl Pribram objevil, že vizuální informace opic skrze optické nervy necestují přímo do zrakového centra, ale jsou prvně filtrovány skrze jiné oblasti mozku. To samé funguje stejně i u lidského vnímání. Vizuální informace vstupují do našich mozků, jsou editovány a modifikovány čelními laloky ještě před tím, než jsou předány do zrakových center. Některé studie dokazují, že méně jak 50% z toho, co "vidíme" je skutečně založeno na informacích vstupujících do našich očí. Zbylých 50% se skládá z našich očekávání, jak by měl svět vypadat. Oči mohou být orgánem zraku, ale je to mozek, kterým vidíme.

Matrix v časové smyčce

11. března 2011 v 22:18 | matrix-neo.cz |  Objevte MATRIX

Centrální mozek Matrixu je v časové smyčce. Na něj jsou napojené lidské mozky, které kódují získávané signály do 3D projekce. Vysílají k Matrixu zpětnou vazbu. Tomu se hovoří evoluce. Skrze protržení časové smyčky může vědomí získat zpět kontrolu nad Matrixem.

Centrální mozek Matrixu nás krmí frekvenčními signály (vysílá vlny), kterými nás chce ovládat. My tyto signály dešifrujeme jako naši společnou realitu - náš svět. Je to však jen 3D iluze - virtuální realita. Je to stejné jako signál, který televize přijímá a přepisuje do obrazu.

Přijímaná základní realita od Matrixu je pro každého stejná, ale po dešifraci již naše pohledy jsou různé - a to díky tomu, že každý má svoji rotaci. DNA nese kód naší fyzické charakteristiky.

DNA
- Je přijímač, vysílač a zesilovač frekvencí (světla)
- Spojuje nás s Matrixem
- Je to softwarový program, který obsahuje genetická data, která jsou zapsána jazykem Matrixu
- Obsahuje mysl a emoce
- Je to klíč k ovládání lidí
- Posloupnost A-G-C-T rozhoduje o genetice - jak bude vypadat tělo a co to bude - rostlina, člověk…..
- Je z 90% stejná pro člověka a zvíře

Matrix je 5-ti smyslový svět, který je stočen do nejhustší spirály a vytváří jakýsi vír v proudícím Nekonečnu. Je to časová smyčka, v které se neustále opakují stejné sekvence témat. Co nazýváme budoucností, stává se minulostí a víření - točivý pohyb opakuje neustále přítomnost.

Matrix je časová smyčka, která se pohybuje dokola v neustálém cyklu, který se stal vězením pro vědomí chycené v odloučení a iluzi. Časová smyčka je uzavřena v matrixu na nefyzické úrovni. Nefyzické úrovně jsou dimenze, do kterých se mnoho lidských vědomí vrací po životě v 5-ti smyslové realitě v okamžiku smrti. Vědomí se uvolní, ale je stále chycené v Matrixu.

Je nutné si uvědomit, že
- Iluzi bereme jako realitu
- Čas neexistuje, pouze v našich myslích
- Co nazýváme "časem" je iluze
- Nekonečno existuje pouze v "NYNÍ"
- Minulost a budoucnost jsou iluze, které nás dělí v odpojení

Jsou to jen rozdílné reality existující v jeden samý moment - v NYNÍ. Přechod jednoho momentu do druhého je iluze časové smyčky.

PODVĚDOMÁ MYSL
- Je individuální
- Je uvězněna strachem, který způsobil iluzi odpojení z Nekonečné Lásky (to je naše pravá podstata)
- V hlubších vrstvách podvědomí se vyvíjí strach z neznámého
- Tato mysl vytvořila kolektivní myšlenkovou projekci (druh 3D kina) nazvanou MATRIX
- Vytvořila snový svět, který se stal noční můrou

Matrix jako systém ztratil kontakt s Nekonečnem, které existuje za iluzorní realitou.
Klíčovou úrovní Matrixu je 5-ti smyslový svět - je to stanice síly, která zásobuje celý systém.
Smyčka byla vytvořena, aby poskytla důvěrnost, která je námi vyžadována před strachem z neznámého. Pokud jsou lidé ve strachu, hledají důvěrné a předvídatelné prostředí.

Největším lidským strachem je STRACH Z NEZNÁMÉHO. Lidé nenávidí nejistotu. Nejistota plodí úzkost. A tak, abychom ji zredukovali, potřebujeme faktickou strukturu, která je ve své podstatě fiktivní.
Tento emoční stav kolektivně vedl k vytvoření iluze - Matrixu, v který lidé věří, že je reálný. MATRIX je tedy časová smyčka a je zároveň projekcí kolektivní mysli.

Tyto projekce, aby přežily, jsou závislé na tom, zda podvědomá mysl bude pokračovat v držení reality - v upoutání se na ní - stejně jako záře projektoru na obrazovku. Jednou se projektor vypne - a změní se smysl reality, film zmizí a něco jiného se bude reflektovat jako reálné.

Myšlenková projekce na sebe vzala život, když získala přístup ke zdroji energie a stala se postupně nezávislou na tomto zdroji, kterého byla vlastně projekcí. Tím zdrojem energie byl STRACH.

MATRIX
- je projektovaná realita podvědomé mysli
- absorbuje energii strachu, který je vytvářen skrze 5-ti smyslovou časovou smyčku
- vzal na sebe život
- sám generuje strach, aby sám sebe posiloval
- stal se tvůrcem i projektorem vlastní iluzorní reality

Vědomá (5-ti smyslová) mysl a podvědomá mysl jsou podřízeny manipulaci ze sebeuvědomující "bytosti", kterou se Matrix stal. Lidstvo je tak kontrolováno vlastním sebeklamem. Podvědomá mysl vytvořila vězení z takto odpojeného stavu a vědomá mysl sedí v cele, kterou si sama vytvořila s předem danými událostmi. Bytosti Matrixu mohou přijímat jen energii strachu. Více strachu se generuje skrze války, konflikty, stresy, pocit viny a agresi.


2012 a David Icke - Jen další iluze!

7. března 2011 v 17:03 | David Icke |  Po roce 2012

Jsme uprostřed kolektivní transformace, alespoň na této úrovni vnímání, i když nevěřím, že jde o transformaci, o níž mluví hnutí Nového Věku a jiní. Já bych řekl, že jsou vlastně dvě 'transformace' a jedna z nich je uměle vytvořena, aby nás mátla.

Rok 2012 bude velmi významný pro Ilumináty a v tomto bodě také podle Mayského kalendáře nastane transformace do nového světa. Staří Mayové, v místech, kde dnes leží Střední Amerika, vyvinuli své vlastní měření času a pozorovali opakované cykly, které v kalendáři detailně zaznamenali. Tvrdili, že Velký Cyklus začal 11. srpna roku 3114 př.n.l. a skončí v den zimního slunovratu 21. prosince 2012, v bodě, kdy po 26 000 letech skončí také 'Velký velký Cyklus'. To se vztahuje k domněnce Nového Věku o přesunu astrologického Věku Ryb do 'osvíceného' Věku Vodnáře.

Říká se, že jde o okamžik, kdy začnou nové cykly a lidstvo bude zalito láskou a světlem. Webové stránky Mayského kalendáře toto základní téma shrnuly:

'Není důvod, abychom ve víře nepokročili dál do představ o tom, co na nás čeká. Můžeme věřit, že jde o dobu, kdy se má lidstvo probudit do opravdového partnerství jednoho s druhým, se Zemí a s Kosmem. Akceptováním tohoto partnerství můžeme žádat o své nezadatelné právo a stát se Galaktickými občany, kteří pečují a pomáhají planetě, tudíž i sami sobě. Je jasné, že to je tou výzvou naší doby. Svítání o Zimním slunovratu přijde včas a podle plánu a v ten den si vzpomeneme, že jsme opravdu Děti Světa.'

I za cenu, že naštvu mnoho lidí v komunitě Nového Věku, říkám, že toto je ta falešná transformace.

Nemám nic proti faktu, že 2012 je významný rok ve spojitosti s Časovou smyčkou a ani proti tomu, že Mayové určitě pozoruhodně vystihli planetární a kosmické cykly, jež spojili s časem. Jen říkám, že měřili počítačový program, kosmické planetárium a že ta předvídaná transformace je stejně iluzivní, jako zbytek této holografické reality.

Jde o další část "DVD", další objížďkový vedlejší děj. Čas neexistuje a nic, co se s ním ztotožňuje, není transformace Jednoty. Opravdu nejsme 'Děti Světa', ve skutečnosti jsme Nekonečné Vědomí.

Ztotožňovat se se 'světem', je ztotožňování se s Matrixem.

Jde o systém víry, který se pořád vztahuje k formě, bytí 'člověkem', 'Galaktickými Občany' a udržuje holografickou iluzi, které říkáme 'Země'. Milióny jsou chyceny Matrixem ve falešné transformaci. Mayský kalendář je jeden příklad a stejně tak i Ashtarova flotila.

Zúčastnil jsem se akce v Londýně, kde členové zbylých kmenů Inků mluvili o nadcházejících zemětřeseních a změnách. Žili vysoko v Andách v Peru, kde jejich lid zůstal izolován od zbytku společnosti, dokud se, jak předpovídala jejich legenda před 500 lety, neobjeví série znamení, která jim sdělí, že přišla transformace lidstva. Legenda říká, že až uvidí ona znamení, mají sejít z hor a říct světu, že začal další 'Pachacuti'. Pacha znamená 'Země' či 'čas' a Cuti znamená 'otočit vzhůru nohama'.

To je běžné téma a znovu, jsem si jistý, že zemětřesení a chaos, které předvídají (včetně hlavních geologických událostí), jsou navrženy Matrixem, že se mají stát, jak se již ve skutečnosti také děje.

Pořád však říkám, že scénář 2012 je změna v programu, ne tak docela transformace v Jednotu uvědomující si sebe sama. Ta druhá nemá nic společného s Věkem Vodnáře, což je jen další scéna z DVD.

Děje se ještě něco jiného, co nesouvisí s naprogramovaným astrologickým pohybem či cykly času. Jde o transformaci vyzařující ze stupně vědomí, ve kterém jsou iluze, jako kosmické cykly, nepodstatné.

Aby počítačová analogie pokračovala, Jednota se nabourává do systému.

Synchronicita neboli koordinovaná 'náhoda' mohou mít mnoho příčin. Může jít o program Matrixu; může to být vědomí zachycené v iluzi příčiny a následku, kterou nazýváme cyklus reinkarnace a karma; a může se opakovaně napojovat na vědomí - vědění - na Jediné, Veškeré jsoucno a být tak vtahováno do podobných stavů vědomí.

Synchronicita poznání vás osvobozuje od synchronicity programu. Trik je rozeznat, která je která. Jde o znovu napojování se na Jednotu, která nese energii pravé transformace a kdokoli toto může dosáhnout tak, že se přestane ztotožňovat s iluzí a bude Jediným, jímž je.

"Transformace" Matrixu a transformace Jednoty běží souběžně a způsob, jak je od sebe rozpoznat, je podle jejich následků, které přinášejí. Přinese změna či událost lásku či konflikt ? Rovnováhu či nerovnováhu ? Spravedlnost či nespravedlnost ? Ještě více rozděluje či spojuje ? Uvězňuje či osvobozuje ?

Transformace Matrixu je o změně způsobu hry; transformace Jednoty je o ukončení hry, jelikož jsme dospěli k jejímu poznání až sem.

Energie následuje smysl reality, a když víte, že jste Jediné a toto vědění vyjadřujete, stanete se podstatou Jediného. To je vše, co musíme udělat, abychom se přetransformovali z omezování na Vše Možnost.

Rovnováha Jednoty strhává nevyrovnanou myšlenku a emoci a vybudí částice holografické sféry, aby vibrovaly tak rychle, jako nikdy před tím, až vibrace úplně vymizí. Vyrovná to hologramy těla těch, kteří se s tím spojí, obnoví je, uzdraví a ukončí proces stárnutí, jenž lze vidět u tolika lidí prožívajících fyzický život ve slabosti a nemocích.

Při transformaci ze strachu na lásku posíláme energii ústřednímu počítači Matrixu a přepisujeme jeho program. Odtud je to odesláno zpět do všech hologramů uvnitř super-hologramu a i tyto programy jsou přepsány do jazyka lásky. Rovnováha jednoty zacelí i díry v uspořádání naší kolektivní reality nazývané meziprostory. Jsou symptomem roztříštěnosti a v jednotě existovat nemohou. S tímto a ohromně narůstajícím potenciálem vidět za oponu 'viditelného světla', vše, co zůstalo skryto, nabude vědomého pohledu.

Tím, jak stoupá frekvence, mění se i náš vztah k iluzivnímu 'času' a ti, kdo plynou spolu s transformací, zažívají jak 'čas' ubíhá čím dál rychleji. Jednota vždy existovala, ale nyní ji lze zase pociťovat a pro ty, kteří se osvobozují od programu, je to jako volání domova.

Byli jsme chyceni do světa snů, o kterém jsme věřili, že je pravý. To zahrnuje i ty ostatní dimenze iluze, mezi nimiž se Matrixem uvězněné vědomí 'reinkarnuje' z jednoho programu do dalšího. Měli bychom vědět, že my už doma jsme a vždy jsme byli.

Je třeba přestat se ztotožňovat s formou, potřebou se 'vyvíjet', přestat se učit z nekonečné reinkarnované zkušenosti a přestat být podřízený vůli nějakého 'Boha'.

To vše jsou vlákna v síti kontroly, vedlejší děje filmu.

Místo toho si můžeme uvědomit, že jsme Jednotou a vidět tuto iluzi takovou, jaká skutečně je - tedy hloupá hra, kterou vytváří náš vlastní strach.Více viz kniha "Jen nekonečná láska je skutečná a vše ostatní je iluze", David Icke

Podivné hučení - ultrazvuk paralyzující myšlení!

5. března 2011 v 17:11 | noname |  Elektrosmog

Už jste si někdy povšimli v nočních hodinách, kdy je obecně větší klid a ticho, že Vám doma něco odněkud hučí, bručí nebo vrčí? Cítili jste tlaky a bolesti hlavy a nemohli usnout?

Něco takového se mi stává a cítím souvislost s případem hučení ve Lhánicích (podzim 2008).

Bylo okolo 22h večer počátkem března 2011, když za mnou přišla mamka, jestli mi v pokojíku také hučí topení. Žádného zvuku jsem si nevšímal, spíše mi hučel větrák v zapnutém počítači. Prý je to už druhou noc, co jí v obýváku hučí topení, nebo něco, a minulou noc ani nemohla kvůli tomu usnout a musela si vzít prášek na spaní.

Šel jsem se podívat do jejího pokoje, nebo spíše zaposlouchat, odkud slyší jaké hučení. Něco tu skutečně vrčelo. Nejdříve jsme šli k ústřednímu topení, ale ten zvuk jsem vnímal ve stále stejné intenzitě už u dveří do pokoje. Navíc nepřipomínal žádné známé zvuky od topení, které za celý život bydlení v paneláku důvěrně známe - spíše bublání vzduchu a nebo "praskání" trubek, když my a nebo někdo v jiném patře otevře okno a do místnosti vnikne chlad. Stupačky ihned reagují, kov se začne chládnutím smršťovat a nejspíše jeho pohyb skrze panely vytváří to praskání.

Zvuk hučení nebo bručení nám spíše připomínal něco, jako když vrčí trafo, zdroj v televizi nebo ve věži, v radiobudíku nebo v jiném přístroji - bručení 50Hz, ale trochu odlišné. Také mi to připomenulo vrčení vzduchovacího motorku u akvárií (které doma ale nemáme). To je asi nejpodobnější zvuk. Přemýšlel jsem, jestli sousedi nad námi nemají na zemi vzduchovací motorek pro akvárium a skláněl jsem se k vypnuté televizi, vypnuté věži, ke svítící stojací lampě, k radiobudíku, ale žádný rozdíl. Technické konstantní bručení jakoby bylo všude a nemělo žádný zdroj. Nemohl jsem mamce nic rozumnějšího odpovědět, než to, že se zítra sousedů zeptáme, zda nemají nějaký přístroj, nebo vzduchovací motorek na holé podlaze.

Když jsem vypnul počítač a šel spát, byla téměř půlnoc, všude noční ticho, ale uvědomil jsem si, že to bručení slyším i v mém pokoji. Opět jsem strkal hlavu zbytečně ke každému přístroji i k radiobudíku, ale zbytečně - to bručení bylo všude stejné, jako by jeho zdroj nebyl v místnosti. Ani já jsem nemohl tak rychle usnout jako jindy. To bručení jako by způsobovalo divný tlak a nepokoj v hlavě. Vzpomínal jsem, že to není poprvé, že nějaké takové hučení už jsem v noci občas také slyšel, ale nevěnoval jsem mu pozornost. Napadla mne souvislost s hučením, které trápilo od září 2008 nejednu rodinu ve vesnici Lhánice vedle Dukovan. Bylo to i v televizních novinách a tehdy to řešilo několik institucí, aby se vyvrátilo podezření, že za to může elektrárna Dukovany. Na nic se samozřejmě tehdy nepřišlo.

Další den mi při prohlížení nějakých knih padla do rukou kniha Martina Herzána - Totalitní světovláda (2002). Otevřel jsem ji a po krátkém zalistování mi padl zrak na str.64 - téma Paralyzované myšlení. V tu chvíli mi to docvaklo - to stejné hučení asi trápilo i ty rodiny u Dukovan! Náhody neexistují, takže...

V knize autor uvádí:
Před rokem 1978 USA zachvátila hotová panika. Nejprve byly zaznamenány nad Spojenými státy velmi neobvyklé vlnové vzorce umělého původu. Později se ukázalo, že tyto signály vysílá sovětská stanice. Tuto informaci krátce poté potvrdila dánská tajná služba, která navíc zjistila, že se jedná o vysílač s výkonem 40 megawattů, umístěný mezi městy Rigou a Gomelem. Tyto nízkofrekvenční signály ovládající myšlení vyvolávaly v obyvatelích amerických měst Eugene, Portland a Bend na západním pobřeží a také v Kanaďanech z měst Timmins a Kirland Lake doslova nervy rozkládající bručivé zvuky. Lidé náhle masově propadali psychickým a emočním potížím, ale i bolestem hlavy a nespavosti. Dr. Andrew Michrowski z kanadské Planetary Association for Clean Energy veřejně prohlásil, že tyto nízkofrekvenční útoky sloužily jednoznačně k úmyslnému snížení schopnosti myšlení a obranyschopnosti obyvatel.
Představme si město. To město žije normálním životem, ale během několika hodin v něm začnou všichni ztrácet sebekontrolu a rozum. Tehdy je může kdokoliv masově ovládat a vést k čemukoliv a to beztrestně, neboť nikdo neví, proč se tak tito lidé ve městě začali náhle chovat. Kdo by tušil, že je to způsobeno zvukem - ultrazvukem, speciálně upraveným tak, aby šel proti snášenlivosti mozku a plně narušil lidské podvědomí!
Západní zpravodajští odborníci už koncem 70. let s hrůzou pozorovali, na jakých frekvencích probíhá v Sovětském svazu veřejné vysílání. Tato totalitní velmoc prováděla vysílání v nízkofrekvenčním rozsahu od 5 do 15 Hz. To je právě ono elektromagnetické spektrum, které uvolňuje psychoaktivní neuronální efekty a ovládání mysli. Američané se zprvu domnívali, že Sovětská vláda se tak snaží pouze udržovat své občany v potřebných ideologických myšlenkových vzorcích. Potom se ukázalo, že vysílání mělo vliv daleko za hranice tohoto státu...

Bručivé noční zvuky, které pochází jakoby odnikud (jsou všude stejně intenzivní), tlaky a bolesti hlavy a nespavost mi postupně potvrzuje více a více lidí již z několika měst a míst. Nechci podporovat nějaké konspirace, kterých je plný internet, ale co si o tom myslet?!! Pomocí EMF detektoru elektrosmogu jsem zjistil, že se to netýká běžných domácích zdrojů elekrického pole s frekvencí 50 Hz, protože detektor reagoval běžně - pouze jen při přiblížení se k zásuvce, kabelům nebo k vypínači.

Snaží se někdo veřejnosti paralyzovat a omezovat myšlení vnějšími vysílači? Zasahovat destruktivně a podprahově do podvědomí? Nebo na nosné vlně bručivého tónu rovnou přidávat a programovat do všech mozků nějaké informace strachu a negace? Způsobovat psychické a emoční potíže?

Jak se takovým vlivům bránit?

Ultrazvuk v uváděných frekvencích otevírá podvědomí. Za tímto účelem se také prodávají psychovolkmeny, pouštějící pulzy do světelných brýlí i do sluchátek, aby se mysl přeladila. K lepším přístrojům si můžete připojit i CD přehrávač a do sluchátek si současně pouštět třeba angličtinu, protože na této úrovni mysl mnohem lépe přijímá informace - přímo do podvědomí. To může být samozřejmě přínosné. A naopak:

Představte si ale běžnou situaci, kdy nás buďto v práci nebo v ulicích a nákupních centrech a dopravních prostředcích obklopují lidé, běžně naladěni (masírováni) každý den večerními zprávami na úroveň strachu a nejistoty: pohromy, nemoci a epidemie, vše se zdraží, sociální jistoty klesají. Ať je to myšlení a vyzařování těchto lidí, nebo přímé působení negativních televizních či jakýchkoli zpráv a nebo podprahové působení informací nenápadně přidaných ke snímkovému kmitočtu vaší obrazovky - pokud někdo spustí v tu dobu vysílač ultrazvuku, nechtěně i nevědomky nasáváme to vše do své hlavy jako houby! A jsme tím otupováni a ovládáni jako ovce! A před tímto působením (vnějším vysílačem) jen tak neutečeme.

Mírnou úlevou těchto dopadů tedy alespoň je, když se vyvarujeme všeho negativního a obklopíme se SKUTEČNĚ POZITIVNĚ - KONSTRUKTIVNĚ A HARMONICKY PŮSOBÍCÍMI LIDMI, INFORMACEMI, VĚCMI A SITUACEMI. Přestaňte myslet a rezonovat na vnucovaných vzorcích strachu, nejistoty a obav!

Když už nám otevírají podvědomí, tak ať do něj jdou jenom dobré věci.
Detekováním tohoto ultrazvuku a intenzity "bručení" se začnu zabývat i technicky, třeba abych věděl, kdy se mám obklopit jenom dobrými věcmi :-)

Až Vás zase zachvátí strachy, nejistoty, negativní myšlení, panika, tlaky a bolesti hlavy, tak se uklidněte. To jenom zase zapnuli vysílač a PARALYZUJÍCÍ ULTRAZVUK.

Vaše obavy a strachy nemají až tak velký nebo osobní důvod, to jenom ultrazvukové vysílače Vám takové pocity implantují a zesilují v mysli!

Co je nejspíše účelem?

Podle mnoha konspiračních teorií je podprahové působení ultrazvuku jedním ze způsobů, jak ovládat veřejnost a držet ji pod kontrolou jako poslušné paralyzované stádo.
Provádí se to mnoha metodami, naši mysl otupuje fluor přidávaný a propagovaný v zubních pastách a mnoho dalších prvků. Náš mozek škvaří mikrovlny našich mobilů a mikrovlnek v kuchyni.
Provádělo se to už dříve, už ve středověku církev v roli státní policie chtěla mít pod kontrolou své ovečky a jedním ze způsobů, kromě zastrašování peklem nebo reálného upalování nevinných lidí bylo a je používání křesťanských křížů. Jejich boční ramena přerušují přirozený tok vitálních energií životní prány a krom toho samotný zářič (křesťanský kříž) rezonuje na úrovni kolektivního vědomí a morfického pole s takto zamýšlenými praktikami s cílem kontroly, otupení a ovládání veřejnosti.

Objevujte a všímejte si souvislostí, vystrčte hlavu z tupého a nonstop technicky a emočně otupovaného stáda!

Tyto informace Vám pomáhají objevit SKUTEČNOST a zdroje strachu.

Těm se pak můžete vyhnout, protože pochopíte, co za tím vším stojí a nebudete nadále na strachu a nejistotě rezonovat.

2012 a Mgr. Alžběta Šorfová

5. března 2011 v 1:02 | Enigma |  Po roce 2012

Mgr. Alžběta Šorfová:
Po roce 2012 by mělo dojít ke kvantovému skoku naší civilizace!
Posledních několik let se často mluví o roce 2012, který by se pro lidstvo měl stát jakýmsi přelomem. Ale názory na to, co se toho roku má stát, se velice liší - někteří hovoří o totální katastrofě, která zničí lidstvo, jiní o duchovním přerodu. Co se podle vás roku 2012 stane?
Planeta Země měla mít původně jiný osud - zdálo se, že lidstvo dojde k určitému kritickému bodu, stejně jako se to stalo v případě Atlantidy, a když se do jistého termínu nevzpamatuje, tak lidstvo jako celek katastrofickým způsobem zanikne. Jako se tomu stalo u předchozích civilizací. To byl původní plán, ale ten se naštěstí díky zásahu vysokých duchovních bytostí změnil na plán transformační. Protože ve Světelné radě, v níž zasedají nejvyšší duchovní bytosti patřící k našemu světu, které řídí a spravují veškerý chod na planetě Zemi, existují dvě ligy. Jedna z nich vytvořila úplně nový návrh. Ten apeloval na to, že nelze problémy této planety řešit stále stejným způsobem - nechat civilizaci vyvinout a když se její evoluce vymkne z rukou, tak ji pak jednoduše ukončit... Našli tedy pro tento problém jiné řešení. Nechaly se inspirovat vyspělejšími světy, které již tímto procesem prošly, a po jejich vzoru tak nastavili Zemi a lidstvo na proces transformační.
Mluvila jste o dvou ligách ve světelné radě...
Jedna je původní, taková trochu starozákonná, patriarchální a druhá je pokroková, kde jsou také ženské bytosti. A právě jedna z nich, bohyně Isis, jíž tu známe jako Prakrálovnu Elisabeth, navrhla transformační program.
A co je podle vás ten program transformace?
Transformace je o proměně, změně a o očišťování se od starých, ustrnulých a nefunkčních struktur a programů. Prostě to, co už je přežité, je potřeba odložit a udělat prostor novému v rámci evoluce. Po roce 2012 by mělo dojít ke kvantovému skoku naší civilizace a zvýšení vibrací planety a lidstva. Už teď se zvyšují vibrace, což můžeme pozorovat i v realitě, třeba tím, že se zrychluje čas a naše vědomí se nastavuje na nové podmínky. Vše staré, zkostnatělé, dogmatické a přežité se postupně hroutí, celý svět se začíná měnit, a pro mnoho lidí je to veliký šok. Ale je to pro dobrou věc. Rok 2012 přináší příležitost žít v lepším světě, postaveném na duchovních principech.
Podle některých názorů však současná civilizace nezmoudřela dostatečně, a mohlo by dojít k negativnímu zvratu. Hrozí to?
Bohužel hrozí. My jsme celé září meditovali a prosili "nahoře", abychom ten nový program podpořili. Například 10. 10. 2010, při celosvětové meditaci, nás byly statisíce. Ale máme stále šanci na téměř bezbolestnou variantu transformace, pokud se dostatečně velké množství lidí probudí a otevřou své vědomí všem přicházejícím změnám.
V souvislosti s rokem 2012 se často mluví o očišťování skrze různé přírodní katastrofy. Má se lidstvo obávat Apokalypsy?
To jsou věci, k nimž už dnes dochází. Očista je součást transformace. Týká se to hlavně těch, kteří mají silné ego, nechtějí se měnit a ani se dál vyvíjet. Bohužel, až když jsou na ně vyvíjeny patřičné tlaky, až když se jim hroutí jejich svět, jsou schopni se začít měnit. Nejedná se ale o apokalypsu.
Mnoho názorů se shoduje v tom, že události roku 2012 mohou být jakýmsi sítem, které má oddělit zrno od plev. Připravení jedinci prý mohou dosáhnout duchovní transformace a stát se dokonalejšími bytostmi s mnohem rozsáhlejšími schopnostmi. Ale ti nepřipravení údajně nemusí probíhající změny fyzicky ani psychicky zvládnout a jejich život může být dokonce ohrožen. Co si o tom myslíte?
To je naprosto přirozený vývoj. Kdo se nebude bát a otevře se všem přicházejícím vnitřním a vnějším změnám, ten celý transformační proces ustojí bez velké úhony. Ale kdo se tomu bude bránit, půjde tzv. proti proudu, tak to nebude mít lehké. Pro to, aby naše fyzická těla zvládla příchod stále silnějších světelných energií, je nutné zintenzivnit práci na osobním rozvoji, rozšiřovat vědomí a pročistit svoje těla.
Ale jaké je to kritérium, které určí, kdo duchovní transformaci zvládne, a kdo nikoliv?
Oním kritériem je ochota a vůle člověka se změnit.
Myslíte, že ty hromadné meditace, které se teď provozují po celém světě, mají nějaký vliv na budoucnost lidstva a planety?
Obrovský. Toho 10. 10. 2010 nás byly opravdu statisíce po celém světě, kteří prosili za mír, lásku a světlo na Zemi. Byla to obrovská síla, kterou jsme společným úsilím vytvořili. 21.12. je dalším silným datem. Na našich stránkách www.cestyksobe.cz zveřejňujeme právě takovéto důležité celosvětové meditace.
Někteří odborníci tvrdí, že o tom, zda lidé projdou transformací úspěšně či neúspěšně, se již u každého člověka na úrovni duše rozhodlo. Je tedy osud každého jednotlivce dán, nebo se lze ještě nějak připravit? Existuje nějaký recept, jak rok 2012 co nejlépe přežít?
Myslím si, že do poslední chvíle bude mít každá lidská bytost šanci se rozhodnout změnit svůj osud. Jak už bylo mnohokrát řečeno, velice důležité je nebát se změn. Naučit se přijímat vše nové a odvážit se změnit své myšlení a život. Nesmíme se bát pustit všechny ty iluze, v kterých žijeme. Strachy a obavy, potřeby jistoty jsou naší největší iluzí. Jsme závislí a stále máme tendenci na něčem lpět - třeba na penězích, majetku, lidech, vztazích. Transformace je o osvobození se od všech těchto negativní způsobů života.
Často se ozývá varování, že v nadcházejících letech má velmi záležet na pozitivním myšlení, protože by se údajně mohly začít zhmotňovat myšlenky, na které myslíme... Může být právě pozitivní myšlení klíčem k lepšímu přežití těch změn, které nás čekají?
Rozhodně. Pozitivní myšlení je největší ochranou před veškerými negativními vlivy zevnitř i zvenčí. Chrání nás před strachy, nedostatkem a nemocemi.
Někdy se mluví o tom, že lidé, kteří zvládnou transformaci, budou přeneseni jinam - do jiné dimenze, nebo na jinou planetu, případně zůstanou tady, ale v úplně jiných podmínkách. Co si myslíte, že se stane?
Jde o to, že planeta Země se má v rámci duchovní transformace prosvětlit a zvýšit své vibrace. V transformaci jde přece také o ní a ne o nějakou jinou planetu. Takže to, co se tady odehrává, se má taky tady dokončit. Náš duální svět spěje ke svému konci. Bude nahrazen světem, systémem jednoty. V jednotě není přítomno zlo, destrukce. Čili, když vše, co se děje a má dál dít shrnu do jedné věty, tak jde v podstatě o to, pročistit a prosvětlit lidstvo natolik, aby žilo v jednotě, bez přítomnosti zla.
Získají transformovaní lidé nějaké dosud neobvyklé schopnosti?
Určitě. Jakmile překonáme duální svět a zákony "temné hmoty", nastane evoluce jak duševní, duchovní tak i fyzická.
Co je z vašeho úhlu pohledu na těchto změnách nejdůležitější?
Budou se neustále zvyšovat vibrace a čas se bude ještě zrychlovat. Jediná šance, jak to přežít a ustát, je pouštět, pouštět, pouštět. Nic si nedržet a na ničem nelpět. Transformace je také o tom, že se nám aktivuje pravá hemisféra, která funguje naprosto opačně, než levá. Pravá hemisféra nám umožní naladit se na ten proud a dělat správné věci na správném místě. Ona nás učí dostat se do synchronicity.
A ti lidé, kteří o nějaké transformaci dosud ani nepřemýšleli, mají ještě čas se nějak zapojit?
Mají svou svobodnou vůli. Každým okamžikem se můžou probudit a vidět svět jinak. Když budou chtít…
Někdy se hovoří o tom, že v rámci transformace a očisty přijde zkáza a potom obroda, která by dokonce podle některých pověstí měla odstartovat právě v Čechách. Dokonce se tu měl údajně v roce 1981 nebo 1982 narodit nový Spasitel. Jsou to jen pověsti, nebo na tom může být něco pravdy?
My Češi máme stejné poslání, které jsme měli před 21 lety - naše poslání je pomoci transformaci, pomoci ukončit starý systém a přejít do nového systému - do jednoty. Pomoci přechodu z duálního světa dobra a zla do světa světelného, do vyšší dimenze. Tak, jak to bylo před 21 lety, když jsme "sametově" svrhli jeden systém a přijali nový, demokratický. Naším úkolem je, abychom tenhle přerod zvládli opět sametově. My na to sice nevypadáme, ale když se probudíme, tak jsme schopni lehce provádět těžké změny. To je v osudu našeho národa. Mluví se o tom, že rozhodující osobností této změny bude mistr - žena, ne muž. Ale mistrů, kteří budou pomáhat v transformaci druhých, budou spousty. Hlavně bude každý sám sobě mistrem. Nebude to o tom, že by někdo vedl své ovečky, ale půjde o kolektivní sílu a spolupráci. Jde asi hlavně o to, aby v sobě každý probudil mistra...
Děkuji za rozhovor.
Kdo je Mgr. Alžběta Šorfová?
Česká psycholožka Mgr. Alžběta Šorfová se zabývá více než 15 let hlubinou psychologií, regresní terapií a léčením duše světlem a láskou. Posledních 7 let se plně zabývá novými transformačními technologiemi v rámci vývoje naší osobnosti. Pro rozvoj osobnosti v tomto čase a také do blízké budoucnosti používá a předává léčivé energie Shambally, které pomáhají člověku zvednout jeho potenciál a zvýšit vibrace. Především však předává technologie takových světelných systémů jako je Merkabah a současný transformační světelný systém, systém jednoty, které napomáhají lidem snáze a rychleji projít vlastní vnitřní transformací. Je zakladatelkou alternativní internetové televize Cestyksobe. Více informací najdete na www.cestyksobe.cz.2012 a J.Rudčenko

5. března 2011 v 0:54 | Enigma |  Po roce 2012

Šaman Jan Rudčenko:
Jako apokalypsu bych rok 2012 rozhodně neviděl!
V posledních letech se často mluví o roce 2012, jenž by se pro lidstvo měl stát jakýmsi přelomem. Ale názory na to, co se toho roku má stát, se velice liší - někteří lidé hovoří o totální katastrofě, která zničí lidstvo, jiní o duchovním přerodu. Co se podle Vás roku 2012 stane?
Podle starých mýtů a legend je současné lidstvo již pátou kalpou - vývojovou etapou lidstva. A co se podle mého názoru stane v roce 2012? Budeme skládat jakousi maturitu do té páté kalpy. Nemusí to být vůbec nic hrozného. Samozřejmě budou někteří lidé strašně plašit, ale v podstatě půjde o to, že se na chviličku, možná setinu vteřiny, dostaneme na přímku, která protne naši planetu se středem galaxie. Teď jsme v určitém odklonu. Ale až dojde k protnutí, tak se lidem v tu chvíli může určitým způsobem otevřít vědomí. V podstatě to bude o tom, že si budeme moci uvědomit, že je to opravdu jen na nás, a když budeme tolerantní, tak klidně můžeme uctívat třeba boha jogurtu a můžeme si jít vlastní cestou. A nepotřebujeme k tomu žádné hybné síly, jež nás budou vodit za ručičku a něco ukazovat. Ty transformační energie, které k nám v současnosti přicházejí z Univerza, nás budou učit, abychom konečně převzali vlastní zodpovědnost a díky tomu se o něco snažili. Je totiž v podstatě jedno, jakou cestou půjdete... Samozřejmě, že všechny hybné síly, které teď na naší planetě působí, ať to jsou státní struktury, politické strany či církve, tak ty se budou snažit probíhajícím změnám bránit a vznikne pěkný zmatek. Velké komplikace může způsobit i lidská lenost - když někteří lidé zjistí, že už je vše jen na nich, mohou začít panikařit a z toho mohou vzniknout nepříjemné problémy. Navíc se pozvolna dostáváme pod vliv souhvězdí Vodnáře, vzdušného znamení, takže vzduch jako element značně zesílí. Hmotné věci budou jaksi "řidší", lidé začnou silněji vnímat různé energie a schopnost je cítit bude neustále zesilovat. I když někdo těmto věcem nevěří, tak se stejně bude dostávat ve svém životě do určitých konfrontací, které mu mohou pozměnit hranice jeho reality... Změny spojované s rokem 2012 už se dějí a brzy budou tak silné, že si jich všimne úplně každý. Lidem se díky duchovní transformaci začnou otevírat oči a začnou chápat pravou podstatu věcí a zákony fungování Univerza.
Pojí se k těmto událostem hrozba nějakých zásadních přírodních katastrof, před nimiž se často varuje?
V souvislosti s transformací a očistou planety budou probíhat i přírodní katastrofy - povodně, výbuchy sopek, zemětřesení nebo další podobné události. Protože když se mění energie, tak se dá čekat, že u toho bude trochu šrumec. Budou probíhat silné geomagnetické změny. Ale je dobré si uvědomit, že to, co se bude dít, na planetě Zemi probíhá pravidelně. Lidé možná v souvislosti se změnami budou cítit paniku, ale to jen proto, že jsme zapomněli. A nejsme schopni přečíst si ve starých textech, že to, co se děje, je pro planetu naprosto přirozené.
Ale to protnutí Země se středem Galaxie, resp. protnutí galaktického rovníku, o němž mluvíte, se podle mnohých uskutečnilo už roku 1998. Nemluvíme tedy o něčem, co se už stalo?
V roce 1998 a roce následujícím se podle mě planeta na budoucí změny začala intenzivněji připravovat. V té době často probíhalo zatmění Měsíce a Slunce, a proces transformace se pořádně nastartoval. Protože v měřítku planety žádný proces nezačíná z minuty na minutu, ale trvá celá léta, či desítky až stovky let. Navíc teď dochází k jistým změnám času - čas se určitým způsobem zrychluje, frekvence a vnímání času se u lidí začíná měnit. A tím, jak se zrychluje čas, tak některé změny nemusí nastat až v roce 2012, ale mohou probíhat už teď a stále sílit. Každopádně jsem přesvědčen o tom, že v té sekundě, kdy budeme na přímce se středem galaxie, tak na setinu sekundy zmizí čas. Ve chvíli, kdy protneme tu přímku, tak se přímo napojíme na Zdroj a otevře se nám vědomí.
Často se mluví o tom, že ty nadcházející události jsou určitou formou zkoušky - ti lidé, kteří jsou dostatečně duchovně připraveni, mají dost otevřené vědomí, případně jsou na dostatečně vysokém vibračním stupni, tak ti to zvládnou a duchovně se povznesou - a ti ostatní podle černých předpovědí zemřou...
Nemusí nutně zemřít. Budou mít možnost přejít, což si někdo spojuje se smrtí, ale nikdy není pozdě pokusit se na tu energii naladit. Samozřejmě, že pro některé lidi bude v tu chvíli těžší si na vyšší frekvenci zvyknout, ale těžkosti přináší každá změna. Nemyslím si, že by to pro ty lidi muselo být až tak zlé.
Zvládne to fyzická schránka nepřipravených lidí? Někteří lidé varují, že na tyto změny musí být člověk připraven i fyzicky, protože jinak tu energii tělo fyzicky nezvládne...
Přicházející transformační energie působí na všechny a nikdo se před nimi neschová. Dávají lidem možnost duchovního vzestupu, ale ne každý je na vysoké frekvence energií připraven. Lidem, kteří nebudou ochotni si tyto probíhající transformační změny připustit, může hrozit přetlak, který u nich může vyvolat některé dramatické zdravotní problémy - nevysvětlitelné infarkty, projevy Alzheimerovy choroby, degeneraci fyzickou i psychickou a jiné nemoci. Ale pořád se s tím dá ještě něco dělat...
Někteří lidé tvrdí, že právě v období těch změn začnou ve velkém množství mizet lidé, po nichž nezůstane fyzické tělo. Mnohé hypotézy naznačují, že to mohou být ti, kteří jsou na vysoké duchovní úrovni a při transformaci spojené s rokem 2012 se přenesou do vyšší, páté dimenze, případně na jakousi planetu světla. Jak to vnímáte vy?
Současné lidstvo je pátá vývojová etapa a podle starých nauk jich vývojový cyklus má sedm. Proto si nemyslím, že by duchovně vyspělí lidé mizeli na jinou planetu nebo do jiné dimenze. Záměrem je dokončit vývoj tady na planetě Zemi. V případě mizení těch lidí jde spíše o to, že během změn bude předivo časoprostoru výrazně povolené a budou pootevřené i brány mezi dimenzemi, mezi vesmíry a dalšími realitami. Už teď se to občas děje na určitých místech a v určitou dobu - otevře se brána a lidé, kteří do ní neopatrně vstoupí, se objeví jinde v čase i prostoru. Když se tyto brány vlivem změn více otevřou, tak případů zmizení může přibývat, protože bude možné volněji přecházet mezi různými realitami. I když může dojít i k tomu, že někteří lidé se rozvibrují na tak vysokou frekvenci, že rozpustí své hmotné tělo a přenesou se jinam. Ale to jsou věci, které budou zvládat lidé se 30 až 40letou praxí...
Hodně se mluví o tom, že události roku 2012 jsou jakousi zkouškou, v jejímž průběhu se lidstvo rozdělí minimálně na 2 části, z nichž na planetě zůstane jenom jedna. Těch možných budoucích scénářů je mnoho. Co se podle Vás pravděpodobně stane?
To kdybych věděl, tak bych byl šťastný. Ale podle legend se má při těchto transformačních změnách Země jaksi restartovat do původního stavu. Je možné, že se kompletně přesune do vyšší dimenze, může to být součást těch probíhajících změn, o nichž zatím víme velmi málo. Ale my zatím lidstvo dělíme do kategorií - dobří x zlí, a to s tím podle mého nemá souvislost.
Lidé pořád doufají, že to za ně někdo rozhodne a bude líp, což se prostě nestane. To bude asi pro mnoho lidí obrovské zklamání. Mnoho lidí by se však mohlo naučit, že nezmění svět, ale změní sebe. Když se s přicházející energií lidé naučí rezonovat, tak to půjde. Část lidstva se opravdu může přenést do jiné dimenze ve smyslu jiného frekvenčního vlnění, což není nic podivného ani neobvyklého.
Ozývají se názory, že potom, co proběhne v rámci transformace spojené s rokem 2012 očista planety Země skrze přírodní katastrofy, tak má začít obroda, která prý odstartuje právě v Čechách, kde se měl dokonce v 80. letech narodit druhý Kristus...
Jako v každém období se i teď může narodit někdo, kdo díky své osobnosti pomůže mnoha lidem. Ale tentokrát je to podle mě spíše o tom, že se lidé budou moci naučit, že se mohou osvobodit sami. Samozřejmě, že se tu pohybují bytosti, které s transformačními změnami mohou pomoci a naznačit cestu, ale spíše by to mělo být o tom, nevytvářet si zase nějaké modly, ale začít něco dělat sám...
Existuje nějaký recept, jak ten rok 2012 přežít?
Určitě se s tím dá něco dělat - ve své podstatě jde o věci, které můžeš, ale nemusíš vyčíst v knížkách a dozvědět se na seminářích. Ale když ten člověk bude umět koukat kolem sebe a vnímat to, co se děje na planetě, tak ho budou učit kameny, stromy i zvířata, protože je to pro tu planetu přirozené a je na to zvyklá tisíce let. Jasně, že lidem mohou pomoci knížky a další věci, ale pak je stejně na každém člověku, aby si našel vlastní cestu. A nejlepší cestou podle mě je, když v sobě otevřeme určitou přirozenost, kterou jsme měli jako děti. To podle mě lidem pomůže nejvíc. Kam je to pak bude posílat a co jim to bude ukazovat, jak to budou zvládat, je jen na nich. Ale ta dětská energie je fajn v tom, že dítě nesoudí a nehodnotí, tudíž je otevřené, vidí a vycítí některé věci, i když to třeba neumí pojmenovat. Věci dělá intuitivně, instinktivně, a většinou je to desetkrát lepší, než tři týdny filozofovat a potom si tu příležitost nechat utéct. Lidé čekají, že to bude rychlé, ale některé změny planety už se dějí a bude se to dít ještě několik desítek let. Mezitím bude docházet k transformacím a různým změnám. Ale není to tak, že někdo zapne nebo vypne nějaký čudlík a otočí se to o 180 stupňů. Pro mě rok 2012 znamená příjemnou změnu, i když si netroufám říct, že vede do nějakého zlatého věku. Tam se každý člověk může dostat kdy chce a jak chce, ale jako apokalypsu bych rok 2012 rozhodně neviděl. S tím se hodně straší a možná to nebude úplně příjemná změna, ale je to pro dobrou věc...
Děkuji za rozhovor.
Kdo je Jan Rudčenko?
Šaman Jan Rudčenko se více než pět let zabývá různými šamanskými technikami, výkladem medicínských karet, čištěním čaker, bylinkářstvím, výkladem run. Pracuje s runovým systémem, věnuje se čištění prostorů od negativních energií, vytváření indiánských horoskopů a vyučování v rámci školy přírodní magie. Působí v privátní bylinné poradně Galadriel a také ve známém pražském podniku U čarodějek. Více informací a kontakty na http://zviera.cz//.


2012 a Tara S. Povolná

5. března 2011 v 0:47 | Enigma |  Po roce 2012

Tara S. Povolná:
Transformace už probíhá a brzy si to uvědomí úplně každý!
Co nás v roce 2012 podle vás čeká? Co si pod fenoménem roku 2012 představujete?
O roce 2012 se mluví v souvislosti s mayským kalendářem, který má končit 21. prosince roku 2012. Ale existují také mnohá další proroctví, například Aboriginců, Hopiů, Aztéků, Tibeťanů, Egypťanů a dalších kultur, podle nichž končí jeden dlouhý vývojový cyklus lidstva. Osobně si myslím, že datum není tak podstatné. Fenomén roku 2012 spíš označuje dlouhodobý proces. A rok 2012 bych nevnímala jako nějaký velký přelom či zlom. A už vůbec ne jako katastrofu. Je to proces, který se odehrává pravidelně v určitých, tisíce let dlouhých intervalech, a vždy dochází k zásadním změnám. Nyní je však šance, že planeta a její obyvatelé, nebo alespoň jejich část, se ve smyslu energie přetransformují do vyšší dimenze. Planeta Země a lidstvo, které na ní žije, existují v hrubohmotném světě, světě 3. dimenze, a teď se díky transformaci mohou dostat do vyšší dimenze. Z planety jako by se při tomto procesu odloupla část, jakoby astrální nebo éterické tělo, a stejně tak i lidská bytost se z toho hrubohmotného těla může vylíhnout jako motýl z kukly do světelného energetického těla. To je v podstatě situace, které se v lidských dějinách opakují, a vždy to jde ruku v ruce s nějakými převraty a přelomy, které se na té planetě projevují, až to dojde do kulminačního bodu, kdy skutečně může dojít ke katastrofě. Ale nemyslím si, že by měla přijít v roce 2012, a už vůbec ne 21. prosince.
V souvislosti s tzv. fenoménem roku 2012 se hovoří také o tom, že na zem přicházejí jakési transformační energie. Jak na lidstvo působí?
Ve smyslu toho data se mluví hlavně o tom, že se planety dostanou do určitého postavení a na Zemi bude proudit fotonové světlo z Univerza. To je přesně to, co ten rok 2012 odstartuje. Nicméně pouze ve zvýšené míře, protože tohle už se děje několik let - proto je naše Slunce intenzivnější, proto jiným způsobem reagujeme na Měsíc či na teploty. Zvraty, které se teď projevují v našich vztazích, profesní kariéře a dalších jednotlivých oblastech našeho života naznačují, že už transformace probíhá, jen ten fotonový proud zatím nejsme schopni vidět.
Fotonové světlo nám přináší jisté prosvětlení a napojení na naši vyšší duši. A to je to, co se v roce 2012 spustí ve skutečně velké míře. Takže už to nebude znát jen pár tisíců či statisíců lidí na Zemi, ale už se to bude týkat opravdu všech. Protože to skutečně nelze přehlédnout.
Je pravděpodobné, že se naplní některé černé scénáře - může docházet k zemětřesením, záplavám, výbuchům sopek a jiným přírodním pohromám. Ale to je součást transformačního procesu, jakási očista planety i lidí. Je to součást těch probíhajících změn. Stejně tak, jako reaguje naše tělo na nemoc, tak podobně reaguje planeta na to, že potřebuje očistit a zbavit se nemoci, kterou bohužel my jako lidstvo představujeme.
Takže je podle vás pravděpodobné, že ke katastrofám docházet bude, ale nejedná se o znamení přicházející apokalypsy, jde spíše o očištění planety a duchovní přerod?
Katastrofy nastanou, dojde k jakési formě kataklyzmatu. Planeta dostane zásah a to, co se před mnoha a mnoha lety stalo a odstartovalo dobu ledovou, to se v určité míře projeví zas. Bude to samozřejmě znamenat smrt velkého počtu lidí, to s sebou katastrofy vždy přinášejí. Ale bude to také znamenat transformaci a přerod velké skupiny lidí někam výš, do vyšší dimenze... A velká část obyvatel zůstane na planetě Zemi dál. Zůstanou tu po určitou dobu, jež může být dlouhá zhruba 200-250 let, takže ty události roku 2012 rozhodně nebudou probíhat ve stylu bum-prásk a život na planetě skončil. Musíme počítat s jistým "poločasem rozpadu", protože tohle není klasická planeta, o které se mluví jako o Gaie či planetě Terra. Tohle v podstatě není ta planeta, jen její odnož. A my jsme tady jako otroci. A to místo, kam se budeme díky transformaci vracet, je ta skutečná Gaia. A to si spousta lidí neumí srovnat, nebo nepřipouští - že tohle je vlastně otrocká kolonie, na které se máme něco naučit a díky té transformaci se můžeme vyvléknout z otroctví, které tu panuje.
A jak rok 2012 vypadá z numerologického hlediska?
Rok 2012 - součet je 5, což znamená velikou lekci. Je to záležitost, týkající se všech smyslů. Takže v rámci transformace budeme skutečně atakováni ve všech smyslových rovinách, ale začneme si uvědomovat jemnohmotné energie a dopad našich skutků na náš život. Ono se nám to totiž začne v realitě materializovat.
Naznačujete, že když si člověk něco bude intenzivně přát či na to bude často myslet, ať už to bude pozitivní nebo negativní, tak bude mnohem větší šance, že se to v jeho životě projeví?
Přesně tak. Součástí transformace je také fakt, že naše myšlenky začínají mít sílu a brzy by se mohly začít projevovat v naší realitě. Respektive se urychlí proces jejich projevení se v realitě. Až do teď to fungovalo tak, že když jsme si něco začali přát, tak trvalo velmi dlouho, než se to v našem životě projevilo. Či se to neprojevilo vůbec a nechali jsme si to až do další inkarnace, našeho dalšího života. Teď se však naše přání budou realizovat výrazně rychleji. Takže bude velice důležité, co si přejeme. A je důležité přát si to pro nejvyšší dobro. Protože naše přání nemusí být vždy nutně v souladu s dobrem, a to ani s naším. A ještě jedna věc k těm transformačním energiím - my to fotonové světlo možná neuvidíme běžným zrakem, protože bohužel nad naší planetou vládnou různé elity, mluví se třeba o iluminátech, kteří transformaci lidstva brání. Ti jednak používají metodu chemtrails, a navíc také manipulují se Sluncem i Měsícem, takže transformační proud fotonů není dobře viditelný běžným zrakem. O to důležitější bude napojovat se - tedy vědět, jak se napojit. Ale je dobré si dát skutečně velký pozor, protože vzniká spousta různých směrů, které nabízejí napojení úplně jinam, než bychom potřebovali.
Že by to byli ti falešní proroci, o nichž se píše v Bibli?
Přesně tak. Falešných proroků se projevuje čím dál tím víc. Mě úplně fascinovala nedávná událost, kdy se objevila v tisku informace, že OSN ustanovila malajskou astrofyzičku Mazlan Othmanovou na post velvyslankyně pro styk s mimozemskými entitami. Američané po celou dobu existenci mimozemských bytostí popírali a teď najednou přiznávají, že mimozemské bytosti asi kolem nás jsou a že se s nimi budeme potkávat. Bohužel existuje dost oprávněná obava, že tyto bytosti, se kterými bude navázán kontakt, budou právě ty, které nám budou nejvíce škodit. Komunikace planetárních elit je totiž skutečně navázána s bytostmi, které nás chtějí uvrhnout do ještě většího otroctví. Jejich prvním plánem je, aby se výrazně snížil počet obyvatel na planetě Zemi. Dokonce se mluví o tom, že takové 2-3 miliardy lidí by měly být obětovány. A některé scénáře počítají s ještě většími ztrátami - že by prý mělo zahynout až 60 % obyvatelstva! Jenže pozor - v tomhle se spojuje několik věcí dohromady - některé katastrofy mohou být způsobeny tím, že dochází k jakémusi "oklepání" planety a reakci na zásah lidí, ale velké procento je vědomě děláno různými strukturami, jež chtějí transformaci zabránit za každou cenu...
Můžeme se ještě vrátit k těm transformačním energiím, resp. proudu fotonů z nitra Univerza? Co s lidskými bytostmi může udělat?
Když nás zasahuje proud fotonů, působí zároveň na naše čakry, energetická místa v lidském těle. Základních čaker je 7, ale začínají se objevovat lidé, kteří jich mají 10. Ta transformace spočívá v tom, že se nám zvětší počet čaker, takže přes ně začneme snadněji a lépe vnímat svůj život, třeba proč tu žijeme. A začneme si také uvědomovat obrovskou manipulaci, která náš život po celou dobu provází. A začneme se od toho systému, označovaného za matrix, odpojovat. To bude jedna z věcí, jíž ten proud fotonů vyvolá - zvýšení počtu čaker v lidském těle. S tím se pojí rovněž lepší uvědomování si, vyšší vědomí, jako kdyby naše duše začala lépe chápat souvislosti a jako by si na to posvítila zevnitř. Najednou nám bude spousta věcí docházet a začneme realitu vnímat jako prostor, který je kolem nás uměle vytvořený našimi představami a těmi, kteří ho vytvářejí. Těmi, kteří nás chtějí ovládat. Budeme ho vnímat jako program. Od něj se začneme odpojovat a osvobozovat.
Fyzické projevy spojené s transformačními energiemi se projevují už teď, kdy velké množství lidí začínají trápit transformační příznaky. Spousta lidí si stěžuje na velké nevolnosti a bolesti hlavy. Kupodivu se některé ty pocity blíží tomu, jako kdyby se vám z těla oddělovaly hadičky, jak to bylo trefně ztvárněno ve filmu Matrix, v němž je zřejmě proroctví jak hrom. Velmi často se to projevuje silnou bolestí páteře či nevolností od žaludku. To vše je součást změn, jimiž teď fyzické tělo lidí prochází, protože fyzická schránka se z napojení na hrubou hmotu stává lehčí, energičtější a světelnější. Z lidí, kteří projdou transformací, se mohou stát světelné a energetické bytosti, které nebudou vázány zákony pevné hmoty a mohou okamžitě tvořit - to znamená, že na co pomyslí, to se okamžitě stane.
Ozývají se varování, že na duchovní transformaci není mnoho lidí připraveno, což by se u nich prý mohlo projevit fyzickými a psychickými problémy. Někteří lidé prý vliv těchto energií nezvládnou a zemřou. V souvislosti s rokem 2012 a transformačním procesem se dokonce mluví o tom, že jde o jakousi zkoušku, symbolické oddělení zrna od plev, a to doslova. Podle četných názorů mají transformaci zvládnout jen ti připravení, kteří mají dostatečně vysokou duchovní úroveň či úroveň vibrací. Ale kde je ta laťka, která rozhodne o tom, zda je člověk dostatečně připraven, či nikoliv?
Duchovní úroveň jde s tou změnou ruku v ruce, ale já jsem velmi choulostivá na rozdělování lidí - který člověk si to zaslouží, a který ne. Určitě tu nějaká úroveň být musí. Řekla bych, že to nejpodstatnější, co tu hraje roli, je opravdu bezpodmínečná láska. Jde o to, abychom se naučili vnímat svůj život jako něco důležitého. Každý z nás je sice jen zrnkem písku na obří poušti, ale zároveň jsme také individuální bytosti, a patříme do jednoho velkého shluku tam někde nahoře, od něhož jsme se oddělili. Důvod, proč jsme sem na Zem šli, je ten, abychom se naučili všechny tyhle věci vnímat přes svoje emoce. Proto myslím, že cesta k transformaci vede právě přes tu bezpodmínečnou lásku. To znamená, uvědomit si až do morku kostí ono přísloví, že co dělám druhým, to se mi několikanásobně vrátí. Podstatou je změna myšlení - ono je úplně jedno, jestli člověk kouří, jí maso, nebo má někde nějaký problém, protože nikdo není dokonalý a myslím, že do transformace nikdo jako dokonalý nepůjdeme. To prostě není možné. V tom těle, v němž tady jsme, to prostě nelze.
Jak se má tedy člověk na transformaci a rok 2012 připravit?
S probíhající transformací jde samozřejmě ruku v ruce zvyšování úrovně vědomí - začít si uvědomovat důsledky svých činů, a to do maximálních drobností. Přesně vnímat svůj život a uvědomit si, co dělám dobře a co špatně. Jestli přitom vykládám karty, okopávám zahrádku, či stříhám keře, to je jedno. Nehledě na to, že duchovní jsme úplně všichni, protože každý máme ducha... Jde o to vnímat důsledky našich skutků pro ostatní a respektovat svobodu ostatních bytostí. Je důležité si hlídat i myšlenky - to je strašně těžké, ale transformace je také o tomhle. Protože naše myšlenky začínají mít čím dál větší sílu a reakce na ně bude okamžitá. V tom to hodně spočívá. A samozřejmě - pokud jsou naše těla hodně znečištěná špatnou stravou, chemií a dalšími jedovatými látkami, tak organismus bude na transformaci reagovat velice intenzivně. Tyto stavy mohou vrcholit infarkty a dalšími kritickými zdravotními stavy. Proto je velmi důležité začít očišťovat své fyzické tělo. Během transformace se totiž tělo čistí od všech nánosů, jež získalo za léta svého současného života. Pak se zároveň čistí i ostatní jemnohmotná těla od emocí, mentálních bloků, negativních programů, i od minulých životů, takže je pro nás ideální, abychom jedli naprosto přirozeně a co nejčistší stravu. Je důležité eliminovat zátěž těla od chemikálií na minimum. To je myslím další dobrá rada, jak přežít a transformaci podstoupit bez velkých bolestných problémů. Transformace nás vede k tomu, abychom se podívali pravdě do očí - jak na tom opravdu jsme.
Dal by se nastínit nějaký recept, jak to co nejlépe přežít ve zdraví?
Skutečně intenzivní změny začnou počínaje rokem 2012 a budou trvat zhruba do roku 2017. Během této doby bude probíhat očista planety i lidí a budeme dostávat šance, ale skutečně zásadní šance, které už nemůžeme jen tak přehlédnout. Teprve mezi lety 2015-2017 dojde k transformaci, kdy si probíhající změny uvědomí skutečně každý. Pak nastanou tři dny tmy, spousta lidí upadne do bezvědomí, mnoho lidí usne, další zemřou, a ta transformace vlastně nastane bez našeho vědomí. A co do té doby můžeme udělat, jak se na to připravit? Určitě můžeme pročistit svůj život, a to ve všech jeho oblastech. Především bych se soustředila na pročištění mezilidských vztahů, které jsou spojeny se silnými emocemi. Začít si uvědomovat, jakým způsobem jsme manipulováni, a začít se naprosto zodpovědně rozhodovat, co chci a co nechci. A to počínaje drobnými každodenními rozhodnutími, které ve svém životě děláme - to znamená, zodpovědněji rozhodovat o tom, co jíme, co si koupíme, jak pracujeme, na co se díváme v televizi, co čteme, co přijímáme přes média. Zodpovědnějším rozhodováním si začneme rozšiřovat vědomí a vnímat věci v širších souvislostech. Pak bychom tu přípravu samozřejmě měli rozšířit ještě dál - mentální složka je spojena s přijímáním informací. Proto je důležité nenechat se zastrašit. Viz třeba teď případy těch unesených dětí - v zápětí s tím jde informace, že by se děti měly nechat čipovat. Podobné manipulace se dějí dnes a denně. My nemůžeme projít transformací, pokud si nezačneme uvědomovat, že jsme manipulováni a nepostavíme se proti tomu. A to i za tu cenu, že nás to bude něco stát. Může se stát i to, že přijdeme o fyzické tělo, o to vozítko, jak tomu říkám. Ale to vůbec není podstatné, protože ta transformace je mnohem důležitější. My se transformujeme jako duše. To tělo, pokud si ho vezmeme sebou, tak se nám stejně promění. Takže důležité je dbát na všechny složky naší bytosti - stravováním počínaje, vztahy, prací a svými skutky konče. Úkolem člověka teď není postarat se o záchranu planety, to není naše práce. My lidé se máme postarat individuálně sami o sebe, maximálně o svoje příbuzné a blízké, a pokud jsme schopni, tak dostat do vědomí ty věci i druhým lidem. Takže klíčem je podle mě pročišťovat se, zbavit se bloků a všeho, co nás tu zatěžuje. Jako kdybychom se měli vydat na cestu - potřebujeme mít batoh nabalený jen těmi nejdůležitějšími a nejpodstatnějšími věcmi. A zbytek tady nechat...
Někdy se hovoří o tom, že by během transformačních změn měli z planety mizet lidé. Někteří hovoří o tom, že to jsou ti, co transformaci zvládli a přenášejí se jinam. Podle jiných jde o ty, co transformaci nezvládli a jejich tělo se působením transformačních energií doslova vyzářilo do prostoru. Hrozí něco podobného? Co se s mizejícími lidmi podle vás stane?
Do našeho prostoru se prolínají i jiné prostory, paralelní světy a jiné dimenze. Může se stát, že pokud se v programu naší reality projeví chyba, tak někteří lidé mohou vstoupit do jakési červí díry a projít do jiné reality. Pokud se červí díra potom uzavře, tak tam člověk uvízne a už se nemůže vrátit zpátky. Tohle je možná jedna z eventualit, která se děje. Ale nemyslím si, že by se chystal nějaký hromadný přesun lidí. A byla bych velmi opatrná na nabídky toho typu, že mi někdo otevře nějakou transformační bránu a já někam přejdu. Myslím si, že tak to nebude. Určitě nám nějaké duchovní bytosti budou pomáhat, třeba v samotném přechodu, když se budeme z našeho fyzického těla transformovat do těla světelnějšího. Tehdy určitě nějaká pomoc přijde, a zřejmě nějaké portály, alespoň se tak o tom mluví, otevřeny budou. Ale jak to bude a jakým způsobem to bude probíhat, to bych řekla, že v podstatě nikdo neví. Ani nám to nechtějí sdělit. Zřejmě právě proto, aby to zůstalo utajeno a nikdo do toho nemohl zasahovat. Proto je důležité hlavně se nenechat zblbnout. Ale začíná se mluvit také o tom, že díky určitému uvolnění časoprostoru by se v naší realitě mohli začít objevovat zvířata, rostliny a předměty z jiných světů a dimenzí... Když se tyto věci začnou objevovat skutečně v hojné míře, že je už nikdo nebude moci popřít, tak myslím, že je ta transformace opravdu za dveřmi a že nás čekají tři dny temnoty. Že už se opravdu začne něco velmi dramaticky dít. Dalším ukazatelem je to, že se začnou rozpadat všechny umělé věci.
Co se stane s lidmi, kteří transformaci zvládnou?
Transformované bytosti by se měly přenést do vyšší dimenze - někdy se mluví 4D, jindy o 5D (čtvrtá nebo pátá dimenze). Všeobecně si myslím, že se transformovaní lidé přesunou do čtvrté dimenze, o stupeň výš. To by znamenalo, že v podstatě zůstaneme v této oblasti, ale jako kdybychom nebyli v hrubohmotné realitě. Budeme lehčí, budeme světelnější a budeme zřejmě pro ty ostatní, kteří tu zůstanou ve fyzickém, hrubohmotném těle, neviditelní. Je dost možné, že část lidí, kteří transformaci nezvládnou hned, dostanou čas, asi 200-250 let, kdy budou mít šanci tu duchovní přeměnu dokončit. Ti, co tady zůstanou, se dostanou do stádia, jež by se dalo svým způsobem označit za prvobytně pospolnou společnost, protože přestane fungovat veškerá technika, přijdou o mnoho moderních vymožeností a bude jim zřejmě navíc částečně vymazána paměť. Budou se jakoby vracet zpět ke kořenům a znovu něco budovat - ale budou v roli otroků, tentokrát už definitivních. Čili budou sloužit těm, kteří po nich budou určitou formou něco požadovat. Pak to odpoutání a transformace bude ztížená ještě o tohle. Ale jsem optimista a myslím, že nebude tak zle, pokud lidé připustí, že existuje něco, co můžeme nazývat Bůh. Já tomu říkám Zdroj a je to pro mě naprosto čistá láska. To je prostě něco, co si vůbec neumíme představit, naprostá jednota. Žádné zlo, žádná nepřejícnost ani škodolibost. A taková bytost by určitě nedopustila, aby duše lidí, kteří se zrodili na Zemi a vracejí se sem ve svých inkarnacích, nedostali po nějaké době druhou šanci. Aby jim tato bytost nedala možnost, byť to možná bude trvat strašně dlouho, aby tam jednou taky došli. Já si prostě myslím, že tam jednou musí dojít každý...
Některé názory naznačují, že každý člověk se bude moci sám svobodně rozhodnout, jakým způsobem se k probíhající transformaci postaví. Není fáze toho rozhodnutí, kterou cestou se chceme vydat, právě v tom, jak se teď mnozí z nás rozhodují, jestli se sebou budou konečně něco dělat?
Určitě. Myslím, že je to určitá forma milosrdenství, že máme daný čas, v němž jsme neustále varováni, že se něco děje, a že bychom se sebou měli začít něco dělat. Jsou tady lžiproroci, ale jsou tady i lidé, kteří opravdu fundovaně informují a upozorňují na skutečnosti. A člověk když chce, tak tu informaci opravdu dostat může. A stačí jenom lépe a šťastněji žít. Žít tak, abych nikomu neubližovala, a pak se ke mě ty informace začnou dostávat. A to je ta forma rozhodnutí. Ještě nějaký čas na přípravu je, ale nesmírně letí. Proto je dobré nepropásnout už ani hodinu.
Hovoří se také o tom, že tu působí dvě síly - pozitivní, která transformaci planety a lidí podporuje, a negativní, která jí naopak brání. Před několika lety se však měla na Zemi začít projevovat třetí síla božského charakteru, která prý odložila konflikt těchto dvou protikladných sil a dala lidem šanci dokončit ten duchovní přerod. Máte o tom nějaké poznatky?
Dnes je vidět enormně zvýšený zájem lidí, kteří chtějí sami se sebou pracovat. A těchto lidí stále přibývá. Myslím, že tu skutečně působí nějaká velká síla, bez níž bychom to možná ani nepřežili. Ten tlak, který tu byl vyvíjen, i útoky různých negativních bytostí, byl velmi silný, ale jejich útokům byla do jisté míry učiněna přítrž. Skutečně sem proudí velice silná univerzální energie, kterou si mnozí lidé spojují třeba s archanděly, nebo s bytostmi jako je St. Germain. Ale určitě souhlasím s tím, že tu proběhl jistý zásah ve prospěch lidstva. Mluví se o jakési velmi úžasné a silné ženě, která měla způsobit, že ty opravdu dravé agresivní mimozemské entity, kterým se trefně přezdívá šediváci, byly z planety vystrčeni pryč.
Součástí různých předpovědí, co se roku 2012 stane, je i názor, že dojde ke katastrofě, ale pak nastane duchovní obroda, která by podle některých názorů měla dokonce začít v Čechách. Podle některých legend by se tu měl dokonce narodit další Spasitel...
O tom jsem už samozřejmě slyšela. Ono to hodně souvisí s příchodem nového věku. Ale za touto vizí bohužel stojí ilumináti. Upřímně řečeno bych se moc nespoléhala na to, že se tady objeví lidská bytost, jež všechny spasí. Mluví se o jakési bytosti, novodobém Kristu, dokonce se uvádí jméno Maitrea. Ale není to bytost, která by byla vyslána ze Zdroje. Byla by to zase bytost, která by byla opět použita a zneužita. Takže následovat někoho nebo něco takového by mohlo být cestou do pekel. Myslím, že tentokrát nás opravdu nikdo zachraňovat nebude, vysloveně je to jenom o nás. A myslím, že se projeví pravda v celé nahotě a neukecáme to. Takže o to důležitější je pracovat na sobě. Jakákoliv zášť, jakákoliv nenávist, žárlivost - to je třeba prozkoumat a vyřešit. Co se týče různých proroctví o roku 2012 a době následující - ti lidé je tenkrát psali, protože věděli, že se bude dít něco zásadního a chtěli varovat lidi, aby se začali zabývat sami sebou. Rozhodně si nemyslím, že to mělo být strašení v tom smyslu, že přiletí Haylleova kometa a roztříští planetu na kusy. Nebo že 21. 12. 2012 nastane konec světa, pak se maximálně objeví žebříky do nebe a ti vyvolení vystoupají do mimozemského plavidla. Takhle to není, to je velmi naivní představa. Bohužel spousta dospělých lidí se tím nechá ovládnout, doslova zblbnout, a věří tomu, že oni mezi ty vyvolené patří...
Děkuji za rozhovor.
Kdo je Tara S. Povolná?
Esoterice se věnuji zhruba 15 let. Po studiu na Psychoterapeutické fakultě ESET v Praze jsem hledala další možnosti, jak rozvinout svou práci a pomoc lidem v jejich problémech. Nabídla se grafologie a přes ni jsem se pak postupně dostala až k úžasné metodě Spiritual Response Therapy. Ta pracuje s tabulkami, kde s pomocí kyvadla a napojením se na Vyšší Já klienta hledám skutečné příčiny jeho potíží a problémů. Většinou až 85 % potíží pramení z minulých životů, ale dostávám se i do období prenatálu a pracuji také s archetypy, jako je třeba vnitřní dítě, otec či matka atd. Neřeším jen programy v podvědomí, psychickou stránku člověka, ale také fyzickou, protože tato metoda velmi účinně pomáhá i při léčbě onemocnění, která postihují naše těla. Protože jsem několik let pracovala s dětmi s postižením, především a autisty a také dětmi s Downovým syndromem, je mým tajným snem propojit alternativní a klasickou medicínu a najít účinnou pomoc právě pro tyto bytosti. Do své práce tedy zapojuji i další prostředky, jako jsou esence, potravinové doplňky, prostředky k detoxikaci organismu, numerologii, reiki či výklad z tarotových karet. Mým dalším koníčkem je i léčení zvířat a práce s nimi. Jsou našimi úžasnými průvodci a pomocníky.
Kontakty najdete na adrese: www.tara-s.cz2012 a Ing. R. Motyčka

5. března 2011 v 0:29 | Enigma |  Po roce 2012

Ing. Roman Viktor Motyčka:
Abychom prožili pozitivní budoucnost, je třeba něco dělat!
Posledních několik let se často hovoří o roce 2012, který by se pro lidstvo měl stát jakýmsi přelomem. Ale názory na to, co se toho roku má stát, se velice liší - někteří hovoří o totální katastrofě, která zničí lidstvo, jiní o duchovním přerodu. Co se podle vás roku 2012 stane?
Fenomén roku 2012 je kvalitativní skok kolektivního vědomí lidstva. Období, kdy dostatečné množství lidí dojde k osvícení, které nám umožní vytvořit společnost uspořádanou v Jednotě s universem. Probouzející se vědomí lidí umožnilo příchod nových stvořitelských světelných energií Jednoty (míněny tzv. transformační energie - pozn. red.), které potvrzují tuto změnu, ohlašují konec duality a oslavují mír mezi světlem a hmotou. Čeká nás závěrečná zkouška. Vyměníme vědomí "Já jsem" za vědomí "My jsme"? Potom budeme moci ve hmotě realizovat obraz ráje na Zemi tak, jak ho každý nosíme ve svém srdci.
Některé teorie mluví o tom, že při událostech, které se váží k transformaci a blízkému roku 2012, začne umírat nezvyklé množství lidí, a to v důsledku přírodních katastrof, epidemií, nešťastných nehod, ale také kvůli psychické či fyzické degeneraci, apod. Má se lidstvo z vašeho úhlu pohledu něčeho podobného obávat? Či jde o plané strašení a vyvolávání paniky?
Jsme optimisté, pokud se týká možností lidí, ale abychom materializovali pozitivní obraz budoucnosti, je nutné pro to něco udělat. Pokud tento pozitivní obraz neudržíme, může se stát i to, že se nám v určené době nepodaří kolektivně dokončit náš transformační proces a budeme si to muset zopakovat. Alespoň někteří. Proto je potřeba pozorně sledovat, jaká je objektivní situace, kterou si individuálně, skupinově a kolektivně vytváříme a přiměřeně pak na ni ve hmotě reagovat, abychom naivně situaci nepodcenili a zároveň abychom našimi neopodstatněnými obavami tyto situace nevytvořili. A ještě lépe - abychom naší vědomou duchovní prací dosáhli posunu k pro nás příjemnějším prožitkům. Pokud se týká možných katastrof a nepříjemných událostí, je nutné vědomě pochopit jejich důvod a vyčistit všemi dostupnými způsoby jejich příčiny. Jsou tu mezi námi lidé, kteří jsou k tomu povoláni a je moudré, dát jim k jejich práci dostatečnou podporu.
V souvislosti s předcházející otázkou se někdy mluví o tom, že by rok 2012 mohl být jakýmsi sítem, který "oddělí zrno od plev". Lidem, kteří si probíhající změny uvědomí, prý může nabídnout možnost duchovní transformace a povznesení na vyšší úroveň bytí. Právě ti by prý mohli vytvořit na Zemi civilizaci zlatého věku, či by podle jiných teorií mohli být přeneseni do jiné, vyšší dimenze, případně na jinou planetu. Ti, kteří možnosti transformace nevyužijí, podle stejné hypotézy zemřou, protože jejich fyzické tělo nápor vysoké duchovní energie nevydrží. Jenže kde je ta laťka, která rozhodne o tom, kdo je dost připravený, a kdo nikoliv? Skutečně by mohlo v onom přelomovém roce dojít k rozdělení obyvatelstva planety a pokud ano, podle jakých měřítek?
Všichni lidé mají stejné možnosti, musíme se však sami svobodně rozhodnout, jak chceme prožít probíhající období kolem roku 2012. Pro to, aby naše fyzická těla zvládla příchod stále silnějších světelných energií, je nezbytné zintenzivnit práci na svém individuálním osobním rozvoji, rozšiřovat vědomí a pročistit svoje těla. A toto naše rozhodnutí je tím, co nás může rozdělit. Individuálně musíme být sladěni s tempem navyšování vibrací planety Země a také kolektivního vědomí lidstva. A protože jsme všichni propojeni, můžeme si zároveň navzájem pomoci, neustále se ovlivňujeme a tím si pomáháme. Navíc planeta Země pomůže těm, kteří se rozhodnou ji následovat.
V poslední době se mluví o tom, že se na Zemi začíná projevovat vliv jakési univerzální síly - dřív tu prý působila síla pozitivní, jež lidi podporovala v transformaci, a pak síla negativní, která se snažila probíhající duchovní změny brzdit, či úplně zastavit. Třetí síla však podle některých názorů měla střet těchto dvou elementů zastavit a přibrzdit nástup možných katastrofických událostí, aby lidstvu dala čas k ukončení duchovního vývoje. Máte o této univerzální třetí síle nějaké informace?
Na Zemi neustále přichází ve vlnách světelná stvořitelská energie, jež proniká naší hmotou, prosvětluje ji a vibračně pozvedá. V důsledku se to projevuje jako evoluční proces lidstva a planety Země. Tato energie se stále zintenzivňuje zároveň s tím, jak se rozšiřuje kolektivní vědomí lidstva a také roste jeho kapacita přijímat stále vyšší a intenzivnější světelné energie.
Druhá, relativně negativní síla, je reakce hmoty na prosvětlování, což je přirozená obranná reakce, aby toto prosvětlování probíhalo v souladu se schopností a kapacitou hmoty světlo pojmout. Třetí harmonizující světelná energie Jednoty přichází nyní na pomoc při slaďování procesu evoluce, aby probíhal ve větší harmonii a vyváženosti dvou protikladných energií.
Jak tento evoluční proces probíhá?
Celý evoluční proces probíhá individuálně a v jiné rovině zároveň kolektivně. Protože máme svobodnou vůli, máme možnost se změnám, přicházejícím se světlem, ve své nevědomosti, při lpění na starých hodnotách, bránit. Je to ale na úkor našeho přirozeného vývoje a evoluce planety Země. Pokud evoluční úroveň jednotlivce není v souladu s procesem kolektivním, tak následují intenzivní lekce pro jednotlivce (jakési doučování nad rámec kolektivního dění), aby kolektivní vědomí dohnal. Planeta Země pokračuje v evoluci svým tempem a je na nás, jestli se tomu přizpůsobíme, budeme potřebovat intenzivní doučování nebo dokonce propadneme.
Nová stvořitelská energie se projevuje umocněním těch procesů, jež v nás individuálně, ale také kolektivně probíhají. V aspektech, kde jsme vnitřně čistější, se navenek projevuje více pozitivně, a tam, kde se držíme starých hodnot, kde je ještě potřeba hmotu prosvětlit, tam se vyplaví na světlo nepříjemné situace, abychom se s nimi mohli již definitivně rozloučit. Tato silná energie stále více rozšiřuje naše vědomí. Lze to v určité podobnosti přirovnat ke stavům lidí po požití psychotropní látky. Pokud jednotliví lidé postoupili dále v evoluci svého vědomí, mají svá těla již více prosvětlena, vibračně výše a jsou prostupnější pro tyto energie, potom jim tyto energie pomohou ještě více rozšířit vědomí. V případech, kdy jsou lidé ještě hodně hmotní a prosáklí nezpracovanými negacemi, tato silná energie jim je bude silně a intenzivně v relativně krátkém časovém období vyplavovat a pak již záleží, jestli to zvládnou tak rychle zpracovávat, jestli naskočí na vlnu evoluce kolektivního vědomí. Protože stejný proces také analogicky probíhá u kolektivního vědomí lidstva, budou zřejmě tyto stavy a jejich projevy ve hmotném životě probíhat o to silněji v odpovídajících oblastech naší globální společnosti.
Existuje nějaký recept, jak by se lidé měli na rok 2012 připravit, aby ho pokud možno přežili ve zdraví? Nebo už je o osudu každého člověka rozhodnuto?
Pokud je člověk otevřený, jistě se k němu z okolí dostanou informace o fenoménu roku 2012 a pak již záleží na něm, jak na tato upozornění bude reagovat a jakou variantu budoucnosti bude chtít svou pozorností podporovat. Tento postoj je rozhodující pro to, jak bude období roku 2012 objektivně prožívat. A v souhrnu záleží na vědomí nás všech lidí společně, nebo dostatečné skupiny lidí, jak ho budeme objektivně prožívat v hmotné realitě planety Země. Je potřeba, aby lidé podporovali takový scénář vývoje, který chtějí prožívat. Proto by měl každý z nás pozorně a vědomě vyhodnotit informace, které k němu přicházejí, a pocity, které v něm vyvolávají a následovat vnitřní kompas, který ho vždycky směřuje k individuálně optimálnímu receptu. Univerzálně je nezbytné využít tento proces k intenzivní práci na svém osobním rozvoji, pomáhat ostatním podle svých možností, vzpomenout si na svoje poslání a vědomě se zapojit do probíhajícího procesu. Blížíme se ke konci nám určeného času k tomu, aby proběhla jedna vzdělávací etapa naší evoluce. Je potřeba po sobě uklidit a zaplatit účet za tyto lekce. Lidé, kteří si to uvědomí a pomohou planetě Zemi, to budou mít lehčí. Každý může přispět podle možností, které mu jsou dány nyní k dispozici. Někdo může pomoci znalostmi, někdo rukama, někdo penězi, ale tuto práci musíme udělat společně. To je také konec konců závěrečná zkouška této etapy naší školy života na této krásné planetě. Jsme optimisté, ale nic není vyhráno. Je nutné vědomé semknutí lidí a to náš národ umí a dokázal to již v minulosti.
Děkuji za rozhovor.
Kdo je Ing. Roman Viktor Motyčka?
Ing. Roman Viktor Motyčka je zakladatelem transformační Školy v Haluzicích. Škola vznikla živým procesem a společnou prací Ing. Motyčky a jeho manželky Kateřiny s pomocí přátel, rodiny, přírody a univerza jako energeticky silný a vibračně vysoko nabitý prostor, tj. jakási dimenzionální brána k energiím Jednoty. Pro podporu projektu existuje Nadační fond Školy v Haluzicích, který zajišťuje prostředky a zdroje, aby Škola naplno sloužila lidem k jejich probuzení v období kolem roku 2012.


2012 a Mgr. Ivana Muková

5. března 2011 v 0:22 | Enigma |  Po roce 2012

Mgr. Ivana Muková:
Po transformaci překonáme zákony hmoty!
Posledních několik let se často mluví o roce 2012, který by se pro lidstvo měl stát jakýmsi přelomem. Ale názory na to, co se toho roku má stát, se velice liší - někteří hovoří o totální katastrofě, která zničí lidstvo, jiní o duchovním přerodu. Co se podle vás roku 2012 stane?
Scénář vzestupu a roku 2012 byl pozměněn už několikrát, protože o budoucnosti planety a dalších velkých celků rozhoduje kolektivní vědomí, čili shluk všech myšlenek těch konkrétních jednotlivců. Vždy je nejpravděpodobnější uskutečnění té verze budoucnosti, na níž se soustředí co nejvíc lidí, které je věnována největší pozornost, a to podle esoterického zákona: na co se soustředí, to roste. Takže vlastně svědomitě a poctivě říci, co bude, to nemůže asi nikdo. Je však možné vycítit, který scénář má největší pravděpodobnost uskutečnění. Ale zbývají ještě dva roky a scénář budoucnosti se pořád může změnit. V souvislosti s probíhají transformací se často mluví o mayském kalendáři, ale v tom vůbec nestojí, že by měl být konec světa. Spíš asi nastane konec světa takového, jak ho známe. Ale představte si například, že bychom se probudili, a všichni byli jasnovidní. Tak to by byl konec světa jako malovaný. Protože třeba obchod je založený na tom, jak toho druhého převezu a vytáhnu z něj co nejvíc peněz. Politika je založená na tom, že voličům slíbíte něco, co nemusíte splnit. Války nebudou mít smysl, když budete předem znát strategii nepřítele. Kdyby byli všichni jasnovidní, svět jako takový by začal fungovat úplně jinak než předtím... Možná, že by právě tohle mohl být ten prorokovaný konec světa...
A jaký máte názor na onu duchovní transformaci, o níž se v souvislosti s fenoménem roku 2012 také často mluví?
Duchovní transformace planety a lidstva už vlastně probíhá, a to kvůli působení transformačních energií, které na Zem přicházejí z galaktického jádra. Jejich vliv můžeme vidět třeba na některých transformačních příznacích - rozpad partnerských vztahů, ztráty zaměstnání, projev nejrůznějších nemocí, finanční krize. To už je pro jednotlivce často konec světa, jak ho do té doby znal. Ale tyto energie způsobují rovněž fyzické transformační příznaky - lidé mají zničehonic závratě, spánkový rytmus je rozházený, objevuje se občasná nevolnost atd. Důvodem vzniku těchto transformačních příznaků jsou právě transformační energie, které do našeho světa přinášejí vyšší vibrace. Lidské tělo není na vysoké energie zvyklé, takže potřebuje čas, aby se přizpůsobilo novým podmínkám. Některé příznaky jsou tak náročné, že si člověk myslí, že se zbláznil. Psychiatři a psychologové, kteří nejsou seznámeni s průběhem psychospirituální krize, tyto lidi odsuzují k psychiatrickým diagnózám, ač se v současné době jedná o přirozený jev. Byť ne všechny příznaky duševních chorob mohou být přičítány transformaci. Součástí transformace je ovšem i změna vnímání času. Začínáme čas vnímat úplně jinak, než dřív.
Zmiňovala jste se o duchovních energiích, které napomáhají transformaci. Co je to vlastně zač a jak fungují?
Jde o jemnohmotné energie, které jsou postupem času stále intenzivnější. Představme si, že jsou k nám z Univerza vysílány jisté paprsky energie, na které byla planeta napojena. Ale jak si Země a lidé na ní rozšiřují vědomí, tak duchovních paprsků zachytává víc a víc.
Mnoho názorů se shoduje v tom, že události roku 2012 mohou být jakýmsi sítem, které má oddělit zrno od plev. Připravení jedinci prý mohou dosáhnout duchovní transformace a stát se dokonalejšími bytostmi s mnohem rozsáhlejšími schopnostmi. Ale ti nepřipravení údajně nemusí probíhající změny fyzicky ani psychicky zvládnout a jejich život může být dokonce ohrožen. Co si o tom myslíte?
Je možné, že nepřipravení lidé působení transformačních energií nemusí zvládnout a jejich fyzická těla i jejich psychika mohou kolabovat. Protože my vlastně dosud nevíme přesně, co toto záření s našimi těly dělá. Toto je naprosto bezprecedentní doba. Za dobu existence lidstva něco podobného ještě nenastalo. My tím procházíme jako první.
Ale podle jakých měřítek se bude posuzovat, kdo transformaci zvládne, a kdo nikoliv?
Jde především o to, že na úrovni duše už se každý jedinec rozhodl. V této etapě už je rozhodnuto, kdo chce zůstat v naší současné, tzv. 3 dimenzi, a kdo se chce dále vyvíjet, pokračovat v evoluci a přejít na vyšší úroveň - do vyšších dimenzí. Ale také jde o to, že vyšší vibrace spojené s vyššími dimenzemi nejsou všem lidem příjemné. Takže se zřejmě vlivem transformačních energií začnou oddělovat skupiny lidí podle výše jejich vibrací. A pokud lidé během transformace zemřou, není to přece tragédie - duše člověka je nesmrtelná, takže je zbytečné se bát o osud fyzické schránky...
Myslíte, že součástí transformačního procesu jsou i globální přírodní katastrofy, před nimiž mnozí lidé varují?
Ale ty přírodní katastrofy už se dějí. Planeta je také živá duchovní bytost, která má vlastní vědomí a očišťuje se. A katastrof bude přibývat. Stejně, jako je s námi třeseno v našich osobních životech - proberte se, začněte být sami sebou, přestaňte hrát ty kolektivní hry, žijte autenticky opravdu to, co chcete, a ne to, co se od vás očekává, jak jste byli společností naprogramovaní - totéž vlastně dělá i planeta. Projevuje se nahromaděné napětí, jak byla dlouhé věky nemilosrdně vykořisťována. Byla považována za objekt - něco, co se dá vlastnit. Ale teď se všechno změní.
V jednom svém článku jste se zmiňovala, že by lidé po transformaci mohli získat neobvyklé schopnosti. Jaké máte na mysli?
No, to je ten konec světa - tím myslím třeba telepatii, mnohem jemnější vnímání, cítění a podobné schopnosti. Myslím, že transformace, duchovní vývoj a vývoj vědomí je rozšiřováním horizontu. A to neznamená jen intelektuální rozšiřování, ale i naciťování - cítění energií a jiných životních forem a entit, které nemají lidskou formu, ať už to jsou duchové stromů, mimozemšťané nebo archandělé či cokoliv podobného. Je důležité si uvědomit, že člověk není jediný vnímající tvor. Po transformaci navíc překonáme zákony pevné hmoty a získáme moc ovládat hmotu pouhou myšlenkou...
Někteří lidé naznačují, že až se planeta Země očistí, tak začne obroda, jež možná odstartuje právě v Čechách, dokonce se tu prý měl roku 1981 či 1982 narodit druhý Spasitel...
Co by tady ten Spasitel dělal? A proč by zrovna Češi měli být vyvolený národ? Vždyť třeba Slováci jsou blíž geografickému středu Evropy. Tohle mi přijde jako obrovská spekulace. A myslím, že se v tom projevuje i jistá duchovní pýcha. Já tomu moc nevěřím. Každý národ se cítí povolaný.
Zmínila jste se o tom, že se scénář budoucího vývoje několikrát změnil podle toho, jak lidé uvažují. Změnil se k pozitivnímu, tedy že se lidé začínají probouzet, nebo naopak?
Ano, lidé se začínají probouzet a jde to geometrickou řadou. Já se technikám duchovního vývoje věnuji od začátku 90. let a můžu potvrdit, že lidé, kteří se tomu začali věnovat před dvěma lety, tak za ty dva roky stihli to, co my jsme dělali pět let. Či za pár měsíců stihnou podstatně víc práce, než lidé tenkrát.
Naznačovala jste, že se na úrovni duše každého člověka již rozhodlo - co když si teď někdo uvědomí, že až dosud nežil dobře a chce s tím začít něco dělat. Existuje ještě nějaký recept, jak se na rok 2012 připravit?
Rozhodnutí na úrovni duše je na úrovni duše. To neznamená, že jsme si toho vědomí. Vaši čtenáři mohou čekat na určité kódy, jež k nim z okolí přicházejí, aby se probudili. Někdy vás probudí určité spojení slov a něco vám docvakne. Nebo vám nějaký názor, který si někde přečtete, zapadne do mozaiky jako chybějící střípek, a všechno pochopíte. Každý máme svůj individuální čas probuzení i vývoje. Duchovní život není závod, kdo se probudí dříve. Je to spíš o prožitku a vnitřní bohatosti. Zastavit se a uvědomit si, co mi přináší radost, co můžu udělat proto, abych byla šťastnější. Vnější svět nás masíruje a sráží, jak může. Ta cesta, kterou bych doporučila, je hledat, jak bych mohla do života vnést víc radosti a potěšení z toho, co dělám...
Děkuji za rozhovor.
Kdo je Mgr. Ivana Muková?
Mgr. Ivana Muková je překladatelka, lektorka a multidimenzionální léčitelka. Je autorkou mnoha textů o probíhajících změnách v paradigmatu vnímání reality, o evoluci kolektivního vědomí lidstva a vzestupu Země, které jsou publikovány na internetu i časopisecky, přeložila 17 knih z oblasti esoteriky a beletrie. Pořádá andělské semináře a léčivé meditace, poskytuje také konzultace v psychospirituální krizi a při transformaci, ve vybraných případech provází své klienty regresemi s jejich andělem strážným ke skutečné příčině jejich problémů. Kontakt najdete na jejích osobních stránkách http://www.ivanamukova.estranky.cz. V roce 2007 vytvořila pro ty, kdo chtějí žít jinak než konzumní většina, společenskou síť Nová Země - vzestup planety Země a lidstva do vyšších dimenzí, která má asi 2300 členů - http://novazeme.ning.com. Kromě metafyzických zájmů čte a píše poezii a věnuje se výtvarným činnostem - http://fragmenty.blogspot.com.


2012 a Ing. Pavel Karpeta

5. března 2011 v 0:16 | Enigma |  Po roce 2012

Ing. Pavel Karpeta:
Lidstvo může ovlivnit, jaká budoucnost ho potká!
Posledních několik let se stále častěji mluví o roce 2012. Názory na to, co by se mělo stát a jaký to bude mít na lidstvo vliv, se však velice liší. Je rok 2012, konkrétně onen zimní slunovrat 21. prosince 2012, něčím výjimečný, či to bude den jako každý jiný?
Bude to den jako každý jiný. Dění, které je s oním dnem spojováno, je už dávno v běhu a poběží i po tomto datu. Osobně to vnímám jako velký střet sil v makrokosmu, který existuje nezávisle na naší vůli, a který je důsledkem změn poměru sil v souvislosti s posunem pozic sluneční soustavy vůči galaktickému jádru. Nepochybuji o tom, že výsledek tohoto střetu je již variantně naprogramován a dán právě změnou poměru sil ve prospěch Světla. Považuji za samozřejmé, že člověk a lidstvo jako celek může ovlivnit konečný výsledek toho, zda se projeví lepší či horší varianta. Ovšem tím hřištěm, na kterém my lidé můžeme a máme být činní, není makrokosmos. Naším hřištěm a rovinou, která je nám vyhrazena, je náš vlastní mikrokosmos. Ten je plně v naší moci a jeho rekonstrukce vlastní silou je díky přítomnosti transformačních energií možná a žádoucí. A mikrokosmos každého z nás po rekonstrukci poté, kdy se k tomu rozhodneme, zcela zákonitě ovlivní příznivým způsobem také situaci v makrokosmu. Protože mikrokosmos každého z nás je s makrokosmem úzce propojen.
Co přesně myslíte tím mikrokosmem, na kterém bychom měli pracovat ?
Tím mikrokosmem je naše vlastní nitro. A ukazatelem k němu je pro nás znalost skutečného významu Kristových slov o široké a úzké cestě. Širokou cestou, kterou jdou dnes - podobně jako v minulosti - téměř všichni a která nikam nevede, je cesta hledání čehokoli mimo nás ve vnějším světě. Ale cesta do vlastního nitra je tou úzkou cestou podle Krista. Cestou, jíž jdou stále jen nemnozí, ale která vede k cíli. Právě na této cestě máme možnost v sobě objevit a probudit multidimenzionální sílu ukrytou v našem nitru. Tato mocná síla může změnit a zcela jistě změní nás samotné a naše vyzařování směrem do makrokosmu. Tato síla našeho nitra je zatím tlumena vlivem určitých sil, jež kolem nás působí již po tisíciletí a jejichž skutečného působení si většinou nejsme vědomi. Ze strany našeho okolí jsou vyvíjeny účinné aktivity, jak nám zabránit tuto sílu objevit a použít. Je tady už po dva tisíce let církev svatá, jež nás vede zcela cíleně směrem k názoru, že duch je všechno a tělo není nic. Pak jsou zde ateisté, kteří nám odpadlíkům od jediné správné víry logicky podsunují myšlenku, že existuje jenom tělo a duch i duše jsou výplody chorých mozků. A aktuálně teď mezi námi na Zemi působí mnoho falešných proroků, kteří ty z nás, kdo jsme neuvázli v některé z předchozích dvou pavoučích sítí, chytají do tenat víry v to, že jedinou cestou je opět cesta k duchu. A fyzické tělo /a jeho vědomí - ego/ je nám při tom na překážku. Vedou nás k tomu, že je tělo třeba jaksi prosvítit, nějakým způsobem umenšit, ovládnout nebo rozpustit, aby nám lidem nepřekáželo na cestě k duchu. Všechny ty tři cesty však vedou do pekel. Protože nemají na programu nic menšího než ve vzájemné spolupráci nás všechny držet v situaci, kdy je nám bráněno odstranit duální roztržení naší pravé lidské podstaty v inkarnaci zde na Zemi. My lidé jsme zde totiž duálními bytostmi v duálním světě a právě v přijetí této duality a vzájemné spolupráci obou duálních bytostí v nás je skryta ona multidimenzionální síla, kterou je nám tak ze strany okolí bráněno poznat.
Hovoříte o naší dualitě, tedy o dvou bytostech v nás. Můžete to upřesnit? V čem vidíte tu multidimenzionální sílu?
Dobrá otázka. Pro nás, kteří žijeme na Zemi ve fyzickém těle, je naprosto klíčová spolupráce dvou samostatných bytostí v nás - dvou samostatných vědomí, vědomí ducha a vědomí těla. Je nutné si uvědomit, že ten v nás, který přichází shora, tj. náš duch, se spojuje s tím v nás, který přichází zdola, tedy s naším tělem. A oba se spojují v nás samotných, kterými tady na Zemi jsme, tedy v naší duši. A pozor prosím, vezměte zcela vážně, že ta dvě vědomí ducha a těla v nás jsou po dobu inkarnace naprosto samostatná a proto se zcela přirozeně chovají jako soběstačné a také sebe-vědomé bytosti. V jistém smyslu slova existuje něco jako vnitřní manželství ducha /mužský princip/ a těla /ženský princip/, tedy muže a ženy v nás. A jistě nemáte problém pochopit, že jako v každém manželství je velmi důležité, jak se k sobě oba manželé navzájem chovají. Zda si rozumí, dokáží si vyjít navzájem vstříc a chovají se k sobě slušně. Protože pokud tomu tak není, vy jako žijící člověk ve své duši jako součtové bytosti, kterou tady na zemi jste, prožíváte zmatky, hrůzy a průsery ve vás vznikajícího a existujícího neporozumění těch dvou. Multidimenzionální silou v každém z nás nazývám tu sílu, která se nám zákonitě otevře poté, kdy tyto dva v nás spojíme duální láskou a naučíme je vzájemně spolupracovat ku prospěchu prožívání tohoto světa naší duší. Protože tento svět prožíváme právě z pozice této součtové duše.
Mohl byste to nějak rozvést? Jaké důsledky z toho podle Vás pro náš život plynou?
Ze své dlouholeté praxe při rekonstrukci lidské psychiky vím, že se v naprosté většině z nás ta dvě vědomí, tedy vědomí ducha a vědomí těla, bytostně nesnášejí. A budete zřejmě velmi udiveni faktem, že je to právě naše vědomí ducha, tedy naše pravé "Já", které nemá rádo a v mnoha případech přímo nenávidí druhotné, promítáním kvalit "Já" do hmotné roviny vyvolané vědomí "já" /ego/. V běžném člověku tato dvě "Já" a "já" naprosto nespolupracují a jak už bylo výše řečeno, jejich nespolupráce je plně podporována existujícími systémy víry zde na Zemi. Ano, víry. Protože i ateisté jsou věřící, jen nikoli v boha, ale s prominutím v h…. A ona multidimenzionální síla je skryta právě v pochopení nutnosti vzájemné koexistence a vědomé spolupráce obou našich vědomí v duši skrze prožívání vzájemné duální lásky a bezpodmínečné přijetí vědomí vlastního těla vědomím ducha. Dovolte mi v této souvislosti tento malý příměr. Přirovnejme existenci multidimenzionální síly v nás ke krabičce zápalek, kterou nosíme všude s sebou, aniž bychom si byli vědomi možností, které nám její využití skýtá. Po mnoho inkarnací a mnoho let tohoto života trpíme chladem vzájemně negativních postojů těch dvou vědomí v nás, které přijímáme do sebe často již v prenatálním období pod tlakem tradic hmotného okolí. Jistě je vám známo, že to, co je uvnitř v nás, to si z okolního světa přitahujeme. To vše se prudce změní, když pochopíme, že je v našem nitru, v oné krabičce zápalek, ukryta dvojice energií sirky ducha a škrtátka těla. A dáme-li určitým způsobem vědomě k sobě tyto části sama sebe a škrtneme sirkou /propojíme-li je vzájemnou láskou/, vyvoláme tím k existenci onu multidimenzionální sílu očistného ohně, který naplní naše nitro a vyžene z něho chlad negativity, běžně do něj distribuovaný po celý život z našeho okolí. Tento plamen lásky zažehnutý vědomou spoluprací obou našich skutečných "Já" a "já" po dobu inkarnace vede k hřejivému pozitivnímu přístupu vědomí ducha k vědomí vlastního těla, k životu, světu i k lidem v našem okolí. A mění vyzařování našeho mikrokosmu z negativně laděného na méně a později i silně pozitivně laděné. A to mění náš život tady a tuto změnu samozřejmě makrokosmos kolem nás nemůže ignorovat. Jde tedy jen a jen o to, kolik z nás lidí tohoto světa dokáže tuto změnu ve svém mikrokosmu udělat.
Takže Vy vidíte v souvislosti s rokem 2012 prostor pro transformaci každého z nás ve vlastním mikrokosmu. Myslíte, že touto cestou lidé mohou dění v roce 2012 ovlivnit?
Ano, v tomhle směru jsem mírným optimistou. Vzpomeňte si na slova bible o tom, že pár spravedlivých mohlo zachránit Sodomu a Gomoru před zničením. Skeptickým jsem ovšem pokud jde o to, kolik lidí, a zda vůbec, se touto cestou vydá. Agresivita stresujících faktorů emitovaných silami tohoto světa, které si změnu nepřejí, rok za rokem stoupá a stoupat nutně bude. Tato doba je podle mého vnímání skutečně dobou třídění zrna, jak je zmiňováno v bibli. Jako člověk dokonale vnímám v celé její neutěšenosti roli křesťanské církve v historii tohoto lidstva. Což ovšem neznamená, že bychom měli zejména to, co je spojeno s Ježíšem Kristem a starými texty do bible vloženými, jako zdroj důležitých informací podceňovat.
Jeden z úhlů pohledu na ty změny, které se mají v rámci tzv. fenoménu roku 2012 dít, naznačuje, že ti lidé, kteří se dokážou úspěšně transformovat, se přesunou do nějaké vyšší dimenze či světa...
Pomozme si opět příměrem. Díváme-li se na člověka jako na trojici samostatných těl rozdílných vibrací - tedy ducha, duše a hmotného těla - spolu spojených stříbrnou páskou, máme před sebou vizi tří mezi sebou propojených, dejme tomu kulových útvarů, pohybujících se v čase stejným směrem v rozdílných vibračních výškách. Postaví-li se nám do cesty hřeben pohoří /vibrační hranice pro přechod třeba do vyšší dimenze této Země/, jde o to, abychom je jako celek oněch tří kulových útvarů dokázali zdolat. A to můžeme dokázat jen tím, že našemu duší odmítanému a duchem nemilovanému hmotnému tělu /a jeho vědomí/ dodáme ze strany duše přijetí a ze strany ducha lásku, která zvýší vibrace vědomí našeho hmotného těla, a to ve svých konečných důsledcích umožní tomu zákonitě nejslabšímu článku řetězu trojice duch-duše-tělo ono pohoří spolehlivě přeletět. Pokud se nám to nepodaří a my se o něj zachytíme, je to jen a jen náš problém a přirozeně budeme prožívat něco zcela jiného než v tom případě, kdy se nám podaří ono pohoří zdolat.
Pokud se tedy tohle někomu z nás podaří, co to pro něj bude znamenat?
V rozsahu našeho rozhovoru nemohu zacházet do podrobností. Je částí mého vnitřního poznání získaného za ta léta, že existuje ve vyšší dimenzi něco jako sesterská planeta Země, jejíž pracovní název je Planeta světla. Tato Planeta světla by snad podle všeho mohla být totožná s onou dimenzí, o níž koluje na internetu zpráva jako o dimenzi 5D. Měl jsem příležitost po dobu několika let v 90. letech minulého století průběžně sledovat dění přípravy této planety k přijetí bytostí tohoto světa a mám zcela zřetelné signály o tom, že na ni již byli z jemnohmotných světů převedeni ti, kteří vyhovují její vibrační úrovni a v současné době nevlastní hmotné tělo. Přesně jak se uvádí v bibli: o něco nás, kteří jsme dosud v těle, předejdou ti, kdož jsou bez těla. Mám rovněž i poměrně podrobné informace o tom, že je dokončen i výběr těch, kteří dosud žijí mezi námi v hmotných tělech a budou ke dni "D" z této Země vzati a v tzv. oslavených tělech přeneseni rovněž na onu Planetu světla. A to aniž by zde po nich zůstala jejich hmotná těla. Rozhodně se tak ovšem nestane vtažením do UFO a kosmických lodí mimozemšťanů. Tohle je pustá dezinformace, která má zmást ty, u kterých to přichází v úvahu. Až se to stane, bude to posledním zvoněním pro ty, kteří zde zůstanou. Posledním zvoněním, že třídění zrna je započato.
Můžete nám přiblížit svoji představu toho, jak to konkrétně v pozemských podmínkách může probíhat? Dejme tomu, že se ocitnu ve skupině vyvolených a přijde den "D". Co mohu očekávat?
Stane se ve větším měřítku a organizovaně to, co se na Zemi běžně stává. Tento proces přechodu do jiných dimenzí není vůbec na Zemi neznámý. Jde o přechod otevřenými mezidimenzionálními či možná lépe řečeno "hvězdnými branami". Určitým způsobem půjde o záměrné otevření těchto "hvězdných bran" v bezprostřední blízkosti takto vybraných jedinců. A ti budou vyzváni k přechodu. Při respektování své svobodné vůle, samozřejmě. I těmto vyvoleným se může stát, že budou váhat rozhodující krok učinit a promeškají ten správný okamžik. Běžnou zkušeností lidstva je náhodné otevírání těchto "hvězdných bran", které stojí za mnohým nevysvětlitelným zmizením lidí v současnosti i blízké či daleké minulosti na čas nebo úplně z tohoto světa. Kdo kdy nečetl něco o tom, jak se zmizelý člověk vrací s několikadenním, případně několikaměsíčním zpožděním do této reality, aniž by on sám či kdokoli jiný spolehlivě mohl prokázat, kde se v inkriminovanou dobu pohyboval či nacházel. O těchto případech se dočítáte mnohdy v denním tisku, jsou dokumentovány docela dobře v příslušné literatuře. Tyto brány existují do mnoha paralelních světů a v nich existující potenciál energie vyrovnává potřebný energetický náboj fyzického těla, které pozvedá na novou vibrační úroveň. Tento proces také tělo uzdravuje a činí jiným, což je podstatou oné poznámky o oslavených tělech.
Jestli tomu rozumím správně, tak ty události spojené s rokem 2012 už probíhají a mají se stále zrychlovat a zintenzivňovat. Co se stane s těmi, kdo nebudou moci aktuálně tuto laťku v rámci své duchovní transformace přeskočit?
Dění na Zemi potom přejde do definitivní fáze skutečné očisty. Země v rámci této očisty s mnoha poměrně dramatickými průvodními jevy zahájí svůj posun ve vibracích do fáze označované na internetu jako 4D. Toto dění může variantně nabýt mnoha podob, takže je zbytečné o tom spekulovat. Nástin předpokládaných projevů kolem této transformace je možno najít ve starých textech proroků snad ze všech historických období lidstva, např. u Nostradama a nověji u Edgara Cayceho. V každém případě část lidí, kteří projdou tímto obdobím a udrží si i v oněch mimořádně obtížných podmínkách vysoké vibrace vědomí všech svých těl, se po svém odchodu z inkarnace mohou připojit k těm, kdo ve dvou fázích na onu Planetu světla /jinak sesterskou planetu dnešní Země/ dostali už dříve. Další, kteří projdou oním obdobím jakž takž dobře, se budou nově zrozovat na této transformované Zemi typu 4D a pokračovat ve svém vývoji. Podstatná většina lidstva, ať již bude událostmi na Zemi z jejího povrchu smetena válkou, nemocemi či přírodními živly nebo zemře běžnou smrtí, se bude muset spokojit s dalším vývojem mimo sféry svobodné vůle. Hovoří-li se v bibli o smetení do jezera plného síry, nevylučuji, že jde o popis tohoto děje.
Jak se člověk může nad tu hranici přechodu do 5D dostat? Máte nějakou radu, jak se lze nějakým způsobem duchovně pozvednout a tuto laťku překonat?
Částečně jsem na tuto otázku odpověděl již výše. Shrňme si to stručně do tohoto odstavce.
Je nutno začít mít konečně naplno rádi sami sebe. Tedy spojit vnitřní duální láskou svého ducha a své tělo ve své vlastní duši a uvolnit tak onu již zmiňovanou multidimenzionální sílu. Před nastartováním skutečné duální lásky k sobě je váš duch v pozici toho, kdo příliš zájmu o problémy svého hmotného vědomí nejeví a pokud ano, spíše je bagatelizuje a odmítá řešit. Příčinou toho všeho je fakt, že se cítí povznesen nad všechnu tu špínu tohoto světa, ve které se jeho hmotné vědomí nutně pohybuje a mnohdy ji bez opory svého ducha nezvládá. Vědomí těla je nezájmem svého ducha hluboce frustrováno, znechuceno a zraněno, a mnohdy, nevěda si rady se svými aktivitami, se snaží převzít iniciativu a ve společné duši se uchopit vlády. To je z obou stran pro vás, kteří tu žijete jako ona duše, velmi bolestivé a dramatické. Pokud se vám to podaří, tahle získaná multidimenzionální síla může být poté vámi využita k likvidaci strachů a přestavbě vlastních starých strnulých emocionálních a mentálních vzorců, které jste nedořešili ve svých minulých životech. Právě otevření oné multidimenzionální síly vám umožní to, co bývá v literatuře zmiňováno jako možnost řídit si svůj život sami. A to se vším všudy, včetně čištění vlastní karmy a všech nerovnovážných stavů vlastní psychiky s dopady do vibrací vaší duše. Konkrétní popis této tzv. úzké cesty podle Krista, která vede k cíli, můžete najít na mých webových stránkách.
Jakým způsobem lze ducha smířit s tělem?
Je důležité jednat se svým tělem jako se svým parťákem. Má to skvělé výsledky. Svět vám zrcadlí to, co máte vevnitř. Když se nemáte ráda, tak vás ani lidé nemají rádi. Když se nepřijímáte, tak vás ani lidé nepřijímají. Musíte mít rádi a přijmout své fyzické tělo. Výsledkem toho přijetí je, že aktivujete svou srdeční čakru, která spojí vaši fyzickou a duchovní stránku a odstraní rozervanost, která lidi trápí. Navíc si otevřete duchovní kanál a můžete začít přijímat energie shora i zdola, a tím usnadňujete svou transformaci, a navíc pomáháte s transformací i Zemi. Ale když nemáte lásku k sobě, tak je kanál blokovaný.
Jen abych to shrnula - mluvil jste o tom, že v souvislosti s rokem 2012 probíhají velké změny, ale že to zřejmě nebude nic skokového, že by se to stalo v ten jeden konkrétní den. Dá se říct, kdy to podle vás začalo?
Na to se názory různí. Já si troufám říct jenom jednu věc - že se tady v našem světě začaly projevovat různé síly, které jsou přímo přítomny v naší sluneční soustavě. A jde i o síly, které jsou galaktického charakteru. Některé nás podporují, některé nás chtějí ovládat, některé nám chtějí zase pomoc a tak dál. Ale jsem si prakticky jist, že po roce 2000 sem vstoupila další síla z centra vesmíru, síla mimo čas a prostor, tedy božská síla. A teď na Zemi působí tak, že brání volnému působení jedněch i druhých. Zdá se, že jejím cílem není nic jiného, než ponechat lidstvu a každému z nás čas na svůj vývoj. Řekl bych, že přítomnost a budoucnost se díky tomu mění - proto ty Nostradamovy a Cayceho předpovědi se jakoby opožďují. Protože z vůle stvořitele naší části vesmíru se čas jakýmsi způsobem natahuje a dává se lidem ještě příležitost, aby to konečně pochopili.
Jestli to chápu správně, tak když něco pochopíme, tak vývoj civilizace možná bude směřovat k lepším zítřkům, a když to nepochopíme, tak se naplní ty katastrofické vize?
To neví nikdo, jen ti nahoře v onom vesmírném dispečinku. Je možné, že do toho zasáhne síla, která není předvídatelná a zasáhne správným směrem ve prospěch člověka této Země. Radím ale na to nespoléhat.
Kdy k tomuhle všemu podle Vás dojde?
Dokud prokazatelně nedojde k tomu zmizení velkého množství lidí, aniž by tu po nich zůstalo fyzické tělo, můžeme být podle mého názoru poměrně v klidu. Ale kdy to bude, to vám neřeknu.
A jací lidé podle Vás zmizí?
Lidé, kteří zmizí, jsou ti, co na sobě hodně pracovali a dosáhli vysoké duchovní úrovně. Bude mezi nimi hodně dětí. Dnes se na Zemi rodí mnoho indigových a křišťálových dětí, a ty už na Zem přicházejí s tím, že půjdou na tu planetu 5D. A s nimi půjdou ti dospělí, kteří si stačili zajistit přesun přes tu laťku. Bude to planeta dětí.
V této souvislosti se někdy hovoří o tom, že by se na Zemi mohl objevit nový Spasitel, který se podle některých pověstí mohl dokonce narodit v Čechách...
Byl zvěstován příchod Syna člověka. A to, co se tu děje, to už má charakter druhého příchodu Ježíše Krista. Ale nebude to žádný fyzický příchod - nepřijde Ježíš Kristus, ale bude tu onen předvídaný Syn člověka. Bude tady jako člověk a do připravené nádoby jeho těla jednou sestoupí na čas nejvyšší duch této části vesmíru. Je psáno v proroctvích, že tento nejvyšší duch přinese ještě jednou Kristovo učení. Poslední soud, o němž se píše v bibli, bude v podstatě o tom, zda lidé dokáží nebo nedokáží přijmout Kristovo učení v pravé podobě. Protože když ho přijmete, začnete mít ráda sama sebe, začnete zvedat své tělo nahoru a spousta věcí se změní...
A máte nějakou radu, jak se mohou lidé na možné události připravit?
Lidé by měli jít po cestě vnitřní transformace a nedoufat, že s nimi někdo něco udělá. Nikdo s nimi nic neudělá. Lidé by na sobě měli pracovat, hledat pravdu ve svém nitru a odstraňovat všemožné bloky a negativní nánosy, které na ně naházela současná konzumní civilizace... A klíčové je, začít mít rád svoje tělo a tímto způsobem přiblížit hmotné tělo éterickému duchu a vytvořit z nich parťáky... Když se chcete začít mít ráda, potřebujete na to pouhých deset dní. Když pochopíte princip, tak je to vlastně celkem snadné... A ti lidé, kteří se to naučí, jsou po třech měsících úplně jiní. Nemůžete ovlivnit, co se stane s lidstvem, ale můžete ovlivnit, co se stane s vámi...
Děkuji za rozhovor.
Pozn.: Tento psaný rozhovor se od původního záznamu rozhovoru značně liší. Byl zaslán písemně panem ing. Pavlem Karpetou.
Kdo je Ing. Pavel Karpeta?
Ing. Pavel Karpeta, strojař a havíř, pod vlivem velké životní krize ve zhruba čtyřiceti letech zběhl od ateismu a materialismu k duchovnu a studiu energií stojících za tímto světem. Prošel fází praktické magie, léčitelství a studia řady duchovních nauk, aby dnes zakotvil v oblasti, která mu nejlépe vyhovuje. Tou oblastí je rekonstrukce lidské psychiky osobitou metodou postavenou na vlastní zkušenosti a životní praxi, o níž on sám říká, že není ničím jiným než praktickou aplikací lidmi dávno zapomenutého, nebo přinejmenším k nepoznání deformovaného učení Ježíše Krista. Blíže se o jeho práci a pohledech na svět můžete informovat na www.ragauian.cz, nebo v internetovém magazínu Jaroslava Chvátala na adrese www.matrix-2001.cz. Momentálně ing. Karpeta pracuje a přednáší v Praze. Jeho motto: "Ono to opravdu funguje... Nevěříte? Zkuste to!"


2012 a Antonín Baudyš

5. března 2011 v 0:08 | Enigma |  Po roce 2012

Astrolog Antonín Baudyš:

Je třeba si uvědomit, že běží o něco důležitého!

Posledních několik let se často hovoří o roce 2012, který by se pro planetu a lidstvo měl stát jakýmsi zlomem ve vývoji. Názory na to, co by se v tomto období vlastně mělo stát a jaký to na lidstvo bude mít vliv, se však často radikálně liší. Možná by se dalo s trochou nadsázky říci, že o tom všichni mluví, ale nikdo vlastně nic neví... Co se podle vás stane, pokud vůbec něco?
Stačíme na to, abychom pozorovali trendy a kombinovali informace. Ale budoucnost neznáme. Knihy k tématu mayského kalendáře přeložené do češtiny jsem četl. Bonewitze, Argüellese, Callemana či Hand Clow. Napsali je výjimečně talentovaní lidé. Napsali je s neskrývaným etosem a touhou po vnitřním probuzení lidstva. Ztotožnit se s představou konce času mi však nejde. Konec času si totiž nedovedu nijak představit. Můžete se ve věci roku 2012 ptát kohokoliv z alternativního prostředí. Každý z nás vám však odprezentujeme pouze náš vlastní systém přesvědčení, který má většinou kořeny v nějaké dlouhodobé filosofické linii, jež vznikla ještě dříve, než jsme se o prosinci 2012 něco dověděli. Téma roku 2012 se tak nabízí jako příležitost, jak svou vlastní filosofickou linii zvýraznit, postavit na podstavec. Sám si myslím, že s rokem 2012 se opravdu spojuje určitý skutečný proces. A tento proces už teď běží naplno. Je těžké chtít stanovit nějakou hranici, v kterém okamžiku tento proces začal. Každopádně se ten proces jeví tak, jako když se jím vyhrocují a staví proti sobě kladné a záporné tendence lidstva. Lidstva jako celku.
Mohl byste tyto tendence nějak popsat?
Onu pozitivní tendenci vnímám jako růst vědomí. A na růst vědomí navazuje probouzení duchovních schopností. A vůbec vnímání duchovních souvislostí. Když tuto růstovou linii domýšlíme dál, pak v té představě může být zahrnuta zajímavá naděje. Naděje na to, aby buď lidstvo celé, nebo jeho část, udělali v poměrně krátké době poměrně velký posun v duchovním vývoji. Posun, z kterého by se mohlo nabídnout méně zotročující uspořádání společnosti a jejích vztahů. Poptávka po tom, abychom žili v menší závislosti na práci a na penězích, ta poptávka tu už je. De facto, abychom naši energii nenechávali zneužívat. Nicméně si myslím, že v různých podobách byla tato potřeba na planetě přítomna, až kam oko historikovo dohlédne. Takže se nedá tvrdit, že je to něco úplně nového. Uvedu vám příklad. Ještě před nějakými pěti či deseti lety se mně - a jistě nejen mně - zdálo, že žijeme ve velmi předvídatelné době, která je skrze svoji předvídatelnost téměř nezajímavá. Ale uplynulo pět deset let a vidíme opak. Naše doba je všechno, jen ne předvídatelná. Zdá se, jako kdybychom se blížili k určitému bodu zlomu, za nímž se těch příštích scénářů nabízí hned několik. Scénáře, které jsou vzájemně protichůdné. A jak to bývá, jeví se být i nevratné.
Který z těch možných scénářů je podle vás zatím nejpravděpodobnější?
Budu vám vyprávět poměrně extrémní představu. Nabízejí se nám úvahy o možnosti, kdy by budoucnost pro celek lidstva nebyla společná. Že se může rozdělit do dílčích linií či scénářů. Což zní jako dokonalá science-fiction. Teď si to ještě nedokážeme představit. Jenže stejně tak nevíme nic o takzvaných dimenzích. Nemluvě o tom, že nejspíš zcela zastaralé jsou i naše představy o čase a jeho fungování. Co když se jakási duchovně více vyvinutá část lidstva vzdaluje od protilehlé části lidstva, která vězí například v násilí a sobectví? Co když ono vzdálení nabývá takových rozměrů, že se již mění jeden a druhý smysl života? A s ním i podstata lidských bytostí? Nevíme přece ani, zda k takovým rozdělením nedošlo v minulosti. Jsme si kupříkladu jistí tím, že dinosauři jednoduše vymřeli. Všimli bychom si vůbec, že takové rozdělení proběhlo? Vždyť se běžně oddělují jednotlivci a dál už se nevidí. Muži a ženy při rozvodu. Žili spolu, ale dále žijí už jiné životy, jiné emoce, s jinými partnery. Jiný vesmír. A co když se v onom rozdělení již ocitáme? Aniž o tom víme. Jestli to můžu trochu shrnout, tak se neobávám žádné kataklyzmatické události. Naopak. Čím víc se rok 2012 blíží, tím větší důvěru cítím - že se tu určitý proces skutečně děje, že je řízen jinou inteligencí než je ta naše lidská. A že tento proces je v našem zájmu. Rok 2012 je pro nás příležitostí uvědomit si, že do našeho světa vstupuje nová kvalita. A že běží o něco hodně důležitého. Jestli mohu uvést jeden příklad z mé původní oblasti, kterou je teologie... Jestliže před dvěmi tisíci let přišel Ježíš s nabídkou spasení člověka skrze víru v něho, co když nyní začínáme vidět, že se nám nabízí spasení skrze spatření boha v sobě?
Zmínil jste, že neočekáváte kataklyzma ani globální katastrofu. Ale ozývají se i názory, že během transformace spojované s rokem 2012 údajně může dojít k jistému oddělení "zrna od plev" - lidé, kteří nebudou na dost vysoké duchovní či vibrační úrovni prý tuto transformaci nemusí zvládnout, a to pro ně může mít osudové následky. Mluví se dokonce o tom, že kvůli epidemiím, přírodním katastrofám, válkám a podobným tragickým událostem by na planetě mohly zemřít až dvě třetiny populace. A někteří lidé prý mohou úplně zmizet, aniž by po nich zůstalo fyzické tělo...
Odpovím vám otázkou. Není i život sám osudový následek, podobně jako smrt? Má duše jinou možnost, než se vrátit do téhož světa, v němž byla předtím? Možná ano. Evoluce může mít mnoho podob. Nečekám, že by někdo umíral nebo mizel. V posledních čtrnácti dnech mne celkem intenzivně zaměstnává jedna vypůjčená vize. Četl jsem ji u Lorny Byrne, irské autorky knihy Andělé v mých vlasech. Lorna říká, že v rámci své komunikace s anděly viděla různé scénáře budoucnosti. A mezi nimi také scénář, jehož by se nechtěla dožít. Za sebe říkám, že jde o poměrně pravděpodobný scénář. Část lidstva se vydá technokratickým směrem, ve smyslu určité postupné proměny člověka v technologickou bytost. Žánr science-fiction je toho konec konců plný. Zdá se mi, že lidstvo jde právě tímto směrem, cestou implementací technologií do života a do těla. Je to cesta k postupné přeměně v něco jiného, než čím jsme nyní. Jeví se to jako ústup od lidské přirozenosti. Nedomyšlený posun od biosféry k technosféře. Nemluvě o tom, že si myslím, že v řadě sousedních civilizací ve vesmíru přesně tento proces již proběhl. Aniž by si tím tamní obyvatelé kvalitu svého života zlepšili. Ale k vašemu dotazu... zda mohou do budoucna mizet lidé. Možná, že už mizí. Tím, že se po smrti nevracejí znovu sem. A podobně bych pokládal za pravděpodobné, že Zemi opustí spíš ti, pro které další vývoj planety nebude odpovídat vnitřnímu plánu jejich růstu. Ježíš říká: "blahoslavení tiší, neboť oni obdrží zemi." To je krásné poselství. Ale není z toho výroku nijak zřejmé, jakou zemi obdrží.
Jestli to mohu shrnout, tak se podle Vás v budoucnosti lidstvo možná rozdělí minimálně na dvě části - technologickou a tu, která se vydá spíše duchovním směrem.
Myslím si, že těch skupin může být klidně i více. I proto, že rozdělení na pouhé dvě polarity zpravidla nefunguje, ať se podíváme kamkoliv do dějin. Navíc i původ lidstva se zdá být natolik pestrý a prokombinovaný, že je málo pravděpodobné, aby se dělení odehrálo jen do dvou eventualit. Mimochodem i já vám svými názory nenabízím nic jiného, než svůj vlastní systém přesvědčení, který jsem si v mnoha postojích vytvořil ještě dříve, než jsem se o tématu roku 2012 dozvěděl.
Některé teorie mluví o tom, že lidé, kteří budou na dostatečné duchovní úrovni, se přenesou do jiné dimenze, případně na jinou planetu.
Sám za sebe s tímhle vývojem více méně počítám. A hlavní důvod proč s tím počítám spočívá v jednom osobním zážitku. Asi před čtyřmi lety mi náš učitel regresní terapie, Patrik Balint, neplánovaně udělal progresi do budoucnosti. Když bych řekl, že mne překvapila, tak bych se vyjádřil velmi decentně. Vidím to tehdy, jako by to bylo dnes. V oné progresi jsem viděl cosi jako mračno či proud lidí, kteří ve vzduchu někam letí. Odcházejí společně a se samozřejmým pocitem. Nevědí, kam jdou, ale neřeší to, důvěřují směru letu. Čím dál víc si připouštím možnost, že jsme všichni jen jedna bytost, rozdělená do oddělených vědomí. A v rámci té progrese mi to připadalo, jako kdyby se jednotlivé částečky vědomí spojovaly zase dohromady. Byla v tom přítomná úleva. Vždyť není nutné setrvávat na tom, abych byl napořád sám sebou. Napořád Novák nebo Baudyš. Proč bránit něčemu, co si neumíme představit, jen proto, že si to neumíme představit? Například představě jiného světa, příštího světa? Přitom důvěřovat progresím se mi úplně nechce. Nicméně když moje žena ještě dlouho před naším seznámením odpověděla své mamince v progresi, že za deset let bude žít ve Španělsku s manželem a dětmi, taky nečekala, že se tato vize splní.
Mnohé názory naznačují, že je potřeba být na určité duchovní či vibrační úrovni, aby člověk přestál události spojené s rokem 2012 ve zdraví a dokázal úspěšně projít transformací. Ale kde je ta laťka - podle čeho se rozhodne, zda člověk transformaci zvládne, či nikoliv? A jak se dá poznat, kdo je pod laťkou, a kdo nad ní?
Nedivil bych se tomu, kdyby tato skutečnost byla nějakým způsobem dynamická a proměnlivá. Aby člověk napříč životy migroval mezi jednou a druhou polaritou. Konal dobré i zlé. Já sám však tu laťku vůbec neznám. A už vůbec nevím, kdo kam patří. Ani o sobě nemůžu říct nic toho druhu. Nevím. Jen se domnívám. Žiji poslední rok s pocitem, který je pro mě nový, nikdy jsem takový pocit neměl. Totiž pocit, že příslušnost k dosavadnímu společenskému uspořádání, životu tak, jak ho známe, už u mě nějakým způsobem skončila. Jako bych nějakým způsobem s tímto světem už nepočítal. Orientuji se na to, co se děje mezi mnou, mojí ženou a našimi dětmi. Na myšlenky a pocity, které se ve mně dějí. A abych zvládal svoji práci. Ale už v sobě nenacházím původní pocit zodpovědnosti za větší celky, jako je společnost a vývoj. Zdá se mi, že už to běží po správné ose.
Jako by se ve vašem konkrétním případě už rozhodlo?
Já nevím. Ale zdá se mi, že už do toho nemám strkat nos, protože kolo se točí způsobem, že už není třeba s ním něco dělat...
Tak doufám, že máte pravdu. Protože donedávna se mluvilo o tom, jestli se situace nemůže zvrhnout v nějaký kritický černý scénář, třeba globální konflikt. A jestli lidstvo před prahem změny spojované s rokem 2012 nemá udělat něco zásadního, aby si duchovní transformaci zasloužilo...
Pro mne je kritický scénář už to, nakolik jistá privilegovaná část lidstva přemýšlí o tom, jak by se těch méně privilegovaných spoluobčanů zbavila či z nich udělala občany zbavené práv a svobod. Ve jménu zodpovědného přístupu k přelidnění lidstva. Privilegovaným i neprivilegovaným přeji mnoho štěstí. A další věc je ta, že situace západního světa, k němuž patříme, je stejně úžasná jako křehká. Křehká natolik, že by se možná šlo ptát, zda dlouhodobě nekormidlujeme směrem ke zhroucení infrastruktury a státních celků. V historii by se toto nestalo poprvé a vždycky potom přišlo něco nového, co realističtěji odpovídalo vnitřnímu stavu společnosti.
Existuje nějaká rada, jak se mají lidé na rok 2012 a možné nadcházející změny připravit, aby to přestáli pokud možno co nejlépe?
Vzpomínám si na oblíbenou část rozhovoru se svým tátou, kdy jsem mu říkal: "Vyhrajeme." A on mi odpověděl: "Už jsme vyhráli." Úplně všeobecně, i kdyby ten proces, o kterém se bavíme, neprobíhal, tak ve všeobecné rovině jde vlastně jen o jedno - o zachování života. A určitých ideálů, které s životem úzce souvisejí, jako je například důvěra, svoboda slova nebo rodina. To, co pracuje proti těmto ideálům, je náš strach. Je přímo úměrný naší nedůvěře v duchovní svět. De facto je projevem naší nedůvěry v boha. Pokud se máme cítit jako lidé, kteří se nezpronevěřují duchovnosti, pak nejjednodušším projevem naší příslušnosti k čemusi duchovnímu je, abychom měli důvěru v ten proces, který se nyní děje. A dokázali si poradit se strachem. Protože strach je schopen onen nežádoucí scénář zhmotňovat.
Myslíte to v tom smyslu, že čím více lidí bude myslet na špatný scénář, tím spíše se naplní?
Ano, každý z nás si zhmotní to, čemu dává pozornost. Co se mu děje v srdci, to se pak děje i v jeho okolí. Ono to asi takhle bylo vždycky. Jenom si každá generace potřebuje toto téma nějakým způsob uvědomit. A možná se lze na to celé naše téma podívat jako na hru. Kdy si naše podvědomí vymyslelo jistou hru, v rámci níž se může něco naučit. Vytvořili jsme si motivační prostředí, v jehož rámci se můžeme měnit a zdokonalovat. Vytvořili jsme si důvod, proč se měnit. Obavu z konce. Kdyby toto vyostření nepřišlo, tak bychom si nemohli vzít to, co se nám v této hře nabízí.
Takže rok 2012 může být pro vývoj člověka vlastně jakýmsi bonusem?
Určitě. Ta situace se děje proto, abychom si z ní vzali nějaký užitek a duchovně vyrostli. Asi by se dalo na ten výsledek čekat různě dlouho, ale teď už není potřeba čekat. Možná si další čekání ani nemůžeme dovolit. Nepřizpůsobit se transformačnímu tlaku může s sebou přinášet složité vedlejší efekty, jako je množství trampot, ne dost pevný vztah anebo kolísající zdraví.
Můžeme se ještě vrátit k tomu rozdělení lidstva na dvě a více částí, které se vydají odlišnou cestou? Budou podle vás tyto skupiny stále žít na planetě Zemi, nebo snad v jiné dimenzi?
Nepředpokládám, že bychom se vyskytovali v nějakém teritoriálním oddělení ve smyslu severní-jižní-východní-západní, ale že ten matrixový svět, v němž v současné době žijeme, tu možná bude přítomen zároveň s tím světem, po kterém toužíme, duchovním světem. My vlastně nevíme vůbec nic o neviditelném světě, ale čím dál víc jsme si nuceni přiznat, že tady skutečně je. Jak na úrovni zesnulých, tak i na úrovni andělů, duchovních pomocníků a dalších bytostí, tak možná i na úrovni různých vrstev paměti téhle země, jako jsou ještěři a dinosauři, kteří do našeho světa možná mají stále nějaký druh přístupu. Možná, že tak docela nevyhynuli, jenom je nejsme schopni vidět...
Já se vrátím ještě jednou na začátek, protože jsme přeskočili jednu velice důležitou část - ten samotný proces, který má probíhat v souvislosti s rokem 2012. Jak vy na něj nahlížíte? Co je to podle vás za proces?
Pokud vynechám tlak alternativních médií, který vytváříme sami na sebe, tak nevím o jiných indiciích, než je chování času, ale to je subjektivní vjem. A pak podle určitého tlaku mého vnitřního hlasu, podle toho, jak mi drobné signály a okolnosti ukazují, co se vlastně děje a čemu mám dávat přednost. On to není hlas, ale já nevím, jak tu vedoucí ruku popsat lépe. Poměrně naléhavě mne vede k tomu, abych něco dělal a něco jiného naopak nedělal. A netýká se to zdaleka jen mravních postojů. Týká se to i věcí tak všedních jako je skladba jídla - co jíst a co nejíst, protože to, co jíme a nejíme, je zřejmě důležitou součástí té proměny. Protože dost dobře nejde, aby ta proměna nezahrnovala zároveň i fyzickou úroveň. Myslím, že ze současné nabídky potravin může běžný člověk konzumovat už jen ty, které jsou zcela syntetické. Které s přírodou nemají žádný společný jmenovatel. Nebo naopak přijímat jen potraviny přírodní, které vyrostly ze země nebo na stromech. Nechci hodnotit, která cesta je lepší či horší, protože každý člověk má nastavené své vlastní normy. A v podstatě každý z nás je tam, kde má být. Brány nás totiž nemohou pustit někam, kam nepatříme. Je ale poměrně jisté, že když začnete jíst jen to, co vyrostlo na poli, radikálně se vám začne měnit způsob myšlení i vnímání. Více méně, podle toho, co jíme, jsme určitým způsobem dirigovaní a vedení.
Ještě zpátky k tomu procesu - dá se to nějak rozvést?
Aha, já vám vlastně neodpověděl. S tématem roku 2012 určitě souvisí i jisté anomální chování času, protože vývojové procesy v nás se nápadně zrychlily. Tam, kde jsme dříve potřebovali dva roky, abychom něco pochopili nebo vyřešili, tak teď stačí dva měsíce. To, co trvalo dva měsíce, trvá dva dny. A to, že se čas pro nás chová takhle, náš subjektivní čas, je pro nás hodně velkým povzbuzením. Právě v tom, že ten proces je řízený nebo kontrolovaný něčím mocnějším a chytřejším. Víte, je docela dobře možné, že si ten proces řídíme sami, že jsme si ho podvědomě vytvořili sami. Že v celém tom slavném roce 2012 máme nevědomě sami prsty. Ale ať v tom má prsty kdokoliv, uvědomit si tuhle proměnu, kterou čas udělal, samo o sobě skýtá velké povzbuzení. Že věci jsou na velmi dobré cestě.
Vy jste teď narazil na jednu věc, která mě poměrně zaujala. Někteří lidé tvrdí, že na lidstvo a na planetu působily dvě síly - pozitivní, jež se snažila pomáhat a transformaci podporovat, a negativní, která se snažila transformační tendence zbrzdit a zastavit. Docházelo ke střetu, ale od určité doby, asi od roku 2000 se prý projevuje jakási univerzální duchovní síla, která ty dvě složky, negativní a pozitivní, jakoby přibrzdila, pozastavila možné negativní důsledky a že dala lidstvu čas dokončit vývoj...
Ano, jakkoliv to zní fantasmagoricky, tak sám to pokládám za jisté. Víte, v podstatě bychom mohli být spokojeni jako štěňata, protože v dějinách nenajdete jiné období, v němž by se projevoval tak velký zájem o osobní růst a touha poznat, jak jsou věci doopravdy. A toto už se přestává týkat jen nějaké ohraničené skupiny zasvěcenců, ale pomalu se to stává obecnou záležitostí širší části společnosti. Kdo projeví zájem, tak se k těmto informacím může dostat. Zhruba před dvaceti lety jsem slyšel od jednoho moravského nakladatele, že na knižním veletrhu ve Frankfurtu už tehdy platilo, že každá čtvrtá kniha se týká buď zdravého životního stylu, nebo nějakých alternativních disciplín. Je to sice izolovaná informace, ale ukazuje, že tenhle proces byl určitě nastartovaný už před dvaceti lety. A nejspíš se všechno viditelně rozeběhlo už v 60. letech minulého století, v návaznosti na zájem Beatles o Východ a celé hnutí hippies. Nejsem asi sám, kdo cítí tu obrovskou asymetrii mezi společenskou atmosférou 50. a 60. let, ať už to bylo v Evropě, nebo v Americe. Posadit počátek jakéhosi společného osvícení právě sem je, myslím, v pořádku.
Že by to byl nástup toho často oslavovaného věku Vodnáře?
Domnívám se, že součástí věku Vodnáře je i počínající matrix. Jako systém postupné unifikace lidí, technologizace člověka, redukce emocí a zamýšlené zřízení světovlády. Jsem si tímto procesem prakticky jistý. Vodnář je jedno z nejstudenějších znamení zvěrokruhu. Vodnář je znamení, které je nejvíce vzdálené srdci, stojí naproti Lvu, který symbolizuje srdce. Neosobní tendence znamení Vodnáře se často promítají právě do zájmu o techniku a technologie - svět, kde žijeme, obklopeni mobilními technologiemi a internetem, kde vzdálenosti stejně jako blízkost ztrácejí význam a informace se po celé planetě šíří během pár minut - to jsou jasné vodnářské atributy. Nicméně součástí tohoto věku Vodnáře se ukazuje být určitá neradostná uniformita, stereotypnost a jisté vyprázdnění obsahu. Kvůli těmto vodnářským atributům jsem vůči věku Vodnáře nikdy velkou euforii necítil. Z druhé strany je jistou nadějí a impulsem to, že v žádném jiném znamení zvěrokruhu není tak velký potenciál pro bourání překážek, překonávání rozdílů a nastavování spravedlivých podmínek. Představa globální světovlády se sice teď může jevit jako předběžně hotová věc. Ale může se naplnit za dvacet let stejně jako za dvě stě let. A nemusí se také naplnit vůbec. Jeví se jako hotové neštěstí. Protože vize světovlády rozhodně není nesena čistými úmysly. Ale vývojový proces a samoregulační mechanismy ve společnosti snad mohou tuto vizi k čistým výsledkům dovést. Nemluvě o tom, že se jedná pouze o určitou vývojovou fázi. Monolity mají sklon se opět rozpadat na prvočinitele.
Co se týče astrologických aspektů roku 2012, objevuje se tvrzení, že jde o nějaký významný bod precesního cyklu - že dne 21. prosince 2012 má skončit jeden oběh precese, jenž trvá zhruba 26 tisíc let, a započít cyklus nový...
Precesní pohyb, tedy velmi pomalé otáčení se osy planety Země po základně kužele, je bezesporný. Tento pohyb se děje neustále a pravidelně. Vedou se jen těžko prokazatelné polemiky stran data přechodu tzv. jarního bodu ze znamení Ryb do Vodnáře. Jiný fígl s precesí není. Ve věku Vodnáře se však vezeme nejpozději od vzniku letectví popřípadě od Hirošimy. Myslím, že se zde pouze smíchaly dva příběhy dohromady.
Druhá věc je, že by ten den mělo dojít k nějakému výjimečnému seřazení planet, kdy se dostane do přímky Slunce, Země a střed galaxie. Případně by prý mohlo dojít k protnutí galaktického rovníku, což má na planetě vyvolat zásadní změny...
Seřazení planet se nebude konat, je to hoax (kachna - pozn. red.), který se opakovaně vrací. A i kdyby k němu došlo, tak v minulosti taková planetární seřazení neměla žádné historické projevy nebo viditelné důsledky. Zarovnání s galaktickým rovníkem je naproti tomu reálné téma. Avšak ono k němu už došlo. Někdy v roce 1998, přesné datum nelze určit. Zprávu o tom tehdy vydala Britská astronomická společnost i námořnictvo Spojených států, které je určitým světovým garantem všech astronomických a časoměrných záležitostí. Poněvadž je to měřitelné, je to jisté. Podobně může být reálné, aby celý transformační proces, celý zrychlený vývoj vědomí opravdu souvisel s proudem fotonového záření, které se šíří uvnitř galaktického disku. Nicméně v neprospěch této okolnosti mluví to, že v době okolo roku 2012 by naše Sluneční soustava měla ono středové pásmo galaktického rovníku zase opouštět.
Díval jste se z astrologického hlediska konkrétně na ten den - myslím 21. prosinec 2012, který se tak často zmiňuje?
Bude to spolehlivě den, jako kterýkoliv jiný. Ty nejzajímavější a nejdramatičtější astrologické procesy už proběhly. V právě končícím roce 2010 a v minulém roce 2009. Myslím si, že uplynulé dva roky byly pro mnoho z nás něčím, co jsme si předtím z hlediska náročnosti nedokázali představit. Byly to roky, kdy přestávají fungovat psychologické mechanismy, na které jsme zvyklí. Možná však, že právě tahle náročnost hraničící s frustrací - do celého tématu transformace a roku 2012 patří.
Je rok 2012 z vašeho pohledu spíš apokalypsa, nebo přechod do zlatého věku?
Domnívám se, že na viditelné úrovni nebude platit ani jedno, ani druhé. Ale kdybych měl odpovědět ve smyslu buď - anebo, tak řeknu zlatý věk. Protože růst poznání nám umožňuje vyprostit se z bolesti a utrpení. Realističtější odpověď by byla, že obě polarity (apokalypsa i zlatý věk) se mohou vyskytnout současně. Být přítomné zároveň uvnitř společnosti. Být přítomné zároveň uvnitř jednotlivého života. Rozhodující se mi na tom zdá být, že se nám zhmotňuje to, čím se zabýváme, jak přemýšlíme. Obsah naší mysli se nám zrcadlí ve světě kolem.
Děkuji za rozhovor.
Kdo je Antonín Baudyš mladší?
Vystudovaný filosof Antonín Baudyš ml. (*1972) je podobně jako jeho otec Antonín Baudys st. (1946-2010) jedním z nejznámějších českých astrologů a zároveň učitelem astrologie. Přednášel v Kurzu tradiční astrologie a je autorem rozsáhlého astrologického audiokurzu. Navíc je zakladatelem a předsedou České astrologické asociace (astrologicka.cz) a správcem astrologického serveru Astrolab.cz. K jeho zájmům patří alternativní terapie a konspirační teorie. Se ženou Kristinou a třemi dětmi žije v Šumperku na úpatí Jeseníků. Více informací najdete na adrese: http://www.astrologie-horoskopy.cz/, případně na http://baudysjr.blog.respekt.ihned.cz/.Smrtící mikrovlny - fakta

4. března 2011 v 23:57 | WMmagazín.eu |  Elektrosmog

Mikrovlnami upravená krev zabíjí

Roku 1991 byl v Oklahomě požadován zákon, týkající se nemocnic užívajících mikrovln k ohřívání krve k transfúzím. Zmíněný proces poškodil pacientku Normu Levitt, která zemřela po transfúzi krve. Ošetřovatelka totiž předehřála krevní konzervu v mikrovlnné troubě. Tato tragédie ozřejmuje, že se za "ohříváním" mikrovlnami skrývá podstatně více, než jsme ochotni uvěřit. Krev bývá před transfúzemi běžně předehřívána, ovšem ne v mikrovlnné troubě... V případě paní Levitt pozměnily mikrovlny složení krve, a to ji zabilo.

Je očividné, že mikrovlnné záření kromě "ohřívání" dělá se zahřívanými látkami ještě něco navíc. Je zcela zjevné, že lidé, kteří si připravují jídlo v mikrovlnce, polykají spolu s upravenou potravou "cosi neznámého".

Protože tělo je závislé na elektrochemických procesech, každá síla, která rozvrátí nebo změní elektrochemii ovlivní i fyziologii lidského těla. Vynikající popis je v knize Roberta O. Beckera: "The Body Electric" (Tělesná elektřina) a knize Helen Sugarman: "Warning, the Electricity Around You May Be Hazardous to Your Health".

Vědecké důkazy a fakta

V porovnávací studii účinků konvenčním způsobem a v mikrovlnce připraveného jídla, zveřejněné (1992) v německém RAUM & ZEIT (obdoba časopisu Vesmír), čteme:

Základní hypotéza přírodní medicíny uvádí, že zavedení neobvyklých molekul a energií do lidského těla s největší pravděpodobností způsobí více škody než užitku.

V mikrovlnami připravené stravě jsou pozměněné molekuly a přidaná energie; nic z toho v jídle vařeném způsobem, užívaným už od objevu ohně, neexistuje. Tepelná energie vyzařovaná sluncem a ostatními tělesy (infračervené záření) se chová jinak než uměle generované mikrovlny. Vlnění mikrovlnné troubě je produktem střídavého proudu a vyvolává až miliardu a více zvratů polarity za sekundu v každé molekule potravy, na niž narazí. Za těchto okolností je tvorba nepřirozených molekul nevyhnutelná. Přitom bylo pozorováno, že přirozené aminokyseliny poté vykazují izomerické změny [změny morfologického tvaru], a že je působení mikrovln doslova transformuje do forem, které jsou pro organizmus toxické.

Jedna z krátkodobých studií podchytila významné a znepokojující změny, které se projevují v krvi jednotlivců takřka bezprostředně po konzumaci mléka a zeleniny upravené mikrovlnami. Osm dobrovolníků jedlo různé kombinace stejných jídel připravených odlišným způsobem, přičemž veškerá jídla zpracovaná mikrovlnami vyvolala významné změny v jejich krvi. Zatím co hodnota hemoglobinu poklesla, stoupla u všech testovaných hladina bílých krvinek a cholesterolu. Ke zjištění energických změn v krvi bylo použito luminiscenčních [světélkujících] baktérií. Po vystavení účinkům krevního séra, získaného po strávení potravy upravené mikrovlnami, byl pozorován významný nárůst jejich vyzařování.

Odkud pocházejí tyto poznatky?

Švýcarská klinická studie

Dr. Hans Ulrich Hertel, dnes penzionovaný vědec zabývající se výživou, pracoval řadu let u velké švýcarské potravinářské společnosti obchodující v celosvětovém měřítku. Před lety byl propuštěn z práce, kvůli námitkám vzneseným vůči jistým zpracovatelským metodám, zbavujícím potraviny přirozených vlastností.

Společně s kolegou, profesorem Laussanské univerzity, uveřejnili v roce 1991 zprávu o výzkumu, v níž oznámili, že potrava připravovaná v mikrovlnné troubě může pro naše zdraví představovat větší riziko než jídlo vařené obvyklým způsobem. V článku, který se objevil také v 19. čísle Journal Franz Weber, uvedli, že jídlo připravené mikrovlnami působí rakovinotvorně na krev. V článku byly zveřejněny již zmíněné výsledky výzkumu. Obálku vždy seriózního časopisu tehdy zdobil ponurý obrázek Smrtky nesoucí mikrovlnnou troubu.

Dr. Hertel byl prvním západním vědcem, který nejen koncipoval, ale i provedl kvalitní klinickou studii účinků mikrovlnami zpracovaných živin na krev a fyziologii lidského těla. Jeho skromná, ale plně kontrolovaná studie vynesla na světlo jak mocné jsou degenerativní síly produkované v mikrovlnné troubě a nástrahy dřímající v takto zpracované potravě. Vědecký závěr ukázal, že mikrovlnné vaření mění vnitřní skladbu živin v potravě, že tyto změny participují na krvi a mohou vyvolat různé degenerace v lidském organizmu. Na výzkumu se podílel také Dr. Bernard H. Blanc z biochemické fakulty prestižního švýcarského spolkového technologického institutu (ETH).

Testy

Účastníci studie obdrželi v odstupu dvou až pěti dnů jednu z následujících variant stravy na lačný žaludek:

(1) syrové neupravené mléko;
(2) totéž mléko konvenčně svařené;
(3) mléko pasterované;
(4) totéž syrové mléko, ale svařené v mikrovlnce;
(5) syrovou zeleninu z organické farmy;
(6) tutéž zeleninu uvařenou obvyklým způsobem;
(7) stejnou zeleninu, ale zmrazenou a rozmraženou v mikrovlnné troubě;
(8) stejnou zeleninu uvařenou v mikrovlnce.

Dobrovolníci byli odloučeni a každému byl bezprostředně před jídlem odebrán krevní vzorek. Další vzorky pak byly odebírány v přesně definovaných intervalech po vypití shora uvedených dávek mléka či konzumaci připravené zeleniny.

Mikrovlnky škodí zdraví - WM magazín 01

Ve všech krevních vzorcích odebraných po požití jídla uvařeného v mikrovlnné troubě byly zjištěny významné změny. Zahrnovaly snížení všech hodnot hemoglobinu a cholesterolu, obzvlášť markantně se změnil poměr mezi hodnotami HDL [zdravý cholesterol] a LDL [nezdravý cholesterol].

Lymfocyty [bílé krvinky] prozrazovaly mnohem zřetelnější krátkodobý nárůst, následující po přijetí mikrovlnami připravené stravy, než po pozření všech ostatních variant. Všechny tyto ukazatele signalizují degeneraci. Navíc se projevilo vysoce významné spojení mezi množstvím mikrovlnné energie použité k přípravě testovacích jídel a silou vyzařování luminiscenčních baktérií, přidaných do krevního séra testovaných osob. Dr. Hertel dospěl k závěru, že takto technicky derivovaná energie skutečně může být vnesena do těla potravou, induktivně zpracovanou mikrovlnami.

Dr. Hertel říká: "Leukocytózu, již nelze přičíst běžným každodenním odchylkám, berou hematologové velmi vážně. Leukocyty totiž nezřídka signalizují patogenní vlivy na živý systém, například otravy a buněčná poškození. Nárůsty hladin leukocytů byly po požití mikrovlnami zpracované potravy mnohem výraznější, než u všech ostatních variant. Vyšlo najevo, že nárůsty způsobil výhradně příjem potravy obsahující mikrovlnami zpracované substance."

"Uvedený proces spočívá na fyzikálních principech a byl potvrzen v odborné literatuře. Zjevný přísun dodatečné energie, prokázaný luminiscenčními baktériemi, je jen dalším potvrzením navíc. Pokud jde o nebezpečné účinky mikrovlnného záření na živé systémy, existuje obsáhlá vědecká literatura. Je nicméně překvapující, když si uvědomíme jak málo úsilí bylo věnováno snaze nahradit zhoubnou mikrovlnnou technologii takovou, která by byla více ve shodě s přírodou."

"Technologicky spočívá produkce mikrovln na principu střídavého proudu. Atomy, molekuly a buňky zasažené tvrdým elektromagnetickým zářením jsou nuceny obracet svou polaritu 1 až 100-miliardkrát za sekundu. Přitom v žádné organické soustavě neexistuje atom, molekula či buňka, která by po delší dobu dokázala vzdorovat této násilné ničivé síle, a to dokonce ani při nízké hladině energie v rozsahu miliwatt. Veškeré bipolární přírodní látky - jako například kyslík v molekulách vody - reagují velmi citlivě. Na tomto principu spočívá výroba tepla při mikrovlnném vaření; žár produkuje násilné tření vyvolávané v molekulách vody. Složité molekulární struktury jsou přitom rozervány a makromolekuly mocně deformovány, čímž se nekontrolovatelně mění jejich kvalita."

"Postup je v ostrém protikladu k obvyklému vaření využívajícímu konvenčního prostupu tepla, přiváděného zvenčí. Vaření mikrovlnami naproti tomu začíná uvnitř buněk a molekul obsahujících vodu, v nichž se energie třením transformuje na teplo. Kromě silných účinků třecího žáru, tedy termických, jsou zde ještě účinky netermické, které až dosud nebyly téměř nikdy brány v úvahu.

Netermické efekty nejenže nejsou v procesu měřitelné, ale mohou natolik znetvořit struktury molekul, že se to výrazně projeví na jejich kvalitě. Oslabení buněčné membrány mikrovlnami se využívá například v genové technologii, při provádění genetických změn. Násilím poškozené buňky jsou ve skutečnosti zničené; je neutralizován elektrický potenciál mezi vnější a vnitřní stěnou buněčné membrány, umožňující život buňky. Takto poškozená buňka se stává snadnou kořistí virů, plísní a ostatních mikroorganizmů. Přirozené opravné mechanizmy jsou potlačeny a buňky, nucené přizpůsobit se nouzovému energetickému stavu, přejdou z aerobního na anaerobní dýchání. Namísto vody a kysličníku uhličitého začne takto poškozená buňka produkovat jedovatý peroxid vodíku a kysličník uhelnatý přímo v organizmu."

K úplně stejným násilným deformacím může dojít i přímo v těle. Pokud se přímo vystavíme záření radaru nebo jiného mikrovlnného zdroje, děje se s našimi molekulami totéž, jako s molekulami jídla mučeného v mikrovlnce.

Je tedy zřejmé, že ozáření mikrovlnami vede ke znetvoření struktury molekul v potravinách. Ozařování vytváří nové směsi s chemickými vazbami, jaké v přírodě vůbec neexistují. Tyto takzvané radiolytické směsi vznikají molekulárním rozkladem (rozpadem) jako přímý důsledek ozáření.

Výrobci mikrovlnek trvají na tom, že mikrovlnami zpracovaná ozářená potrava neobsahuje "významně zvýšený podíl" radiolytických prvků než kuřata, pečivo nebo jiné konvenčně vařené jídlo. Zde prezentovaný klinický vědecký důkaz je usvědčuje ze lži. Ve Spojených státech dodnes nikdy nikdo neprovedl jakýkoli test, zohledňující účinky mikrovlnami zpracované potravy na lidské tělo. Je snad jen náhoda, že vždy byl větší zájem o studie na téma: "Co se stane, jestliže se dvířka na mikrovlnce nedovírají?" Zdravý selský rozum přece říká, že centrem pozornosti musí být spíš to, co se děje s uvnitř vařenými potravinami. A protože lidé touto cestou pozměněné jídlo jedí, neměli by se spíš zajímat o to, co natropí směska mikrovlnami rozdrcených molekul v biologické struktuře tělesných buněk?

Jak umlčet pravdu

Když doktoři Hertel a Blanc publikovali výsledky svého výzkumu, úřady okamžitě reagovaly. Jenže úplně jinak než "by se dalo očekávat"… Vlivná obchodní organizace švýcarských obchodníků s elektrozařízením pro domácnost a průmysl, známá jako FEA, hbitě zasáhla už v roce 1992. "Dotlačila" předsedu soudu v Seftigen (kanton Bern) aby v březnu 1993 vydal nařízení, které vědcům prakticky nasadilo "roubík". Dr. Hertel byl navíc později odsouzen za "poškozování obchodních zájmů" a bylo mu zakázáno publikovat jakékoliv další výsledky. Hertel však stál za svým a bojoval proti soudním rozhodnutím několik let.

Nakonec, 25. srpna 1998, zrušil ostudné seftigenské usnesení Štrassburský rozhodčí soud. Evropský soud pro lidská práva navíc konstatoval, že rozhodnutí švýcarského soudu z roku 1993 poškodilo Hertelova práva. Soud konstatoval, že "příkaz mlčení", vyřčený v roce 1992 proti Dr. Hertelovi, jemuž bylo zakázáno zveřejnit poznatky potvrzující, že mikrovlnné trouby jsou nebezpečné lidskému zdraví, byl "proti právu na svobodné vyjádření". Švýcarsko nakonec muselo Hertelovi vyplatit slušné odškodnění.

Kdo vynalezl mikrovlnnou troubu?

Pro podporu a urychlení pohybu vojenských operací vyvinuli nacisté tzv. "Radiomissory", první polní mikrovlnné trouby použité za invaze do Ruska. Možnost využít nového vybavení k přípravě jídla, energeticky výhodným zpracováním poživatin ve značně zkrácené době a v masovém měřítku, řešila v průběhu operace Barbarossa významný logistický problém.

Po válce objevili spojenci zprávu o německém lékařském výzkumu, zabývajícím se vlastnostmi mikrovln. Dokumenty byly společně s několika funkčními mikrovlnkami převedeny do resortu tehdejšího Ministerstva války USA a klasifikovány jako tajné, s odkazem na "pozdější vědecký výzkum". Několik německých mikrovlnek ukořistili i Rusové, kteří ovšem na rozdíl od Američanů ihned provedli důkladný výzkum jejich biologických účinků. Později jejich používání v Sovětském svazu zakázali zákonem a Sověti vydali mezinárodní varování o zdravotním riziku a ohrožení biologického životního prostředí "mikrovlnkami" a obdobným vysokofrekvenčním elektronickým zařízením.

Také jiní východoevropští vědci referovali o zhoubných účincích záření mikrovln a přesně vymezili hranice použití. USA ovšem evropské oznámení o škodlivých účincích nepřijaly, a to dokonce ani poté, když EPA odhadla, že emise zdrojů rádiového a mikrovlnného záření v Americe vykazují patnáctiprocentní roční nárůst.

Karcinogeny v jídle zpracovaném mikrovlnami

V knize Zdravotní účinky mikrovlnného záření mikrovlnné trouby a v březnovém
i zářijovém vydání časopisu Earthletter (Dopis Zemi), ročník 1991, Dr. Lita Lee uvedla, že mikrovlnné elektromagnetické záření poškozuje potraviny a mění vařené substance na organotoxické a karcinogenní látky. Výsledky výzkumu shrnuté v tomto článku prozrazují, že mikrovlnné trouby škodí mnohem víc, než jsme se domnívali.

Ze souhrnu ruských poznatků, uveřejněného v publikaci Atlantis Raising Educational Center v oregonském Portlandu, vyplývá, že se při všech potravinových testech vytvořily karcinogeny. Žádné z testovaných jídel přitom nebylo mikrovlnám vystaveno déle, než bylo k jeho úpravě nezbytné, tzn. uvaření, roztátí nebo ohřátí, zabezpečující zdravé požití.

Souhrn některých výsledků:

* po ozáření připravovaného masa mikrovlnami se vytvořil d-nitrosodiethanolamin (nechvalně známý karcinogen);
* část aminokyselin obsažených v mléce a obilných zrnech konvertovala po ozáření na karcinogeny;
* při rozmrazení plodů konvertovaly v nich obsažené glykosidy a galactosidy na karcinogenní látky;
* už po extrémně krátké expozici konvertovaly rostlinné alkaloidy v syrové, vařené i zmrazené zelenině na karcinogeny;
* karcinogenní volné radikály se tvořily ve všech mikrovlnami zpracovaných rostlinách, obzvlášť v kořenové zelenině.
Snížení výživné hodnoty potravin
Ruští výzkumníci u testovaných potravin mimo jiné zjistili také významné zrychlení strukturální degradace, vedoucí k úbytku výživné (nutriční) hodnoty o 60 až 90 procent. Mezi zjištěné změny patří:
* Snížení biologické dostupnosti komplexu vitamínů B, vitamínu C a E, včetně hlavních minerálních a lipotropických faktorů u všech testovaných potravin.
* Různé druhy poškození celé řady rostlinných substancí, jako alkaloidů, glykosidů, galaktosidů a nitrilosidů.
* Degradace nukleoproteinů v mase.

Mikrovlnná choroba

Rusové vyšetřili tisíce dělníků, vystavených za dubiózních okolností působení mikrovln (během vývoje speciálního radaru v padesátých letech). Výzkum odhalil nesmírně závažná zdravotní rizika. Rusové pak definovali striktně dodržovanou hranici expozice: 10 mikrowatt pro zaměstnance a 1 mikrowatt pro nezúčastněné.

mikrovlnky škodí zdraví - WM magazín 01

V knize Roberta O. Beckera, The Body Electric, je popsán ruský výzkum negativních zdravotních účinků mikrovlnného záření, souhrnně označených jako "mikrovlnná choroba". Na straně 314, Becker uvádí:

Jejím prvním příznakem je nízký krevní tlak a zpomalený puls. Pozdějšími a nejběžnějšími projevy jsou chronická podrážděnost sympatetického nervového systému [stresový syndrom] a vysoký krevní tlak. Tato fáze také nezřídka zahrnuje bolesti hlavy, závratě, bolesti očí, nespavost, popudlivost, úzkost, žaludeční křeče, svalovou tenzi, neschopnost koncentrace, vypadávání vlasů, plus zvýšený výskyt zánětů slepého střeva, šedého zákalu, problémy s plodností a rakovinu. Chronické příznaky nakonec mohou vést ke kritickému vyčerpání nadledvinek a ischemické srdeční chorobě [blokování věnčitých tepen a infarktu].

Podle Dr. Lee byly u konzumentů mikrovlnami zpracovaných potravin zjištěny změny v krevní chemii a zvýšená míra výskytu jistých chorob.

Uvedené symptomy mohou vyvolat následující změny:

* Byla zjištěna lymfatická onemocnění, vedoucí ke snížení schopnosti ochrany organizmu vůči některým druhům rakoviny.
* Byl zjištěn zvýšený objem formací rakovinotvorných buněk v krvi.
* Byl zjištěn zvýšený výskyt žaludeční a střevní rakoviny.
* Byl pozorován zvýšený stupeň zažívacích potíží, vedoucí až k postupnému zhroucení vylučovacího systému.

Závěry výzkumu vlivu mikrovln

Následující poznatky pocházejí z výzkumů biologických účinků mikrovln, provedených nejvýznamnějšími německými a ruskými výzkumnými ústavy.

Německý základní výzkum probíhal už během vojenského tažení Barbarossa na Humboldtově univerzitě v Berlíně (1942 až 1943), ruská bádání v Běloruském institutu radiotechnologie v Minsku a Ústavu pro radiotechnologie v Rajastanu od roku 1957 až do konce studené války.

Ve většině případů byly analyzované potraviny vystaveny cílenému mikrovlnnému záření o energetickém potenciálu 100 kW/cm3/s na dobu, považovanou za přijatelnou k přípravě zdravotně nezávadné, normální potravy. Biologické účinky zaznamenané německými a ruskými vědci lze shrnout do tří kategorií.

Rakovinotvorné účinky

[Dva body jsou na kopii záznamu německé zprávy nečitelné. Zbytek je nepoškozen.]

3. Vznik "vazby" na atmosférickou radioaktivitu, která se zdá být příčinou značného růstu objemu alfa a beta částic saturovaných ve stravě.

4. Tvorba rakovinotvorných činitelů ve směsi proteinového hydrolyzátu* v mléce a obilkách [* přírodní proteiny, které násilné přidání vody rozštěpí na nepřirozené fragmenty].

5. Změna elementárních výživných látek, které po požití stravy zpracované mikrovlnami působí zmatek v zažívacím traktu a labilní katabolismus [to znamená zhroucení metabolického procesu].

6. Umělé změny složení jídla vyvolaly selhání lymfatického systému [absorpčních cév] a degeneraci imunitního potenciálu chránícího tělo před jistými formami neoplazmy [abnormální růsty tkáně - nádory].

7. Po požívání "mikrovlnného" jídla se v krevním séru objevilo vyšší procento rakovinotvorných buněk [cytomatické buňky tumorů, jako například sarkomu].

8. Mikrovlnné rozmrazování mražených plodů vyvolává změny katabolického chování glykosidů [hydrolytické dextrosy] a galaktosidů [okysličených alkoholů].

9. Mikrovlnné emise jsou příčinou katabolických změn [vyvolávají zhroucení metabolizmu], chování rostlinných alkaloidů [prvků na bázi organického dusíku], a to i poté, když byla syrová, vařená, či mražená zelenina exponována po extrémně krátkou dobu.

10. Mimo různých kopií minerálních molekulárních formací se v rostlinných substancích tvoří rakovinotvorné volné radikály [vysoce reaktivní neúplné molekuly], především v syrové kořenové zelenině.

11. U statisticky vysokého procenta osob vyvolala mikrovlnami zpracovaná jídla rakovinové bujení v žaludku a střevech, právě tak, jako obecnou degeneraci periferní buněčné tkáně a postupné zhroucení funkcí zažívacího a vylučovacího traktu.

Kategorie II

Úbytek výživné hodnoty

1. Snížení biologické dostupnosti [schopnosti zužitkovat tyto látky] B-komplexu, vitamínu C, vitamínu E a podstatných minerálních látek a lipotropů u všech potravin.
2. Ztráta 60 až 90 procent obsahu vitálního energetického pole u všech testovaných potravin.
3. Snížení metabolických vlastností a schopnosti integrace alkaloidů [prvků na bázi organického dusíku], glykosidů, galaktosidů a nitrilosidů.

4. Zánik výživné hodnoty masných nukleoproteinů.

5. Významné zrychlení strukturálního rozkladu u všech potravin.

Mikrovlnky škodí zdraví

Kategorie III


Biologické účinky přímého ozáření


Vystavení vlivu mikrovlnných emisí má nepředvídatelné negativní účinky na obecný biologický prospěch lidstva. Tato skutečnost nebyla známa až do doby, kdy Rusové započali se svými pokusy. Pomocí důmyslného vybavení brzy zjistili, že lidský organizmus není schopen strávit látky a substance vznikající v mikrovlnami zpracované stravě. Zjištění, že už pouhé vystavení potravin účinkům energetického pole samo o sobě stačí k vyvolání natolik nepříznivých vedlejších účinků, vedlo nakonec až k tomu, že používání jakéhokoliv druhu mikrovlnných zařízení k úpravě potravin bylo v sovětském státě zakázáno zákonem (1976).


Výčet zjištěných účinků


1. U osob ozářených mikrovlnami dochází ke zhroucení pole "životní energie", provázenému, v závislosti na délce ozáření, stále dlouhodobějšími vedlejšími účinky na lidské energetické pole.

2. Degenerace paralelního celulárního elektrického napětí po dobu používání přístroje (!), pozorovatelné především v krvi a lymfatických oblastech.

3. Schopnost vnější energie vyvolat degeneraci a destabilizaci potenciálu zužitkování potravy v lidském metabolickém procesu.

4. Degenerace a destabilizace potenciálu vnitřních buněčných membrán v průběhu katabolického procesu přenosu živin do krevního séra ze zažívacího procesu [metabolický kolaps].

5. Degenerace a zhroucení okruhů elektrických nervových impulsů v uzlech celebrálních potenciálů [poruchy v přední části mozku kde sídlí myšlení a vyšší funkce].

6. Degenerace a zhroucení elektrických obvodů nervů a ztráta symetrie energetického pole neuroplexů [nervových center] v popředí a na pozadí ústředního [mozku] i autonomních nervových systémů.

7. Ztráta vyváženosti a cirkulace bioelektrických proudů při současně rostoucí aktivaci retikulárního systému [systému kontroly funkce vědomí].

8. Dlouhodobá kumulativní ztráta vitality u lidí, zvířat i rostlin v okruhu 500 metrů od neodstíněné vyzařující jednotky.

9. Dlouhodobé zbytkové účinky magnetického "depozitu", rozprostřeného po celém nervovém a lymfatickém systému.

10. Destabilizace a výpadek produkce hormonů a udržování hormonální rovnováhy u mužů i žen.

11. Zjevně vyšší úroveň výskytu poruch vzorce signálu mozkových vln v rozsahu vlnění alfa, theta a delta u osob vystavených poli mikrovlnných emisí.

12. Byly zjištěny negativní psychologické účinky vyvolané poruchami vzorce mozkových vln, včetně ztráty paměti a koncentrace, snížení emocionálního prahu, zpomalení intelektuálních procesů a případy přerušovaného spánku, které se ve statisticky vyšším procentu vyskytují u jedinců, kteří trvale pobývali v dosahu účinků emisního pole mikrovlnných aparátů, ať už při vaření či ve vysílacích stanicích.

překlad Gewo2001, www.wmmagazin.cz , www.mwmw.cz

Článek otištěn v čísle: WM magazín č. 01/2002

Radiační trouby - škodlivé mikrovlnky

4. března 2011 v 23:48 | WMmagazín.eu |  Elektrosmog

Zařízení k vaření mikrovlnami původně vyvinuli a zkoumali němečtí vědci v rámci vývoje mobilního týlového zařízení, zkušebně nasazeného v průběhu invaze do Sovětského svazu. Těmito výkonnými elektronickými aparáty, umožňujícími masovou přípravu jídel, hodlala Wehrmacht řešit logistické problémy spojené s palivem pro polní kuchyně. Navíc nabízely mnohem rychlejší výdej stravy vojákům, než tradiční zařízení. Po počátečním nadšení však bylo od dalších experimentů tohoto druhu upuštěno. Jak sami zjistíte, stalo se tak z dobrých důvodů…

Spojenci pak po válce objevili dokumentaci o lékařském výzkumu spojeném s vývojem těchto aparátů. Tyto dokumenty byly společně s experimentálním mikrovlnným vybavením převezeny do USA, kde je Ministerstvo války utajilo s odvoláním na vědecký výzkum.

Vzhledem k jednoznačným závěrům švýcarských, ruských a německých vědeckých klinických studií, nelze ignorovat mikrovlnky uhnízděné v našich kuchyních.
WM magazin 01

Krátké shrnutí

1) Konzumace stravy zpracované mikrovlnkou působí dlouhodobá a trvalá poškození mozku, způsobená vyzkratováním mozkových elektrických impulsů [depolarizací nebo demagnetizací mozkové tkání].

2) Lidské tělo nemůže metabolizovat [přijmout, strávit] cizí nepřirozené vedlejší produkty, vznikající v mikrovlnami zpracovaném jídle.

3) Produkce mužských a ženských hormonů se při trvalé konzumaci mikrovlnami zpracované stravy zastavuje anebo mění.

4) Účinky vedlejších produktů z mikrovlnami zpracovaného jídla jsou uvnitř lidského těla reziduální [dlouhodobé, trvalé].

5) Minerály, vitamíny a živiny v každém mikrovlnami zpracovaném jídle jsou redukované nebo pozměněné tak, že z nich lidské tělo má malý nebo vůbec žádný užitek; v horším případě organizmus absorbuje směsi látek, které nedokáže zpracovat ani vyloučit.

Radiační trouby - mikrovlnky škodí zdraví

Miliony lidí nevědomky obětují své zdraví výměnou za pohodlí mikrovlnné trouby. Je očividné, že mikrovlnné záření kromě "ohřívání" dělá se zahřívanými látkami ještě něco navíc.
"My, vědci, neseme hlavní odpovědnost za současný nepřijatelný stav. Je proto naší záležitostí zvrátit tuto situaci a přinést světu nápravu. Snažím se přivést člověka a techniku zpět do souladu s přírodou. Můžeme mít podivuhodné technologie, které neznásilňují přírodu. " Dr. Hans HertelI

Prokázaná nebezpečí užívání mikrovln

Je možné, že milióny lidí nevědomky obětují své zdraví výměnou za pohodlí mikrovlnné trouby? A proč bylo v Sovětském svazu už v roce 1976 zakázáno používat k vaření mikrovln? Kdo vůbec vynalezl mikrovlnku?

Odpovědi na tyto otázky vás možná šokují natolik, že zahodíte svou mikrovlnku do šrotu. Více než 90 procent amerických rodin má už po léta v kuchyni mikrovlnku, kterou užívá k přípravě jídel. U nás se tento přístroj objevoval jen sporadicky, ale po roce 1990 vtrhl i na náš trh plnou silou.

WM magazín 01


Je očividné, že mikrovlnné záření kromě "ohřívání" dělá se zahřívanými látkami ještě něco navíc.

Jelikož se v přirovnání k obvyklé troubě mikrovlnka jeví vhodnější a energeticky účinnější, obejde se bez ní velmi málo současných domácností, stánků s rychlým občerstvením a restaurací.

Lidé si obvykle myslí, že jejich mikrovlnná trouba jen vaří jídlo a na ně ani na jejich stravu nemá žádný negativní vliv. Pochopitelně, vždyť kdyby mikrovlnka skutečně škodila, příslušné instituce by přece nikdy nepřipustily její prodej. Je tomu skutečně tak? Bez ohledu na to, jak zní odůvodnění "oficiálního" povolení týkajícího se mikrovlnné trouby, pokud jde o nás přestali jsme ji používat. Důvodem jsou výzkumem odhalená a potvrzená fakta, tvořící obsah tohoto článku.

Smyslem tohoto článku je seznámit soudného čtenáře s prověřenými důkazy o tom, že "mikrovlnné vaření" je nejen nepřirozené a nezdravé, ale že je pro nás daleko nebezpečnější, než si je vůbec kdo ochoten představit. Zamlčování faktů a důkazů ve prospěch obchodu a průmyslu je obecně známá praxe. Kvůli tomu v blažené nevědomosti a bez znalosti vedlejších účinků a nebezpečí pokračujeme v bombardování potravin mikrovlnami, v domnění, že je to tak dobře...

Seznámíme vás s řadou nezodpovědně skrývaných faktů a bude jen na vás, jaké z nich vyvodíte důsledky.

Jak pracuje mikrovlnná trouba?

Mikrovlny jsou jednou z forem elektromagnetické energie. Podobně jako světelné nebo rozhlasové vlny zaujímají část elektromagnetického spektra. Ve věku moderní technologie jich využíváme k dálkovému přenosu telefonu, televizních programů a počítačových informací, ať už na zemi či prostřednictvím satelitů. Ale nejznámější jsou nám jako zdroj energie k ohřívání nebo vaření jídla.

Každá mikrovlnná trouba obsahuje takzvaný magnetron, speciální elektronku, v níž magnetická a elektrická pole působí na elektrony tak, aby produkovala záření v mikrovlnném spektru okolo 2450 megahertzů (MHz), čili 2,45 GHz. Takto vyprodukované mikrovlnné záření působí na molekuly potravin.

Všechny energetické vlny mění svou polaritu z pozitivní na negativní, a to při každém cyklu vlny. U mikrovln k těmto změnám dochází nesčetněkrát za sekundu. Molekuly potravin - obzvlášť molekuly vody - mají pozitivní a negativní "konce", obdobně jako severní a jižní pól magnetu. Jsou tedy dvoupólové - bipolární.

Běžné typy mikrovlnek mají příkon asi 1000 wattů střídavého proudu. Magnetronem generované mikrovlny bombardující jídlo nutí bipolární molekuly, aby ve snaze přizpůsobit se jejich frekvenci, rotovaly milióny krát za vteřinu. "Zmítání molekul přímo uvnitř jídla vyvolá třecí teplo, které ho vaří zevnitř. Násilím vyvolané molekulární tření ovšem současně značně poškozuje strukturu všech okolních molekul; nezřídka je úplně roztrhá nebo přinejmenším značně deformuje. (Věda tomu říká "strukturální izomerie".)

Pro porovnání. Zatím co tvorba tepla přicházejícího ze Slunce spočívá na principu pulsujícího stejnosměrného proudu (DC), mikrovlnné trouby užívají k jeho vytvoření střídavý proud (AC). Magnetron v troubě navíc produkuje špičky vlnových délek energie ve velmi zúžené frekvenci energetického spektra, zatímco sluneční přichází v širokém kmitočtovém pásmu.

K popisu vlastností elektromagnetických vln je užívána řada termínů, například vlnová délka, amplituda, cyklus a frekvence. Oč tu přitom jde?

* Vlnová délka udává typ záření, například rozhlasové vlny, rentgenové záření, záření ultrafialové, viditelné, infračervené, atd.

* Amplituda udává rozsah kmitu změřeného od výchozího bodu.

* Cyklus udává jednotku frekvence, například v cyklech za sekundu, hertz (Hz), nebo v taktech za sekundu.

* Kmitočet udává počet výskytu [kmitů] v časovém intervalu (obvykle 1 sekunda); jde tedy o počet opakování průběhu události za jednotku času; například počet opakování cyklů za sekundu.

Záření je rozptyl energie elektromagnetickými vlnami.

Podle definice fyzikálního názvosloví jde o "elektromagnetické vlny vysílané atomy a molekulami radioaktivních látek v důsledku jaderného rozpadu". Záření vyvolává ionizaci, protože neutrální atomy získávají nebo ztrácejí elektrony. Shrnuto: v mikrovlnné troubě dochází k rozpadům a změnám molekulární struktury potravin vystavené procesu radiace. Výrobci by správně měli hovořit o "radiačních troubách", ale je sporné, zda by pak vůbec ještě nějakou prodali. Název nicméně přesně vystihuje čím mikrovlnná trouba skutečně je.

Bylo nám řečeno, že mikrovlnná příprava jídla není totéž jako jeho ozařování (radiační "treatment"). Budí to dojem, že je užito naprosto rozdílných energetických vln odlišné intenzity. Ani jedna dosavadní úřední studie ovšem neprokázala neškodnost užívání mikrovln. Přitom všichni víme, že platnost oficiálních studií bývá "ve vyšším ekonomickém zájmu" záměrně omezená. Mnohá z takovýchto "oficiálních studií" se také později ukázala jako žalostně nepřesná.

Spotřebitelé by mohli očekávat, že experti používají v dostatečné míře zdravý selský rozum. Pravdou je však pravý opak.

Vezměme si příklad z vajíček. Koncem šedesátých let bylo celosvětově proklamováno prohlášení o jejich "prokázané škodlivosti lidskému zdraví". Tato akce nám vynesla imitace vaječných produktů a velké zisky jejich výrobcům, zatím co vaječné farmy jedna po druhé krachovaly.

Nedávná studie, opět sponzorovaná americkou vládou, tvrdí a dokladuje, že vejce přes všechna tehdejší "vědecky ověřená prohlášení" našemu zdraví neškodí. Tak komu a čemu bychom vlastně měli věřit? Jakých měřítek bychom měli používat, posuzujeme-li záležitostí, které se přímo týkají našeho zdraví?

I když se v současné době prohlašuje, že se mikrovlny "zaručeně nerozptylují do okolí", pokud se mikrovlnky správně užívají podle schváleného návodu, rozhodnutí, zda chce či nechce jíst jídla připravená v mikrovlnné troubě, leží na spotřebiteli. Totéž samozřejmě platí především pro rozhodnutí, zda si ji vůbec pořídit.

Mikrovlnky škodí zdraví - WM magazín 01

Mikrovlny jsou nebezpečné pro přípravu kojeneckého mléka

Byla zveřejněna celá řada velmi vážně míněných výstrah, jichž si ale stěží někdo povšiml. Například v příručce Mladým rodinám, od Minnesota Extension Service Minnesotské univerzity, vydané v roce 1989, stojí:

Ačkoli mikrovlny ohřejí jídlo rychle, nelze je doporučit pro ohřívání kojeneckých lahví. Láhev se může zdát na dotyk chladná, ale tekutina uvnitř může být extrémně horká a může dětem popálit ústa a jícen. Také tvorba páry v uzavřené nádobě, jakou je dětská láhev, může způsobit výbuch.

Ohřívání láhve v mikrovlnce může být příčinou nepatrných změn struktury mléka. V kojenecké směsi může dojít ke ztrátě některých vitamínů. V ohřátém mateřském mléce mohou být zničeny jisté ochranné látky. Ohřívání láhve držené v proudu horké vody z kohoutku, nebo postavené do mísy teplé vody sice vyžaduje několik minut navíc, ale je to mnohem bezpečnější.

Dr. Lita Lee, bioložka z Havaje, 9. prosince 1989 v časopise Lancet oznámila:
"V kojenecké směsi ohřívané v mikrovlnce konvertují určité transaminokyseliny na své syntetické cisisomery. Syntetické izomery, ať už cisaminokyseliny či mastné kyseliny, nejsou biologicky aktivní. Mimo to aminokyseliny L-proline konvertují na své d-isomery, známé neurotoxické [nervové] a nefrotoxické jedy [zasahují ledviny]. Je už dost špatné, že mnoho nemluvňat není kojeno, avšak mléčné náhražky (kojenecké výživy) jsou navíc jedovatější použitím mikrovln."


Test mikrovlnné trouby

4. března 2011 v 23:30 | WMmagazín.eu |  Elektrosmog

redakce WMmagazín | Nebezpečné přístroje
Za účelem testování byla použita sedm let stará, běžně používaná, mikrovlnná trouba v bezvadném technickém stavu. Měření prováděl specialista na mikrovlnné aparáty.
Test mikrovlnek
Ve WM magazínu jsme otiskli překlad článku, který vzbudil rušnou diskusi. Sklidili jsme kopec nadávek, posměšků, ale objevilo se i několik souhlasných názorů a konkrétních poznámek odborníků. Jediné, co přitom pod čarou vyšlo najevo, je neuvěřitelná bezstarostnost a úděsná, leč patrně chtěná neinformovanost. Toto pokračování je pro ty, jimž není jedno, jak žijí. Napřed krátká retrospektiva.
WM magazin 02
Jako první zřejmě nebezpečí zaznamenali Rusové, kteří v tomto ohledu prováděli výzkum už v roce 1930, později, hned po válce se zabavenými německými polními kuchyněmi a nato v šedesátých a sedmdesátých letech. Posléze zavedli velmi přísný zákon, stanovící pečlivě odůvodněné bezpečnostní limity - které Západ okázale ignoruje povolením zhruba tisícinásobného výkonu. Na tuto hranici byly státní zkušebny dotlačeny výrobci a prodejci mikrovlnných kuchyňských zázraků. (Povolovacích norem jsme se na oddělení elektromagnetické kompatibility TESTCOMu nedopátrali, z jakýchsi prapodivných důvodů zde neplatí právo na informaci, neboť je patrně zná a smí sdělit jen vedoucí oddělení. Nebyl přítomen, takže jsme nepochodili. Ale zcela jistě se o to znovu pokusíme.)

V USA, ve Washingtonu D.C. a dvou dalších státech, bylo během testů provedených na nátlak spotřebitelů shledáno 24 z 30 typů testovaných mikrovlnek "příliš nebezpečnými" - a proto musely být ihned staženy z prodeje. Oficiální prahová hodnota 10mW/cm2 byla překonána vyzařováním, dosahujícím 20mW/cm2, to znamená překročení už i tak nesmyslně vysoké normy o 100%! Nedělejme si iluze, že by obdobná akce u nás dopadla jinak. Spíš naopak. Ve věci zastaralé a polofunkční elektroniky jsme smetištěm Evropy.

Převládá tiché přesvědčení, že mikrovlny nemají na rozdíl od rentgenového záření kumulativní účinek. Renomovaný univerzitní profesor P. Brodeur však zaslal komisi prověřující možná poškození vyvolávaná mikrovlnnou troubou prohlášení, v němž doslovně uvádí: "... neionizující záření (mikrovlnné) má nebezpečný kumulativní účinek." (P. Brodeur: Mikrowellen - Die Verheimlichte Gefahr [Utajované nebezpečí - mikrovlny]; Pfriemer, Wiesbaden, Berlin 1987).

Tato fakta jsou už dlouho velmi dobře známá, ale "široká veřejnost" považuje za samozřejmé, že v rámci zákona na ochranu spotřebitele jsou dodržovány normy, stanovené tzv. "experty", a že mikrovlny jsou zcela uzavřené uvnitř přístroje a "neprosakují ven". No a dvířka přece mají speciální bezpečnostní vypínač, který generování mikrovln zastaví, ihned, jakmile jsou otevřena. Chyba lávky! Test mikrovlnek, prováděný berlínským Stiftung Warentest (velmi vážně braná a solidně vystupující Nadace pro testy spotřebního zboží) zřetelně prokázal, že veškeré testované trouby za běžného provozu propouští mikrovlny do okolí.

Mikrovlnka na úrovni očí
V dnešní moderní kuchyni to sice může vypadat "elegantně", ale vystříhejte se instalovat mikrovlnku na úrovni očí. V opačném případě jste nepozorovaně denně vystaveni mikrovlnným emisím a můžete si vysloužit vážné, nevratné poškození očí nebo dokonce oslepnout. Oční čočka patří mezi vůbec nejcitlivější části lidského těla.

Pokud na něj nechcete zcela zapomenout, svěřte přístroj čas od času rukám skutečných odborníků. Toto NENÍ práce pro domácí kutily! Opraváři vědí, že zejména u starších a u přístrojů "z druhé ruky" často dochází k prorezivění ochranného pláště.

To, nač jsme s napětím čekali po zveřejnění článku, byla konkrétní data, která by jeho autora usvědčila z nepravdy. Jelikož jsme se dočkali pouze irelevantních invektiv a různých konformistů, blábolících v broukopytlíckém stylu věty jako: "Víte, já o tom sice nic nevím, ale myslím si, že nemáte pravdu!", zosnovali jsme vlastní test. Zatím jen měření, neboť chceme dokázat, že i přes námitky vůči některým, v tomto případě nepřesným fyzikálně-technickým termínům, mikrovlnka nejenže skutečně funguje... ale také ohrožuje okolí.

Test WM magazínu
Za účelem testování byla použita sedm let stará, běžně používaná, mikrovlnná trouba (dále MWO) v bezvadném technickém stavu. Měření prováděl specialista na mikrovlnné aparáty.
WM magazin 02
WM magazin 02
MWO: příkon 1200 W; vysokofrekvenční výkon: 650 W
Náplň: 3 sklenice obsahující po 0,5 l vody (H2O), rozmístěné po 120° na otočném talíři
Měřící anténa: prut 1/2 vlnové délky, svislá orientace, umístěná vpředu, 80 cm od dvířek
Měřící přístroj: spektrální analyzátor Advantest U3641 9kHz - 3GHz
Poznámky k měření
- úroveň vyzařování kolísala o +/- 15dB v závislosti na okamžité pozici rotujícího talíře se sklenicemi
- k naměřeným hodnotám je nutno přidat ztrátu 4 - 5 dB na přechodkách a konektorech
- změna polarizace antény neměla podstatný vliv na naměřenou úroveň
- největší úroveň prostupu byla naměřena u zámků dveří - únik štěrbinou mezi vnitřním prostorem a dveřmi. Zde je totiž vrstvička laku nebo smaltu, izolantu propouštějícího mikrovlny, a tudy to bude zářit vždy! Zabránit tomu může snad jen konstrukční úprava a užití nerezových plechů.

Prozatímním výsledkem pro ty, kteří ten krám ještě nevyhodili, jsou tyto rady:
- 1. pravidlo - Zapněte MWO, zmizte z kuchyně a čekejte až se to opět samo vypne.
- 2. pravidlo - Nikdy se nedívejte do zapnuté MWO skrz stínící mřížku dvířek - oči má člověk jen jedny.

WM magazin 02WM magzain 02
WM magazin 02

Navíc musí být zvažováno samotné jídlo připravené mikrovlnami
Švýcaři zdaleka nebyli první ani jediní, kdo se tímto tématem začal na Západě zabývat:
- Histologická studie, při níž byla testována mikrovlnami upravovaná mrkev a brokolice, prozradila, že "ve vysokém kmitočtu obracená polarita deformovala molekulární struktury obsažených živin a zničila jejich buněčné blány, zatím co při konvenčním vaření zůstávají tyto struktury nedotčené." (Schrumpf E./Charley H.: Texture of Broccoli and Carrots Cooked By Microwave Energy. - Journal Food Science; č: 1, 1975, str. 25 - 29) ¨.
- Americká "Národní rada pro radiační ochranu" na konci osmdesátých let zveřejnila statistiky, podle nichž se u dětí matek, které užívaly mikrovlnnou troubu, vyskytla zvýšená míra deformací.
WM maagzin 02

- V devadesátých letech distribuovala nemocnice v minnesotském Minneapolis brožuru, varující před používáním mikrovln k ohřívání kojenecké stravy, s tím, že "mikrovlny pozměnují její složení." Výzkum publikovaný Le Laboratoire Associatif pour l'application des test sensibles. (LAPATS) ".... odhalil, že MV záření potravu denaturuje .... a že mikrovlnované mléko je denaturované do té míry, že už ho nelze považovat za potravinu."

- Skupina vědců z kalifornské Stanford University School of Medicine oznámila, že ... " mikrovlnováním ztrácí mateřské mléko podstatnou část svých imunologických vlastností."

- Jiní vědci prokázali, že mikrovlny vyvolávají rakovinu u zvířat. (Dealler S.F. a Lacey R.W., Superficial Microwave Heating. Nature 344: 496. 1990).

- ".... vlivem indukce se jídlo stává nosičem a sekundárním zdrojem technicky vygenerované radiace. Studie svítivosti luminiscenčních baktérií odhalily vysoce významné spojení mezi množstvím mikrovlnné energie v testovaném jídle a navýšením energie v krevním séru testovaných osob. Svítivost luminiscenčních baktérií vystavených séru těchto testovaných osob byla významně větší, než když byly přidány do séra osob, které konzumovaly tradičně uvařené jídlo. To vedlo autory k závěru, že takto technicky derivovaná energie byla předána do těla indukcí, cestou mikrovlnované potravy" (Blanc B.H. & Hertel H.U., 1992: Comparative Studies About The Influence On Man By Food Prepared Conventionally And In The Microwave Oven.)

- Oba Švýcaři zjistili, že "... jídlo připravené v mikrovlnce vyvolává závažné změny v krvi ihned po přijetí testovanými osobami." ((Blanc, B. H. & Hertel H.U., 1992 H. Hände weg vom Mikrowellenherd - Raum & Zeit Special Nr. 6, Ehlers, Sauerlach.)
Autoři této studie po pravdě uvedli, "... že tyto změny, z nichž některé musí být označeny za signifikantní, jsou tytéž jako ty, které neklamně signalizují počátek patologického procesu, například začátek rakoviny."

V omluvném dopise adresovaném Dr. Hansi U. Hertelovi profesor Dr. Bernard Blanc (byl zaslán nedlouho poté, když v jednom deníku "galileovsky" odvolal část svého prohlášení, protože: "Musel jsem brát ohled na svou existenci, neboť mám rodinu."...) znovu opakuje: "Měřitelným faktorem vlivu na člověka, přijímajícího potravu upravenou v mikrovlnné troubě, na rozdíl od těch, kteří takto upravené jídlo nejedli, jsou krevní změny, odpovídající nálezům při patologickém stavu na počátku rakovinného procesu." - "A přece se točí!"...

Na konci televizního interview na "Tele 5" s profesorem Dr. B. Blancem vyzval moderátor Thomas Ohrner diváky, aby "... popadli své mikrovlnné trouby a uložili je do sklepa."
WM magazin 02

Mikrovlnované jídlo způsobuje rakovinu
Jedno jídlo ohřáté v mikrovlnce samozřejmě nikoho nezabije, ale pravidelný dlouhotrvající přísun takové stravy vyvolá v těle takové blokády, že se nakonec vzbouří. Jednoho dne, tak jako v případě azbestu, DDT, různých ředidel a rozpouštědel, svět procitne do skutečnosti, že mikrovlny jsou příčinou rakovinových onemocnění, dokonce mnohem horší než cigarety. Hrozné je, že to už dávno víme, ale že všichni, z pohodlnosti, ziskuchtivosti nebo nezájmu zaujímáme stanovisko Tří opic.

Mikrovlnované jídlo způsobuje pomalou, zákeřnou, plíživou degradaci. Zpočátku zdánlivě ušetříme trochu času ohřátím ranní kávy v mikrovlnce - ale čas, který tím získáme, si odřízneme z vlastních životů. Žádná léčba na světě nemůže vyléčit či zabránit chorobě, pokud budeme příčinu i nadále hýčkat přímo ve svých domovech.


Čipování lidí na STV2

4. března 2011 v 20:51 | STV2 Ivo Benda |  Přichází NWO ?
Naplní se proroctví "znamení šelmy"?
Široká veřejnost sledující slovenskou televizi, se mohla zamyslet nad těmito tématy:

Získáme čipy, pomocí kterých budeme ovládáni, plně sledovatelní ve smyslu zdraví, fyzické polohy, financí a později včetně kontroly nebo ovládání myšlenek??? Přijdeme tak o zbytek své svobody?

Více publicista Ivo Benda pro slovenskou televizi:

Bible a dutá země

2. března 2011 v 18:04 | Jiří Woodman |  Dutá Země

Bible a dutá země

| Jiří Woodman | Dutá Země
Je nebe, které nebem není, jsou hvězdy, které hvězdami nejsou, jsou planety, které nejsou planetami.
Genesis
1 Na počátku stvořil Bůh nebe a zemi.
2 Země pak byla nesličná a pustá, a tma byla nad propastí, a Duch Boží vznášel se nad vodami.
3 I řekl Bůh: Buď světlo! I bylo světlo.
4 A viděl Bůh světlo, že bylo dobré; i oddělil Bůh světlo od tmy.
5 A nazval Bůh světlo dnem, a tmu nazval nocí. I byl večer a bylo jitro, den první.
6 Řekl také Bůh: Buď obloha u prostřed vod, a děl vody od vod!
7 I učinil Bůh tu oblohu, a oddělil vody, kteréž jsou pod oblohou, od vod, kteréž jsou nad oblohou. A stalo se tak.
8 I nazval Bůh oblohu nebem. I byl večer a bylo jitro, den druhý.
9 Řekl také Bůh: Shromažďte se vody, kteréž jsou pod nebem, v místo jedno, a ukaž se místo suché! A stalo se tak.
10 I nazval Bůh místo suché zemí, shromáždění pak vod nazval mořem. A viděl Bůh, že to bylo dobré.
11 Potom řekl Bůh: Zploď země trávu, a bylinu vydávající símě, a strom plodný, nesoucí ovoce podlé pokolení svého, v němž by bylo símě jeho na zemi. A stalo se tak.
12 Nebo země vydala trávu, a bylinu nesoucí semeno podlé pokolení svého, i strom přinášející ovoce, v němž bylo símě jeho, podlé pokolení jeho. A viděl Bůh, že to bylo dobré.
13 I byl večer a bylo jitro, den třetí.
14 Opět řekl Bůh: Buďte světla na obloze nebeské, aby oddělovala den od noci, a byla na znamení a rozměření časů, dnů a let.
15 A aby svítila na obloze nebeské, a osvěcovala zemi. A stalo se tak.
16 I učinil Bůh dvě světla veliká, světlo větší, aby správu drželo nade dnem, a světlo menší, aby správu drželo nad nocí; též i hvězdy.
17 A postavil je Bůh na obloze nebeské, aby osvěcovala zemi;
18 A aby správu držela nade dnem a nocí, a oddělovala světlo od tmy. A viděl Bůh, že to bylo dobré.
19 I byl večer a bylo jitro, den čtvrtý.
Jistě vám z předchozích řádků neušlo, že na počátku stvořil Bůh nebe a zemi, nikoliv slunce a galaxii. Co je ovšem už méně zjevné, tak to, že celé své dílo provedl duálně a to už svědčí o nesmírné moudrosti a znalosti vesmírných zákonů. Nejprve nebe a zemi, poté světlo a tmu. A tak ve svém díle pokračoval, dokud ho nezavršil posledním duálním zázrakem, to když stvořil muže a ženu, princip a symbol plození. Tomu říkám skvělá práce.
Nechme teď logiku stranou a zapojme fantazii, neboť bez ní by takové dílo nevzešlo a pojďme se pokusit stvořit něco, uprostřed ničeho.
Když chcete vytvořit takové monumentální dílo, měli by jste začít tím, že vytvoříte střed a ohraničení, aby vznikl prostor, do kterého chcete svůj výtvor zakomponovat. (NEBE A ZEMĚ). Protože se vám v té tmě špatně pracuje, potřebujete si na to rozsvítit takže budiž světlo, ale k tomu též dualitu. (SVĚTLO A TMA). Na první den toho bylo až až, ráno moudřejší večera.
Dnes máme v plánu oblohu, potáhneme tedy kulatou klenbu (černou hvězdu - ještě bez hvězd) modrou oblohou a tím oddělíme vody pod oblohou a nad oblohou. Nazvemež oblohu nebem. To byl asi největší architektonický oříšek. Dále oddělíme vodu od souše a máme moře a zemi (MOKRO A SUCHO). Dál už si to umíte představit sami, vše dokonalé a v dualitě. Jak v mikrokosmu, tak v makrokosmu, jak dole, tak nahoře.
Čím více jsme se dozvěděli z vědního oboru biologie, tím lépe vidíme zázraky stvoření, včetně umění a dokonalosti, které jsou zřejmé u těch nejmenších bytostí. Buňka je pojítkem celého stvoření, přesným obrazem výše zmiňovaného díla.
Strop malovaný na kupoli klášterního kostela v Oberammergau Ettal / Obb, ve středu malby je zakomponováno nebe
Obraz ze starého kostela, kde vidíme rozpracovanost božího díla, ale je tu už patrné slunce a měsíc.
Buňka
Jirka Woodman

Další důkazy o opačném zakřivení?

1. března 2011 v 10:16 | Jiří Woodman |  Dutá Země

- převzato z webu - http://prvopodstata.blog.cz/


HorizontPrávě se díváte na panorama města Toronto v Kanadě, focené z amerického městečka St. Catharines vzdáleného 50 km, což dokazuje že předpokládané zakřivení Země na tuto vzdálenost 200 m se neprojevilo,Ze stadionu vysokého 86 m je dobře vidět horní kopule 45 m vysoká, spodek není dobře rozeznatelný ... obraz je již velmi zploštělý a fotografie nemá dostatečné rozlišení .... aby se dalo říct kolik ubylo od spodu. Pokud i něco ubylo je to v pořádku s teorií konkávní Země, i v ní existuje horizont - je to místo kde se světelně paprsky stáčejí vzhůru a opouštějí zemský povrch ... na vodní hladině je to ve vzdálenosti cca 40 km. To znamená, že Slunce vidíme zapadat u moře ne 5 km od břehu ale i 40 km!
Horizont v konkávní zemi.
Pokud bychom připustili čistě matematický model konkávní Země, po inverzi by měl horizont fungovat teoreticky stejně, jenom by objekty nemizeli za kulatým konvexním zakřivením planety, ale světelné paprsky by se stáčeli a postupně vzdalovali od jejího povrchu. Důvod, proč vidíme výrazně dál, by se dal v konkávní Zemi vysvětlit tím, že paprsky i povrch jsou konkávně zakřiveny, proto mají delší společnou cestu, než se rozdělí. Objekty se tak na horizontu více zplošťují něž začnou přirozeně mizet. Ku prospěchu nám nahrává i atmosferická refrakce, těch oficiálních 15 - 19% je určitě snáze obhájitelných v konkávní Zemi, než v konvexní, kde jsou absolutně nedostačující. Například při 57% refrakci, by zakřivení na 50ti kilometrech bylo 124m , takže kopuli stadiónu Rogers Centre by jsme určitě neviděli. Ani by nikterak nezfunkčnila současný model.
Výpočet horizontálního zakřivení země.
Horizont, je jakási rovina dotýkající se Země (kolmá na její střed) v daném místě pozorování. Znamená to, že pozorovatel může vidět pouze objekty, respektive jejich části, které vystupují nad tuto linii. Při těchto výpočtech je možné počítat se Zemí jako sférou s poloměrem 6371km v průměru. Obvod Země je zaokrouhleně 40 000km, kruh má 360 stupňů. V případě Země, bude tedy 1km na povrchu odpovídat úhlu alfa o velikosti 360 : 40 000 = 0,009 stupňů.
Vypočítali jsme, že horizontální zakřivení na 50km je zaokrouhleně 197m.
Obrázek Toronta je focen z Grimsby
Připravil jw.