close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
A. Huxley:"Až lidé jednou zjistí pravdu, zešílí z ní..." - to není nutné, ale čistit se a zvyšovat vibrace a lásku ano. Začněte s vědomým tvořením své reality, nejlépe HNED!

Leden 2017

Stopařův průvodce galaxií a věda

11. ledna 2017 v 17:06 | Michael Hanlon |  Super KNIHY

- kniha, která vyšla v češtině v nakl. Matfyz Press 2016, orig. angl. 2005.
Autor: Michael Hanlon

Pokud jste četli trilogii Stopařův průvodce, je to příjemný doplněk ze strany moderní vědy, beroucí vážně v úvahu kvantové a jiné paradoxy nebo možnosti vesmíru, jehož "realita" nejspíše vypadá velice jinak, než byla schopna do nedávna popsat klasická fyzika.

Knihu lze opět doporučit, proto ji také na tyto stránky Objevto.blog.cz uvádím. Není nezbytné ji číst, natož mít, ale může příjemně rozšířit obzor někomu, kdo se někdy alespoň zamyslel nad nezajímavějšími tématy problematiky paralelních světů a alternativních skutečností, i naší podstaty.

Představa, že za rohem se skrývá další svět stínů, nás může strašit. Lidi však vždy přitahovala myšlenka vydávat se kamsi jinam - do temných koutů zahrady, na dno skříně, do koruny stromu. Objevit hlubší souvislosti, nejlíp podstatu. Najít něco tajemného, netušeného, nejlépe ne k pouhému ukojení ega, nebo zviditelnění se, ale pro hlubší poznání a vnitřní naplnění-se. A což teprve odhalení samotných tajů principu našeho světa, který dnešním fyzikům stále více zamotává hlavu.

Trilogie Stopařův průvodce skvěle vyjadřuje pocit, že pod povrchem, pod vším kolem nás, prostě není nic takové, jaké se zdá. A tato kniha se zabývá přímo klíčovými otázkami se snahou, přiblížit čtenáři roviny poznání, kterých již fyzika dosáhla. A tak se zabývá i otázkami:

(popsal jsem úžasnými úryvky 2 stránky wordu ale systém Blogu to zase nechce sežrat, že je to přes 40000 znaků, přitom word spočítal 7 tisíc, tak nevím, muselsem většinu promazat, prostě si to kupte)

Fyzikové tvrdí (autor píše): Je samozřejmě nemožné dokázat, že žádné UFO neexistuje. Stejně jako je nemožné dokázat, že do povrchu Marsu se neobtiskl žádný obličej, nebo přesvědčit pochybovače, že astronauti z Apolla se skutečně dostali až na Měsíc.

… Jedno z řešení je, že vesmír je jen přeludem, který pro nás vytvořily inteligentní bytosti. Další možností je, že vesmír se inteligentním životem jen hemží, že tento život je do seznamování celý hrr, jen se k nám zatím nedostal.

… Fyzika dnes vlastně připouští, že předměty se ve vesmíru objevují z nicoty.

… Svobodná vůle je pouhou iluzí. My totiž ve vesmíru, který by se řídil selským rozumem, nežijeme.

… Mozek, který máte v tuto chvíli, není týmž mozkem, který jste měli před pěti minutami - určitě ne na kvantové úrovni. Uchovává se v něm pouze pocit, že je týmž mozkem s týmiž vzpomínkami. Dá se říci, že umíráte a znovu se rodíte každou vteřinu, aniž by jste na to jen pomysleli.

… Fyzik Bostrom tvrdí:
"Žijeme v jedné z bezpočtu simulací. Nejsme víc než elektronické avatary jako ty v Matrixu. Simulovat celý vesmír by nebylo nutné, stačilo by o něm jen přesvědčit jeho obyvatele. Nebylo by třeba vyplnit každičký detail, ale simulovat a dokreslit jen tu část se všemi fyzikálními vlastnostmi, kterou by někdo pozoroval."
- Je-li podle Bostroma vesmír simulací, můžeme odhalit švy a klouby, které se programátorům dokonale nepovedly - opravdické "Chyby v Matrixu". Není-li náš vesmír skutečný, nejspíše v něm budou podobné rozpory. A právě zde, v submikroskopickém měřítku, což je znepokojující, vidíme nepravidelnosti na každém kroku. Na opačných koncích měřítka prostě fyzika nedává smysl.
Pokud opravdu žijeme v přeludu, pak ve chvíli, kdy si to společně všichni uvědomíme, mohou naši páni zmáčknout tlačítko RESET a začít s námi hrát zcela novou hru.

- Tolik pár ukázek, knihu určitě doporučuji k zamyšlení i seznámení s aktuální fyzikou.