A. Huxley:"Až lidé jednou zjistí pravdu, zešílí z ní..." - to není nutné, ale čistit se a zvyšovat vibrace a lásku ano. Začněte s vědomým tvořením své reality, nejlépe HNED!

PAST: Program Žárlivost

24. dubna 2011 v 18:24 | od putující oblak |  Objevte MATRIX

Program žárlivost


Program žárlivost vzniká, kdy se ztotožníme s myšlenkou, že druhý člověk je můj. V tomto okamžiku se stává druhý člověk pro mě jen kusem nábytku.
Jelikož je jen můj, musí být jen se mnou, radovat se ze života jen se mnou. Sám beze mě je nic, proto mě potřebuje. Nesmí beze mě nikam chodit, nedejbože se stýkat s lidmi opačného pohlaví, než jsem já a to ve všech směrech.
V tomto okamžiku, je pro mě ten člověk, lidská bytost jen kusem nábytku, neboť se jedná o omezování osobní svobody.

Nicméně na tom nemění nic to, že ten druhý člověk to sám dovolil, abych ho mohl přes program žárlivost ovládat. Neboť onen program žárlivost taky provozuje.

Díky tomu zase vzniká další vnitřní znečištění na obou stranách a oba upadají do hlubokého nevědomí, kdy je program žárlivost ovládá stále víc a víc.

Program žárlivost má, tak jako každý jiný destruktivní program, různé stupně intenzity, kterou v sobě provozujeme.
Program žárlivost provozujeme, i když nemáme žádného partnera. Pokud máme onen program v sobě, jen číhá na situaci, kdy se projeví díky vlastní nepozornosti.

Typický příklad za vše:
Uvidím krásnou holku na ulici, řeknu si např.: "Tu bych chtěl mít, ta bude moje." Tak ji pozoruji a v tom najednou přijde k ní asi její borec a začnou se líbat. V tom okamžiku na ni žárlím, že je s někým jiným, že bych byl mnohem lepší pro ni. Posilnil jsem okamžitě program žárlivost, upadl do hlubšího nevědomí a vytvořil si další vnitřní znečištění.
Tak nějak to funguje i s kamarády, které máme. Žárlíme na ně taky, ale zase trochu jinak, než v partnerství či manželství. Dá se žárlit na cokoliv a kohokoliv.

Provozujeme-li v sobě žárlivost, setkáváme se zase se situacemi a lidmi, kteří tu žárlivost vyvolávají, čili taky provozují v sobě.

Jak z toho ven?
Tak jako vždy se vším. Pozorně si uvědomovat, kdy ona žárlivost vzniká, jak probíhá a kdy zaniká.
Uvědomit si program žárlivost v sobě, pozorovat ho, tím se dostat do přítomného okamžiku a rozpustit ho.

Tolik pan Putující oblak.


Doplním:

Téma a program ŽÁRLIVOST je v médiích a bulvárním tisku téměř na pořadu dne. Většina lidí zatím zažívá lásku pouze na úrovni prvních dvou čaker a ega a vlastnění. Je to velice sobecký pozemský přístup ke druhému člověku - dokonce k nejbližšímu, kterému říkáme partner, nebo manžel, protože:

Každá bytost - duše - má naprosto svobodnou osobní cestu poznání a života do které nemá právo nikdo zasahovat nebo si činit jakékoli nároky a vytvářet druhému jakákoliv omezení. Do této sobecké, podmíněné a vlastnické lásky se také především promítají strachy ega, které chce vlastnit, mít, ovládat.

OPAKEM JE CESTA SRDCE - BEZPODMÍNEČNÁ A NEVLASTNICKÁ LÁSKA.
Teprve taková láska je skutečná - uvědomuje si a plně respektuje jakoukoliv osobní cestu druhé duše.

Pokud žárlíme - jasně to ukazuje na způsob našeho špatného a omezeného pohledu a vnímání.
Je to opak láskyplného respektu.
Žárlení je způsob rozdělování a chtění vlastnit něco JENOM PRO SEBE.
Žárlení je popírání pravé podstaty všeho - CELKU.
Pokud opravdu miluji, nemohu žárlit, protože o ni nemohu nikdy přijít.
Já ji ani totiž nemám - nevlastním!

Nyní vaše ego plné strachů asi křičí z plna hrdla.
Pokuste se jej utišit, protože pochopení té skutečné LÁSKY vede ke krásnému osvobození z pout strachů, žárlení, zklamání...a konečně k radostnému žití, protože přestaneme mít důvod k žárlení nebo zklamání.

Skutečná LÁSKA nevede nikdy ke zklamání - ani nemůže!
Protože skutečně miluji = nic nepodmiňuji ani neočekávám.
A pokud toto pochopí oba partneři, jejich vztah postoupí na úroveň srdeční čakry, nastoupí oba cestu srdce a budou překvapeni novou kvalitou a úrovní jejich lásky, která je ještě pevnější a přitom svobodnější.

Pokud skutečně miluji, tak také plně respektuji svobodnou cestu
a získávání životních zkušeností druhé duše - i partnerovy.
Jakékoli zkušenosti!!!! Amen! :-)

 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama