A. Huxley:"Až lidé jednou zjistí pravdu, zešílí z ní..." - to není nutné, ale čistit se a zvyšovat vibrace a lásku ano. Začněte s vědomým tvořením své reality, nejlépe HNED!

Cesta slepých brouků

22. července 2014 v 15:26 | Roman Mlejnek |  Super KNIHY

Vždy budou tajemství, která zůstanou neodhalena... je motto knihy:

Roman Mlejnek - Cesta slepých brouků

Druhé vydání v roce 2014 obsahuje i úvodní slovo Jaroslava Duška, který autora pozval jako svého hosta do pořadu Duše K, záznam na youtube je rovněž velmi poučný a trvá přes 3 hodiny.

Autor knihy je náš vynikající jeskyňář, slaňující do nejhlubších vertikál světa, kde hledá a odborně zkoumá dosud neobjevené brouky a živočichy. Několikrát se ponořil do tmy a ticha na více dní a při některých "pobytech ve tmě" se odvážil do nebezpečných průzkumů, šel hlouběji a hlouběji, aby více objevil své vlastní nitro. Jeho trénované rozšířené vědomí je schopno lépe nahlížet "celek", není divu, že má rád mistra Osho a ve své knize předává velice zajímavé zkušenosti, napínavé chvíle, poznání hloubky a nitra, a moudrost přesahující běžný povrchní rámec světa "nahoře".

A nyní nahlédněme přímo do knihy:

"...Dva jeskyňáři se vraceli zpět z jeskyně. ...Chodba se zatáčí vpravo a na jejím konci... Stěna! Celý profil chodby přepažuje neproniknutelná, kompaktní stěna. Kamenitý svah nikde, žádný člun, natož jezero. Pouze stěna, konec jeskyně. Ticho. Ani kapající voda. Někde se stala chyba. Jeskyňáři se překvapeně dívají po sobě, následně obcházejí stěnu a pátrají..."

Jedna z napínavých situací, kdy snad dochází k jakési změně reality. Dnešní kvantoví fyzikové potvrzují, že náš svět je jenom iluze. Včetně skály. To, že vidíme a cítíme pevnou skálu, neznamená, že to není jenom jedna z variant a podob širší reality místa. A že se někdy nemůže, snad vlivem unaveného vědomí nebo jiných okolností, i kolektivně, několika jeskyňáři pozorovaná "realita", průchozí prostor, náhle změnit v pevnou skálu...

Autor dále píše: "Mohu vám prozradit, že každý svět má svoje dveře. ...Proč se tolik bojíte změnit místo, poznat něco nového, vydat se dál? Není co ztratit!"

A já jen dodám, že podobnou příhodu jsme zažili v naší speleologické skupině v moravské jeskyni Netopýrka. Vraceli jsme se a z místnosti, kde byl jindy vždy průchod do předsíně jeskyně, byla samá skála a průchod jsme neviděli. Musím podotknout, že jsme byli plně střízliví a při vědomí. Vrátili jsme se tedy do vedlejší části, odkud jsme se začali vracet a vrátili se znovu, tentokrát už možná do správné reality - mohli jsme pokračovat až k východu...

"Svět tam nahoře je nádherný, pestrý, plný vůní. Můžete se opájet jeho krásou do nekonečna. Zároveň můžete i do nekonečna trpět. Den za dnem se opakuje stejný příběh. Opakuje se, protože dění na povrchu je chyceno do pasti času. Opakují se dny, roční období a celá léta. Opakuje se radost i bolest. ...Svět dole je odlišný. Zde se rozprostírá klidná hladina přítomnosti, ve které se čas rozpustil do ticha..."

"Aby se nové narodilo, musí staré zemřít. Největší odměnou za život je, že jednou zmizíš. Nemusíš se však bát - bezstarostná doba je tu stále. Stačí jen pozorovat..."

"Člověk má na výběr - je možné být v bezpečí, uschován, zapouzdřen, bez možnosti se vyvíjet, nebo riziko podstoupit, zhluboka dýchat, rozletět se do oblak, překonat bariéry... a někdy při tom zemřít. Vždy se jedná o návrat domů. Za to přeci stojí vsadit do hry vše..."

Autor je velmi vědomý, velmi blízký je mu mistr Osho, a díky tomu nabízí kniha i další nenápadné a o to důležitější střípky životního poznání, vsunuté do děje vedle podzemního světa, odehrávajícího se nejenom v jeskyni.

Str. 172-173: "Je zvláštní, jak se štěstí z této planety vytrácí, je ještě zvláštnější, že šťastní lidé jsou trnem v oku těm ostatním - nešťastným. Těch je bohužel většina. Pak je pouhý krůček k moralizování a k nepřeberným zákazům. Když ale dva dělají totéž, nemusí to být totéž. Ještě to stále nechápete?" - lépe se mnohé pochopí až při čtení hlavního příběhu knihy, která vám dá nahlédnout do nekonečného ticha a tmy podzemních prostor. Tam si lze utříbit myšlenky, najít sám sebe, naučit se naslouchat a zažívat v životě více vědomé štěstí přítomnosti...

Knihu určitě doporučuji. Vygooglujte si ji a nechte zaslat... 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama