close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
A. Huxley:"Až lidé jednou zjistí pravdu, zešílí z ní..." - to není nutné, ale čistit se a zvyšovat vibrace a lásku ano. Začněte s vědomým tvořením své reality, nejlépe HNED!

Březen 2015

Energetická ochrana

17. března 2015 v 8:35 | z netu, Amy B. Scher |  Pravda o člověku

Energeticky citlivý člověk to má těžké. Energie ostatních se na něj chytají, kdekdo ho vyvede z míry a některá prostředí jsou pro něj vyloženě nesnesitelná. Klíčem je posílení a ochrana energetického systému - v článku přinášíme pár opravdu jednoduchých postupů. Dále je nutné pořádně dýchat, rozmyslet se, kde se např. v místnosti postavíme; pomáhá i turmalín.

Lidské tělo generuje elektromagnetické pole. Pokud je toto pole náchylné ke snadnému narušení, může se to projevovat mnoha způsoby včetně "citlivosti" na lidi a prostředí. Možná znáte ten pocit, který mívají citlivé duše. Jen pobyt v něčí blízkosti ve vás vyvolává špatnou náladu. Party, jíž se účastní spousta lidí, vás vysiluje. Když s vámi někdo není spokojen, máte pocit, jako byste se stali obětí fyzického útoku.
Být energeticky citlivý, to znamená sbírat a vstřebávat negativní energii lidí kolem. Nejste jen náladoví! To je dobrá zpráva, nemyslíte?

Zjistila jsem, že nejlepší ochrana před energetickými upíry a negativními energiemi obecně spočívá v dlouhodobém udržování silného a vyrovnaného energetického pole. Tyto tři věci dělejte denně a posílíte si energetický systém do té míry, že budete moci být kdekoli & kdykoli a přitom se cítit klidně a sebejistě.

1) Rovnováha
K dosažení energetické rovnováhy vede více postupů. Můj nejoblíbenější je "bušení do brzlíku". Bušení do středu hrudníku, kde se nachází žláza zvaná brzlík, rázně podpoří váš imunitní systém, zklidní strach a postará se o rychlé dosažení rovnováhy energetického systému. Prostě se asi 30 sekund pěstí bušte do hrudi jako Tarzan a zhluboka přitom dýchejte.

2) Uzemnění
Uzemněte si svou energii. Čím více budete spojeni s energiemi Země, tím méně vás vaše okolí vyvede z míry. Skvělý způsob uzemnění spočívá v tom, že si energii doslova protáhnete do země.
Postavte se a ruce si dejte v bok. Palce jsou na břiše, prsty na zádech. Sjíždějte rukama pomalu a pevně dolů po nohou. Až se dostanete k nártům, silně stiskněte. Na trávě, hlíně či písku to funguje ještě lépe.

3) Ochrana
Zde se budete soustředit na centrální meridián, energetickou dráhu, která vám vede v přední části těla a vyznačuje se silným souladem s myšlenkami a emocemi.
Položte si ruce na spodní konec centrálního meridiánu, ten je na kosti stydké. Zhluboka se nadechujte a zároveň táhněte ruce po středu trupu, až se dostanete ke spodnímu rtu. Opakujte třikrát. Elektromagnetickou energií svých rukou doslova pohybujete energií v tomto meridiánu ve směru jeho síly a takto posílený meridián následovně posiluje zase vás. Během tohoto cvičení můžete používat i vhodnou afirmaci, například "jsem v bezpečí a ochráněn".

Další doporučení
Dýchejte! Dýchání umožňuje pohyb energie ve vašem těle. Když zadržujete dech/mělce dýcháte v davech a v blízkosti obtížných lidí, bráníte tomu, aby negativní energie procházela skrz vás.
Při pocitu energetické zranitelnosti si zkřižte ruce nebo nohy. Takto si ochráníte auru a vytvoříte si energetický štít. Negativní energie, která na vás bude směřovat, se odrazí a vrátí se k tomu, kdo ji vyslal.

Prozíravě si vybírejte místo, kam se posadíte/postavíte. V přeplněných místnostech stůjte u okna nebo u dveří. Ve třídě neseďte v předních lavicích, protože vás tam bude zasahovat energie ostatních zezadu.

Negativní energii výborně absorbuje černý turmalín, kámen, který si koupíte za nějakou stovku. Noste ho v kapse nebo v kabelce - nebo ho prostě mějte poblíž, kdykoli se budete cítit zranitelní.
Zde tedy máte dostatek časově nenáročných postupů, jak se dostat do rovnováhy, jak se uzemnit a jak se chránit. Jen nezapomínejte, že fungují, jen když se používají!


A já dodám...
Podstatnou záležitostí je i vyrovnaná vnitřní psychika, sebeláska, sebepřijetí... Pokud se někdo cítí podřízeně, jako ten slabší, o to méně má potenciál na to aby si uchránil energii a je potřeba se postupně překlopit do zdravě dominantního stavu se zdravým egem. Máte právo dýchat, být na zemi, milovat a být milován minimálně tolik, jako ostatní okolo. Uvědomte si svoji jedinečnost a vyjimečnost ve smyslu originality. Jste jedinečná bytost a zasloužíte si pozornost a péči okolí. Zasloužíte si přijímat lásku a životní energie, a ne se o ně nechat obírat. Dravcům nastavte zrcadlo aby je odrazilo pryč. Bytosti nemají právo okrádat druhé bytosti o energii bez souhlasu!

Staňte se vědomým tvůrcem své reality, nenechte svět okolo jenom běžet, začněte jej řídit - alespoň svoji "vrstvu reality" určitě. Máme k tomu dán všechen podstatný potenciál, abychom si tvořili radostnou zdravou realitu v této pozemské hře. To, jestli si budeme radostně hrát, nebo trpět, je naše volba! Některé volby jsme učinili jako duše už před inkarnací abychom poznali a prožili určité nové zkušenosti. O tom např. kniha Plán vaší duše, a jiné...