A. Huxley:"Až lidé jednou zjistí pravdu, zešílí z ní..." - to není nutné, ale čistit se a zvyšovat vibrace a lásku ano. Začněte s vědomým tvořením své reality, nejlépe HNED!

Městský mnich

11. března 2018 v 12:27 | Pedram Shojai |  Super KNIHY
Kniha MĚSTSKÝ MNICH (Pedram Shojai - Pragma) je plná vychytávek z východní moudrosti, aplikovaných do dnešního uspěchaného - zejména městského života.

Tuto knihu určitě doporučuji, protože obsahuje velmi širokou kompilaci rad a moudrostí, které jsou sice obecně již poměrně známy, ale autor ukazuje, jak je aplikovat moudře i do dnešního života, kdy ve stresu hledáme každou minutu, nemíváme už ani náladu na kdoví jaké složité techniky nebo dlouhé meditace, přesto všichni toužíme po dosažení vnitřního klidu a štěstí.

Autor v mnoha kapitolách a jednotlivých tématech radí a ukazuje, jak toho lze snadněji dosáhnout pomocí jednoduchých návyků, změn, i snadných pár minutových cvičení a protažení se v kanceláři. Samozřejmě také, jak hospodařit s časem, jak se naučit zvládat stres, jak snížit kortizol a zátěž nadledvinek a uchránit si tak energii. Knihu prolíná také několik jednoduchých účinných meditací, které lze provádět během chvíle, nebo i cestou do práce.

Konkrétní kapitoly a témata:

1 - Stres - jak uhýbám kulkám - O stresu a podpora imunity a vitality, o čínských bylinných směsích, kofeinu, taiči, srdečním tepu

2 - Napájet se z nekonečna, umění zvládat čas - Meditace s dýcháním, se svíčkou, čchi-kung, mozkové vlny při meditaci i mimo ni

3 - Energie a únava - Zdroje plísní, tonické bylinkářství, detoxikace a jiná cvičení funkční, trénink, restart nadledvinek

4 - Co se stalo se spánkem? Co místo kávy, pozor na elektromagnetická pole, spánková meditace

5 - Stagnující způsob života Plazení a lezení, zdravotní důsledky sezení, pozice v kung-fu, cvičení u pracovního stolu

6 - Přibývání na váze a negativní obraz Kysané zelí, posilující polévky, provádění půstu, trávení

7 - Spojení s přírodou a skutečnými živými věcmi Meditace při chůzi, kurzy dovedností pro přežití v přírodě

8 - Osamělý, třebaže obklopen lidmi Meditace na srdce, jak opustit své pohodlí

9 - Peněz není nikdy dost Dluhové poradenství a moudré zacházení s penězi, podpora projektů pro planetu, trvale udržitelné fondy

10 - Život který má smysl Taoistické meditace na tan-tien, na třetí oko, outdoorové oblečení na relax víkendy

(11) Další kroky a zdroje, odkazy

Kniha je zejména pro člověka, který je na počátku své transformace, probuzení, nebo který si jen uvědomil, že ačkoli má rodinu i vymoženosti, není šťastný uvnitř sebe. V jednotlivých bodech nabízí šikovné rady, co je vhodné změnit uvnitř sebe, i fyzicky.
Jak se z dnešního světa a stresů nezbláznit a dokonce si umět najít dostatek času pro sebe a svůj rozvoj, uzemnění a tolik potřebné propojení s přírodou, životní energií i s naší planetou.

Velmi knihu doporučuji prakticky každému 😊

Proč? Nejsem žádný prodejce, ale velmi rád sdílím klíčové, dobré a zajímavé informace, pokud mohou potěšit, zlepšit náš život, zdraví, otevřít vědomí, zlepšit svět... Dnes je nepřeberně knih, neznalý člověk je z toho všeho spíše zmatený, neví jakou si vybrat. Přijde mi, že některé informace jsou hodně klíčové z výše popsaných důvodů a tak se chci o to podělit a nasměrovat vás na knihy, které podle mne stojí za to přečíst, nebo i mít doma podtrhané ;-)
---------------------
 


Aktuální články

Reklama