A. Huxley:"Až lidé jednou zjistí pravdu, zešílí z ní..." - to není nutné, ale čistit se a zvyšovat vibrace a lásku ano. Začněte s vědomým tvořením své reality, nejlépe HNED!

2012 a Mgr. Ivana Muková

5. března 2011 v 0:22 | Enigma |  Po roce 2012

Mgr. Ivana Muková:
Po transformaci překonáme zákony hmoty!
Posledních několik let se často mluví o roce 2012, který by se pro lidstvo měl stát jakýmsi přelomem. Ale názory na to, co se toho roku má stát, se velice liší - někteří hovoří o totální katastrofě, která zničí lidstvo, jiní o duchovním přerodu. Co se podle vás roku 2012 stane?
Scénář vzestupu a roku 2012 byl pozměněn už několikrát, protože o budoucnosti planety a dalších velkých celků rozhoduje kolektivní vědomí, čili shluk všech myšlenek těch konkrétních jednotlivců. Vždy je nejpravděpodobnější uskutečnění té verze budoucnosti, na níž se soustředí co nejvíc lidí, které je věnována největší pozornost, a to podle esoterického zákona: na co se soustředí, to roste. Takže vlastně svědomitě a poctivě říci, co bude, to nemůže asi nikdo. Je však možné vycítit, který scénář má největší pravděpodobnost uskutečnění. Ale zbývají ještě dva roky a scénář budoucnosti se pořád může změnit. V souvislosti s probíhají transformací se často mluví o mayském kalendáři, ale v tom vůbec nestojí, že by měl být konec světa. Spíš asi nastane konec světa takového, jak ho známe. Ale představte si například, že bychom se probudili, a všichni byli jasnovidní. Tak to by byl konec světa jako malovaný. Protože třeba obchod je založený na tom, jak toho druhého převezu a vytáhnu z něj co nejvíc peněz. Politika je založená na tom, že voličům slíbíte něco, co nemusíte splnit. Války nebudou mít smysl, když budete předem znát strategii nepřítele. Kdyby byli všichni jasnovidní, svět jako takový by začal fungovat úplně jinak než předtím... Možná, že by právě tohle mohl být ten prorokovaný konec světa...
A jaký máte názor na onu duchovní transformaci, o níž se v souvislosti s fenoménem roku 2012 také často mluví?
Duchovní transformace planety a lidstva už vlastně probíhá, a to kvůli působení transformačních energií, které na Zem přicházejí z galaktického jádra. Jejich vliv můžeme vidět třeba na některých transformačních příznacích - rozpad partnerských vztahů, ztráty zaměstnání, projev nejrůznějších nemocí, finanční krize. To už je pro jednotlivce často konec světa, jak ho do té doby znal. Ale tyto energie způsobují rovněž fyzické transformační příznaky - lidé mají zničehonic závratě, spánkový rytmus je rozházený, objevuje se občasná nevolnost atd. Důvodem vzniku těchto transformačních příznaků jsou právě transformační energie, které do našeho světa přinášejí vyšší vibrace. Lidské tělo není na vysoké energie zvyklé, takže potřebuje čas, aby se přizpůsobilo novým podmínkám. Některé příznaky jsou tak náročné, že si člověk myslí, že se zbláznil. Psychiatři a psychologové, kteří nejsou seznámeni s průběhem psychospirituální krize, tyto lidi odsuzují k psychiatrickým diagnózám, ač se v současné době jedná o přirozený jev. Byť ne všechny příznaky duševních chorob mohou být přičítány transformaci. Součástí transformace je ovšem i změna vnímání času. Začínáme čas vnímat úplně jinak, než dřív.
Zmiňovala jste se o duchovních energiích, které napomáhají transformaci. Co je to vlastně zač a jak fungují?
Jde o jemnohmotné energie, které jsou postupem času stále intenzivnější. Představme si, že jsou k nám z Univerza vysílány jisté paprsky energie, na které byla planeta napojena. Ale jak si Země a lidé na ní rozšiřují vědomí, tak duchovních paprsků zachytává víc a víc.
Mnoho názorů se shoduje v tom, že události roku 2012 mohou být jakýmsi sítem, které má oddělit zrno od plev. Připravení jedinci prý mohou dosáhnout duchovní transformace a stát se dokonalejšími bytostmi s mnohem rozsáhlejšími schopnostmi. Ale ti nepřipravení údajně nemusí probíhající změny fyzicky ani psychicky zvládnout a jejich život může být dokonce ohrožen. Co si o tom myslíte?
Je možné, že nepřipravení lidé působení transformačních energií nemusí zvládnout a jejich fyzická těla i jejich psychika mohou kolabovat. Protože my vlastně dosud nevíme přesně, co toto záření s našimi těly dělá. Toto je naprosto bezprecedentní doba. Za dobu existence lidstva něco podobného ještě nenastalo. My tím procházíme jako první.
Ale podle jakých měřítek se bude posuzovat, kdo transformaci zvládne, a kdo nikoliv?
Jde především o to, že na úrovni duše už se každý jedinec rozhodl. V této etapě už je rozhodnuto, kdo chce zůstat v naší současné, tzv. 3 dimenzi, a kdo se chce dále vyvíjet, pokračovat v evoluci a přejít na vyšší úroveň - do vyšších dimenzí. Ale také jde o to, že vyšší vibrace spojené s vyššími dimenzemi nejsou všem lidem příjemné. Takže se zřejmě vlivem transformačních energií začnou oddělovat skupiny lidí podle výše jejich vibrací. A pokud lidé během transformace zemřou, není to přece tragédie - duše člověka je nesmrtelná, takže je zbytečné se bát o osud fyzické schránky...
Myslíte, že součástí transformačního procesu jsou i globální přírodní katastrofy, před nimiž mnozí lidé varují?
Ale ty přírodní katastrofy už se dějí. Planeta je také živá duchovní bytost, která má vlastní vědomí a očišťuje se. A katastrof bude přibývat. Stejně, jako je s námi třeseno v našich osobních životech - proberte se, začněte být sami sebou, přestaňte hrát ty kolektivní hry, žijte autenticky opravdu to, co chcete, a ne to, co se od vás očekává, jak jste byli společností naprogramovaní - totéž vlastně dělá i planeta. Projevuje se nahromaděné napětí, jak byla dlouhé věky nemilosrdně vykořisťována. Byla považována za objekt - něco, co se dá vlastnit. Ale teď se všechno změní.
V jednom svém článku jste se zmiňovala, že by lidé po transformaci mohli získat neobvyklé schopnosti. Jaké máte na mysli?
No, to je ten konec světa - tím myslím třeba telepatii, mnohem jemnější vnímání, cítění a podobné schopnosti. Myslím, že transformace, duchovní vývoj a vývoj vědomí je rozšiřováním horizontu. A to neznamená jen intelektuální rozšiřování, ale i naciťování - cítění energií a jiných životních forem a entit, které nemají lidskou formu, ať už to jsou duchové stromů, mimozemšťané nebo archandělé či cokoliv podobného. Je důležité si uvědomit, že člověk není jediný vnímající tvor. Po transformaci navíc překonáme zákony pevné hmoty a získáme moc ovládat hmotu pouhou myšlenkou...
Někteří lidé naznačují, že až se planeta Země očistí, tak začne obroda, jež možná odstartuje právě v Čechách, dokonce se tu prý měl roku 1981 či 1982 narodit druhý Spasitel...
Co by tady ten Spasitel dělal? A proč by zrovna Češi měli být vyvolený národ? Vždyť třeba Slováci jsou blíž geografickému středu Evropy. Tohle mi přijde jako obrovská spekulace. A myslím, že se v tom projevuje i jistá duchovní pýcha. Já tomu moc nevěřím. Každý národ se cítí povolaný.
Zmínila jste se o tom, že se scénář budoucího vývoje několikrát změnil podle toho, jak lidé uvažují. Změnil se k pozitivnímu, tedy že se lidé začínají probouzet, nebo naopak?
Ano, lidé se začínají probouzet a jde to geometrickou řadou. Já se technikám duchovního vývoje věnuji od začátku 90. let a můžu potvrdit, že lidé, kteří se tomu začali věnovat před dvěma lety, tak za ty dva roky stihli to, co my jsme dělali pět let. Či za pár měsíců stihnou podstatně víc práce, než lidé tenkrát.
Naznačovala jste, že se na úrovni duše každého člověka již rozhodlo - co když si teď někdo uvědomí, že až dosud nežil dobře a chce s tím začít něco dělat. Existuje ještě nějaký recept, jak se na rok 2012 připravit?
Rozhodnutí na úrovni duše je na úrovni duše. To neznamená, že jsme si toho vědomí. Vaši čtenáři mohou čekat na určité kódy, jež k nim z okolí přicházejí, aby se probudili. Někdy vás probudí určité spojení slov a něco vám docvakne. Nebo vám nějaký názor, který si někde přečtete, zapadne do mozaiky jako chybějící střípek, a všechno pochopíte. Každý máme svůj individuální čas probuzení i vývoje. Duchovní život není závod, kdo se probudí dříve. Je to spíš o prožitku a vnitřní bohatosti. Zastavit se a uvědomit si, co mi přináší radost, co můžu udělat proto, abych byla šťastnější. Vnější svět nás masíruje a sráží, jak může. Ta cesta, kterou bych doporučila, je hledat, jak bych mohla do života vnést víc radosti a potěšení z toho, co dělám...
Děkuji za rozhovor.
Kdo je Mgr. Ivana Muková?
Mgr. Ivana Muková je překladatelka, lektorka a multidimenzionální léčitelka. Je autorkou mnoha textů o probíhajících změnách v paradigmatu vnímání reality, o evoluci kolektivního vědomí lidstva a vzestupu Země, které jsou publikovány na internetu i časopisecky, přeložila 17 knih z oblasti esoteriky a beletrie. Pořádá andělské semináře a léčivé meditace, poskytuje také konzultace v psychospirituální krizi a při transformaci, ve vybraných případech provází své klienty regresemi s jejich andělem strážným ke skutečné příčině jejich problémů. Kontakt najdete na jejích osobních stránkách http://www.ivanamukova.estranky.cz. V roce 2007 vytvořila pro ty, kdo chtějí žít jinak než konzumní většina, společenskou síť Nová Země - vzestup planety Země a lidstva do vyšších dimenzí, která má asi 2300 členů - http://novazeme.ning.com. Kromě metafyzických zájmů čte a píše poezii a věnuje se výtvarným činnostem - http://fragmenty.blogspot.com. 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama