A. Huxley:"Až lidé jednou zjistí pravdu, zešílí z ní..." - to není nutné, ale čistit se a zvyšovat vibrace a lásku ano. Začněte s vědomým tvořením své reality, nejlépe HNED!

Mediální monopol - M. A. Verick

27. července 2011 v 0:05 |  Super KNIHYObálka titulu Mediální monopolMediální monopolAnotace (Kosmas)

Mediální monopol? Něco takového přece neexistuje, namítnou mnozí.
Každý novinový stánek je přece důkazem bohaté nabídky, stejně jako více než stovka kanálů moderních satelitních televizí. Tady se najde pro každého něco. Jsou tu zastoupeny všechny možné názory.
Skutečně? Nebo je ta pestrost ve skutečnosti jen dobře maskovanou stejností? Jak by se dalo vůbec něco takového dokázat? Došlo už skutečně k mediálnímu monopolu? Na tyto otázky by následující text rád nabídl odpovědi.UKÁZKA:

Historické krize zaručují miliardy

Krize nepřestanou v tomto starém světě existovat protože z nich mají šedé eminence nepředstavitelné zisky. Komu jde o zisky a kontrolu, tomu stačí zosnovat nějaký spor nebo válku, udělat zmatek a pak zase slíbit zdánlivou jistotu a řád (mír). Za tím účelem se musí napřed vyprovokovat zmatek nebo pustit do světa novinářskou kachnu. Tuto filozofii, převzatou z Machiavelliho učebnice triků Kníže najdeme skoro v každé moderní krizi: teze, antiteze = syntéza. Zjednodušeně lze přirovnat k manželství:

Manželé se shodli, že si přejí rozvod a docela slušný majetek si hodlají rozdělit. Stačí dohodnout pár drobných detailů a rozvod, právník a poplatky. Manželé by byli spokojeni, ale jejich právník v žádném případě, protože si hladkým průběhem moc nevydělá (teze). Je - li právník rozhodnutý vydělat si další honorář, najde nějaký zdánlivý problém v některém bodě smlouvy. Manžel si také vezme právníka a vznikne složitý spor, který je složitý a dlouhý a drahý (válka, antiteze). Pokud se pak právníci shodnou, ať už jsou domluveni nebo ne, majetek manželů se scvrkne na minimum - ve prospěch právníků. Nakonec jsou manželé chudší než před sporem, ale právníci si namastili kapsy (syntéza).

Je to jednoduché: buď existuje nějaký problém, nebo se vymyslí (teze). Nabídne se zdánlivé řešení (antiteze) a dosáhne se nějakého cíle (syntéza).

Válka není nic jiného než rozvod: ačkoli je obyvatelstvo všech zemí zajedno a nepřeje si války, poradci neustále upozorňují vlády na všelijaká možná nebezpečí, proti nimž je nutné se bránit zbrojením.

Na tom vydělávají zbrojní koncerny a banky, které drží podíly v průmyslu, stejně jako poradci, kteří se na zizcích zbrojního průmyslu podílejí přímo přes akciové opce (ilegálně) nebo mají naději na dobře placená místa (legálně) a smlouvy s vyhlídkou na slušný výdělek. I státy se musí zadlužit aby mohly dodatečně financovat zbrojení. Dojde k válce, musí se vyrábět více zbraní, takže zbrojní průmysl, banky a poradci vydělají ještě víc.

Proto došlo k 1. světové válce, kdy média nafoukla atentát v Sarajevu do obrovských rozměrů. Po ní následovala Versailleská smlouva, hospodářská krize a 2. světová válka.

Nemusí se jednat o skutečnou válku, stačí zpočátku uměle a nenápadně vyprovokovat neklid a krize, které lze vojensky řešit "pro blaho všech a s pomocí "mírových vyjednavačů". Někdo si tedy může hrát na válku a přitom si nacpávat kapsy penězi, aniž obyvatelstvo ví, co se děje hodně daleko. To lze protahovat do nekonečna. Příklady plýtvání lidskými životy a penězi byly všechny války od 2. světové. Korea, Vietnam, Grenada, Panama, Somálie, Bosna, a po útoku na World Trade Center je vystřídala hysterická válka "proti teroristům".

Kdo jsou dnes tito poradci? "Manželé" jsou ovládaní obyvatelé jednotlivých států. Poradci jsou skupina zástupců šedých eminencí (viz Wolfowitz & Co v americkém ministerstvu obrany), politické loutky (např. Bush a Blair) a sdělovací prostředky, které mohou kdykoli vyvolat, "zdůvodnit" nebo ignorovat krize, využívané jako záminku k jednání.
Jak se shrabují zisky? Daně se vydávají na zbytečné zbrojení. Stát se musí zadlužit, stát dělá z občanů otroky prostřednictvím zvyšování daní. Banky poskytují další finance jen za cenu určitých kompromisů. Trvalé krize, skutečné nebo uměle rozněcované, zaručují zisk, moc a kontrolu.

Proto je pro skutečné vládce nutné rozdmýchávat na celém světě co nejvíce konfliktů (s pomocí médií), aby v případě potřeby financí či moci kdykoli mohli sáhnout k už připravené zámince řešení krize, které převede daně ze státní pokladny do vlastní kapsy.

Kdo má potřebné informace, ten může dosahovat obrovských zisků navzdory klesajícím kurzům (spekulace na pokles, finanční páky). Tak se dobře vydělávalo a vydělává na zadlužení mnohých investorů kteří nakoupili akcie za drahé úvěry a pak musí dlouhodobě a nákladně splácet.

Studená válka

Údajné nepřátelství mezi Východem a Západem byl jen dobře vymyšlený podvod všech zúčastněných, protože ani Východ ani Západ skutečně neplánoval nějakou útočnou válku a na nejvyšším místě tak jako tak vládne stejná skupina. Zdánlivé válečné nebezpečí však bylo prvotřídní záminkou miliardových investic do zbrojení, které ve skutečnosti nikdo nepotřeboval a prostředkem manipulace vlastního obyvatelstva, strašeného válkou a nepřítelem. SSSR a USA si mohly bez nebezpečí rozdělit svět mezi sebou. V knize Ve jménu státu píše Andreas von Bülow už v prvních kapitolách, kdo skutečně těžil ze studené války.

Jen málokdo chce vědět, že by ruská revoluce vůbec nebyla možná bez finanční pomoci sedmi bankéřů z Wall Street - Warburg, Rothschild, Schiff, Vanderlip, Harriman, Morgan a Rockefeller. A kdo platí, poroučí co muzika bude hrát. V.I.Lenin a celá řada dalších byli pouhými loutkami Wall Streetu.

14.6.1933 prohlásil Louis McFadden, prezident House Banking Commitee před svými kolegy:
"Sovětská vláda dostala peníze z amerického pokladu a to prostřednictvím Federal Reserve Board. Spolkové banky spolupracovaly v této záležitosti s Chase Bank, Guaranty Thrust Company a dalšími velkými americkými bankami."

Podrobněji také viz knihy:

Černá říše od E. R. Carmina (www.nikolverlag.de)
Opak je pravdou - Johanes Jürgenson - nakl. Argo
Lukrativní lži vědy - nakl. Ewert.Komentář netřeba, nezobrazí se protože chceme přinášet podstatné informace a nejde zde o sdílení různých názorů veřejnosti :)) to skutečně ne. Diskutéři mohou diskutovat v hospodě. Tomuto webu jde pouze o to přinášet informace, které jinde bohužel chybí!
Jedině pokud máte dobrý tip na podobné knihy, to nás potěší a takový komentář nejspíše i s radostí zobrazíme :-)
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama